מדריך לבחירת מולטי קוקר

המולקוקר הוא מעין “סיר חכם” בעל גוף חימום, מעבד וחיישן טמפרטורה. במאמר זה נדבר על איך לבחור מולטי קוקר לבית שלך, על אילו פרטים אתה צריך לשים לב בעת הקנייה, להציג קטעי וידיאו שימושיים ולתת מספר קישורים שימושיים לביקורות השוואתיות..

למה אתה צריך מולטי -קוקר אם יש תנור?

ברור כי, למשל, במטבח של בית מגורים לסטודנטים או מעונות קיץ, מולטי קוקר הוא תחליף מצוין לכיריים, מיקרוגל ותנור. ומה אם יש לך את כל מכשירי המטבח, האם אתה צריך מולטי קוקר במקרה זה??

 • אכן, תנור איטי אינו חובה מוחלטת במטבח מלא. אוכל מבושל בו לאט יותר, וכמה מנות מבושלות בו כמעט באותו אופן כמו על הכיריים / התנור: עם שליטה תכופה, ערבוב, שינוי טמפרטורות, הוספת מים / שמן. לפי הטעם, מנות רבות מהמרכז הבישול זהות לאלו שבושלו בדרך הרגילה, ורק חלק מהמתכונים מסתדרים טוב יותר באופן משמעותי (חביתות, תבשילים, דגים, דגנים, דגנים). בנוסף, למרות “פשטות הבישול” המפורסמת, בהתחלה יהיה קשה למתחיל ללמוד לאלתר ולהתאים לעצמו תוכניות..

ישנן מספר סיבות לרכישת מולטי קוקר:

 • ראשית, הוא מאפשר לך לבשל את רוב הארוחות ללא שליטתך. כל שעליכם לעשות הוא לחתוך את המזון, לקפל אותו ולבחור את התוכנית הרצויה. כך, למשל, אפשר לשים תבשיל לתבשיל ולצאת לטייל עם הילדים, בלי לחשוש שהירקות יישרפו. יתר על כן, גם אם תתעכבו לטיול, התבשיל יישאר חם ורענן הודות לתפקוד החימום האוטומטי..
 • שנית, פונקציית ההתחלה המאוחרת, שיש ברוב הדגמים, תאפשר לכם לא לבזבז זמן על הכנת ארוחת בוקר בבוקר. כל מה שאתה צריך זה למלא ולהפעיל את הכוס בערב..
 • שלישית, אם אתה מקפיד על תזונה נכונה, המולטי -קוקר יוכל לגוון את התפריט שלך עם מנות המבושלות באדים או במיץ שלך ללא טיפת שומן..

12 עצות לקונה

טיפ 1. עדיף סיר בלחץ רב-כיריים מאשר רק מולטי-בישול או סיר לחץ רגיל

מולטי -בישול רגיל מבשל אוכל בלחץ רגיל ולכן האוכל לאט לאט נבלע בו. סיר הלחץ, בשל הלחץ המוגבר, מחמם את המים ל -100 מעלות ולכן מבשל מזון מהר יותר. כך, למשל, אם המרק מבושל בכלי מרובה תוך שעתיים, אז בסיר לחץ – תוך חצי שעה בלבד.

 • נראה, מדוע אנו זקוקים לרב -בישול כשיש סיר לחץ? העובדה היא שלא ניתן לבשל את כל הארוחות בלחץ מוגבר. בנוסף, לרב -בישול קונבנציונאלי יש יותר פונקציות, הוא שומר טוב יותר על התכונות המועילות של מזון ומבשל בטוח יותר (הקירות לא מתחממים).

לכן, על מנת שתהיה לכם האפשרות לבחור בין נבילה לבישול מהיר, כדאי לרכוש מולטי -בישול עם פונקציית סיר לחץ..

אחרי שעברתי הקישור הזה, אתה יכול להכיר סקירה ובדיקה השוואתית לבישול מנות פילאף ודייסה של multicooker בקטגוריות מחירים שונות ותנור לחץ מרובת פיליפס של Philips..

עצה 2. ככל שכוח המולטי -קוקר יהיה רב יותר, כך הקערה שלו תתחמם מהר יותר

צריכת החשמל של דגמים שונים משתנה בין 450 ל 1500 וואט, תלוי בנפח הקערה וביכולות היצרן. כל שאר הדברים שווים, עליך לבחור את זה שיש לו יותר כוח.

 • לקערה קטנה בנפח 2-3 ליטר מספיק 700-800 וואט, לקערה ממוצעת 800-1000 וואט מספיק, אך הספק של מולטי-בישול גדול בנפח של יותר מ -6 ליטר אמור להיות 1000 -1500 וואט.

טיפ 3. ניתן לקבוע את הנפח האופטימלי של הקערה על בסיס 1.5-2 ליטר לאדם

נפח הקערה הוא אחד הפרמטרים העיקריים לבחירת מולטי קוקר. אתה יכול לבחור מכשיר בנפח של 2 עד 10 ליטר.

 • ברוב המקרים, מולטי-קוקר קטן של 2.5-3 ליטר מתאים לאדם אחד או לזוג. למשפחה / צוות של 3-4 אנשים מספיקה קערה בנפח 4-5 ליטר. למשפחה גדולה בת 5 חברים או יותר, יש צורך בקערה של 6 ליטר ומעלה.

כמובן, עליך לקחת בחשבון את הרגלי הקולינריה ואורח החיים שלך. למשל, כדאי לקנות קערה יותר מה”רגילה “אם מזמינים אורחים לעתים קרובות או מבשלים לעתיד..

 • תשומת הלב! בעת בחירת מולטי קוקר, עליך להתמקד בעובד, ולא בנפח הכולל של הקערה, המצוין לעתים קרובות על הקופסה..

טיפ 4. אל תשלמו יותר מדי על שפע של תוכניות מיותרות. העיקר הוא שלרוב -קוקר יש מצבים ידניים.

לרוב הכיריים מרובות יכולות להיות 6 עד 18 תוכניות, אך ישנן גם כאלה עם עד 100 מצבים. ככל שיש יותר תוכניות למולטי קוקר, המחיר שלה עולה יותר. לפני הקנייה, חשוב אילו תוכנות אתה צריך ובאילו תוכניות רק לעתים נדירות ישמשו אותך. להלן רשימת 7 התוכניות הבסיסיות ההכרחיות ביותר, לדעתנו:

 • דייסת בישול – עדיף לשנות לעצמך את ההגדרות של מצב זה כך שהדייסה תצא כמו שאתה אוהב אותה, למשל, צמיגה או פירורית..
 • בישול אורז, כוסמת ודגני בוקר אחרים.
 • Braising היא התוכנית הפופולרית והמגוונת ביותר שמתבשלת כמו תנור בטמפרטורה נמוכה. הודות לכך, במצב “תבשיל” ניתן לבשל דייסה, מרקים, תבשילים, בשר ג’לי ובשר עם ירקות..
 • אפייה – מצב שימושי המאפשר לא רק לאפות אלא גם לטגן (כשהמכסה פתוח).
 • טיגון – יש צורך בטיגון עם מכסה פתוח למתכונים רבים, אולם ניתן להחליף אותו בתוכנית האפייה כשהמכסה פתוח.

שרלוט בכיריים איטיות

 • “פילאף” – ניתן לבשל פילאף בתוכנית “אורז”, אם מטגנים לראשונה את הזירבק בעצמכם. עם זאת, תוכנית “פילאף” טובה בכך שהיא מספקת לא רק בישול, אלא גם טיגון אוטומטי בשלב הבישול האחרון. בעזרת תוכנית זו תוכלו לבשל לא רק פילאף, אלא גם מנות רבות אחרות הדורשות בישול וטיגון, למשל, פסטה בצבע ים או כופתאות מטוגנות..
 • Multi Cook הוא מצב מותאם אישית המאפשר לך להגדיר באופן עצמאי את הטמפרטורה וזמן הבישול. זה הופך להיות הרבה יותר קל להשתמש במולטי קוקר, לבשל לפי מתכונים שנמצאים באינטרנט ולאלתר בעזרת אפשרות זו. חלק מרובי קוקרים יכול לזכור כמה מההגדרות שלך בבת אחת..

ככל שהטמפרטורה וזמן השלב של הגדרות מצב הבישול קטנות יותר וטווח הטמפרטורה ובחירת זמן הבישול רחב יותר, כך יהיו לכם יותר אפשרויות קולינריות..

כמו כן, עבור משתמשים רוסים רבים, התוכניות הבאות יהיו שימושיות: “מרק”, “ריבה”, “ספינת קיטור”, “יוצר לחם” (יש שתי קערות למכונת לחם מולטי בישול), “יוגורט”.

 • והנה רשימת תוכניות נוספות שאינן נחוצות כל יום ולא לכולם: “פונדו”, “עישון”, “פסטה”, “טיגון”, “גבינת קוטג ‘”, “משחק”, “אוכל לתינוקות”, ” פיצה “,” פופקורן “,” ריזוטו “,” סוטה “,” חלבה “.

טיפ 5. הקערה צריכה להיות בעלת ידיות

כדי שתוכלו להוציא את הקערה החמה בקלות מהמרכז הבישול, ראשית, מכסה המולטי -קוקר צריך להתקפל לפחות 90 מעלות. שנית, כך שלקערה יש ידיות נוחות העמידות בחום.

פולריס PMC 0516ADG

לקערת Multicooker של פולריס PMC 0516ADG יש ידיות, אך קטנות מדי

 • במולטי -בישול רבים יש קערות ללא ידיות. אתה יכול להשיג אותו רק בעזרת מלקחי מתכת מיוחדים (המסופקים בערכה או נרכשים בנפרד) או חבטות סיליקון, שתמיד תצטרך לשמור עליהן בהישג יד. בנוסף, פחות נוח, ולכן לא בטוח, להגיע לקערה בעזרת מלקחיים / כדורים מאשר פשוט להרים אותה בידיות כמו סיר..

טיפ 6. קערת הקרמיקה בטוחה יותר מטפלון

רוב הקערות מרובות הבישול עשויות אלומיניום ומצופות בציפוי דבק:

 • טפלונוב;
 • קֵרָמִי.

למעשה, אי אפשר לכנות את חומר הציפוי הדביק כקריטריון חשוב לבחירת מולטי-קוקר, שכן הקערה היא מרכיב מתכלה של המכשיר ויתרה מכך, שני סוגי הציפוי קצרים פחות או יותר..

 • ציפוי הטפלון קל לניקוי ובעל תכונות מצוינות לדבק. עם זאת, הוא מגרד במהירות, וברגע שמופיעות שריטות על הציפוי הוא הופך לרעיל. אפילו עם טיפול זהיר מאוד, קערת הטפלון מחזיקה לא יותר מ 2-3 שנים. אגב, מרית הפלסטיק שאיתה מגיעה רוב המולטי -קוקר אינה מתאימה לציפוי טפלון. עדיף להשתמש במריות סיליקון וכפות.

קערת טפלון

 • הדבר הטוב בציפוי הקרמיקה הוא שהוא פחות מפחד משריטות וכביסה במברשת, אך הוא גם נשחק מהר. בנוסף, קערת הקרמיקה מפחדת מנפילה מגובה, לא ניתן לכבס אותה במדיח כלים וכמובן היא מייקרת את המולטי -קוקר. אבל, גם כאשר הקרמיקה מתדרדרת, רק התכונות הדביקות שלה מתדרדרות, אך היא אינה גורמת נזק..

קערת קרמיקה REDMOND RMC-011

קערת קרמיקה של מולטי קוקר REDMOND RMC-011

אם תנסה, תוכל למצוא מולטי -קוקר עם קערת נירוסטה עמידה. לדוגמה, היצרנית הגרמנית סטבה (בתמונה) מציעה שתי קערות בבת אחת – מצופה טפלון ונירוסטה.

Steba multicooker

ראו גם את החומר: 12 טיפים לבחירת מכשיר לחם לבית.

טיפ 7. רצוי שניתן לכבות את תחזוקת הטמפרטורה האוטומטית

כמעט כל הכיריים המודרניות כוללות פונקציית שמירה על חום שנדלקת באופן אוטומטי ברגע שהאוכל מבושל. עם זאת, לא כל דגם מאפשר לך לבטל אפשרות זו מבלי לנתק את כבל החשמל..

 • תארו לעצמכם שאתם רוצים לבשל קומפוט בבוקר על מנת להגיע בערב ולהתרענן עם משקה מקורר. אם אין אף אחד בבית, ואף אחד לא מנתק את המכשיר מהחשמל, כשהקומפוט מבושל, הוא יישאר חם עם הגעתך. לכן כדאי לתת עדיפות לרב-בישול, המאפשר לך לכבות את החימום האוטומטי לפני הבישול..

טיפ 8. המכסה הוא חלק חשוב של המולקוקר, אותו יש לבדוק בתשוקה

ראשית, ודא שהמכסה הפנימי נשלף כך שתוכל להסיר אותו בקלות ולנקות כל שומן ולכלוך שהצטבר. רוב הכיריים המודרניות מספקות הזדמנות כזו, אך עם זאת, עדיין מוצאים דגמים ללא מכסים נשלפים. זה טוב אם מכסה המולטי -קוקר יוסר לגמרי.

 • מכסה מולטי -קוקר מורכב
 • מכסה נשלף למרובת קוקרים

שנית, לפני הקנייה, וודא שאין למכסה פערים, ומסטיק האיטום מתאים היטב, שוכב שטוח ואין לו פגמים..

שלישית, הסתכל היכן המחובר למארז. הפלסטיק של החלק המחזיק את סיכת הציר חייב להיות עבה וחזק.

רביעית, שימו לב לאופן סגירת המכסה. עדיף אם הוא סגור בשיטת מנעול ולא במפתח (בתמונה), שמוחזק רק בכמה סיכות. לרוע המזל, לאורך זמן, סיכות כאלה יוצאות מהחורים עקב עיוות הפלסטיק ממגע מתמיד עם אדים או פשוט נשברות. לדגמים רבים של רדמונד, פולריס, אוורסון ומולינקס מרובת קוקרים יש לעתים קרובות התמוטטות כזו, אך לא כל מרכזי השירות רואים בכך מקרה אחריות..

מפתח המולטי -קוקר שבור

Multicooker מוליינקס עם מפתח סגירה שבור

Multicooker מוליינקס עם מפתח סגירה שבור

להלן סרטון כיצד ניתן לתקן מנעול מכסה שבור באמצעות הדוגמה של רב -רינד -מרקר.

מנעולים מכניים כגון קלאסי פנאוניק רב-קרני זה SR-TMH18 מתלכלכים בקלות, אך הם עמידים הרבה יותר:

 • טירה מרובת קוקרים
 • טירה מרובת קוקרים

חמישית, כפי שכבר צוין, המכסה צריך להפוך 90 מעלות, ורצוי יותר.

פתח מולטי -קוקר

טיפ 9. רוצים לחסוך כסף? קנה מולטי קוקר עם גוף פלסטיק

גוף המולטי -קוקר יכול להיות עשוי מפלסטיק או נירוסטה. חומר הגוף אינו משפיע על איכות המנות ועל הפונקציונליות של הציוד, לכן, אם ברצונך לחסוך כסף, אל תהסס לקחת מולטי קוקר פלסטיק. נכון, פלסטיק שונה מפלסטיק, ואם אתה באמת קונה דגם מהחומר הזה, אז באיכות גבוהה.

 • פלסטיק לבן הופך צהוב עם הזמן;
 • פלסטיק באיכות גבוהה לא אמור להריח;
 • בעת בחירת מולטי קוקר עם מארז פלסטיק, נסה לנער את המכסה ואת המארז עצמו הלוך ושוב. סיר פלסטיק איטי טוב עם תנועות כאלה לא חורק או נסדק.

נירוסטה חזקה יותר, פחות נוטה לשריטות, נראית טוב, אך הופכת את המכשיר באופן ניכר לכבד ויקר יותר.

טיפ 10. על המולטי -קוקר להיות אספן לחות

לא לכל מולטי קוקר יש אספן עיבוי, למרות שזה באמת הכרחי. בזכות פרט כל כך פשוט, הקירות החיצוניים של הארון ושפת המכסה אינם מכוסים בלחות במהלך הבישול.

אספן עיבוי רב קוקרי מוליינקס

אספן עיבוי רב קוקרי מוליינקס

טיפ 11. רגלי גומי – דרישת חובה נוספת למכשיר

כפות רגליים מגומי או רפידות קטנות הן החלקים הפשוטים ביותר המאפשרים לרב -הבישול לעמוד היטב על השולחן ולא להחליק. לרוע המזל, לדגמים מסוימים יש רגליים מפלסטיק כמו בתמונה למטה..

רגלי פלסטיק של המולקוקר

לרוע המזל, לדגמים מרובי קוקרים, למשל, REDMOND RMC-4503, אין רגלי גומי.

ראה גם חומר: מדריך לבחירת מיקסר

טיפ 12. הצג ולוח הבקרה צריכים להיות מאוד ידידותיים למשתמש

לא משנה מה צורת המולטי -קוקר, רצוי שהתצוגה ולוח הבקרה יהיו ממוקמים למעלה או מוטים כך שלא תצטרך להתכופף כדי להתחיל את התוכנית..

מוליינקס CE 503132

לדגם זה של חברת Moulinex (דגם CE 503132) יש צורה מלבנית נוחה וקומפקטית של המארז, אולם כדי לראות את התצוגה והכפתורים, עליך להתכופף או לשבת.

 • המסך צריך להיות מנוגד ורצוי עם תאורה אחורית, כך שתוכל להפעיל את המכשיר בחושך.
 • הקפד לנסות ללחוץ על כפתורי הדגמים שאתה אוהב בחנות. הם צריכים להיות רגישים ונעימים לעבודה..

זה טוב כשהצג מציג מידע שימושי כגון:

 • זמן בישול ו / או טמפרטורה מוקצים;
 • תוכנית ריצה;
 • מצב החימום האוטומטי הכלול;
 • הזמן שנותר לפני הבישול (מוצג לרוב רק לקראת סוף המכשיר).
 • Panasonic SR-MHS181WTQ
 • שעון עצר
 • משך הכנת המזון;
 • נותר זמן להתחלה כאשר ההתחלה מתעכבת.

ועוד כמה מילים על תכונות מתקדמות

 • אם יש לך ילדים, אין זה מיותר לרכוש מכשיר עם נעילת כיבוי כאשר הקערה ריקה..
 • רוצה לחסוך בעלויות האנרגיה ולחמם את הקערה מהר יותר? בחר דגם עם חימום אינדוקציה, שמשתמש במחצית האנרגיה. נכון, רב אינדוקציה מרובת קוקרים הרבה יותר יקר (בערך 20 tr).
 • חלק מרובי הקוקרים מצוידים בפונקציית חימום תלת -ממדית, שבזכותה האוכל בקערה מתחמם באופן שווה משלושה צדדים (תחתון, צדדים וחלק עליון) ומהיר יותר (בכ -30%), אך אינו מגביר את צריכת האנרגיה. חימום תלת-ממדי רלוונטי במיוחד למצב האפייה. זכור כי נוכחותה של אפשרות זו מעלה את עלות המכשיר ב- 1500-2000 רובל..

לדגמים המודרניים של מולטי קוקר יש יכולת שליטה באמצעות Wifi. פה אתה יכול לקרוא סקירה מפורטת של אופן הפעולה של האפשרות הזו בפועל באמצעות הדוגמה של תנור הלחץ הרב-כיריים פולריס EVO EPMC 0125..

ולסיום, אנו מציעים לך לצפות בסרטון של “רכישת המבחנים” כיצד לבחור מולטי קוקר לביתך.