ביקור אצל הנסיכה אולגה רומנובה – אחייניתו של ניקולס השני

הידעת שלא רק נסיכים בריטים חיים באנגליה, אלא גם נסיכות רוסיות? היום נספר לכם על האחוזה המדהימה של Provender-Manor עם כמעט 700 שנות היסטוריה, בה מתגוררת אחייניתו של ניקולס השני, הנסיכה אולגה אנדרייבנה רומנובה..

אֲחוּזָה

אחוזת פרודנדר הישנה נחשבת לאחת הדוגמאות הטובות ביותר לאדריכלות מימי הביניים. בשנת 1942, היא הפכה למחצית רוסית כאשר הבעלים שלה דאז, האצולה נדין סילביה עדה מקדוגל, התחתן עם הנסיך אנדריי אלכסנדרוביץ ‘רומנוב, בנו של הדוכסית הגדולה קסניה ואחייניתו הבכירה של ניקולס השני. בשנת 1950 נולדה להם בת, אולגה, שירשה את האחוזה בשנת 2000 לאחר מות אמה.

אחוזת אחוזת פרונדר במנט, לא רחוק מלונדון, ירשה אולגה אנדרייבנה מאמה, אנגלית. במבט ראשון נראה שקשה לדמיין יותר מזל: 30 חדרים מלאים עד אפס מקום בהיסטוריה, ירושות משפחתיות של משפחת רומנוב, ריהוט עתיק, גינה של שלושה דונם (12,140.56 מ”ר) … עם זאת , בשנת 2000, כאשר הבית עבר לנסיכה, התברר שהוא כל כך גרוע שנאלצה להפוך את ישועת הקן המשפחתי ליצירת חייה. שיקום ושיפוץ האחוזה דרשו השקעות פיננסיות אסטרונומיות, התייחסות מפורטת לכל התהליכים, עזרת אנשי מקצוע ברמה גבוהה והתמדה בלתי מתפשרת..

אולגה רומנובה

אולגה רומנובה בסלון. הגאווה המיוחדת של חדר זה היא דיוקנה של סבתא סבתא רבתא של הקיסרית הרוסית מריה פודורובנה, אשתו של אלכסנדר השלישי ואמו של ניקולס השני

השיקום החלקי של האחוזה כבר הוציא יותר מ -2 מיליון פאונד (כמעט 200 מיליון רובל), מתוכם כמעט מיליון הוצאו על תיקון הגג הדולף. “אנו תלויים לחלוטין במימון”, הודה הבעלים. אולגה כבר קיבלה מענק מהקרן למורשת אנגלית, שעוקבת באופן קבוע אחר ההתקדמות. כדי להמשיך לעבוד על שיקום הבית, אולגה אנדרייבנה מכרה חלק מהאדמות והרכוש שלה, היא גם משכירה חלק מהאחוזה לחתונות ואירועים פרטיים, ואף עורכת כאן טיולים לתיירים בעצמה. לרוב, ביקרו באחוזה אנשים מארצות הברית ורוסיה המתעניינים בהיסטוריה של בית רומנוב, כמוני אניני אדריכלות מימי הביניים. לדברי הנסיכה, תיירים סקרנים רבים מגיעים לכאן במיוחד רק כדי לראות את “הנסיכה האמיתית”.

אולגה רומנובה

סיור

אולגה אנדריבנה עצמה עורכת טיולים ברחבי ביתה

תהליך השיקום החל בפתרון צרכי הבית הבסיסיים של מארחת הבית. חדר השינה הנעים של אולגה אנדריבנה נבנה מחדש באתר של חלל המשרדים לשעבר. חלונות החדר משקיפים על השדות ועל בית הקברות שבו שוכן אביה של הנסיכה, הדוכס הגדול אנדריי אלכסנדרוביץ ‘רומנוב. “עד מותו הוא קרא לי בייבי”, נזכרת אולגה בחיבה..

חדר שינה

שולחן

השולחן היה של אמה של הנסיכה

השני בתור היה האגף הרוסי שנקרא – אותו חלק בבית בו נמצא הסלון של אנדריי אלכסנדרוביץ ‘. כיום החדרים האלה מושכרים. הבעלים שם את המשימה לשחזר את חללי הפנים כך שלא ייראו חדשים, אך נראה למגורים ו”משוחק מעט “לפני המשקמים. ככל האפשר, הריהוט הישן, למשל, לוחות קיר מעץ אלון, נשמר, אך עדיין היה צריך להחליף משהו לחלוטין. כך, למשל, נאלצתי לשפץ את לוחות הרצפה בסלון..

סלון

סלון

נסיכה

אולגה רומנובה על רקע דיוקנה

קטע של הסלון

בין הדיוקנאות המשפחתיים על הקיר בסלון ניתן לראות תחריט המתאר את טקס ההכתרה של ניקולאי השני

ראה גם:

חדר האוכל הוא לב הבית והחלק העתיק ביותר בו – הוא נבנה בשנת 1340. עם זאת, הפנים שייך לעידן המאה ה -18. כאן הנסיכה אולגה, כמו צייד שועלים מושבע, אוהבת לארגן ארוחות ציד.

מזנון

בתמונה הבאה נוכל לראות אולם עם אח. הזהבה על האח הופיעה בתקופה בה אמה של המארחת נדין מקדוגל עדיין התגוררה באחוזה..

  • אולם

כמובן, הבית מכיל שרידים משפחתיים רבים מתקופת שלטון שושלת רומנוב, שאבי הבעלים הביא עמו מרוסיה הצארית. להלן רשימה קטנה של דברים שאולגה אנדרייבנה שומרת בחשש מיוחד:

  • חרסינה ששימשה את משפחת ניקולס השני בכלא ביקטרינבורג זמן קצר לפני ההוצאה להורג.
  • בקבוק יין עם התווית הישנה “מסנדרה איי-טודור”, המיוצר בחצי האי קרים בכרם, שהיה שייך למשפחת סבו של הנסיכה, הנסיך אלכסנדר מיכאילוביץ ‘..
  • העט שבעזרתו חרט סבה של הנסיכה את השעה ותאריך הלידה של אביה על חלון ארמון החורף..
  • פגיון של הדוכס הגדול אלכסנדר מיכאילוביץ ‘, ששימש מושל בקווקז.
  • שידות שהיו שייכות לסבתא ולסבתא של קסניה מריה פדורובנה ונמסרו לאנגליה בסיירת מרלבורו במהלך פינוי בני משפחת רומנוב בשנת 1919..
  • אוסף דיוקנאות ותצלומים משפחתיים (כולל דיוקנאות של ניקולס השני).

דיוקנאות

שרידים

לא משנה כמה הדרך לשימור האחוזה המשפחתית קשה, לאולגה אנדרייבנה אין ספק שזו השליחות שלה. “סבתא שלי והורי גרו כאן. לכן זה הבית שלי ”, היא מסבירה..

  • סלון האלון לאחר השיקום נראה בדיוק אותו הדבר כפי שנראה במאה ה -18
  • סלון האלון לאחר השיקום נראה בדיוק אותו הדבר כפי שנראה במאה ה -18

קבר

קברו של אביה של אולגה רומנובה, הדוכס הגדול אנדריי אלכסנדרוביץ ‘(1897-1981)

תוכל ללמוד מידע נוסף על חייה של אולגה רומנובה והאחוזה שלה מסרטונים אלה …

… וגם באתר שלה:

provenderhouse.co.uk