9 דרכים למקם שידה בחדר שינה קטן

בחדר שינה צנוע למדי, קשה למקם את כל הרהיטים הדרושים. אחרי הכל, החדר הזה לא תמיד משמש רק לשינה. בחלק מהדירות חדר השינה ממלא תפקיד של חדר הלבשה, חדר עבודה ומנוחה. בסקירה זו אנו מציגים כל מיני דרכים להתאים שידה לחדר שינה קטן..

1. התקן למרגלות המיטה

הדרך היעילה ביותר היא להניח שידה למרגלות המיטה, אם היא גבוהה מספיק. כך יהפכו הרהיטים להרחבה של מקום השינה. החדר יגדל ויזואלית, ומגבות ומצעים ימצאו את מקומם. ניתן להניח כריות או מטלית רכה על גבי השידה. רוחב המיטה וחזה המגירות חייבים להתאים.

2. מול המעגן

המקום הפופולרי ביותר לשידה נמצא מול המיטה. בעת שימוש בשיטה זו, כדאי לקחת בחשבון שעומק המגירות צריך להיות קטן כך שניתן לפתוח אותן ללא בעיות, להיות בין שידת המגירות למיטה. עבור חדרי השינה הקטנים ביותר, נבחרות שידות בעומק של 25 עד 40 סנטימטרים..

אנשים שאינם מאמינים במיסטיקה יכולים לתלות מראה על רהיט. אז שידת המגירות תשחק הן את התפקיד של שולחן איפור והן את התפקיד של מקום לאחסון חפצים ומצעים..

עדיף לשים אגרטלים עם פרחים או צלמיות על שידת המגירות, ולתקן מעליה צילומים או ציורים, המתאימים לסגנון הפנים. שידת המגירות חייבת להתאים גם את המאפיינים החיצוניים לסגנון החדר הנבחר..

3. כמו שולחן ליד המיטה

לעתים קרובות בחדרים קטנים, לאחר התקנת המיטה, נשאר מעט מקום בצדדים. אם תזיז את המיטה לצד אחד, אז שידה תתאים היטב לחלל המשוחרר. או שתוכל למקם שתי שידות קטנות משני צדי המיטה..

כדי להגדיל את שטח השטח, אתה יכול לתלות כמה מדפים על הקירות. כדי להגדיל את החלל באופן חזותי, יש צורך להשתמש בגוונים בהירים בלבד של כל האלמנטים: מצעים, מסגרת מיטה, רהיטים, וילונות, טפטים. צבעי קרם ובז ‘מתאימים גם הם..

4. מצאו מקום במרפסת או אכסדרה

בחלק מחדרי השינה יש אכסניות – מקום פרקטי ונוח שבו אתה יכול להתאים כמה רהיטים, כולל שידה. לא סביר שהארון יתאים לאזור שמסביב, אבל שידות המיטה הקטנות יתפסו את מקומן. חשוב מאוד שהאכסדרה תחמם.

במקרה זה, אתה יכול לבחור שידה עתירה למדי. בחלק מהדירות המרפסת ממלאת תפקיד של חדר הלבשה. עבור חדרי שינה קטנים, זהו פתרון מצוין המאפשר לכם להפיק את המרב מהחלל..

5. מניחים ליד החלון

אם חדר השינה משמש כחדר עבודה, ואין מקום לשולחן, ניתן להתקין שידה ליד החלון. במקרה זה, גובהו צריך להיות שווה לגובה הרהיט. ניתן לרכוש מגירות בכל גובה ורוחב על פי דרישה..

משטח השידה מספיק בכדי לשים עליו מחשב נייד או יומן עבודה. מספיק מקום למארגן עם כלי כתיבה. על אדן החלון תוכלו לארגן ספרייה קטנה כתוספת לחדר העבודה. יש לזכור כי יש להניח את שידת המגירות כך שיהיה מקום למעבר.

אם שידת המגירות ארוכה ורחבה מספיק, מורכבת מחומר חזק ואיכותי, ניתן להשתמש בה לא רק כשולחן, אלא גם כמקום מנוחה. הוא ימלא את תפקיד אדן החלון הגדול, שיאפשר קריאת ספרים בערבים, ישיבה ליד החלון..

ניתן להציב על המשטח אלמנטים דקורטיביים בגודל בינוני. חלל כזה יהיה מקום נהדר לעץ חג המולד או צמח נוי בסיר..

6. נישה

בחלק מהדירות יש נישות קטנות. הם נוחים בכך שהם מאפשרים לך לסדר רהיטים באופן שלא יפחית את שטח החדר הקטן שכבר. בנישה, אתה יכול לעשות פינה עם שולחן איפור או לקשט את המקום הזה עם מראות קיר או תמונות.

יש לזכור כי העיצוב חייב להתאים לסגנון חדר השינה. אפשרות זו היא פרקטית יותר מאשר אם היה נישה בארון בגדי מזדמנים או מצעים, וילונות וכיסויי מיטה..

7. שידות תלויות

בין שידות יש אפשרויות נוחות ומעשיות – צירים. בעזרת ריהוט כזה תוכלו להגדיל את גודל החדר באופן ויזואלי ולהקל על תהליך הניקוי..

שידה כזו ממוקמת לאורך קיר פנוי או בצד המיטה. לפני הרכישה כדאי לבדוק את איכות הקירות, שכן חומרת הדברים עלולה לגרום לצרות מיותרות.

8. שידות ארוכות צרות בצידי המיטה

בנוסף לתלייה, יש גם שידות צרות אך ארוכות. הם ייראו טוב בצידי המעגן. ככלל, הם תלויים על הקיר ומאחסנים מספר די גדול של דברים. הם יכולים להתאים ספרים, בגדים, מצעים.

9. בצד / הנגב של המעגן

דרך יעילה ותמציתית תהיה מקום מול הקיר, בצד המיטה. כאן כדאי לשקול את רוחב הקופסאות וגודל המעבר. ארון בגדים ממוקם בדרך כלל ליד שידת המגירות. מעל השידה ניתן לתלות תמונה או מראה ולהפוך את האזור לשולחן איפור.