25 דברים שמקלקלים את הפנים

גרים בדירה, אנו מתרגלים לסביבה ולא שמים לב שיש דברים שמשנים את דעתנו לגבי הפנים לא לטובה. האורחים בהחלט ישימו לב לשפע החוטים מתחת לשולחן, קרש הגיהוץ בסלון, רצועות סקוטש תלויות ומכוערות לזבובים, ועוד. ריכזנו רשימה של 25 דברים שאתה צריך בדחיפות להיפטר מהם או לעבור למיקום אחר..

1. הרבה רהיטים

ברכישת רהיטים לדירה או לבית אנו שואפים קודם כל לפרקטיות ופונקציונליות. אבל צילומי המקום לא תמיד מאפשרים לבעלים לרכוש את כל הדרוש לנוחות והגשמת משאלות הבעלים..

לכן, אנשים רבים פשוט הופכים את הדירה לריהוט אחר. וחדר מלא שולחנות וארון בגדים לא יכול להפוך לחדר עם פנים יפה. אולי דווקא הרהיטים הנוספים מונעים ממך לקשט את הבית בצורה יפה ונוחה..

2. טקסטיל דהוי

בדים שנפלו כלכליים נראים מיד – אלה שמיכות שאיבדו את המראה, ריפוד שחוק של רהיטים מרופדים, שטיחים דהויים ומגבות. לא רק שאי אפשר להשתמש בהם, הם יכולים גם לשנות את יחס האורחים לדירה לא לטובה. אפילו אזור קטן ומחק של ריהוט מרופד יכול להשאיר חותם שלילי בזיכרון האורחים. לא נבחין בכך, מכיוון שאנו נמצאים כל הזמן ליד אובייקטים אלה. צריך לשנות דברים כאלה מעת לעת..

3. קירות מלוכלכים ליד מתגים

במהלך הניקיון, עקרות בית לא תמיד שמות לב למקומות נסתרים בחדר. ואזורים כגון קירות ליד שקעים ומתגים משפיעים מאוד על הפנים. לרוב הם נשארים לא נקיים. טפט מלוכלך, אם כי לא מורגש ממבט ראשון, מעניק לפנים תחושה של זיקנה, רעוע וחוסר סידור של כל הדירה.

כדאי לדאוג לניקיון השקעים והמתגים. הם משפיעים על המראה הכללי. אם אתה רוצה שהפנים של הדירה יהיו תקינים, מסודרים מדי פעם שקעים, מתגים והחלל סביבם. ניתן לעשות זאת בעזרת אבקת טפט מיוחדת ובד..

4. לוחות חשמל

אלמנט כגון לוח חשמל או מונה חשוב לתחזוקת דירה. אבל זה מקלקל את הפנים אם הוא לא מוסתר במהלך ההתקנה. את המגן או הדלפק ניתן להסתיר בדרכים אחרות: בעזרת מראה, ציור או ארון מיוחד.

5. חוטים

כל אחד, אפילו החלק הפנימי והמסודר ביותר, יכול להרוס את החוט המתפתל סביב הרצפה או את המטען הבולט מהשקע. למרבה המזל, רעיונות רבים ופריצות חיים הומצאו כעת לצורך הסתרת חוטים מהעין. חשוב מאוד לאחסן את החוטים בצורה נכונה, רצוי בקופסה נפרדת ולשים אותם בצרור נפרד..

6. מייבש לבגדים ומצעים

לעתים קרובות, בדירות עם פנים יפהפיות ומרהיבות, המארחות מארגנות כביסה: מייבש כביסה נמצא באמצע הסלון או בחדר השינה. זה משפיע לרעה על הפנים ואם אורחים לא מוזמנים מגיעים אליכם, ברור שהם לא ישמחו על העיצוב. יבש דברים במרפסת או בלילה, ואחרי שהם מתייבשים, הרחיק את המייבש משם. או שאתה יכול להשתמש ברעיונות של ייבוש בגדים יפה.

7. הרבה מזכרות ותכשיטים

עם הזמן, הבית צובר מספר רב של תכשיטים שונים ומזכרות טיולים. הם נכנסים לדירה בכמה אופנים: כמתנות, מנסיעות, מרכישות עצמאיות. דברים אלה יכולים לכלול מגוון דברים קטנים: נרות, צלמיות מערי העולם, פמוטים, צלמיות. הם כמעט חסרי תועלת, אוספים אבק על המדפים ותופסים מקום..

בנוסף, הם יוצרים תחושה עמוסה. אבל אם תיפטר מהדברים האלה, ותשאיר רק את היקרים וההכרחיים ביותר, תבחין מיד כיצד הפנים והאווירה של החדר ישתנו. אתה רק צריך לפרק את האשפה מהתכשיטים ולבחור מה שאתה צריך. אם עדיין אינך יכול להיפרד מדברים כאלה, שים אותם בקופסאות, הרחק מעיניים סקרניות..

8. ריהוט שנפגע מחיות מחמד

הטפט הפגום, הריפוד שננשך או הדלת השרוטה מורגשים על ידי האורח בכניסתו לדירה כמעט מיד. הוא יכול להעמיד פנים שהוא לא ראה את רגלי השולחן המכרסמות או את החוטים הקרועים בספה, אבל הוא כבר קיבל את הרושם הראשון של הבית ולא סביר שירצה לחזור.

כדי למנוע זאת, קנה לחיית המחמד שלך צעצוע נושך או מגרד. בפועל, זה עוזר, אך בעלי חיות המחמד מצהירים כי בעלי החיים זקוקים להשגחה מתמדת, והדירה זקוקה לשיפוץ..

9. פסנתר שאינו מנגן או אינו בשימוש

אם אתה רוצה פנים יפה ואסתטי, הפסנתר יפריע לך. ראשית, הוא תופס הרבה מקום, ושנית, אובייקט כה גדול נראה מכוער. בדרך כלל, המדף העליון משמש לאחסון דברים קטנים שונים, והחלק הפנימי משמש להסתרת פריטים סודיים. קל יותר למכור פסנתר ישן. זה ייתן לך שטח וכסף נוספים..

10. ערימות של עיתונים ומגזינים

ערימה של עיתונים ומגזינים ישנים שאף אחד לא קורא לא צריכה להיות במקום בולט. הם לא יקשטו את הפנים בשום צורה ולא יהיה בהם צורך בחיי היומיום. לכן, קל יותר לזרוק אותם, לשרוף אותם בארץ או לקחת אותם לספרייה. אם אינך יכול להיפרד מהמהדורות, פרק אותן בזהירות והחליט בדיוק אם אתה זקוק להן. במקרה זה, אין לאחסן אותם על שולחנות או שטחים פתוחים אחרים..

11. לוחות שנה, פוסטרים, כרזות

כרזות וכרזות עם כוכבים או תמונות אחרות אינן מקשטות את הקיר, אלא רק זורקות אותו ומעניקות למראה מראה ילדותי. נסו לשמור על “קישוטים” כאלה למינימום, והשאירו רק את לוח השנה. זה באמת שימושי, בניגוד למספר המדהים של כרזות וכרזות.

12. אלקטרוניקה שבורה

לעתים קרובות מאוד בדירות אתה יכול למצוא מחסן עם ציוד לא עובד: מחשבים, טלפונים, טלוויזיות סובייטיות, כלי מטבח. בפועל, בחיים האמיתיים, דברים כאלה כמעט ולא מתוקנים ומשתמשים בהם בעתיד. הם אוספים רק אבק ותופסים מקום שמיש בדירה..

לכן, עדיף להיפטר מהם. זרוק את הטלוויזיה או הסטריאו הישנים שלך. ניתן לתת את הטכניקה לאוהבי האלקטרוניקה, הם בהחלט ימצאו שימוש לפרטים.

13. עומס על מדפי ספרים ומדפים

ספרים הם ללא ספק מקור לידע והמתנה הטובה ביותר בעולם. אבל לא פעם, מדפי ספרים ומדפים נראים כאוטית ומכוערים, ספרים אינם מסודרים בצורה מסודרת, כריכות ישנות ניכרות. זה מקלקל את פנים החדר..

נסה לשנות את מדף הספרים ואת ארון העיצוב שלך. סביר להניח שחצי מהספרים תפיץ או תשלח לג’אנק, מה שיפנה מקום ויאפשר לך לארגן אסתטית את הספרייה הביתית שלך..

14. משובצת על רהיטים מרופדים

ספות וכורסאות המכוסות בשמיכה נראות מכוערות ומושכות את תשומת הלב לעצמן ויוצרות רגשות שליליים. לכן, אסור להוסיף אלמנטים מיותרים לפנים מודרני. ריפוד הספות סובלני מפני נזקים. במידה והריפוד נמחק או ניזוק ניתן להזמין ריהוט חדש או כיסוי.

15. זרי פרחים מיובשים

הארומה הקסומה והיופי של הזר יהפכו לפרט יוצא דופן בפנים, אך לא לאורך זמן. פרחים אינם חיים זמן רב, ולכן בסימני הייבוש הראשונים עדיף לזרוק את הפרחים היבשים העתידיים. אחרת, זה רק יקלקל את תדמית החדר. אם אינך יכול לחיות ללא צמחים, קשט את החדר בפרחים בעציצים..

16. תאורה שנבחרה בצורה לא נכונה

הכל חשוב בפנים יפה, והתאורה ממלאת את אחד מתפקידי המפתח. אם האור כהה מדי או בהיר מדי, הוא יקלקל את המראה הכללי של החדר וייצור אי נוחות לתושבים ולאורחים. תאורה שנבחרה בצורה לא נכונה עלולה לפגוע בראייה של משקי הבית ולהשפיע על המצב הרגשי..

17. חוסר תיקון

עם הזמן הטפט הופך צהוב, הטיח מתחיל להתפורר והריצוף נשרט. אם הדירה רק זקוקה לתיקונים קוסמטיים, לא תוכל להסתיר אותה. לכן, יש צורך לבצע תחזוקה מונעת של הדירה, ובמידת הצורך לבצע תיקונים.

18. סגנון לא נכון

לא רק חוסר התיקון, אלא גם העיצוב הלא נכון יכול לקלקל את הפנים. זה קורה כאשר בעל הדירה בוחר בעצמו את הסגנון מבלי להתייעץ עם מעצב מקצועי. כדי למנוע זאת, פנה למעצב, עקוב אחר ההוראות שלו.

19. קרש גיהוץ

קרש הגיהוץ, יחד עם המייבש, לא אמורים לעמוד במקום בולט. לכן, לאחר השימוש בו, עדיף להכניס אותו לארון או לחדר הלבשה. אתה יכול להפוך את הלוח לחלק מהחלק הפנימי.

20. ריהוט סובייטי

ריהוט מתקופת ברית המועצות אמין וחסון. אבל זה מקלקל באופן ניכר את הפנים המודרני של הדירה. עם קהותם ומונוטוניותם, ארונות וספות סובייטים משנים את האווירה בפנים מודרני. לכן, יש להחליפו במודרני יותר.

21. חלונות מלוכלכים

חלונות עם שכבת אבק מבפנים או מבחוץ בהחלט לא יקשטו את פנים החדר. זה יגרום לחדר להיראות מבולגן. כדי להימנע מכך, שטפו את החלונות כל שלושה חודשים..

22. פריטי בית

פריטים כגון סמרטוט ניקוי, חומרי ניקוי, דליים לא צריכים להיות גלויים. שים בצד ארונית נפרדת לכל זה. אין לאחסן חומר ניקוי ליד הכיור. ישנם פינות וארונות רבים בדירה בהם ניתן לשים חומרי ניקוי..

23. סרטים לזבובים

אתה יכול להיפטר מזבובים ומדגים בדרכים שונות, אך רבים בוחרים קלטות וולקרו מיוחדות. מבחוץ הם נראים מכוערים, מקלקלים את הפנים. זה מגעיל להיות ליד הסרטים. אתה יכול להיפטר מזבובים: לשים כילות נגד יתושים, להוציא את האשפה באופן קבוע, לקנות מפשיר חשמלי..

24. ציוד ספורט

סקי, גלגיליות, אופניים אינם נוחים לאחסון בדירה. פריטי ספורט מקלקלים את הפנים. המקום הטוב ביותר עבורם יהיה אכסדרה או מוסך. השתמש במערכות אחסון ייעודיות כדי לארגן את המלאי שלך בצורה נוחה יותר.

25. צעצועי ילדים

בבית שבו יש ילדים, צעצועים הפזורים ברחבי הבית רחוקים מלהיות נדירים. לעתים קרובות הם נותנים לחדר מראה מרושל, ולכן עליך לאסוף אותם בזמן או ללמד את ילדך לנקות צעצועים בעצמם..