25 vecí, ktoré kazia interiér

Bývaním v byte si zvykneme na životné prostredie a nevšimneme si, že niektoré veci menia náš názor na interiér nie k lepšiemu. Hostia si určite všimnú množstvo drôtov pod stolom, žehliacej dosky v obývačke, škaredých závesných pásikov na suchý zips pre muchy a mnoho ďalších. Zostavili sme zoznam 25 vecí, ktorých sa naliehavo potrebujete zbaviť alebo presťahovať na iné miesto..

1. Veľa nábytku

Pri kúpe nábytku do bytu alebo domu sa usilujeme v prvom rade o praktickosť a funkčnosť. Zábery priestorov však nie vždy umožňujú majiteľom kúpiť všetko, čo je potrebné pre pohodlie a splnenie prianí majiteľov..

Mnoho ľudí preto jednoducho robí z bytu iný nábytok. A z miestnosti plnej stolov a šatníkov nemožno urobiť izbu s krásnym interiérom. Možno je to ďalší nábytok, ktorý vám bráni v tom, aby ste si vyzdobili dom krásne a pohodlne..

2. Vyblednuté textílie

Textílie, ktoré chátrajú, sú okamžite viditeľné – sú to deky, ktoré stratili svoj vzhľad, opotrebované čalúnenie čalúneného nábytku, vyblednuté koberce a uteráky. Nielenže sa nedajú využiť, ale môžu aj zmeniť postoj hostí k bytu nie k lepšiemu. Aj malá vymazaná oblasť čalúneného nábytku môže zanechať negatívnu stopu v pamäti hostí. Nevšimneme si to, pretože sme neustále v blízkosti týchto objektov. Také veci je potrebné pravidelne meniť..

3. Špinavé steny v blízkosti vypínačov

Počas upratovania ženy v domácnosti nie vždy venujú pozornosť skrytým miestam v miestnosti. A oblasti, ako sú steny v blízkosti zásuviek a vypínačov, výrazne ovplyvňujú interiér. Najčastejšie zostanú nevyčistené. Špinavé tapety, aj keď nie sú na prvý pohľad viditeľné, dodávajú interiéru pocit staroby, schátralosti a neporiadku celého bytu..

Stojí za to postarať sa o čistotu zásuviek a vypínačov. Ovplyvňujú celkový vzhľad. Ak chcete, aby bol interiér bytu v poriadku, pravidelne upratujte zásuvky, vypínače a priestor okolo nich. To sa dá dosiahnuť špeciálnym čistiacim prostriedkom na tapety a handrou..

4. Elektrické panely

Prvok, akým je elektrický panel alebo merač, je dôležitý pre údržbu bytu. Ale kazí interiér, ak nie je skrytý počas inštalácie. Štít alebo pult môžu byť skryté inými spôsobmi: pomocou zrkadla, obrazu alebo špeciálnej skrinky.

5. Drôty

Ktokoľvek, dokonca aj ten najpraktickejší a premyslený interiér, môže zničiť drôt, ktorý sa vinie po podlahe, alebo nabíjačku trčiacu zo zásuvky. Našťastie bolo teraz vynájdených mnoho nápadov a životných hackerov na ukrytie drôtov pred zrakom. Je veľmi dôležité správne uložiť drôty, najlepšie do samostatnej škatule a vložiť ich do samostatného zväzku..

6. Sušička na oblečenie a bielizeň

V bytoch s krásnym a veľkolepým interiérom hostesky často usporiadajú práčovňu: sušička bielizne je buď v strede obývačky, alebo v spálni. To negatívne ovplyvňuje interiér a ak k vám prídu nepozvaní hostia, výzdoba ich očividne nepoteší. Veci sušte na balkóne alebo v noci a potom, čo uschnú, sušičku premiestnite. Alebo môžete použiť nápady na krásne sušenie oblečenia.

7. Veľa suvenírov a drobností

V priebehu času sa v dome hromadí veľké množstvo rôznych drobností a cestovných suvenírov. Do bytu sa dostávajú niekoľkými spôsobmi: ako darčeky, z ciest, z nezávislých nákupov. Tieto veci môžu zahŕňať rôzne drobnosti: sviečky, figúrky z svetových miest, svietniky, figúrky. Sú prakticky zbytočné, zbierajú prach na policiach a zaberajú miesto..

Navyše pôsobia preplneným dojmom. Ale ak sa týchto vecí zbavíte a ponecháte len to najvzácnejšie a najnutnejšie, okamžite si všimnete, ako sa zmení interiér a atmosféra miestnosti. Stačí len rozobrať odpadky z drobností a vybrať, čo potrebujete. Ak sa s takýmito vecami stále nemôžete rozlúčiť, dajte ich do škatúľ, mimo zvedavých očí..

8. Nábytok, ktorý poškodili domáce zvieratá

Poškodenú tapetu, ohryzené čalúnenie alebo poškriabané dvere si hosť všimne pri vstupe do bytu takmer okamžite. Môže predstierať, že nevidel ohryzené nohy stola ani roztrhané nite na pohovke, ale už získal prvý dojem z domova a je nepravdepodobné, že by sa chcel vrátiť..

Aby ste tomu zabránili, kúpte svojmu miláčikovi hryzúcu alebo škriabajúcu hračku. V praxi to pomáha, ale majitelia domácich zvierat vyhlasujú, že zvieratá potrebujú neustály dohľad a byt potrebuje vymaľovanie..

9. Nehrajúci alebo nepoužívaný klavír

Ak chcete krásny a estetický interiér, klavír vám bude prekážať. Po prvé, zaberá veľa miesta a po druhé, taký veľký predmet vyzerá škaredo. Horná polička sa zvyčajne používa na ukladanie rôznych drobností a vnútorná časť slúži na skrytie tajných predmetov. Starší klavír sa predáva jednoduchšie. Získate tak priestor a peniaze navyše..

10. Stohy novín a časopisov

Hromada starých novín a časopisov, ktoré nikto nečíta, by nemala byť na prominentnom mieste. V žiadnom prípade nebudú zdobiť interiér a nebudú potrebné v každodennom živote. Preto je jednoduchšie ich vyhodiť, spáliť v krajine alebo vziať do knižnice. Ak sa nemôžete edícií rozdeliť, opatrne ich rozoberte a rozhodnite sa, či ich presne potrebujete. V takom prípade ich neukladajte na stoly alebo iné otvorené priestranstvá..

11. Kalendáre, plagáty, plagáty

Plagáty a plagáty s hviezdičkami alebo inými obrázkami stenu nezdobia, ale iba posypú, čím dodajú interiéru detský vzhľad. Skúste takýchto „dekorácií“ obmedziť na minimum, ponechajte iba kalendár. Na rozdiel od neskutočného počtu plagátov a plagátov to skutočne príde vhod.

12. Rozbitá elektronika

V apartmánoch veľmi často nájdete sklad s nefunkčným vybavením: počítače, telefóny, sovietske televízory, kuchynské náradie. V praxi sa v skutočnom živote takéto veci zriedka opravujú a používajú v budúcnosti. Zbierajú iba prach a zaberajú potenciálne využiteľný priestor v byte..

Preto je lepšie sa ich zbaviť. Vyhoďte starý televízor alebo stereo. Techniku ​​môžu dať milovníci elektroniky, určite nájdu využitie pre detaily.

13. Neporiadok na poličkách a policiach

Knihy sú nepochybne zdrojom znalostí a najlepším darom na svete. Ale častejšie ako ne, police a police pôsobia chaoticky a škaredo, knihy nie sú úhľadne usporiadané, sú viditeľné staré väzby. Rozmaznáva interiér miestnosti..

Skúste zrevidovať svoju poličku a dekoratívnu skrinku. S najväčšou pravdepodobnosťou polovicu kníh rozošlete alebo pošlete na nevyžiadanú poštu, čím sa uvoľní miesto a umožní vám esteticky usporiadať domácu knižnicu..

14. Károvaný na čalúnenom nábytku

Pohovky a kreslá, ktoré sú prikryté dekou, pôsobia škaredo a upozorňujú na seba, čím pôsobia negatívne pocity. Do moderného interiéru by ste preto nemali pridávať zbytočné prvky. Čalúnenie pohoviek je odolné voči poškodeniu. Ak je čalúnenie vymazané alebo poškodené, môžete si objednať nový nábytok alebo poťah.

15. Sušené kytice

Očarujúca vôňa a krása kytice sa stane neobvyklým detailom v interiéri, ale nie dlho. Kvety nežijú dlho, takže pri prvých príznakoch sušenia je lepšie vyhodiť budúce sušené kvety. V opačnom prípade to len pokazí obraz miestnosti. Ak nemôžete žiť bez rastlín, ozdobte miestnosť črepníkovými kvetmi..

16. Nesprávne zvolené osvetlenie

V krásnom interiéri je všetko dôležité a osvetlenie hrá jednu z kľúčových úloh. Ak je svetlo príliš tmavé alebo príliš jasné, pokazí celkový vzhľad miestnosti a vytvorí nepohodlie pre obyvateľov a hostí. Nesprávne zvolené osvetlenie môže poškodiť zrak domácností a ovplyvniť emocionálny stav..

17. Nedostatok opravy

V priebehu času tapeta zožltne, omietka sa začne drobiť a podlaha sa poškriabe. Ak byt potrebuje len kozmetické opravy, nebudete ho môcť skryť. Preto je potrebné vykonávať preventívnu údržbu bytu a v prípade potreby vykonávať opravy.

18. Nesprávny štýl

Interiér môže pokaziť nielen nedostatok opráv, ale aj nesprávny dizajn. Stáva sa to vtedy, keď si vlastník bytu vyberie štýl sám bez konzultácie s profesionálnym dizajnérom. Aby ste tomu zabránili, kontaktujte projektanta, riaďte sa jeho pokynmi.

19. Žehliaca doska

Žehliaca doska spolu so sušičkou by nemala stáť na nápadnom mieste. Preto je po použití lepšie odložiť do šatníka alebo šatne. Dosku môžete urobiť súčasťou interiéru.

20. Sovietsky nábytok

Nábytok z čias ZSSR je spoľahlivý a odolný. Ale výrazne to kazí moderný interiér bytu. Sovietske šatníky a pohovky svojou tuposťou a monotónnosťou menia atmosféru v modernom interiéri. Preto by mal byť nahradený modernejším.

21. Špinavé okná

Okná s vrstvou prachu zvnútra alebo zvonku rozhodne nebudú ozdobou interiéru miestnosti. Vďaka tomu bude miestnosť pôsobiť chaoticky. Aby ste tomu zabránili, umývajte okná každé tri mesiace..

22. Položky pre domácnosť

Predmety ako čistiace handry, čistiace prostriedky, vedrá by nemali byť viditeľné. Na to všetko si odložte samostatnú skrinku. Neskladujte čistiaci prostriedok na riad pri dreze. V byte je veľa zákutí a skríň, kam si môžete odložiť čistiace prostriedky..

23. Stuhy na mušky

Mušiek a mláďat sa môžete zbaviť rôznymi spôsobmi, ale mnohí volia špeciálne pásky na suchý zips. Zvonka pôsobia škaredo, kazia interiér. Je nechutné byť blízko stužiek. Môžete sa zbaviť múch: dajte siete proti komárom, pravidelne vyhadzujte odpadky, kúpte si elektrický fumigátor.

24. Športové vybavenie

Lyže, korčule, bicykle nie je vhodné skladovať v byte. Športové potreby kazia interiér. Najlepším miestom pre nich by bola lodžia alebo garáž. Použite vyhradené úložné systémy na pohodlnejšie usporiadanie inventára.

25. Detské hračky

V dome, kde sú deti, hračky roztrúsené po celom dome nie sú ani zďaleka neobvyklé. Často dodávajú miestnosti nedbalý vzhľad, a preto ich musíte zozbierať včas alebo naučiť dieťa čistiť hračky samé..