Kuchynský stôl z umelého kameňa – monumentálny a praktický dizajn

Materiál má všetky vlastnosti, aby bol ideálny na stôl vo vašej kuchyni Materiál má všetky vlastnosti, aby bol ideálny na stôl vo vašej kuchyni. V kuchyni by malo byť všetko pohodlné, pohodlné a krásne. To platí do značnej miery aj pre pracovnú oblasť. Samozrejme, je veľmi dôležité, aby sa so stolom pohodlne pracovalo a slúžil čo najdlhšie. Ale nemenej dôležité je, aby stôl vyzeral esteticky a draho a nechcel by som ho hanblivo skryť pod prikrývku. A tu stojí za to venovať pozornosť umelému kameňu.

Čo je to umelý kameň

Kuchynské stoly s čiernym umelým kameňom vyzerajú mimoriadne, okrem toho sú veľmi praktické Kuchynské stoly s čiernym umelým kameňom vyzerajú mimoriadne, okrem toho sú veľmi praktické

Tento materiál je moderný kompozit, ktorý kombinuje výhody prírodného kameňa a plastu. Dnes existuje veľa odrôd tohto materiálu. Jeho kvalita do značnej miery závisí od toho, z akých komponentov je vyrobený..

Rozmanitosť farieb

V jednej tabuľke je možné kombinovať umelý kameň rôznych farieb a textúr V jednej tabuľke je možné kombinovať umelý kameň rôznych farieb a textúr

Rôzne farby sú jednou z najdôležitejších výhod umelého kameňa. Vzhľadom na skutočnosť, že farba je určená zafarbením pigmentov alebo triesok z prírodného kameňa, môžu mať stoly z umelého kameňa veľmi odlišnú farbu, dokonca aj takú, ktorá sa v prírodných kameňoch nenachádza. A to výrazne rozširuje možnosti dizajnu. Teraz môže dizajnér dokonca vytvoriť úplne futuristický interiér s fluorescenčnými trblietavými doskami pri stoloch – do práce alebo do jedálne.

Existuje veľa farebných možností. Sú to prírodné tóny, jasné čisté farby a vzorované farby. Samotná pracovná doska môže byť leštená alebo matná. To tiež rozširuje možnosti dizajnu..

Dôležité: Pre jedálenské stoly si môžete vybrať kameň vykladaný rôznymi vložkami: takéto stoly vyzerajú veľmi úctyhodne. Ale na pracovných stoloch je vložka nevhodná – tu je vhodnejší umelý kameň rôznych farieb..

Výhody umelého kameňa

Napriek tomu, že materiál je studený, takýto stôl v žiadnom prípade neovplyvní atmosféru pohodlia v kuchyni. Napriek tomu, že materiál je studený, takýto stôl v žiadnom prípade neovplyvní atmosféru pohodlia v kuchyni.

 • trvanlivosť: umelý kameň slúži veľmi dlho – niekoľko desaťročí;
 • jednoduché spracovanie: na rozdiel od prírodného kameňa sa kompozitné materiály oveľa ľahšie rezajú a dajú sa tvarovať do akéhokoľvek tvaru. To tiež rozširuje možnosti dizajnu;
 • kameň neabsorbuje vodu a nečistoty;
 • Kameň sa časom nedeformuje a nemení svoj vzhľad a farbu;
 • odolný voči ultrafialovému žiareniu a nevybledne na slnku;
 • odolné voči rôznym druhom mechanického namáhania;
 • hygienický: ľahko sa čistí, odolný voči chemickým čistiacim prostriedkom.

Náklady na dosky z tohto materiálu sú dosť vysoké. Ale zároveň je to oveľa nižšie ako náklady na prírodný kameň. Preto pomocou kompozitných materiálov môžete vytvárať drahé úctyhodné interiéry a investovať oveľa menej peňazí..

Druhy materiálu

Akrylový umelý kameň je pohodlný, pretože vám umožňuje vytvoriť stôl v takmer akomkoľvek predstaviteľnom tvare Akrylový umelý kameň je pohodlný, pretože vám umožňuje vytvoriť stôl v takmer akomkoľvek predstaviteľnom tvare Stôl vyrobený z akrylového kameňa môže byť vyrobený z jednoduchého tvaru, čím sa ušetrí veľa peňazí Stôl vyrobený z akrylového kameňa môže byť vyrobený z jednoduchého tvaru, čím sa ušetrí veľa peňazí

Celá škála umelého kameňa je rozdelená do 2 skupín:

 • akrylový kameň;
 • aglomerát.

Základom akrylového kameňa je akrylová živica. Je doplnený rôznymi plnivami – trieskami z prírodného kameňa, farbiacimi pigmentmi, kremenným pieskom.

Akrylový kameň má mnoho výhod – je ľahko rezateľný, odolný voči poškriabaniu a vode, má širokú škálu farieb a je ľahší ako aglomerát. Akrylové stoly môžu mať takmer akýkoľvek tvar. A to všetko vďaka zvláštnostiam materiálu – počas zahrievania sa stáva mäkkým a môže mať akýkoľvek tvar. Akrylový kameň sa obzvlášť často používa na výrobu jedálenských priestorov. Takýto stôl môže byť nielen okrúhly alebo oválny – môžete si vyrobiť stôl s osemhranným dizajnom alebo s ozdobnými koncami. Konferenčné stolíky zložitých tvarov, stolíky do obývačky, pracovné stoly sú vyrobené z akrylového kameňa..

Aglomerovaný kameň má približne rovnaké výhody, ale váži veľa. Výhody aglomerátu:

 • špeciálna sila;
 • odolnosť voči oderu a poškriabaniu;
 • odolnosť voči teplotným extrémom;
 • odolnosť proti vlhkosti.

Aglomerovaný kuchynský stôl sa vyznačuje odolnosťou voči rôznym druhom poškodenia a dlhou životnosťou Aglomerovaný kuchynský stôl sa vyznačuje odolnosťou voči rôznym druhom poškodenia a dlhou životnosťou

Takéto dosky sa neboja pracovať na nich nožom; teplé jedlá. Aglomerát je vhodnejší pre desktop, ktorý potrebuje špeciálnu pevnosť a odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Najlepšie je z neho vytvoriť pracovnú plochu a premeniť sa na parapet.

Dôležité: Umelý kameň naplnený trieskami z prírodného kameňa je ťažšie rezať. Preto sa taký kameň používa na výrobu tabuliek jednoduchých geometrických tvarov..

Typy tabuliek

Stoly z umelého kameňa môžu mať rôzne účely.. Umelý kameň sa najčastejšie používa na výrobu:

 • pracovný stôl do kuchyne – pracovný priestor na krájanie potravín;
 • jedálenské stoly pre kuchyne a jedálne;
 • konferenčné stolíky;
 • pracovné stoly do kancelárie.

Jedálenský stôl z umelého kameňa bude jasným dizajnérskym nálezom, ktorý priťahuje pozornosť Jedálenský stôl z umelého kameňa bude jasným dizajnérskym nálezom, ktorý priťahuje pozornosť Kamenné konferenčné stolíky nájdeme len zriedka, ale treba priznať, že toto riešenie je veľmi originálne. Kamenné konferenčné stolíky nájdeme len zriedka, ale treba priznať, že toto riešenie je veľmi originálne. Takáto doska nebude len ozdobou kuchynského dizajnu, ale bude mať aj praktickosť. Takáto doska nebude len ozdobou kuchynského dizajnu, ale bude mať aj praktickosť. Docela dobre bude vyzerať kamenná doska a jedálenský stôl v jednom farebnom kľúči. Docela dobre bude vyzerať kamenná doska a jedálenský stôl v jednom farebnom kľúči.

V každom prípade bude stôl vyrobený z umelého kameňa vyzerať veľmi štýlovo a úctyhodne. Malo by sa pamätať na to, že pri výbere tohto materiálu musíte zabezpečiť, aby dizajn celej miestnosti zodpovedal úrovni materiálu – stôl z umelého kameňa bude vyzerať smiešne, obklopený lacným nábytkom a na pozadí lacného nábytku. tapeta.

Dôležité: Jedna doska môže byť vyrobená z umelého kameňa, alebo z nej môže byť vyrobený celý výrobok. To však robí výrobok ťažším a drahším. Preto radšej vyrábajú iba malý nábytok výlučne z umelého kameňa – konferenčné stolíky dizajnérskych foriem. V tomto prípade môže byť noha tiež z kameňa..

Pravidlá výberu

Voľba farby závisí úplne od konštrukčného riešenia miestnosti a preferencií obyvateľov domu. Odborníci napriek tomu neodporúčajú vyberať si úplne čierne alebo veľmi tmavé povrchy. Na nich sú škrabance, ktoré sa časom objavia, viditeľné rýchlejšie.

Ak sa bojíte, že čierna doska bude pokrytá škrabancami - zvoľte čierny kameň s rôznymi textúrami - škrabance tak nebudú viditeľné Ak sa bojíte, že čierna doska bude pokrytá škrabancami – zvoľte čierny kameň s rôznymi textúrami – škrabance tak nebudú viditeľné

Preto, mimochodom, mnohí odborníci odporúčajú zamerať sa na zrnité povrchy, povrchy s rôznymi farebnými škvrnami a vzormi pre pracovnú oblasť. Škrabance od kuchynského noža sú na nich prakticky neviditeľné a pre pracovnú plochu je to veľmi dôležité.

Ako nakupovať

Je dosť ťažké nájsť takéto tabuľky v predaji. Spravidla sa vyrábajú podľa individuálneho projektu. Je dosť ťažké nájsť takéto tabuľky v predaji. Spravidla sa vyrábajú podľa individuálneho projektu. Kamenné stoly jednoduchých tvarov sú v sortimente predstavené pomerne široko, takže si ho môžete ľahko vyzdvihnúť do svojej kuchyne Kamenné stoly jednoduchých tvarov sú v sortimente predstavené pomerne široko, takže si ho môžete ľahko vyzdvihnúť do svojej kuchyne

Dnes si môžete s rovnakým úspechom kúpiť hotový stôl z kompozitného materiálu alebo ho zveriť spoločnosti špecializujúcej sa na ich výrobu. Bude oveľa lacnejšie kúpiť hotový stôl. Táto cesta má však dve významné nevýhody:

 • taký stôl má štandardný tvar – obdĺžnikový, oválny alebo okrúhly;
 • nie je toľko farebných možností.

Podľa vlastného náčrtu má zmysel vyrobiť stôl, ak potrebujete originálny tvar pre jednotlivé veľkosti a tvary nábytku, alebo ak je vymyslený originálny koncept kuchyne alebo inej miestnosti.

Tabuľky na mieru môžu byť dokonca ozdobené rôznymi dekoráciami alebo vykladané na umelom kameni. Monogramy vykladané perleťou pôsobia veľmi originálne.

Výroba stolov podľa vlastného návrhu v špecializovaných firmách zvyčajne netrvá dlho..

Čo určí náklady na stôl pre individuálny projekt

Konečné náklady na stôl z umelého kameňa nezávisia len od druhu materiálu, ale aj od tvaru samotného stola Konečné náklady na stôl z umelého kameňa nezávisia len od druhu materiálu, ale aj od tvaru samotného stola

Bude to závisieť od mnohých faktorov, vrátane nákladov na východiskový materiál, zložitosti jeho spracovania, zložitosti konfigurácie stolovej dosky, prítomnosti alebo neprítomnosti ďalších častí kamenného stola vrátane nôh.

Dodatočný dekor dodáva výrobku hodnotu. Malo by sa tiež pamätať na to, že čím hrubšia je doska stola, tým vyššia je cena stola..

Možnosti dizajnu

Kamenná doska vyzerá úžasne - moderne a veľmi štýlovo Kamenná doska vyzerá úžasne – moderne a veľmi štýlovo Kameň sa veľmi často používa v spojení so sadrokartónovými doskami. Kameň sa veľmi často používa v spojení so sadrokartónovými doskami. Ľahká kamenná doska je veľmi praktická a navyše opúšťa interiér Ľahká kamenná doska je veľmi praktická a navyše opúšťa interiér "teplý" a útulné

Nielen vyššie uvedené výrobky je možné vyrobiť z umelého kameňa. Pevný stôl vyzerá veľmi pôsobivo a kombinuje umývadlo, pracovný priestor, sporák a okenný parapet. Táto pracovná doska vytvára jeden kuchynský priestor a je veľmi funkčná, štýlová a moderná..

Okrem bežného kuchynského stola môžete urobiť aj barový pult. Tu príde na rad aj umelý kameň. Takýto barový pult bude vyzerať veľmi draho a úctyhodne..

Pravidlá starostlivosti

Starať sa o stoly z umelého kameňa je veľmi jednoduché – stačí ich umyť, keď sa znečistia. Vzhľadom na to, že materiál nemá absolútne žiadne póry, neumožňuje prenikanie nečistôt a vody. Preto ani z farbiacich kvapalín nešpiní, na rozdiel od niektorých prírodných materiálov, vrátane mramoru a dreva. A odolnosť voči chemickým činidlám vám umožňuje použiť akékoľvek čistiace prostriedky.

Kameň je veľmi praktický materiál, pretože je nielen odolný voči poškodeniu, ale skryje aj drobné nedokonalosti Kameň je veľmi praktický materiál, pretože je nielen odolný voči poškodeniu, ale skryje aj drobné nedokonalosti

Napriek tomu, že umelý kameň je veľmi odolný voči mechanickému poškodeniu, časom sa na ňom môžu objaviť škrabance. Nie je to však strašidelné – brúsenie vám ich umožňuje ľahko odstrániť a vrátiť povrchu pôvodný vzhľad.

Stoly z umelého kameňa sú takmer ideálnym riešením do kuchyne. Sú krásne, odolné a veľmi praktické. Do nákupu sa oplatí investovať peniaze raz a na opravy a nákup nového nábytku na desaťročia zabudnúť.

Kuchynské stoly z umelého kameňa (fotogaléria)