Kompaktné rohové kuchyne pre malú kuchyňu: vlastnosti výberu a pravidlá dizajnu

Rohová súprava - dokonalé riešenie nedostatku miesta v malej kuchyni Rohová súprava je vynikajúcim riešením pre nedostatok miesta v malej kuchyni. Pri premýšľaní nad dizajnom a usporiadaním malej kuchyne sa ju mentálne pokúšame naplniť potrebným minimom nábytku a vybavenia, ale ukazuje sa, že všetko je v poriadku. nie také jednoduché. Ak stlačíte všetky štandardné skrinky a police na „malú veľkosť“, potom diéta nepomôže otočiť sa medzi stolmi o zvyšných 20 cm. V skutočnosti však existuje cesta von – malá rohová kuchyňa s kompetentným dizajnom obsahuje všetky veci potrebné pre úplné pohodlie. Racionálny a seriózny by mal byť iba prístup k dizajnu..

Rohová kuchyňa pre malú kuchyňu: pravidlá dizajnu

Pri navrhovaní malej kuchyne nie je priestor na chyby a nie každý dizajnér môže vypracovať návrh funkčnej a útulnej kuchyne s takým obmedzeným priestorom..

Pri výbere rohového kuchynského nábytku vám pomôžu niektoré pravidlá rozloženia:

 • Malé umývadlo s vekom – dodatočná pracovná plocha;
 • 2-horákový sporák alebo varná doska s vekom;
 • Pracovná plocha medzi umývadlom a sporákom;
 • Maximálna prevádzka skriniek hornej steny až po strop (napríklad v nich skryte mikrovlnnú rúru);
 • Vstavaná chladnička;
 • Rozkladací stôl do jedálenského kúta.

Rohové kuchyne harmonicky transformujú priestor Rohové kuchyne harmonicky transformujú priestor

Úspora miesta v malej kuchyni

Tradičné usporiadanie kuchyne ponúka 3 možnosti: s písmenom P v tvare písmena G a v jednom riadku. Prvá možnosť je vhodná pre priestranné kuchyne, tretia je pre malé veľkosti, druhá je univerzálna. Dizajn akéhokoľvek kuchynského formátu bude ozdobený barovým pultom. Výška rohovej sady by mala zodpovedať výške hostesky a mala by jej poskytnúť maximálne pohodlie.

Pri opravách malej kuchyne by ste mali vziať do úvahy nasledujúce odporúčania:

 • Úsporu miesta môžu poskytnúť vstavané domáce spotrebiče, závesné skrinky, multifunkčný nábytok (rohové konštrukcie, otvorené police a posuvné dvere);
 • Ako pracovnú plochu používajte parapet;
 • Lesklý nábytok vo svetlých farbách a jasné osvetlenie rozšíria hranice miestnosti (vrátane dodatočného vnútorného osvetlenia skriniek a pracovného priestoru);
 • Ak v kuchyni neustále žijú viac ako 2 ľudia, jedálenský stôl môže byť nahradený barovým pultom alebo skladacím stolom;
 • Dekorácia nábytku so zrkadlami vizuálne rozširuje steny;
 • Na oslobodenie pracovnej plochy od drobností použite koľajnice – môžete na ne položiť nielen hrnčeky, naberačky, sadu koreničiek, ale aj sušičku na riad.

Rohová sada do malej kuchyne - DIY dizajn Rohová sada do malej kuchyne – DIY dizajn

Skúsené ženy v domácnosti uprednostňujú používanie nábytku na mieru na usporiadanie malej kuchyne, pričom vytvárajú svoj dizajn s prihliadnutím na všetky vlastnosti miestnosti..

Malé rohové kuchyne – kompetentný dizajn

Rohové kuchyne majú svoje vlastné, nepopierateľné výhody:

 • Kompaktný – zaberá minimum miesta, môžete použiť roh;
 • Funkčné – rohová sedačka úspešne doplní rohovú kuchyňu, čím ušetrí miesto a poskytne ďalší priestor pod sedadlom na uloženie kuchynského náčinia;
 • Rohová kuchyňa zónuje priestor do jedálne a kuchyne, čím vytvára domáce, útulné prostredie..

Rohová kuchynská súprava pre malú kuchyňu je dizajn, ktorý si musíte vytvoriť sami.

Rohové kuchynské súpravy sú najúčinnejšie v malých priestoroch Rohové kuchynské súpravy sú najúčinnejšie v malých priestoroch Umývanie alebo práčka pod parapetom je najlepšia možnosť, ako ušetriť miesto Umývanie alebo práčka pod parapetom je najlepšia možnosť, ako ušetriť miesto

Návrh malej miestnosti – základné pravidlá:

 • Ľahké otvorené výklopné police z priesvitného tvrdeného skla uľahčia vnímanie kuchynskej súpravy;
 • Ak je jedna časť rohovej súpravy umiestnená pod oknom, potom bude jej pracovná plocha osvetlená slnečným svetlom;
 • Ak je v rohu kuchyne umývadlo alebo sporák, musíte sa postarať o dostatočné osvetlenie ich pracovného povrchu: je vhodné namontovať žiarovky do závesných skriniek.

V malej kuchyni zaberá súprava asi 25% z celej úžitkovej plochy a v pomere k celkovému množstvu nábytku v kuchyni všetkých 60%. Paralelne funguje aj ako pracovný priestor, jedálenský kút, úložný priestor pre kuchynské potreby..

Rohová sada, harmonicky vypĺňajúca interiér, je vynikajúcim riešením pre veľký priestorový deficit.

Vlastnosti rozloženia rohových súprav pre malú kuchyňu

Rohové nábytkové konštrukcie sú vyrobené s dvoma druhmi spojov spodných modulov – 45 ° a 90 °. Podstata rozdielu je v tom, že ich implementácia vyžaduje iný priestor. Prvá možnosť je optimálna pre veľké náhlavné súpravy s priestranným boxom. K tomuto modulu priliehajú 2 krídla dosiek, každá po 60 cm. Druhá možnosť je pre minikuchyne, pretože tu sú spojené krídla škatúľ pre pokosené dosky: napríklad krídla s rozmermi 42 a 60 cm..

Ergonomické využitie malého kuchynského kúta robí jeho interiér príjemnejším Ergonomické využitie malého kuchynského kúta robí jeho interiér príjemnejším

Schéma rohovej kuchynskej súpravy

Kĺb 90 ° zaberá menej miesta ako spoj 45 ° – skvelá alternatíva pre malé priestory. Blatníky dosiek sa dajú zmenšiť, čo šetrí miesto a náklady na súpravu. Môžete si napríklad vziať kuchyňu s drezom 50 cm, Aby ste ušetrili pracovný priestor, krídla sú spojené pod uhlom 90 °. Pracovné dosky – šírka 60 a 42 cm.

Zvážte rámec modulov pomocou príkladu uhlového modelu. Spodný box, ktorý je spojený s druhým pod drezom, má hĺbku 35,5 cm Na škatuľu plánujeme kuchynskú dosku v šírke 42 cm. Výpočet šírky: keďže krídlo je nižšie (150 cm pozdĺž steny), je viditeľné z konca, potom bude viditeľná veľká medzera medzi stenou a modulom. Môže byť neviditeľný s medzerou 25 mm. Doska stola bude pozdĺž predného okraja vyčnievať, ako v prípade krídla, k stene 220 cm – o 40 cm. 35,5 cm – veľkosť šírky škatule – zodpovedá doske stola + výstupok 40 mm a vzadu – 25 mm. Celkový výsledok je 4 + 35,5 + 2,5 = 42 cm.

Namiesto barového pultu môžete použiť malý stôl Namiesto barového pultu môžete použiť malý stôl

Vypočítame šírku dosky. Spoj bol vytvorený ako výsledok spojenia dvoch modulov pomocou „prázdnej“ steny. K nemu je pomocou dvoch dokovacích prúžkov pripevnená škatuľka 35,5 cm. Výsledkom by mal byť úhľadný 90 ° kĺb..

Kĺb prechádza dvoma pásmi, aby sa zaistil pravý uhol (ak existuje iba jeden pás, dôjde k zošikmeniu skrinky vzhľadom na kolmú os).

V tomto prípade sa získa úhľadný a neviditeľný spoj: koniec „prázdnej“ steny boxov s rozmermi 35,5 cm a dokovacích pásov je umiestnený vzhľadom na spoločnú rovinu. Výpočet šírky dolného boxu: od rohu miestnosti k doske stolu bude šírka 149 cm. Od spodného boxu k okraju dosky stolu – medzera 1 cm. Modul so zaoblenými policami má šírku 25 cm. Od steny (220 cm) k umývadlovému boxu – 10 cm. Hĺbka tejto sekcie je 46 cm, šírka: 149 – 1 – 3,2 – 25 – 46 – 10 = 63,8 cm.

Malá rohová kuchyňa (video)

Vedieť, ako nainštalovať rohovú kuchyňu a prečo je rohová súprava najoptimálnejším dizajnom pre malé kuchyne, môžete bezpečne začať s opravami.

Malý dizajn rohovej kuchyne (fotogaléria)