Bujné palacinky na snehovej guli: 3 chutné recepty

 • Môžete potešiť svojich blízkych úžasným a chutným jedlom pomocou neuveriteľných palaciniek na „Snezhka“ Môžete potešiť svojich blízkych úžasným a chutným jedlom s pomocou neuveriteľných palaciniek na „Snezhka“ Čas varenia: 30 min.;
 • Porcie: 25;
 • Kcal: 193;
 • Bielkoviny / Tuky / Sacharidy: 5 g / 4,9 g / 32,6 g.

Mnoho žien v domácnosti má svoje vlastné recepty na výrobu palaciniek, ktoré sa dedia z generácie na generáciu. Menej šťastia pre tých, ktorí nemajú takéto recepty, ale skutočne chcú potešiť svoju rodinu lahodnými palacinkami. Existuje mnoho receptov na výrobu palacinkového cesta. Každý sa líši v základe na cesto, ako aj v pomocných zložkách: droždie, prášok do pečiva, sóda. Bujné palacinky na „Snežke“ sa pripravujú rýchlo a jednoducho a ich chuť je jednoducho nezabudnuteľná..

Jemné palacinky na „Snezhka“

Fermentovaný mliečny nápoj s názvom „Snowball“ je veľmi obľúbený. Mnoho ľudí ho rád používa ako základ pre palacinkové cesto. Vďaka tomu sú palacinky výrazne kypré, jemné a mäkké..

Palacinky sa ukážu byť jemné a chutné, ak na ich prípravu použijete „snehovú guľu“ Palacinky sa ukážu byť jemné a chutné, ak na ich prípravu použijete „snehovú guľu“

Ženy v domácnosti často používajú „snehovú guľu“ na výrobu palaciniek, ktoré už nejaký čas stoja v chladničke. Profesionáli odporúčajú používať iba čerstvé výrobky a vyhnúť sa trvanlivosti.

Pri príprave cesta je potrebné vziať do úvahy, že nápoj „Snowball“ má sladkú chuť, takže do cesta môžete pridať trochu viac soli ako obvykle. Tieto palacinky sa dajú ľahko pripraviť na raňajky. Môžete s nimi uvariť kakao – táto kombinácia vás rozveselí až do obeda.

Prísady

V chladničke sa často môže nachádzať kvasený mliečny nápoj, napríklad „Snowball“, ktorý síce nie je vhodné používať, ale trvanlivosť ešte neuplynula a je škoda produkt vyhodiť. Problém je možné vyriešiť prípravou nádherného cesta na jeho základe..

Zloženie na palacinky:

 1. “Snehová guľa” – 250 ml;
 2. Múka – 250 g;
 3. Voda – 2 veľké lyžice;
 4. Vajcia (kura) – 1 ks .;
 5. Cukor – pol čajovej lyžičky;
 6. Soľ – pol čajovej lyžičky.

Palacinky môžete vyprážať na zelenine alebo na masle. Aby ste z nich odstránili prebytočný tuk, placky rozložte na papierovú utierku..

Palacinky na snehovej guli: recept s jablkami

Každá žena v domácnosti miluje prekvapenie svojej domácnosti novým riadom. A ak sú jednoduché palacinky už nudné, môžete im ponúknuť palacinky s jablkami. Môžu byť strúhané alebo nakrájané na stredne veľké kocky a potom pridané do cesta..

Je dôležité vziať do úvahy, že jablká pustia šťavu von, takže možno budete potrebovať ďalšiu múku – cesto by nemalo byť tekuté.

Palacinky sú sladké a chutné, ak sú varené na „Snezhke“. Tento dezert môžeme podávať s džemom alebo džemom. Palacinky je možné variť v rúre alebo vyprážať na panvici.

Recept na palacinky:

 1. Jablká umyjeme, ošúpeme, nakrájame alebo rozotrieme.
 2. „Snehová guľa“ sa zmieša s cukrom, vodou, soľou, vajíčkami. Dobre premiešajte.
 3. Pridajte múku a sódu. Miešajte, kým hrudky nezmiznú.
 4. Do zmesi vhoďte jablká. V prípade potreby pridajte múku.
 5. Pred vyprážaním panvicu naolejujeme a zohrejeme..

Palacinky je potrebné vyprážať na miernom ohni pod uzavretým vekom – dodá im to jemnosť a jemnosť. Je dôležité uistiť sa, že sú jablká upečené. Palacinky podávame s medom, džemom alebo kyslou smotanou.

Svieže palacinky na „Snowball“ bez vajíčok

Niektorí ľudia nejedia vajíčka z mnohých dôvodov. Môžu spôsobiť alergie alebo ich telo zle znáša. Ale kvôli tomu by ste si nemali odoprieť chutné pečivo..

Je celkom možné variť nadýchané palacinky na „Snezhke“ bez pridania vajec do cesta. Je celkom možné variť nadýchané palacinky na „Snezhke“ bez pridania vajec do cesta.

Je ľahké pripraviť základ pre cesto bez použitia vajec – ako základ musíte vziať xylo -mliečny nápoj s názvom „Snowball“..

Palacinky na ich základe sa učia príjemne nežne. Je úžasné, že si zachovávajú formu aj nasledujúci deň. Ale zvyčajne sú odovzdané naraz – sú tak chutné..

Ako variť palacinky:

 1. Vopred vyberte „snehovú guľu“ z chladničky – nemala by byť studená.
 2. Pridajte cukor, soľ a dôkladne premiešajte, aby sa kryštály rozpustili.
 3. Do zmesi pridajte múku a sódu bikarbónu. Cesto je miesené, ale nie šľahané..
 4. Palacinky môžete vyprážať na slnečnici alebo masle – výber závisí od preferencií kuchára.
 5. Palacinky opečte rovnomerne z rôznych strán..

Lívance sú mäkšie, ak sa na vyprážanie používa maslo. Je však dôležité, aby ste to nepreháňali, pretože príliš mastné palacinky môžu nepriaznivo ovplyvniť fungovanie žalúdka. Palacinky sa tradične konzumujú s kyslou smotanou, kondenzovaným mliekom alebo džemom..

Recept na svieže palacinky na snehovej guli (video)

Na základe fermentovanej mliečnej zmesi Snezhok môžete vyrábať lahodné palacinky. Na základe toho sa získa cesto, z ktorého sa získajú nadýchané a porézne palacinky. Takéto palacinky nestratia tvar ani na druhý deň, pokiaľ, samozrejme, nie sú hneď zjedené..

Svieže palacinky na „Snowball“: recept (foto)

  Nalejte pripravenú Nalejte pripravenú “snehovú guľu” pri izbovej teplote do malej nádoby Pridajte k tomu dve vajíčka. Pridajte k tomu dve vajíčka. Pomocou šľahača obsah poriadne rozšľaháme v miske. Pomocou šľahača obsah poriadne rozšľaháme v miske. Podľa chuti pridajte štipku soli a cukru Podľa chuti pridajte štipku soli a cukru Nezabudnite pridať lyžičku sódy páleného vápna Nezabudnite pridať lyžičku sódy páleného vápna Znovu všetko poriadne prešľahajte Znovu všetko poriadne prešľahajte Do nádoby pridajte preosiatu múku a cesto dobre premiešajte Do nádoby pridajte preosiatu múku a cesto dobre premiešajte Panvicu predhrejeme so slnečnicovým olejom a palacinky polievkovou lyžicou jemne rozotrieme Panvicu predhrejeme so slnečnicovým olejom a palacinky polievkovou lyžicou jemne rozotrieme Placky dobre opečte na druhej strane do zlatista. Dobrú chuť! Palacinky na druhej strane dobre opečte do zlatista. dobrú chuť!