Ako aktualizovať staré dlaždice v kuchyni – jednoduché a jednoduché

Nie je potrebné vymieňať staré dlaždice - niekedy ich stačí ozdobiť Nie je potrebné vymieňať staré dlaždice – niekedy ich stačí ozdobiť. Ale skôr alebo neskôr čas ovplyvní aj jej: buď začne vyzerať reprezentatívne a stratí svoj vzhľad, alebo sa začne nudiť. Nie je vždy možné ho nahradiť novým. A potom vyvstáva otázka – čo možno urobiť, aby stará dlaždica bola opäť príjemná pre oči? Odpoveď je jednoduchá – aktualizujte dlaždice v kuchyni. Tu je niekoľko dostupných receptov.

Čo sa dá robiť

Pridanie nových farieb do mozaiky z dlaždíc je skvelým riešením, ktoré môže radikálne zmeniť dizajn kuchyne. Pridanie nových farieb do mozaiky z dlaždíc je skvelým riešením, ktoré môže radikálne zmeniť dizajn kuchyne.

Vzhľad zástery v kuchyni môžete zlepšiť rôznymi spôsobmi a dokonca ju zmeniť na nepoznanie bez toho, aby ste museli meniť staré dlaždice.. Najdostupnejšie a najobľúbenejšie:

 • obnova švov;
 • maľovanie;
 • dekorácia s nálepkami;
 • dekorácia samolepiacou fóliou;
 • čiastočná výmena dlaždíc.

Niektoré z týchto metód vyžadujú viac nákladov a zručností, iné menej. Voľba metódy závisí od toho, aký výsledok chcete dosiahnuť – úplne transformujte dlaždice v kuchyni alebo ju len osviežte.

Dôležité: Bez ohľadu na zvolenú metódu sa musí dlažba pred zdobením dôkladne umyť od nečistôt a odmastiť. V opačnom prípade práca zlyhá.

Obnova švov

Keramické dlaždice v kuchyni môžu vyzerať neupravene a staro, pretože škárovacia hmota medzi spojmi stratila svoj vzhľad. Všetok prach, sadze, mastnota sa usadzuje na zálievke. Bez ohľadu na to, ako dôkladne je zástera umytá, príde čas, keď priestor medzi švami stratí snehobiely vzhľad, praskne a odštípe sa. Ďalšou nepríjemnosťou, ktorá sa môže v kuchyni stať, je to, že sa v medzerách medzi dlaždicami môže usadiť pleseň. Tiež nepridáva na kráse. Existuje spôsob, ako vrátiť zástere jej predchádzajúci vzhľad – aktualizovať švy. Prekvapivo to okamžite zmení vzhľad povrchu a zástera v kuchyni vyzerá ako nová. Existuje niekoľko spôsobov, ako aktualizovať švy:

 • vyčistite švy;
 • naneste novú zálievku;
 • naneste švové farby.

Najprv musíte odstrániť staré švy. Dávajte pozor, aby ste nepoškodili hrany dlaždíc, inak ju budete musieť úplne vymeniť Najprv musíte odstrániť staré švy. Dávajte pozor, aby ste nepoškodili hrany dlaždíc, inak ju budete musieť úplne vymeniť Po odstránení švov je potrebné povrchy opláchnuť, aby ste zistili, či sú všetky švy odstránené, a vyčistiť všetky nečistoty. Po odstránení švov je potrebné povrchy opláchnuť, aby ste zistili, či sú všetky švy odstránené, a vyčistiť všetky nečistoty. Ďalej sa pomocou švov nanesú nové švy. Potom sa výška švíkov rovná výške dlaždíc, aby nevyčnievali. Ak neexistuje žiadny špeciálny nástroj, použite akýkoľvek priamy predmet Ďalej sa pomocou švov nanesú nové švy. Potom sa výška švíkov rovná výške dlaždíc, aby nevyčnievali. Ak neexistuje žiadny špeciálny nástroj, použite akýkoľvek priamy predmet Po vysušení nové švy dôkladne opláchnite a vychutnajte si výsledok! Po vysušení nové švy dôkladne opláchnite a vychutnajte si výsledok!

Najprv sa môžete pokúsiť švy len dôkladne vyčistiť špeciálnym nástrojom. Ale ak už bola špina absorbovaná do škárovacej hmoty, pomôže iba aplikácia novej..

Aby ste to urobili, musíte najskôr odstrániť starú zálievku. Škáry medzi dlaždicami sa potom umyjú alebo nastriekajú, aby sa odstránili tuky a nečistoty. Ak sa začne objavovať pleseň, staré dlaždice by mali byť ošetrené octom. Ďalej sa nanesie obvyklá škárovacia hmota..

Dôležité: Ak chcete dať dizajnu nový zvuk, potom nemôžete použiť bielu zálievku, ale farebnú – týmto spôsobom môžete zmeniť starú dlaždicu na nepoznanie – budete mať pocit, že bola položená nová zástera.

Na aktualizáciu švov môžete použiť bielu značku švov. Alebo pomocou švových farieb rôznych farieb.

Výmena dlaždíc

Vo väčšine prípadov je možné upustiť od čiastočnej výmeny dlaždíc. Napríklad, ako na fotografii - niektoré nahraďte dlaždicami so vzorom Vo väčšine prípadov je možné upustiť od čiastočnej výmeny dlaždíc. Napríklad, ako na fotografii – niektoré nahraďte dlaždicami so vzorom

Ak sú niektoré dlaždice viditeľne poškodené, môžete ich skúsiť čiastočne nahradiť. Aby ste to urobili, musíte premyslieť budúci dizajn a vybrať sprievodné dlaždice, aby zástera vyzerala dekoratívne a harmonicky. Nemalo by byť zrejmé, že boli vykonané pokusy o opravu. Najlepšie je vybrať dlaždicu, ktorá kontrastuje s farbou hlavnej. Ak je hlavná dlaždica monochromatická, potom si môžete vyzdvihnúť dekoratívne dlaždice so vzorom.

Dôležité: Pri výbere novej dlaždice sa musíte uistiť, že úplne opakuje rozmery starej.

Výmena je jednoduchá – stará dlaždica je starostlivo oddelená od steny a uistite sa, že nepoškodí susedné prvky. Predtým sú švy medzi nimi odstránené. Potom sa na miesto starej dlaždice prilepí nová. Nakoniec sa na celý povrch zástery nanesie nová škárovacia hmota. To vám umožní spojiť všetky dlaždice dohromady a vytvoriť ilúziu novej zástery..

Maľovanie

Málokedy niekoho napadne aktualizovať dlaždicu jednoduchým namaľovaním v inej farbe. A márne – ak je všetko vykonané správne, ukáže sa to veľmi originálne a esteticky. Je dôležité vyvinúť koncept vzhľadu budúcej zástery. Najjednoduchší spôsob, ako robiť geometrické prvky.

Maľovanie valčekom bude hladšie a kvalitnejšie ako štetcom. Maľovanie valčekom bude hladšie a kvalitnejšie ako štetcom. Zmenou smeru maľovania môžete na dlaždice vytvoriť ľahký textúrny vzor. Zmenou smeru maľovania môžete na dlaždice vytvoriť ľahký textúrny vzor.

Vyberá sa špeciálna farba na maľovanie dlaždíc – pre túto úlohu je najvhodnejšia epoxidová farba, ktorá sa nerozširuje po hladkom povrchu a má dobré vodotesné a tepelne odolné vlastnosti. Epoxidová farba si zachováva svoj vzhľad a jas takmer 10 rokov.

Dôležité: Dlaždica môže byť natretá ako celok alebo si môžete urobiť vzor na zásteru. Aby bol vzor rovnomerný a estetický, musia byť jeho obrysy obmedzené bežnou elektrickou páskou alebo maskovacou páskou..

Pred lakovaním je potrebné dlažbu umyť, zľahka obrúsiť brúsnym papierom, odmastiť acetónom a natrieť základným náterom. Ďalej sa nanáša farba. Potom, čo je farba úplne suchá, musíte švy obnoviť pomocou novej škárovacej hmoty. Táto zástera bude vyzerať ako nová.

Filmová dekorácia

Dnes môžete nájsť film, ktorý tvorí jednu kresbu. Dnes môžete nájsť film, ktorý tvorí jednu kresbu. Film na dlaždice je veľmi lacné, ale účinné riešenie na aktualizáciu Film na dlaždice je veľmi lacné, ale účinné riešenie na aktualizáciu

Staré dlaždice môžete ozdobiť pomocou samolepiacej pásky. Má veľa výhod:

 • rôzne farby a vzory;
 • odolnosť proti vlhkosti;
 • odolnosť voči chemikáliám;
 • odolnosť voči teplotným zmenám.

S filmom sa ľahko pracuje. Pred zdobením dlaždice musí byť brúsená a odmastená. Potom na správnych miestach pripevnite film a jemne ho vyhlaďte po povrchu dlaždice. Musíme sa snažiť nevytvárať bubliny. Ak sa tomu nedalo vyhnúť, potom sú bubliny prepichnuté ihlou a vyhladené.

Zdobenie

Dekor dlaždíc je nepríjemný a dlhý obchod, preto nezabúdajte laminovať dlaždice tak, aby boli odolné voči vlhkosti a nečistotám a potešia vás mnoho rokov. Dekor dlaždíc je nepríjemný a dlhý obchod, preto nezabúdajte laminovať dlaždice tak, aby boli odolné voči vlhkosti a nečistotám a potešia vás mnoho rokov. Veľmi populárnym riešením sú dnes jedinečné vzory dlaždíc v rovnakej farebnej schéme. Vyzerá to holisticky, štýlovo a veľmi originálne Veľmi populárnym riešením sú dnes jedinečné vzory dlaždíc v rovnakej farebnej schéme. Vyzerá to holisticky, štýlovo a veľmi originálne

Dlaždicu môžete aktualizovať použitím dekoratívnych prvkov. Povrch môžete ozdobiť vinylovými nálepkami. Dnes je veľký výber najrozmanitejších samolepiek na rôzne témy, takže si môžete vyzdobiť kuchyňu v akomkoľvek štýle. Vinylové nálepky dobre priľnú, vydržia roky a neboja sa vody ani pracích prostriedkov.

S vinylovými nálepkami a inými dekoratívnymi prvkami môžete rýchlo zmeniť svoju kuchyňu bez toho, aby ste strácali veľa času a peňazí. S takouto prácou sa dokáže vyrovnať aj dieťa..

Vďaka moderným dekoratívnym a dokončovacím prvkom je možné dlaždice ozdobiť a obnoviť pomerne rýchlo a lacno. V tejto záležitosti je dôležitá iba presnosť práce a koncept. A potom aktualizovaný interiér nebude vyzerať remeselne..

Odporúčame vám tiež pozrieť si video o tom, ako ozdobiť dlaždicu vlastnými rukami:

Neobvyklý dekor dlaždíc vlastnými rukami (video)

Neobvyklé príklady (foto)