Obrázky pre decoupage: rôzne možnosti a tvary

Vďaka nádherným obrázkom môžete z decoupage urobiť zaujímavú a štýlovú vec Môžete urobiť vec decoupage zaujímavou a štýlovou pomocou krásnych obrázkov.Ručne vyrobené veci sú veľmi módne. Nie je však vždy možné naučiť sa, ako niečo také urobiť vlastnými rukami. Potom príde na pomoc decoupage – jeden z najľahších spôsobov, ako dosiahnuť výsledok v dobrej kvalite, pričom sa zrodí jedinečné stvorenie. Obrázky pre decoupage je možné získať kdekoľvek a teraz si môžete vyskúšať názov ihličkovej ženy, ktorá vytvára krásu.

Krásne obrázky na decoupage: kde ich získať

Hlavnou zložkou práce v decoupage je obrázok. Obrázky je možné zakúpiť v špeciálnom obchode alebo online. Obvykle sú vyrobené zo špeciálneho papiera, ktorý je možné ľahko aplikovať na akýkoľvek povrch..

Zaujímavé obrázky na decoupage nájdete na internete alebo v špecializovaných predajniach na vyšívanie Zaujímavé obrázky na decoupage nájdete na internete alebo v špecializovaných predajniach na vyšívanie

Obrázky sa navzájom líšia v:

 • Hustota;
 • Veľkosť papiera.

Ak sa pozrieme na témy, najobľúbenejšie sú štýl Provence (motívy s kvetmi a oválne zeleninové motívy), vintage a kvetinové motívy (macešky, vlčie maky, masliaky, orgován, hortenzia, nezábudky, pivonky, ľalie údolie, slnečnice, rôzne kytice, vetvový jarabina, fialka, chrpy, púpavy, tulipány). Na internete si môžete urobiť vlastné obrázky vo veľkom a vo vysokom rozlíšení, vystrihnúť požadovaný motív a nalepiť ho na vhodný povrch..

Žiadané sú obrázky znázorňujúce motýľa. Môžu byť použité na ozdobu akéhokoľvek povrchu: svadobné okuliare, súkromné ​​albumy, kryty pasov a ďalšie dokumenty, dokonca aj bicykle. Obrázky sú pred lepením vytlačené a zriedené.

Na vlastnú výrobu obrázku budete potrebovať vrstvu obrúska rozloženú na stole a spojenú s papierom formátu A4. Na jeho okraje sa nanesie lepidlo PVA, obrúsok sa prilepí na papier, konce sa zastrčia. Lepidlo schne. Výsledok sa vloží do hornej časti tlačiarne a výtlačky sa urobia v požadovanom štýle.

Zdobenie plátna: obrazy decoupage

Farebný obrázok môžete vytvoriť technikou decoupage tak, že začnete s prázdnym plátnom, kúpi sa v obchode s umením. Nasleduje malá majstrovská trieda, ako si splniť sny.

Neobvyklý obraz decoupage bude vynikajúcim dekoratívnym prvkom na zdobenie interiéru hosťovskej izby Neobvyklý obraz decoupage bude vynikajúcim dekoratívnym prvkom na zdobenie interiéru hosťovskej izby

Musíte pripraviť:

 • Obrázok na plátno (môže zobrazovať čajový večierok, deti, prírodu alebo anjelov);
 • Samotné plátno;
 • Akrylové farby;
 • Lepidlo;
 • Kefy;
 • Craquelure lak;
 • Akrylový lak.

Obraz je vytlačený na fotografickom papieri. Krajina alebo zátišie, anjeli, predstavy milencov, cestovateľské témy, napríklad krása holandských polí, talianskych ulíc alebo ulíc Anglicka a záhrad Prahy, budú na plátne vyzerať víťazne. Samotné Taliansko je možné znázorniť z výšky, Benátky, popoludní Paríž, Španielsko, Francúzsko, Londýn, pohodlie ukrajinskej chaty. Okraje obrázku musíte odtrhnúť rukami, aby rám nebol viditeľný, a samy majú vlnitý a nepravidelný tvar.

Plátno je maľované akrylovou farbou, bude to pozadie. Na obrázok je zo zadnej strany nanesené lepidlo, ktoré je prilepené na plátno a vyhladené zvnútra až po okraj, aby nevznikli nerovnosti. Na obrázok sa nanesie ďalšia vrstva lepidla.

Lak Craquelure je možné použiť na vytváranie trhlín na obrázkoch, ktoré dodávajú obrázkom starobylý vzhľad. Aby ste to urobili, musíte postupovať podľa pokynov na laku..

Potom musíte na celé plátno použiť tmavohnedú farbu. Musí sa zriediť vodou, aby zvýraznila každú prasklinu. Po vysušení sa akrylový lak nanesie na vrch v niekoľkých vrstvách a brúsi brúsnym papierom.

Okrúhle obrázky na decoupage

Okrúhly obrázok je obľúbený v prácach ihličiek, ktoré sa zaujímajú o decoupage. Stáva sa to len dar z nebies, keď potrebujete vytvoriť darček pre nový rok, narodeniny, výročie alebo narodenie dieťaťa. Ak chcete nájsť krásne okrúhle obrázky na decoupage, môžete ísť na LiveInternet a nájsť diskusiu na túto tému. Portály ponúkajú obrázky ciferníkov, celé obrázky dievčat, ozdoby a vzory, cestovanie.

Kvety sú najplodnejšou témou v decoupage. Obrázok je ťažké použiť na tanier alebo okrúhly box kvôli orezaniu časti obrázku. Existujú však možnosti, kde sú všetky prvky úplne uložené, môžete ich vyhľadať na internete..

Najpopulárnejšie obrázky decoupage sú kvety a ovocie. Najpopulárnejšie obrázky decoupage sú kvety a ovocie.

Najúspešnejšími okrúhlymi obrázkami sú plnohodnotné obrazy, na ktorých nájdete zaujímavé farebné príbehy, rozprávkové lode a malé plachetnice. Používa sa fantasy motív, obľúbené sú mestá a zimné výtlačky, často je zobrazená zelenina, bobule, rybolov, kúpeľný dom, téma kávy je zvedavá – obraz kávy prináša do domu pohodlie..

Môžu byť použité okrúhle obrázky:

 • Pre okrúhly box;
 • Fľaše;
 • Vianočná guľa;
 • Taniere.

Ak sa čas kráti, môžete získať niekoľko fotografií z internetu alebo časopisov. Balerínky, indické a svetlé orientálne motívy, vlci, žirafy a draci, rôzne hudobné nástroje – u nás nájdete predstavu pre každý vkus.

Decoupage: obrázky na tlač

Technika decoupage už dávno nie je výlučne „technikou obrúskov“. Môžete si kúpiť decoupage kartu, obtlačok a špeciálny film na svetlé a tmavé povrchy..

Zdobenie veci technikou decoupage nie je dostatočne ťažké a jednoduché, ak použijete špeciálnu kartu decoupage Zdobenie veci technikou decoupage nie je dostatočne ťažké a jednoduché, ak použijete špeciálnu kartu decoupage

Výhody práce s výtlačkom:

 1. Najlepšie a najmodernejšie obrázky je možné nájsť na internete (obľúbené diáre ponúkajú aj skvelé obrázky), na obrúskoch a kartách nič také neexistuje.
 2. Obrázok je možné upravovať podľa veľkosti (zmenšiť malý na veľký, úzky, aby bol širší, zaokrúhliť na štvorec, prevrátiť vertikálne), farby, zbaviť sa nepotrebných prvkov, pridať nápisy, pruhy, stmaviť atď. Môžete spojiť niekoľko prvkov do jedného: na jedno plátno položte slivky, čerešne a broskyne.
 3. Môžete pracovať s obrázkami: darujte tanier oslávencovi s ľuďmi, ktorí sú na ňom znázornení, alebo darujte rodičom krásne zabalené víno s novorodencami na škatuľke. Darčeky pre mužov môžu zahŕňať priečinok s obľúbenými časopismi, ozdobené pivo alebo vínnu révu, na premenu kuchyne možno použiť kulinárske poznámky, lahodné jahody, korenie, jablká alebo cesnak. Recept na rodinné šťastie v pohodlí a pohodlí pomôže vytvoriť decoupage.
 4.  Jeden obrázok je možné vytlačiť mnohokrát.

Na internete nájdete veľké množstvo obrázkov. Je dôležité správne sformulovať vyhľadávací dopyt, napríklad „obrázky na decoupage od Merlin Monroe“, „decoupage od Audrey Hepburn“ alebo „decoupage: dlhé fresky“. Mimochodom, slávne herečky sú obľúbené v decoupage.

Je múdrejšie vybrať veľký obrázok, potom môžu ozdobiť aspoň krabicu, dokonca aj hrudník.

Vyšívanie nepozná hranice. Môžete ozdobiť rodinný album, umiestniť potlač na klobúky, znázorniť Santa Clausa alebo domy so zasneženými oknami na novoročný darček, pokúsiť sa vytvoriť ikony vlastnými rukami na plátne. Motívy ruských rozprávok (Baba Yaga, víly, brownies), medvedíky, harmanček, sladkosti alebo veľká vážka sú vhodné ako darček pre deti – deti takéto obrázky ocenia. Detské darčeky môžu zahŕňať aj obrázky slonov, áut, zábavné a zábavné príbehy v jasných farbách, čokolády, hrozno a ďalšie. Khokhloma, Gzhel, ovocie, olivy, korenie a listy dobre padnú na riad.

Rôzne šablóny a obrázky na decoupage podľa témy

Stále viac a viac v cene rôznych produktov vyrobených s decoupage. Je to krásne a originálne, pretože každá remeselníčka má svoj vlastný štýl a víziu budúceho majstrovského diela..

Na decoupage by ste mali zvoliť obrázok s prihliadnutím na účel, na ktorý je položka decoupage vyrobená Na decoupage by ste mali zvoliť obrázok s prihliadnutím na účel, na ktorý je položka decoupage vyrobená

Ak rozdelíte obrázky podľa témy, môžete si všimnúť:

 1. Čiernobiele obrázky sú vhodné pre začiatočníkov. S ich pomocou môže byť predmetu sprísnená. V tomto sortimente je možné znázorniť tanečnice flamenka, retro autá, staré hrady. Možné sú aj profilové obrázky mužov a žien. Monochromatický pre scrapbooking a decoupage je veľmi obľúbený.
 2. Používajú sa tu vinobranie – staré mapy, pohľadnice a fotografie. Sú to obrázky čipiek, kvetov a ozdôb, starých domov. Opustené ulice Paríža, kráčajúce páry, Fischerove dievčatá, láska, jar, nádhera francúzskeho nádvoria, dámy v šatách, lov, kravy, kone – to všetko je vinobranie.
 3. Provence – Pikantné provensálske bylinky môžu osviežiť akýkoľvek kuchynský predmet.
 4. Téma čaju – čaj, pitie čaju atď..
 5. Vianočná téma – psy, mačky a zajace v klobúkoch, vianočná modlitba, anjelské dievčatá.
 6. Detská téma – vtipní kuchári a ladné pávy, vtáky a kone, malé kolibríky alebo obrázok volavky v močiari – deti takéto obrázky pobavia.

Téma kuchyne je relevantná pre každý domov. Veselí kuchári na podnose, šípky s černicami na hrnčekoch, plátky citrónu na doske, ryby na operadle stoličiek.

Koreničky s vytlačenými slovami alebo obrázkami budú obzvlášť krásne vyzerať na kuchynských policiach.

V decoupage vyzerá téma prírody jemne. Modré vlny, nepokojné more, zlato a bohatosť lipy, bambusu a smutnej jesene vytvoria atmosféru harmónie. Pin-up dodá silu a nadšenie a Toile de Jouy, ktorý pôvodne vyzeral ako štýl látky, je možné aplikovať na chintz. Botanické témy zobrazujú ovocie a zeleninu, vo všeobecnosti sa botanika perfektne hodí do kuchyne.

Starožitné obrázky na decoupage: deti

Obrázky umelcov 19. storočia vás vtiahnu do atmosféry tých čias. Maľovanie s anjelmi a deťmi nemôže len priťahovať.

Vintage obrázky s deťmi budú dobre vyzerať na krabiciach alebo tanieroch na decoupage Vintage obrázky s deťmi budú dobre vyzerať na krabiciach alebo tanieroch na decoupage

Obrázky budú vyzerať dobre na:

 • Krabičky na šperky;
 • Dosky;
 • Rezacie dosky.

Bacuľaté deti nemôžu len vyvolávať náklonnosť. Preto darček s takýmto obrázkom príde vhod takmer akejkoľvek osobe..

Vintage kombinuje rôzne štýly, ktoré sú zdobené špeciálnym spôsobom.

Retro a vintage sú podobné, obrázkom detí možno dodať starovek technickými doplnkami (craquelure, postrek).

Svadobné obrázky na decoupage

Okuliare sú zvyčajne zdobené svadobným príslušenstvom. Ak chcete zvýrazniť šik, môžete použiť čipku, stuhy, okvetné lístky a korálky. Obvykle zobrazuje ženu a muža, svadby, romantické obrázky.

Obyčajné okuliare môžete urobiť zaujímavými a jedinečnými pomocou decoupage Obyčajné okuliare môžete urobiť zaujímavými a jedinečnými pomocou decoupage

Na tlač môžete použiť:

 • Pauzovací papier;
 • Ryžový papier;
 • Obrúsok;
 • Kancelársky papier;
 • Fotografický papier.

Svadobné motívy sa aktívne používajú na pohľadniciach, pozvánkach, dekorácii stola.

Svadobné obrázky sú vyzdobené nielen jemnými ladnými štýlmi, môžete použiť vinobranie alebo karikatúru.

Pri príprave na slávnostný deň chcem urobiť všetko čo najlepšie. Obrázky pre decoupage pomôžu vytvoriť správnu atmosféru a prinesú trochu originality..

Decoupage obrazy (video)

Nie je možné presne sledovať okamih vzniku decoupage, ale teraz táto technika dobýva srdcia remeselníkov po celom svete. Plaid a pruhy, astrológia, témy šitia, vynikajúci malachit, dokonca môžete študovať aj čínsku maľbu. Keď je kariérny rebríček v minulosti, mnohí sa zaväzujú zvládnuť tento typ kreativity az dobrého dôvodu je to veľmi upokojujúce..

Príklady obrázkov na decoupage (foto)