Kombinácia kuchyne s balkónom: čo je na to potrebné

Spojiť malú kuchyňu s balkónom znamená zväčšiť jej využiteľnú plochu a urobiť interiér racionálnym Spojiť malú kuchyňu s balkónom znamená zväčšiť jej úžitkovú plochu a urobiť interiér racionálnym Spojiť kuchyňu s balkónom je snom každého človeka, ktorý žije v štandardnom dome s malými bytmi. Malá kuchyňa nie je príjemná pre oči. Je to predovšetkým kvôli každodenným nepríjemnostiam – musíte si vybrať chladničku, ktorá sa zmestí do veľkosti kuchyne, a nie takú, ktorá sa vám najviac páči. S iným nábytkom vznikajú rovnaké ťažkosti pri jeho umiestňovaní. Preto je kuchyňa s priľahlou lodžiou stále obľúbenejšia a žiadanejšia..

Na to, aby sa objavil nový voľný priestor, je však na lodžii potrebná dôkladná oprava. Keď dôjde k prestavbe, je potrebné vyriešiť mnoho problémov. Napríklad dajte silné dvojité sklá, prenášajte vykurovacie batérie a ďalšie momenty, bez ktorých nebude možné kombinovať kuchyňu s balkónom.

Ak chcete kombinovať kuchyňu s balkónom, musíte najskôr vypracovať návrh projektu, aby ste sa uistili, že toto riešenie je racionálne. Ak chcete kombinovať kuchyňu s balkónom, musíte najskôr vypracovať návrh projektu, aby ste sa uistili, že toto riešenie je racionálne.

Najprv pochopte, aký konečný výsledok chcete dosiahnuť..

Návrh kuchyne s lodžiou a jej možnosťami

Prestavba je možná v niekoľkých variantoch. Uvažujme o každom z nich.

Jedáleň na balkóne

V kuchyni môžete ušetriť miesto, ak umiestnite jedáleň na lodžiu. Presťahovanie stola so stoličkami je skvelou možnosťou, ako uvoľniť miesto navyše. Jedáleň môže byť umiestnená rôznymi spôsobmi. To sa robí na základe veľkosti balkóna. Ak je široký, odporúča sa položiť stôl pozdĺž. Pri úzkom balkóne bude potrebné zbúrať časť stien, aby stôl mohol stáť naprieč bez zbytočných problémov.

Užitočný priestor môžete výrazne ušetriť umiestnením jedálenského kúta na balkón Užitočný priestor môžete výrazne ušetriť umiestnením jedálenského kúta na balkón S týmto usporiadaním je kuchyňa rozdelená na zóny, čo je oveľa pohodlnejšie. S týmto usporiadaním je kuchyňa rozdelená na zóny, čo je oveľa pohodlnejšie. Použitie skladacieho jedálenského stola na balkóne je veľmi racionálne a pohodlné riešenie. Použitie skladacieho jedálenského stola na balkóne je veľmi racionálne a pohodlné riešenie.

Ako môžete zorganizovať jedálenský kút na balkóne (foto)

 

Nový dizajn balkóna – pracovná plocha

Povedzme, že sa chcete uistiť, že je vaša kuchyňa prepojená s lodžiou tak, aby na balkóne boli všetky spotrebiče a väčšina nábytku, a v kuchyni iba jedáleň. Je taká prestavba možná a aká je jej zložitosť?

Pointa je, že na prenos drezu musíte vykonať inštalačné práce. V tomto prípade je to jednoduché. S plynovým sporákom je všetko trochu komplikovanejšie …

Na jeho prenos musíte získať určité povolenie, pretože neodborné akcie môžu viesť k veľkým problémom. Tento postup môže nejaký čas trvať, takže budete musieť počkať.

Ak chcete presunúť pracovný priestor na balkón, budete musieť vypracovať projekt, pretože prakticky nenájdete hotové riešenia. Ak chcete presunúť pracovný priestor na balkón, budete musieť vypracovať projektový projekt, pretože prakticky nenájdete hotové riešenia. Po spojení kuchyne s balkónom je možné z nej vyjsť pracovnú časť. V takom prípade môžete chladničku a ďalšie spotrebiče nechať v kuchyni. Takéto riešenie vám umožní kompetentne sa zbaviť priestoru, navyše v malej kuchyni bude táto možnosť jedinou správnou. Po spojení kuchyne s balkónom je možné z nej vyjsť pracovnú časť. V takom prípade môžete chladničku a ďalšie spotrebiče nechať v kuchyni. Takéto riešenie vám umožní kompetentne sa zbaviť priestoru, navyše v malej kuchyni bude táto možnosť jedinou správnou.

Barový pult na lodžii

Ak sa z vášho balkóna otvára nezabudnuteľný výhľad, barový pult tam musí byť. Ak sa z vášho balkóna otvára nezabudnuteľný výhľad, barový pult tam musí byť.

Ak chcete urobiť barový pult na balkóne, nemusíte výrazne ničiť okenný otvor. Môžete ho umiestniť medzi lodžiu a kuchyňu v mieste, kde bol parapet. Ak sa pokúsite, z baru môže vyjsť stôl.

Možnosti barových pultov na balkóne (foto)

Kuchynská súprava na lodžii

Ak je vaša kuchyňa malá a kombinovali ste kuchyňu s lodžiou, skúste tam premiestniť náhlavnú súpravu. A bývalú kuchynskú časť je možné využiť ako jedálenský kút. Ak je vaša kuchyňa malá a kombinovali ste kuchyňu s lodžiou, skúste tam premiestniť náhlavnú súpravu. A bývalú kuchynskú časť je možné využiť ako jedálenský kút.

Kuchynská súprava harmonicky zapadne do dizajnu na priestrannom balkóne. Najprv si však naplánujte, ako budete prenášať všetku potrebnú komunikáciu..

Oddychová zóna

Barový pult a mäkké pohovky môžete dať na balkón, ak potrebujete posedenie. Na to by mala byť kuchyňa priestranná a z okna by sa mal otvárať dobrý výhľad. Užijete si to, keď si sadnete na pohodlnú pohovku a pri pulte pomaly popíjate rôzne nápoje..

Priľahlá lodžia musí byť použitá správne, napríklad umiestnením pohovky a usporiadaním pohodlného relaxačného priestoru Priľahlá lodžia musí byť použitá správne, napríklad umiestnením pohovky a usporiadaním pohodlného relaxačného priestoru Pohovka na balkóne v kombinácii s kuchyňou je mimoriadne zriedkavým riešením, ale určite si zaslúži pozornosť Pohovka na balkóne v kombinácii s kuchyňou je mimoriadne zriedkavým riešením, ale určite si zaslúži pozornosť

Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, pamätajte na to, že odborníci odporúčajú vytvoriť rovnaký dizajn v prepojených miestnostiach, aby bol celkový obraz celistvý..

Balkónový prah

Mnoho ľudí s prepojenou kuchyňou s lodžiou chce mať jednu úroveň poschodia a odstrániť balkónový prah. Ale nie vždy to vyjde. Napríklad v panelovom dome to vedie k zamrznutiu podlahy. V tehlách je prahom spravidla nosná konštrukcia, ktorá nesie balkónovú dosku. Ale takejto nevýhode sa dá ľahko vyhnúť tým, že namiesto prahu urobíte rampu alebo obyčajné schody..

Úroveň podlahy môžete samozrejme vždy zvýšiť na prah, ale takáto prestavba je veľmi nákladná. Navyše sa pre takúto kombináciu neodporúča..

Okraje prahu je vhodné zakryť plastovým výliskom Okraje prahu je vhodné zakryť plastovým výliskom Prah môžete vizuálne skryť výberom materiálu, ktorý zodpovedá farbe soklových líšt Prah môžete vizuálne skryť výberom materiálu, ktorý zodpovedá farbe soklových líšt

Vykurovanie a izolácia balkóna

Okrem použitia teplej podlahy je potrebné izolovať steny balkóna. Okrem použitia teplej podlahy je potrebné izolovať steny balkóna, Nový dizajn pri presune kuchyne na balkón bude určite vyžadovať izoláciu lodžie. Toto je najdôležitejší krok v kombinácii lodžie s kuchyňou. To bude vyžadovať najmodernejšie tepelnoizolačné materiály. Neobmedzujte svoj rozpočet a kúpte si niečo lacné. To určite ovplyvní vaše pohodlie, čo povedie k opakovaným opravám. Na stavebnom trhu je zároveň možné nájsť dobré izolačné materiály, ktoré sú prijateľné z hľadiska ceny aj kvality..

V tomto prípade existuje niekoľko možností, ako izolovať balkón:

  • môžete dať elektrický ohrievač alebo chladič oleja;
  • nainštalujte špeciálne teplé podlahy.

Samonastavovací balkón

Keď je demontáž už vykonaná, môžete začať s vývojom interiéru. Zdobenie lodžie nie je ťažké. Je celkom možné obísť sa s krásnymi tapetami alebo sadrokartónovými doskami. Podlaha je položená keramická dlažba alebo pokrytá kobercom. Všetko závisí od toho, aký druh prestavby sa bude vykonávať v kuchyni.

Dizajn a interiér kuchyne v kombinácii s lodžiou

Dizajn kombinovanej kuchyne s balkónom poskytuje dostatok priestoru pre kreativitu. Okrem toho nie je potrebné v oboch oblastiach používať rovnaký dizajn. Dizajn kombinovanej kuchyne s balkónom poskytuje dostatok priestoru pre kreativitu. Okrem toho nie je potrebné v oboch oblastiach používať rovnaký dizajn.

S novým usporiadaním kuchyne s balkónom vznikajú v interiérovom dizajne nové možnosti. Koniec koncov, miestnosť je teraz rozdelená na dve zóny, pretože spodný okenný blok nebol zbúraný. Dá sa použiť ako predĺženie pracovnej dosky z kuchynskej linky..

Prechod na balkón je možné vykonať vo forme oblúka z najnovších materiálov s LED osvetlením.

Existuje aj variant ozdobných stĺpikov, ktoré môžete zaujímavým spôsobom orezať..

Kuchyňa s lodžiou – kompletná prehliadka diela (video)

Nová prestavba a metódy zväčšenia priestoru v kuchyni

V malej kuchyni s lodžiou sa odporúča nepoužívať ozdoby a malé kresby, pretože to zúži priestor V malej kuchyni s lodžiou sa odporúča nepoužívať ozdoby a malé kresby, pretože to zúži priestor

Majitelia malých kuchýň chcú vždy vizuálne rozšíriť priestor v miestnosti. Za týmto účelom môžete prilepiť fototapetu s veľkým a krásnym vzorom a vyzdvihnúť taký nábytok alebo zariadenie, v ktorom povrch bude odrážať svetlo..

Dizajnéri odporúčajú, aby majitelia malých kuchýň opustili nástenné skrinky alebo veľké náhlavné súpravy. Malé police môžu nahradiť skrinky.

Odporúčame vám tiež pozrieť si toto video, ktoré ukazuje úspešnú myšlienku spojenia kuchyne a balkóna:

Záver

Ak to zhrnieme – kuchyňa spojená s balkónom je vynikajúcou možnosťou na rozšírenie priestoru, nielen o samotnú módu. Existuje veľa nových možností dizajnu. Hlavnou vecou je byť kreatívny.!