IKEA vs Leroy Merlin: bitka 10 analógových produktov

Ikea a Leroy Merlin majú vo svojom sortimente mnoho veľmi podobných produktov, ktoré sa líšia cenou a niektorými nuansami. Porovnaj?

Regály so štvorcovými policami

Regály Callax z laminovanej drevotriesky so štvorcovými policami patria k najpredávanejším výrobkom Ikea. Nie je prekvapujúce, že Leroy Merlin chcel zopakovať úspech konkurenta a vydal takmer úplný analóg svojho hitu. Porovnajme najpopulárnejšiu 8-bunkovú konfiguráciu od oboch výrobcov.

kalaxové regály

 • Veľkosť regál LeroyRozmery: 70 x 31 x 137 cm. Cena: 2131 rub.
 • Veľkosť CallaxRozmery: 77 x 39 x 147 cm. Cena: 4799 rub.

Ak sa pozriete pozorne, všimnete si, že geometria políc je trochu odlišná – rámy v IKEA sú širšie, regály Callax sú vo všeobecnosti väčšie. Regály Ikeevsky majú mnoho ďalších možností, ako sú vstavané zásuvky, koše rôznych typov atď. Avšak Callax je drahší a veľmi výrazný.

leroy knižnica Rack a la Callax od Leroya Merlina

kalaxa

Rack Callax z Ikea

callax leroy

Rack a la Callax so 4 bunkami od Leroy Merlin

Regál Callax so 4 článkami z Ikea

Fridlev

Drevené úložné boxy

Drevené boxy sú prekvapivo všestranné – hodia sa ako do obývačky, tak aj do garáže, môžu do nich uložiť ovocie a zeleninu, ale aj skrutky a náradie. A tiež ich môžete natrieť farbou alebo škvrnou, natrieť voskom alebo olejom, alebo nechať tak, ako sú – stále to bude pekné. Stohovanie dvoch boxov na seba šetrí miesto. V Ikea a Leroy sa škatule predávajú takmer rovnako – obe možnosti sú vyrobené z borovicových dosiek, predávajú sa v dvoch veľkostiach, majú držadlá, musíte ich zostaviť sami, ale stále existuje rozdiel.

KRABICE

 • Veľkosť Leroy boxy – 45x30x24,1 cm, cena – 542 rubľov.
 • Veľkosť Krabice Ikea – 46x31x25 cm, cena – 699 rubľov.

Krabice od Leroy Merlin sú o niečo menšie a sú oveľa lacnejšie, ale sú vyrobené menej úhľadne, vďaka čomu je zostavenie o niečo ťažšie..

škatule

Konferenčné stolíky

Konferenčný stolík s kovovým rámom a odnímateľnou vrchnou doskou je krásny a funkčný – vnútri môžete uložiť vankúše, deky alebo časopisy.

stolík

 • Veľkosť stola Leroy Merlin “Kumi” – nie je uvedené, ale podľa promo fotografie je menší ako analóg z Ikea. Cena – 1530 rubľov. Stôl sa predáva v čiernej a sivej farbe.
 • Veľkosť stolu Ikea “KVISTBRU” – priemer 44 cm, výška 42 cm. Cena – 2299 rubľov. Predáva sa v námorníckej modrej a bielej farbe.

Stôl od Leroy Merlin je výrazne lacnejší a zároveň má jednu výhodu v podobe bokov s držadlami (bude vhodné prenášať občerstvenie z kuchyne do obývačky). Ale stôl z Ikea je väčších rozmerov a kvôli absencii strán sa doska stola ľahšie čistí.

Napínacie plachty

Pretože v oboch obchodoch existuje veľa možností posteľných obliečok s gumičkou, na porovnanie sme vybrali obyčajné biele obliečky na manželskú posteľ 160 x 200 cm zo 100% bavlny za minimálne náklady.

Verzia z Ikea stojí takmer o 100 rubľov menej, ale má nižšiu hustotu tkaniva – iba 104 nití / sq. palec (indikátor lineárnej hustoty, kvalita sa považuje za nízku). List Leroy je oveľa hustejší – 120 g / m² (je uvedená hustota povrchu, kvalita tkaniny sa považuje za dobrú a najbežnejšiu). Na druhej strane, ak už máte posteľ a matrac Ikea, potom je lepšie kúpiť si posteľnú bielizeň od rovnakého výrobcu, aby ste si boli istí, že plachta perfektne sedí.

listy

Police vyrobené z dosiek

Regály z borovicovej dosky sú vhodné do obývačky aj na organizovanie skladovania v garáži alebo na balkóne. Kde je lepšie také kúpiť??

stojany

Cena nábytku od oboch výrobcov je zhruba rovnaká. Jedna polica regálu Leroy však vydrží maximálne zaťaženie – 30 kg a polica Albert je o niečo menšia – 25 kg. Skrinka z Ikea má zároveň menej defektov, ako sú uzly a mrazené kvapky živice..

ikea

Rack „Albert“ z Ikea

leroy

Rack Leroy Merlin

Pozinkované regály

Pozinkované regály sú ideálne na balkón, skriňu alebo garáž. V Leroy Merlin aj v Ikea sa predávajú v dvoch verziách: pre malé náklady a pre veľké (sú drahšie, vydržia až 500 kg). Pozrime sa na ľahšiu verziu regálov.

pozinkované regály

Hillis stojí o takmer 300 rubľov viac, ale odoláva menšiemu zaťaženiu. Na rozdiel od analógu Leroy navyše jeho police nemožno výškovo nastavovať. Regál Leroy je však vyrobený hrubšie a má takú chybu, ako sú stopy oleja, v komentároch k produktu mnoho používateľov poznamenáva, že štruktúra je neistá..

Tu sú odkazy na „vážnejšie“ pozinkované regály Leroy a Ikea. Ako vidíte, kópia od Švédov je oveľa drahšia, ale odoláva aj menšiemu zaťaženiu..

Policové boxy

Krabice sú ideálne pre police so štvorcovými policami.

 • Charakteristika boxov Ikea: “Drena”: 33x38x33 cm, cena 279 rubľov, 10 farebných možností; “Fusse”: 30x30x30 cm, cena 199 rubľov (iba v tmavošedej).
 • Charakteristika boxov Spaceo v Leroy: 31x31x31 cm, cena 190 rubľov (14 farieb).

Ďalšou výhodou boxov Spaceo je, že majú pohodlnú výsuvnú rukoväť. Krabica od Leroy sa navyše kvôli menším rozmerom zmestí do KALLAXU, ale DRYONA sa do regálu od Leroya nezmestí..

Krabica Leroy Merlin

Krabice Ikea

Skladovacie vrecia

Úložné tašky sú skvelé do medziposchodí alebo zásuviek pod posteľ.

 • V IKEA – SKUBB: 44x55x19, cena 499 rubľov. Predáva sa čiernobielo.
 • V Leroy – Spaceo: 44x55x18, cena 466 rubľov. Predáva sa v troch farbách (lila, tyrkysová, béžová).

Takmer rovnaká veľkosť a cena, obe skvelé recenzie.

Taška Leroy Merlin

Taška Skubb Ikea

Podnosy na malé predmety

Do takýchto podnosov je dobré skladovať rôzne drobnosti: klince – v garáži a doma – príslušenstvo pre koníčky. Ak používate viac zásobníkov, bude vhodné triediť veci do kategórií..

podnosy ikea

 • Veľkosť zásobníka Volf v Leroy: 21,5 × 15,5 × 33 cm, cena: 80 rubľov.
 • Veľkosť podnosu Ikea „Sokkerbit“: 19x26x15 cm, cena: 149 rubľov.

Podnosy Sockerbit sú k dispozícii iba v bielej farbe, majú o niečo väčší objem. Podnosy Volf stoja takmer dvakrát lacnejšie, ale sú k dispozícii iba v čiernej farbe.

Stolné lampy na nastaviteľnom statíve

Stolná lampa Barometer je jednou z najobľúbenejších žiaroviek Ikea. V Leroy Merlin sme našli veľmi podobnú lampu od spoločnosti Braccio. Nastaviteľný statív a tienidlo uľahčujú zmenu smeru osvetlenia žiarovky.

žiarovky

Nastaviteľný statív a tienidlo uľahčujú zmenu smeru osvetlenia žiarovky

 • Charakteristiky žiarovky “Braccio” Leroy: max. výkon žiarovky: 60W, výška: 54 cm, základňa: 18 cm, dĺžka kábla: 1 meter. Základ: E27. Cena: 2337 rubľov. K dispozícii v bielej, sivej a čiernej farbe.
 • Charakteristiky žiarovky “Barometer” Ikea: max. výkon žiarovky: 11W, výška: 48 cm, priemer pätice: 18 cm, priemer tienidla: 15 cm, dĺžka drôtu: 1,9 m. Základňa: E14. Cena: 1999 rubľov. K dispozícii iba v zlatej farbe.

lampa ikea

Lampa Leura Merlin je o niečo vyššia, stojí oveľa viac a jej drôt je polovičnou dĺžkou analógu z Ikea. Môžete si však vybrať jednu z troch možností dizajnu.

Zrkadlo

Ďalší produkt, ktorý je v Ikea lacnejší.

nissedal

Zrkadlo z Ikea je lacnejšie, o niečo nižšie a oveľa ľahšie, pretože je vyrobené z drevovláknitých dosiek a nemá nohu vzadu. A tiež, ak nainštalujete zrkadlo na pánty, môžete ho otvoriť ako dvere, čo vám umožní zorganizovať ďalší úložný priestor pre príslušenstvo. Výrobca tiež uviedol, že zrkadlo má filmový povlak, ktorý zabráni rozptýleniu úlomkov v prípade nárazu. Zrkadlo od Leroy Merlin má však výhodu zadnej podpory, takže ho možno nielen zavesiť na stenu, ale aj položiť na podlahu..

zrkadlový leroy