Závesy-nite v kuchyni-výber, starostlivosť, výroba vlastnými rukami

Závitové závesy sa u nás objavili nie tak dávno. Táto výzdoba je v interiéri zároveň známa takmer tisícročie. Kisei má bohatú históriu a bol prvýkrát vynájdený vo východných krajinách. Slúžil na vytvorenie svetlého zatienenia miestnosti bez blokovania cesty pre prirodzenú cirkuláciu vzduchu..

Prečo sú dobré v podmienkach a vo vnútri kuchyne??

Kiseya pomôže spríjemniť miestnosť a uvoľniť atmosféru. Dá sa ľahko ozdobiť rôznymi spôsobmi, kombinovať s obyčajnými závesmi alebo závesmi iných farieb..

Kiseya v kombinácii so závesmi a panelovými závesmi

Pri rezaní nie sú nite chlpaté, ľahko sa uviažu na uzly, spletú medzi sebou a rovnako ľahko sa rozmotajú a získajú rovnaký vzhľad bez deformácie.

Závitové závesy - metódy viazania a dekorácie

Závitové závesy - metódy viazania a dekorácie

Štýlový dizajn je však len jednou z hlavných charakteristík, ktoré umožňujú použitie závitových závesov v interiéri kuchyne..

vláknové závesy v interiéri kuchyne

vláknové závesy v interiéri kuchyne

 • Ak je teda deň slnečný a jasný, závesy nití ochránia vaše oči pred oslepujúcim slnečným žiarením a v zamračenom dni nebudú výrazne brániť prechodu svetla do kuchyne;
 • Nemali by ste sa báť nepraktickosti takýchto výrobkov – v skutočnosti sa závesy nití v skutočnosti v porovnaní s tradičnými textíliami prakticky nezašpinia. Málokedy ich teda musíte umyť..

Závitové závesy môžu byť použité nielen na ozdobenie okenného otvoru – môžu byť použité na efektívne zónovanie zvýraznením jedálenského kúta alebo rozdelením priestoru v štúdiovom apartmáne. Rezance vytvoria priesvitnú „stenu“, ktorá nenaruší jednotu interiéru a nebude ťažké cez ňu prejsť.

Zónovanie so závesmi z priadze

Zónovanie so závesmi z priadze

Zónovanie so závesmi z priadze

Závitové závesy navyše prispievajú k vizuálnemu zvýšeniu priestoru zvýšením stropov. Preto sa také záclony odporúčajú používať v malých kuchyniach s nízkymi stropmi..

V interiéri kuchyne navlečte závesy

V interiéri malej kuchyne navlečte závesy

Existujú nejaké nevýhody??

Nevýhody bavlnených záclon

 • Ak máte domáce zvieratá, a najmä mačku, je lepšie použiť obyčajné záclony;
 • Závitové závesy v interiéri kuchyne vyzerajú veľmi krásne, ale ich farbu, dizajn a výzdobu je potrebné dobre premyslieť, aby boli kombinované s výzdobou, nábytkom a štýlom miestnosti. Zvlášť opatrne si teda musíte vybrať záclony so sponami, flitrami a iným dekorom. Príliš veľa dekorácií môže vyzerať bez chuti a rýchlo sa nudiť..

Druhy vláknových závesov

Vláknové závesy používané v interiéri pomôžu urobiť kuchyňu pohodlnejšou. Rôznorodý dizajn riešení vám navyše umožní vybrať si možnosť pre akýkoľvek štýl – od náročných klasík až po pôvodné etnikum.

V súčasnej dobe je dizajn takýchto záclon veľmi, veľmi odlišný – môže to byť:

 • Úzke struny alebo široké rezance;

Navlečte závesy a závesové rezance

 • Špirály, „reťaze“, hrubé laná a mäkké, ako plyšové nite;

Kisei rôznej hrúbky a typu

 • Závesy z obyčajných nití;

Kiseya monofónna

 • Kombinácie odtieňov nazývaných “Rainbow”, hladké prechody alebo ostré kontrasty;

Kiseya viacfarebná

 • S rôznymi ozdobnými prvkami – perie, korálky, flitre, polnice a dokonca aj novoročný „dážď“;

Závitové závesy s dekorom

 • Nite s pom pom.

Nite na závesy s pom-poms

Ako správne zavesiť mušelín, aby sa vlákna nezamotali

Kiseya je rad alebo niekoľko kaskád nití, ktoré padajú z takej hraničnej základne, ako je znázornené na fotografii.

Závitové závesy - 2 spôsoby zavesenia

Závesy je teda možné zavesiť tromi spôsobmi:

 1. navlečte tyč (rímsu) do vrecka okraja (ak v okraji nie je diera, potom ho môžete jednoducho zložiť na polovicu a šiť);
 2. závesy môžete jednoducho zavesiť na háčiky;
 3. univerzálny spôsob – ušiť závesovú pásku a zavesiť mušelín na háčiky do rímsy.

Ako zavesiť závesy na nite, aby sa nite nezamotali? To sa robí jednoducho.

Vytiahneme závesy z obalu a uvidíme, že sú na niekoľkých miestach zviazané stužkami, takže výrobca dbal na to, aby sa nite nezamotali.

Ako správne zavesiť závesy-vlákna

Teraz odstránime prvú hornú pásku a zavesíme závesy na rímsu akýmkoľvek spôsobom popísaným vyššie. Potom v poriadku odstránime zvyšok stužiek a opatrne začneme rozoberať zamotané vlákna, pričom mušelín zatlačíme po šírke rímsy. Hlavnou vecou nie je ťahať vlákna a rozmotávať ich zhora nadol..

Ako správne zavesiť závesy-vlákna

Závitové závesy môžu byť spočiatku dlhé. Nie je sa čoho obávať – ​​mušelín je možné ľahko zastrihnúť ostrými nožnicami. To sa dá urobiť za pár minút..

Ako skrátiť a orezať záves z priadze

Ako správne prať

 • Na umývanie záclon je potrebné nite opatrne skrútiť do utierky, na niekoľkých miestach previazať látkou (môžete tiež uviazať uzol alebo splietať vrkoč) a potom ich vložiť do špeciálneho vrecka (vhodné sú nylonové pančuchy). Ak najskôr neviažete šnúrky, zamotajú sa a bude veľmi ťažké ich rozmotať;
 • Po umytí rezance rýchlo schnú – nemusíte ich schválne sušiť, stačí ho hneď zavesiť na rímsu, kde sa pod vlastnou váhou narovná a vyschne. V takom prípade ich musíte najskôr zavesiť vo viazanej forme a potom postupne odviazať šnúrky a rozmotať zamotané vlákna;
 • Mušelín môžete tiež chemicky vyčistiť.

Ako si vyrobiť závesy na závity sami?

Kiseya urob to sám

Vyrobiť mušelín vlastnými rukami nie je vôbec ťažké, zvládne ho aj začiatočník. Navyše, aby ste myšlienku uviedli do života, potrebujete iba nite alebo široké stuhy na závesy a la nudle. Nite môžu tiež nahradiť gombíky, mušle, zátky na víno, stuhy rôznych farieb, prúžky látky, napríklad tyl.

DIY závesy na závity - nápady

DIY závesy na závity - nápady

DIY závesy na závity - nápady

Okrem toho budete potrebovať vhodné šperky, ako sú korálky, korálky, flitre, kamienky. Majte však na pamäti, že záclony s perím, vláknami, vláknami, textilnými loptičkami alebo pom-poms do kuchyne nie sú z hľadiska praktickosti vhodné..

Ak chcete, aby váš mušelín vyzeral ako továrenský, zvoľte na šitie vlastnými rukami hladkú viskózovú priadzu, ktorá bude splývať a trblietať sa na slnku. Záclona dlhá 2,5 m a široká 3 m vezme najmenej 10 pradien priadze.

Aká priadza na výrobu záclon vlastnými rukami

Predtým, ako vyrobíte závesy nití vlastnými rukami, musíte správne vypočítať dĺžku výrobku zmeraním otvoru okna a zvoliť optimálny krok medzi rovnobežnými čiarami. Ako základ pre svojpomocný dizajn je zvolený oplet, široká stuha alebo drevený (kovový) pásik.

DIY závesy na závity - pokyny

DIY závesy na závity - pokyny

DIY závesy na závity - pokyny

Konce nití sú spálené alebo zviazané v uzle. Najľahšou možnosťou je nastrihať tyl (alebo inú tkaninu, ktorá nevyžaduje lemovanie) na pásy rovnakej dĺžky a šírky a uviazať ich na záclonovú tyč.