Ako krásne a rýchlo ušiť záclony: tipy pre dizajnérov

Krásne dekoratívne závesy s hustou textúrou okrem estetických vlastností chránia miestnosť pred slnečným žiarením Krásne dekoratívne závesy s hustou textúrou okrem estetických vlastností chránia miestnosť pred slnečnými lúčmi. Najlepšie záclony sú tie, ktoré ste vyrobili vlastnými rukami, s láskou a pozornosťou na každý detail. A ak strih záclon môže byť najjednoduchší, potom ladné dekorácie môžu vyvážiť obraz.

Krásne a módne záclony 2018

Samozrejme, štýl určuje, ale nemali by ste zľavovať z niektorých módnych trendov. Stačí zhromaždiť informácie o tom, ktoré záclony v sezóne 2018 budú dominovať interiérovej móde..

Aby svetlé závesy nevyzerali ako osamelé miesto, vyvážte kompozíciu pomocou modrých vankúšov na sedenie. Čerstvé, svetlé a štýlové Aby svetlé závesy nevyzerali ako osamelé miesto, vyvážte kompozíciu pomocou modrých vankúšov na sedenie. Čerstvé, svetlé a štýlové

Módne závesy 2018:

 • Svetlé obyčajné záclony v neutrálnom interiéri. Tento rok je to veľmi módne a budúci rok sa tento trend bude len rozvíjať. Napríklad pokojný interiér v pastelových farbách a jasne modré záclony.
 • Veľké kvety. To neznamená len veľkú kresbu, ale aj veľmi veľkú. Napríklad obrovské jemné maky na bielom plátne závesov. Môže to teda byť dokonca aj záclony, ale celá inštalácia.
 • Kvetinová potlač. Už prekročil štýl Provence a dobýva ďalšie interiéry. Malý kvet na bohatom pozadí alebo pestrý kvet na neutrálnom pozadí – takéto záclony budú relevantné v roku 2018.

Ľanové záclony s ozdobami sú najlepšou možnosťou pre milovníkov výšiviek, pretože také záclony si môžete vyrobiť sami. Je pravda, že nie tak rýchlo, pretože vyšívanie je proces, ktorý si vyžaduje čas Ľanové záclony s ozdobami sú najlepšou možnosťou pre milovníkov výšiviek, pretože také záclony si môžete vyrobiť sami. Je pravda, že nie tak rýchlo, pretože vyšívanie je proces, ktorý si vyžaduje čas

Hlavná vec je, že závesy sú vhodné v konkrétnom interiéri. Ak je štýl minimalizmus, potom sa vyhnite kresbám a jasu, ak je to Provence, potom sa vyhnite prísnej geometrii, ak je podkrovie, potom žiadna zložitosť.

Nové závesy na rok 2018: umelecký štýl Gavana (video)

Ako krásne ušiť záves v provensálskom štýle

Závesy v provensálskom štýle sú útulné na námestí a môžete si ich ušiť aj sami. Ak nie ste pripravení na takéto štylistické premeny v obývacej izbe, môžete začať s kuchyňou. Okrem toho nie je potrebné, aby bola kuchyňa v provensálskom štýle, klasickej verzii a krajine a bola možná aj kuchyňa bez výrazného štýlu..

Potrebujete teda:

 • Textil. Prírodné tkaniny, ako vždy, sú veľmi cenené a pre provensálsku oponu je to jediná prijateľná možnosť. Bavlne to pristane. Pokiaľ ide o tlač, potom malý kvetinový – nemôžete si predstaviť lepšie.
 • Armatúry. V tomto ohľade máte šťastie, pretože nebudete musieť míňať príliš veľa. Zaobstarajte si zodpovedajúce saténové stuhy a svetlé strapce.
 • Nástroje. Krieda, nožnice, meracia páska, špendlíky, vzorovaný papier.

Závesy v provensálskom štýle sú ozdobené mašľami, volánmi, stuhami, háčikmi a inými ozdobnými prvkami Závesy v provensálskom štýle sú ozdobené mašľami, volánmi, stuhami, háčikmi a inými ozdobnými prvkami

Keď kupujete látku, vezmite ju s rezervou, o 15 percent viac, ako je odhadovaná suma. Dôležitým bodom, najmä pre začínajúce krajčírky, je to, že dobrý nástroj uľahčí a urýchli pracovný proces. Nožnice by teda mali byť s gumovými krúžkami, dostatočne ostré.

Nebuďte leniví urobiť si náčrt závesov, aby ste nezablúdili..

Textilná kompozícia v provence (video)

Krásne okno: závesy v provensálskom štýle

Povedzme, že sa rozhodnete ušiť obdĺžnikové závesy, pozostávajúce z dvoch polovíc. Toto je štandardná možnosť. Obvykle je šírka každej polovice 80 cm, ale nie je to nevyhnutné, pretože okná sú neštandardné.

Pruh v strede medzi polovicami je 20 cm, na základe toho budete potrebovať 3 m látky, a to je len minimum.

Tipy na šitie provensálskych záclon:

 • Po fáze meraní nasleduje fáza vzorov, rezanie sa vykonáva na ploche;
 • Papier je potrebné zložiť na polovicu, potom by mal byť obrys budúcich záclon nakreslený na polovicu veľkosti a pozdĺž obrysov je už vytvorený vzor;
 • Vykonajte úpravy pre švy a až potom ich odstrihnite;
 • Na strojový šev stačí 1 cm, na špáradlá na prádlo vezmite najmenej 5 cm;
 • Po narezaní látky ju treba vyžehliť.

Textilná výzdoba okna v štýle Provence by mala byť správne zvolená podľa znakov smeru štýlu Textilná výzdoba okna v štýle Provence by mala byť správne zvolená podľa znakov smeru štýlu

Po dokončení okrajov môžete začať zdobiť. Tam, kde sa plánuje lemovanie, prišite tento ozdobný prvok. V tejto fáze sú šité aj čipky, vrkoče, ak potrebuje aj ozdobiť závesy.

Krása provensálskych záclon je, že sa dajú elegantne uviazať.

Ako krásne previazať provensálske záclony

Po prvé, pre tieto záclony môžete urobiť roztomilé háčiky. A už ich zaveste na držiaky háčikov.

Závesné háčiky v štýle Provence:

 • Vo forme kytice kvetov môžu byť navyše kvety vyrobené zo saténových stužiek;
 • Vo forme ozdobných bielych lán so strapcami;
 • Vo forme obdĺžnikových pruhov a rovnakej látky ako záclony;
 • Vo forme čipkovaných podväzkov; 
 • Vo forme hračiek-objatí.

Miešaním tradičného provensálskeho štýlu s vidieckymi motívmi získate jedinečnú kompozíciu závesu Miešaním tradičného provensálskeho štýlu s vidieckymi motívmi získate jedinečnú kompozíciu závesu

Hračky na objatie sú vo všeobecnosti trendy. Ideálne, ak šijete pre zajačika, ktorý objíma záves, oblečenie vyrobené z rovnakej látky, ako bolo použité pre závesy. Potom bude celý obraz šiat pre okno neobvykle harmonický a dojemný..

Úväzky však nie sú jediné, čo pomáha uviazať závesy. Ak sa nechcete sústrediť na drapáky, musíte sa vyzbrojiť neviditeľnými pomocníkmi, ako bežné špendlíky. Presnejšie, nie celkom obyčajné, ale väčšie, štandardné a na pohľad aj trochu zaujímavejšie. Napriek tomu, že majú za úlohu byť neviditeľní, môžu na niektorých miestach nakuknúť, takže by ste nemali zabúdať na ozdobný efekt špendlíkov. Hlavná vec je, že bezpečne držia oponu v polohe, ktorú ste zamýšľali..

Krásne sady záclon s prikrývkami (video)

Hlavnou črtou krásnych záclon je harmónia, relevantnosť, zdržanlivosť, absencia zbytočných podrobností. A ak nemôžete nájsť takú možnosť na pulte obchodu, potom ich ušitie sami bude príjemnou úlohou. Dobrá tkanina, konzistentný štýl a elegantný dekor – a vaše okno je chytré a útulné!

Krásne záclony (foto)