Podávanie novoročného stolu: 6 krokov k sviatku na stole

Novoročný stôl je samotným stelesnením dovolenky. Koniec koncov, po ňom sumarizujeme výsledky za minulý rok, želáme si nový, zdieľame darčeky, úsmevy a radosť s blízkymi. A každý rok hľadáme nové nápady, aby náš stôl nielen ohromoval predstavivosť pri jedlách, ale bol aj elegantne podávaný. Koniec koncov, pri krásne prestretom stole sa dovolenka stane skutočne sviatkom a fotografie z oslavy sú veľmi farebné.

Dnes budeme hovoriť o tom, ako pomocou novoročného prestierania zmeniť dovolenku na skutočnú rozprávku! Náš návod pozostáva zo 6 krokov, obsahuje užitočné praktické tipy a veľa fotografií..

Krok 1. Rozhodnite sa o farbe dekorácie stola

V článku Novoročná výzdoba kuchyne sme už hovorili o tom, že dominantnou farbou v novoročnej kuchyni je najčastejšie červená. Hodí sa k bielej, sivej, striebornej a zlatej farbe a samozrejme, ďalšia novoročná farba môže pre ňu hrať hodný pár – zelená. Pozrite sa, ako sa tabuľka pomocou tejto farebnej schémy transformuje! Ako hlavnú tému novoročného stolu si však samozrejme môžete vybrať akúkoľvek inú obľúbenú farbu, pretože každá má svoj vlastný špeciálny novoročný a novoročný vkus. Vybrali sme pre vás príklady najlepšej porcie nielen v tradičnom červeno-bielo-zelenom prevedení, ale aj v ďalších zaujímavých farebných kombináciách..

Nastavenie červeného stola pre nový rok

Nastavenie červeného stola pre nový rok

  • zlatý prestieranie nového roka
  • neobvyklé prestieranie nového roku
  • neobvyklé prestieranie nového roku
  • Novoročné prestieranie

Krok 2. Rozložte obrus

V závislosti od myšlienky oslavy nového roka môže byť obrus elegantný a vzorovaný, alebo jednoduchý a jednofarebný – všetko je vo vašich rukách! Odporúčame staviť na tvare a materiáli stola – napríklad ľanový bežec bude krásne vyzerať na obdĺžnikovom drevenom stole. Ak máte okrúhly stôl, potom dávajte pozor na obrusy s kresbami alebo výšivkami okolo okraja. Ubrus môže mať navyše neobvyklú potlač, ktorú je možné kombinovať s dekorom na stole – pozrite sa na obrus s jeleňmi a na to, ako sa myšlienka lesa prejavuje v jedlách a suveníroch na stôl. Nemali by ste to úplne opustiť, pretože aj obyčajný biely obrus vytvorí slávnostnú novoročnú náladu, ak sú na stole vhodné dekorácie.

  • Novoročný obrus
  • Novoročný obrus

Krok 3. Ozdobte stôl

Zdobenie novoročného stolu môže byť živým odrazom myšlienky oslavy. Čo je pre teba Nový rok? Najjasnejšie sviatky v roku, kedy by malo všetko iskriť a žiariť? Pozrite sa na fotografiu, bude sa vám páčiť výzdoba novoročného stola s dúhovými jedľami a striebornými svietnikmi. Alebo je Nový rok jedným z mála dní, kedy môžete tráviť čas so svojimi blízkymi, a nič by vás nemalo rozptyľovať v komunikácii s nimi? V tomto prípade budete spokojní so skromne stojacimi dekoratívnymi jedľami na stole. V každom prípade to, bez čoho sa v dekorácii novoročného stola nezaobídete, sú sviečky. Môžu dodať nadšenie, alebo, naopak, pocit rozprávky, ak lampáše slúžia ako svietnik a vedľa ležia smrekové konáre. Nezabudnite na cezmínu alebo horský popol – tieto jasne červené bobule môžu byť krásne ozdobené čímkoľvek. Ak máte veľa vianočných gúľ, môžete nimi naplniť vázy alebo si vyrobiť improvizované svietniky z pohárov ako na fotografii nižšie.

Novoročná výzdoba stola

Rada: Nový rok je rodinná dovolenka. Na príprave jeho oslavy by sa preto mala zúčastniť celá rodina a najmä deti. S malými pomocníkmi vystrihnite snehové vločky alebo papierové hviezdy a rozvešajte ich nielen po celom dome, ale rozložte ich aj na obrus v kontrastnej farbe.

rezanie snehových vločiek z papiera

Krok 4. Ozdobte stoličky

Novoročné prestieranie sa neobmedzuje iba na jeden stôl, pretože stále potrebujeme niekde „pristáť“. A vo výzdobe stoličiek je určite miesto, kde sa môžu pohybovať fantázie! Deti budú určite potešené vianočnými čiapkami na operadle stoličky a jeleňmi za nimi.!

dekoračné stoličky pre nový rok

A veľmi sa nám páči, keď sa na zdobenie stoličiek používajú šišky, ktoré ich uviažu na mašľu.

nerovnosti na stužkách dekoračné stoličky nový rok

Mašle, mimochodom, môžu mať rôzne farby a veľkosti, pretože sa hodia k akémukoľvek chrbtu. Stolička s mäkkým operadlom môže byť zabalená do elegantnej látky a bodnutá veľkou brošňou.

Dekor stoličiek so stuhami na nový rok

Rada: Aby pásky nespadli, nalepte obojstrannú pásku na zdravú stranu.

Mnoho ľudí pripevňuje vianočné mini vence na zadnú časť stoličky..

Výzdoba stoličiek pre nový rok

Pozrite sa na fotografiu, koľko možností môže byť pre novoročnú výzdobu stoličiek! Mnoho ďalších spôsobov, ako ozdobiť stoličky, si ukážeme v inom článku..

Krok 5. Podávanie riadu

Jediná vec, ktorú musíte urobiť, je vybrať si riad. Výzdoba novoročného stola zahŕňa tradičné novoročné témy: smreky, zasnežená krajina, červeno-zelené klietky, obyvatelia lesov a všetko, čo s Novým rokom súvisí. Riad s takýmito príbehmi dnes nájdete v každom väčšom železiarstve..

Riad pre nový rok

Rady:

  • Ak nemáte v pláne kupovať nové jedlá iba na jeden deň v roku, potom existuje mnoho spôsobov, ako ozdobiť svoj deň. Vytvorením malej šablóny vlastnými rukami a použitím trvalej fixky na farbenie môžete získať krásne prázdninové jedlo. Môžete to urobiť aj s kruhmi! Nezabudnite, že jedlo potom musí byť „pečené“ v rúre pol hodiny;

maľovanie riadu na nový rok vlastnými rukami

  • Ak kreslenie nie je vašou silnou stránkou, môžete ísť jednoduchou cestou a naaranžovať vetvičky rozmarínu, krásne vianočné gule alebo sladkosti na taniere. Napríklad na najbežnejších tanieroch budú skvele vyzerať sladké novoročné tyčinky zložené v „srdci“. Ďalším originálnym spôsobom je skladanie riadu vo forme snehuliaka..

výzdoba riadu na nový rok

Krok 6. Obsluhujte zariadenia

Po vytriedení riadu, ale čo porcia príboru? Súhlasíte, chcete niečo elegantnejšie ako obrúsky zložené „diamantom“? Ako sa vám páči nastavenie novoročných spotrebičov na fotografii nižšie? Hudobníci a tí, pre ktorých je Nový rok vždy „Luskáčik“, si zamilujú puzdro z hudobných nôt. Novoročné prestieranie sa nezaobíde bez ponožky, ktorá je väčšinou určená na darčeky – či už si takéto poťahy upletiete samy alebo si kúpite už hotové, bude pôsobiť očarujúco! A čo mini palčiaky? Na vianočnú tému v rustikálnom štýle sú vhodné ľahko vyrobiteľné obliečky na ľan a čipky. Farebnú lepenku je možné použiť aj na výrobu roztomilých poťahov na mini oblečenie.

príbory na nový rok

Výzva: Ak už nie je čas na nákup alebo výrobu dekorácií na príbor, pomôže vám najjednoduchšia možnosť – jedná sa o príbory zabalené v jednorazovom servírovacom obrúsku a previazané špagátom alebo len stužkou novoročných farieb..

Príbory na nový rok

Dúfame, že s našimi jednoduchými tipmi a farebnými fotografiami sa servírovanie stane pre vás najpríjemnejšou súčasťou prípravy na najočakávanejšiu a najobľúbenejšiu dovolenku a vaši blízki na Silvestra budú spokojní nielen s lahodnými jedlami, ale aj aj so svojim okolím. Nový rok je vždy časom nádeje a očakávania zázraku, a preto vám v nasledujúcom roku prajeme veľa snehu, zázrakov, úprimných sviatkov a krásnych prázdnin.!