Novoročný dekor stoličiek: 7 recepcií slávnostnej výzdoby

Oslavujeme Nový rok a snažíme sa, aby bol náš domov čo najelegantnejší a najkrajší. Vianočný stromček, okná a steny ozdobíme vlastnými rukami a keď príde čas oslavy, prestierame. Čo chýba? Správne, stoličky. Jednoduchý dekor ich urobí rovnako efektnými ako čokoľvek iné. Dnes sa s vami podelíme o nápady na novoročnú výzdobu stoličiek a povieme vám tajomstvá, ktoré vám pomôžu ozdobiť tento dôležitý kus nábytku..

Zaväzujeme mašle

Jeden z najbežnejších spôsobov zdobenia, ktorý sa používa nielen na Nový rok, ale aj na iné sviatky, je luky uviazané na zadnej časti stoličky. Viazané mašle vytvárajú ľahký dekor s nádychom slávnosti. V tomto prípade môže byť tkanina takmer akákoľvek, hlavnou vecou je, že dobre drží tvar. Satén a organza vyzerajú veľmi elegantne v niekoľkých vrstvách; a ak je vaša dovolenková atmosféra uvoľnenejšia, potom postačí ľan alebo hrubá bavlna. Je vhodné a vhodné uviazať luk na stoličke akejkoľvek výšky a štýlu. Na stoličkách s vysokým operadlom bude veľký luk vyzerať dobre, ale na malých s otvoreným operadlom je lepšie uviazať menší luk. Malý luk môžete vytvoriť tak, že malý obdĺžnikový kus hrubej látky uviažete na stred šnúrkou a pripnete na širší kus látky, ktorý je pripevnený k zadnej časti stoličky. Takáto kompozícia bude vyzerať veľmi úhľadne. Mimochodom, existuje veľa spôsobov, ako uviazať luk, ktoré sa dajú ľahko opakovať vlastnými rukami. Obdivujte možnosti, ktoré ponúkame na fotografii.

Tip: Aby ste zabránili skĺznutiu mašlí, pripevnite látku k stoličke obojstrannou páskou.

 • mašle na stoličkách
 • mašle na stoličkách
 • mašle na stoličkách
 • mašle na stoličkách
 • mašle na stoličkách
 • mašle na stoličkách
 • mašle na stoličkách

Opravujeme vianočné vence

Nový rok je už dlho spojený s novoročnými vencami, pretože ide o univerzálny spôsob slávnostnej výzdoby. Kamkoľvek ich zavesíme! Áno, a stoličky tiež! Budú o niečo menšie ako tie, ktoré zvyčajne visia na dverách alebo okne, ale nie menej elegantné. Všimnite si toho, že tu existuje celý priestor pre kreativitu, pretože na to, aby ste si urobili veniec vlastnými rukami, pôjdu prírodné aj umelé kvety, vetvy, bobule a akékoľvek iné dekoratívne prvky. Väčšinou ho uviažu na stužku alebo špagát za stoličkou, napríklad ako na našich fotografiách.

 • vianočné vence na stoličkách
 • vianočné vence na stoličkách
 • vianočné vence na stoličkách
 • vianočné vence na stoličkách
 • vianočné vence na stoličkách

Ako vyrobiť vianočný veniec vlastnými rukami

Nakreslite na stoličku

Radi kreslíte a vytvárate krásu vlastnými rukami? Potom sa vám bude páčiť maľovanie na stoličky! Tradičné sprisahania na Nový rok: snehuliaci, novoročné nápisy, zvieratá a oveľa viac. Pri tom všetkom sa môže vzor každej stoličky líšiť. Maľované stoličky je možné odstrániť celý rok a vytiahnuť ich iba pred sviatkami, čo z neho robí akúsi novoročnú tradíciu. A ak vyzdobíte maľbou iba sedadlo, potom počas roka môžete jeho slávnostný „vzhľad“ zakryť vankúšmi. Na fotografii nižšie je možné vidieť rôzne spôsoby, ako natrieť stoličky..

Tip: Predtým, ako sa pustíte do maľovania, musíte stoličku očistiť od nečistôt a napeniť. V prípade potreby povrch pred základným náterom obrúste brúsnym papierom. Potom sa kresba aplikuje a na konci je lakovaná. Základný náter, farba a lak musia byť na rovnakom základe.

 • Kresby na stoličkách vlastnými rukami v novom roku
 • Kresby na stoličkách vlastnými rukami v novom roku
 • Kresby na stoličkách vlastnými rukami v novom roku

Kreslenie na stoličky vlastnými rukami v novom roku

Novoročné poťahy na stoličky

Ďalším roztomilým dekorom pre každú stoličku sú špeciálne novoročné poťahy na stoličky. Môžete si kúpiť hotové, vyrobené na mieru alebo šiť vlastnými rukami-to všetko závisí od stupňa vašej lenivosti. Najjednoduchším prípadom vlastnej výroby je mikulášska čiapka. A obzvlášť máme radi tučniaky a snehuliakov. Uvidíte, deti budú týmto dekorom potešené. Ako náhrada za kryt môže slúžiť akákoľvek krásna tkanina omotaná okolo stoličky a zozbieraná na zadnej strane brošne – je ľahké ju vytvoriť vlastnými rukami. Všetky tieto a ďalšie typy obalov sú zhromaždené na našej fotografii..

 • poťahy na stoličky na nový rok
 • poťahy na stoličky na nový rok

poťahy na stoličku urob si sám na nový rok

Expresná výzdoba stoličky

Ak sa zrazu stane, že je nový rok veľmi skoro, ale zabudli ste na výzdobu stoličiek, venujte pozornosť expresnému dekoru. Napríklad na zadnej strane stoličky môžete vlastnými rukami zavesiť korálky na vianočný stromček v kaskáde alebo si vyrobiť papierový veniec vianočných stromčekov-trojuholníkov vystrihnutých z časopisov a pohľadníc s novoročnými obrázkami. Dokonca je možné použiť aj pozlátko! Na akúkoľvek improvizovanú stuhu dajte pár dekorácií vianočného stromčeka a zaveste toto puzdro na zadnú stranu. Nechajte to radšej plastové loptičky, aby ste sa nerozptyľovali od hostiny s naberačkou v ruke – oslavy nového roka sú pri pohyboch rúk a nôh také nevyspytateľné … Pozrite sa, akú krásu môžete na Nový rok urobiť vlastnými rukami a v krátkom čase na fotografii nižšie.

 • Novoročný dekor stoličiek rýchlo a ľahko vlastnými rukami
 • Novoročný dekor stoličiek rýchlo a ľahko vlastnými rukami

Výzdoba stoličiek pre nový rok

Dekor pre veľkú spoločnosť

Ak na Silvestra prestriete stôl pre veľkú spoločnosť, môžete na každú stoličku na špendlíku pripevniť mikulášsku čiapku – keď sedia pri stole, hostia si ich nasadia a stanú sa súčasťou dovolenky. A ak je pre každého hosťa pripravený darček, môžete ho vložiť do novoročnej ponožky a ponožku naopak môžete pripevniť na zadnú stranu – čo nie je ručne vyrobená dekorácia! To isté môžete urobiť so sladkosťami a uviazať si napríklad sladkú novoročnú tyčinku na chrbát. Hostia budú milovať, ak na zadnej strane spolu s dekoráciou visia papierové stuhy alebo sušienky s ich menami. Inšpiratívne fotografie a výzdobu stoličiek pre veľkú spoločnosť môžete vidieť nižšie.

 • Novoročná výzdoba stoličiek
 • Novoročná výzdoba stoličiek

Zdobenie stoličiek na Nový rok

Na originály. Nový rok je ďalším spôsobom, ako vyniknúť. Z pôvodných možností dizajnu sa nám páči dekor s nadýchanými krídlami, prvky zimného oblečenia s príslušnými atribútmi (veľmi roztomilé vyzerajú detské palčiaky so smrekovou vetvičkou vo vnútri), ako aj špeciálne kryty nôh stoličiek vo forme škriatkových nôh, malých pomocníkov zámorského Santa Clausa. Ak máte správne vlohy, môžete si ich ušiť samy. Niekto dokonca zavesí zimné korčule na operadlo stoličky! Ďalšou technikou, ktorá si nás už dlho dokáže zamilovať, sú hrbole. Je ľahké ich nájsť buď na trhoch, alebo na vidieku alebo v lese, tak prečo nevyzdobiť zadnú stranu sedadiel? Budete tu opäť potrebovať stužky a nezabudnite na svoj štýl!

originálna výzdoba stoličiek na nový rok originálna výzdoba stoličiek na nový rok originálna výzdoba stoličiek na nový rok

Vďaka dlhoročným tradíciám v našej krajine sa ustálilo, že Nový rok zvyčajne oslavujeme pri stole so svojimi blízkymi. Po prvé, keď vidíme starý, a až potom oslavujeme nový rok, celkovo trávime veľa času pri stole, a preto slúžime, zdobíme stôl a stoličky pomocou šrotu a ručne vyrobených dekorov, takže ľahko vytvoríme pre nás slávnostná nálada. Dúfame, že vám naše tipy na zdobenie stoličiek budú užitočné a všetky priania, ktoré si pri sedení na ne urobíte, sa vám určite splnia.!