DIY nápady a workshopy o šití držiakov

Pretože chňapky a držiaky na rúry sú vždy na dohľad, mali by byť úhľadné a krásne. Preto je lepšie, keď je ich na farme veľa, aby ste ich z času na čas mohli zmeniť..

 • Okrem toho, aby ste mohli šiť hrnce do kuchyne vlastnými rukami, nemusíte mať vážne skúsenosti a zručnosti v oblasti vyšívania, aby mohli byť šité s vašim dieťaťom..

Šitie s deťmi

 • A tiež originálne domáce hrnce sú skvelým nápadom na darček a dokonca … pre malú ručne vyrobenú firmu na stránkach, ako je „Crafts Fair“ alebo Etsy.

Výber tkaniny a plniva

Držiaky hrncov

Hlavná vec v šití držiakov hrncov vlastnými rukami je správna voľba látky a plniva.

 • Najlepšie látky pre držiaky na hrnce sú prírodné tkaniny ako ľan, chintz alebo bavlna. Skúste však zvoliť husté látky – vydržia dlhšie..

Tip: Môžete použiť aj ozdobu starých džínsov.

Nápady na držiaky hrncov

 • Môžete si vybrať nielen originálne látky, ale aj tvary – srdiečka a palčiaky, jahody a rybie kosti, štvorce a hviezdy. Majte tiež na pamäti, že rôzne formy držiakov hrncov sa líšia funkčnosťou, čo znamená, že je najlepšie vytvoriť plnohodnotnú univerzálnu sadu: niekoľko štvorcov, dlhý držiak hrnca, rukavica.

Sada držiakov na hrnce

 • Do držiakov hrnca musí byť vložené plnivo. Najčastejšie ide o syntetický zimovač, vatelín, plsť alebo rúško. Na šitie sú vhodnejšie vatelínové a iné husté, husté prírodné materiály, pretože syntetický zimovač má vysokú tepelnú vodivosť a zároveň nízky prah topenia..

Tip: Ako plnku môžete použiť starý froté uterák zložený do niekoľkých vrstiev..

 • Ako ozdoba sa používajú výšivky, nášivky, volániky a pod..
 • Detská chňapka na rukavice
 • Rukávnik s volánmi
 • Hrnce s výšivkou Spock
 • Ľanové držiaky na hrnčeky s čipkou
 • Ľanové držiaky hrncov s výšivkou

Ako ušiť rukavicu na rúru sami

Ako teda ušiť rukavicu na rúru rýchlo a jednoducho? Poďme najskôr ušiť túto tradičnú rukavicu s lemovaním a očkom..

Hotový držiak na hrniec

Existuje mnoho spôsobov, ako ušiť palčiaky, ale princíp je približne rovnaký – pomocou 6 vrstiev – 4 kusy látky a 2 kusy výplne.

Kroky:

Nakreslenie vzoru pre rukavice na rukavice

 1. Najprv musíme vytvoriť vzor pre držiak hrnca. Položte dlaň na papier (alebo priamo na látku), urobte z neho zarážky 2,5-4 cm, načrtnite obrysy palčiakov ako na fotografii vpravo a potom vystrihnite výslednú šablónu.
 2. Vystrihnite 2 kusy podšívky a 2 kusy prednej látky podľa vášho vzoru. Môžete odstrihnúť všetky 4 kusy z jednej látky, ale je lepšie zvoliť mäkkú, prírodnú a na dotyk príjemnú tkaninu na vnútornú stranu palčiakov a na prednú stranu – hustú, krásnu, farebnú, aby škvrny na sú menej nápadné. Na morskú stranu a jej prednú časť sme vybrali rôzne druhy bavlnených tkanín – pre originalitu a jasnosť príkladu.
 3. Teraz, tiež v tvare palčiaka, nakrájajte 2 kusy plnky. Pripomíname, že je lepšie odmietnuť syntetické materiály. V našom prípade sa používa obyčajný biely rúno, ale je lepšie vziať hustejšiu a hrubšiu tkaninu, napríklad rovnakú vatelín.
 4. Teraz musíte dať všetky diely do sendviča v nasledujúcom poradí:

DIY držiak hrnca

 • Zložíme dve polotovary z prednej látky k sebe „na tvár“ ako na fotografii č. 1.
 • Teraz, nad a pod už zložené predné diely, vložíme z výplne polotovary palčiakov (foto č. 2).
 • Nakoniec položíme obrubu do hornej vrstvy „lícom“ nahor a v spodnej vrstve položíme na stôl poslednú prázdnu (lícovú) „tvár“ (foto č. 3).
 1. Teraz začneme šiť. Všetky hrany sú zošité s odsadením 5-7 mm, a v dôsledku toho získame obrátenú lepivosť.

DIY držiak hrnca

 1. Teraz odrežeme prebytočnú tkaninu na okrajoch (asi 3 mm od švu) a na všetkých miestach filé urobíme rezy (foto nižšie), aby bola naša rukavica úhľadne vytočená.

DIY držiak hrnca

 1. Teraz obrátime výrobok naruby a ozdobíme rukáv lemovaním – šikmou vložkou (lepšie nie saténovou, ale bavlnenou), pásikom látky, vrkoča alebo stuhy. Pretože naším cieľom je ukázať najľahší a najrýchlejší spôsob šitia hrncov vlastnými rukami, používame hotovú svetlú vložku a jednoducho ňou ovinieme palčiaky, pripneme ich špendlíkmi a prišijeme. Ak používate tkaninu, musí byť pripevnená skladaným okrajom. Na konci ušijeme slučku z tej istej vložky a naša rukavica je pripravená.

DIY držiak hrnca

Tu je ďalší roztomilý držiak hrnca, ušitý podľa popísanej metódy..

Rukavice na rukavice

Ak chcete trochu skomplikovať úlohu a urobiť prešívanú rukavicu, musíte mierne zmeniť postup šitia nasledovne:

Ako ušiť prešívaný držiak hrnca

Najprv musíte „prešiť“ jeden trojvrstvový obrobok jednoducho z obdĺžnikových strihov látky, zložených v rovnakom poradí, ako je popísané v pokynoch v odseku 4, a potom druhého. Majte na pamäti, že vlákna by mali zodpovedať tvári palčiakov. Budete mať 2 prešívané obdĺžnikové časti budúceho držiaka na hrnce, ktoré je potrebné zložiť dohromady tak, aby nesprávne strany vyzerali smerom von zo spodnej a hornej časti „sendviča“. A nakoniec prišité časti zošijeme pozdĺž obrysu šablóny rukavice (pozri str. 1). Potom spracujeme okraje jej rukávov opletením alebo látkou a prišijeme slučku.

Šijeme štvorcový držiak hrnca alebo horúci stojan

Teraz začneme šiť štvorcový držiak hrnca, ktorý je veľmi, veľmi jednoduché ušiť – na rozdiel od palčiakov, tu sa používajú: 2 kusy vatelínu a 2 kusy tvárovej látky. Vzory všetkých častí sú vyrobené vo veľkosti 20×25 cm (alebo akékoľvek iné). Na gombíkovú dierku potrebujete aj prúžok látky – 8×15 cm, a samozrejme žehliacu dosku, žehličku, ihlu a niť, šijací stroj a nožnice.

DIY štvorcový držiak hrnca

Práca sa vykonáva podľa nasledujúceho algoritmu:

 1. „Sendvič“ je opäť vyrobený z látky: 1 vrstva – vatelín, 2 vrstvy – tkanina lícom hore, 3 vrstvy – tkanina lícom nadol, 4. vrstva – vatelín. Takéto obláčikové polotovary je potrebné vyrobiť z 2 kusov.
 2. Dve polotovary sú zošité z 3 strán, pričom podšívka by mala byť stále von.
 3. Držiak hrnca je obrátený naruby, vyžehlený.
 4. Slučka je šitá a zakorenená.
 5. Štvrtá strana je prešitá.

Rada:

 • v prípade potreby je možné prešívať aj štvorcový steh;
 • môžete tiež šiť vrecko na jednej strane;
 • podľa rovnakého princípu môžete vlastnými rukami ušiť hrnčeky v tvare srdca, kruhu, hviezdice atď..

Tu je niekoľko nápadov na šitie držiakov hrncov vlastnými rukami podľa základného princípu popísaného vyššie (posuňte fotografiu doprava).

 • DIY nápady držiteľa hrnca
 • DIY nápady držiteľa hrnca
 • DIY nápady držiteľa hrnca
 • DIY nápady držiteľa hrnca
 • DIY nápady držiteľa hrnca

Patchwork držiaky

Patchwork štvorcový držiak hrnca

Patchwork držiaky na nechty vyzerajú nezvyčajne, ale skôr ako začnete šiť, mali by ste sa rozhodnúť pre techniku ​​spájania záplat. Existujú 3 hlavné spôsoby:

 1. Stavebné bloky – budete musieť vyrobiť štvorcové prvky a potom ich opracovať.
 2. Šitie vzorov – kusy sú strihané podľa špeciálnych vzorov. Sú to prvky ako vtáky, listy, srdcia..
 3. Šitie na základni – tu nie sú prvky zošité, ale sú prišité k predtým pripravenému základu.

Na výrobu jednoduchého produktu technikou patchwork je potrebné pripraviť tri farby látky, nôž, nite, ktoré zodpovedajú farbe látky, špendlíky a pravítko. Potom pripravíme kúsky – štvorce so stranou 10 cm. Každý zo štvorcov je nakrájaný na trojuholníky a už sú naskladané podľa schém. Všetky trojuholníky sú zošité tak, aby tvorili jednu stranu výrobku. Druhá strana je vyrobená podľa rovnakého princípu a medzi nimi je umiestnený materiál podšívky. Potom sú okraje starostlivo zošité a do rohu je pripevnená slučka – to je všetko, lepidlo je pripravené.

A tu je výber čerstvých nápadov pre držiaky na hrnce pre skúsené a začínajúce ihličnaté ženy pomocou techniky patchwork (posuňte fotografiu doprava).

 • Patchwork s rukavicou na rukavice
 • Štvorcový patchwork patchwork
 • Štvorcový patchwork patchwork
 • Štvorcový patchwork patchwork
 • Štvorcový patchwork patchwork
 • Patchwork s rukavicou na rukavice

Nuansy držiakov na pletenie

Pletenie držiakov hrncov je ďalším spôsobom, ako vytvoriť praktické kuchynské doplnky. Aj ten najjednoduchší vzor vám pomôže vytvoriť krásny kúsok. Nezabudnite však, že príliš objemné schémy nie sú vhodné na pripínanie – bude nepohodlné ich používať..

Háčkovacie a pletacie ihlice je možné použiť na výrobu jednoduchých alebo kučeravých výrobkov ako na fotografii nižšie (posuňte doprava).

 • Kučeravé pletené držiaky na hrnce
 • Háčkovaný držiak na hrnček vo forme paradajky
 • Pletený držiak hrnca
 • Pletený držiak hrnca
 • Pletený držiak hrnca

Môžete si pozrieť nasledujúce video o háčkovaní držiakov: