Štýlové závesy do obývačky: fotografie, nápady, interiérové ​​riešenia

Hlavným kritériom pre výber dizajnu závesov do haly je celkový koncept interiéru Hlavným kritériom pre výber dizajnu závesov do haly je všeobecný koncept interiéru. Textil je možno najdôležitejším faktorom pri vytváraní pohodlia v miestnosti. Prikrývky, prehozy, vankúše, obrusy a samozrejme závesy do vašej obývačky určujú, ako bude miestnosť vnímaná. Voľbu závesov, ak to myslíte naozaj vážne, ovplyvňuje niekoľko faktorov naraz. Toto sú vlastnosti osvetlenia v miestnosti a štýl interiéru, veľkosť obývačky a prítomnosť / neprítomnosť textilného súboru (napríklad záclony / obrus).

Závesy do obývačky: klasické

Toto je najpopulárnejší typ závesu. Klasika je dobrá, pretože budú vhodné všade: v drevenom dome, v modernom byte, v malom Chruščove a v štúdiovom apartmáne.

Klasickým dizajnom závesov do obývačky sú mäkké textílie a horizontálne vlny. Takáto drapéria vyzerá jemne, pohodlne a zároveň prísne a lakonicky. Žiadne jednoznačné akcenty, ale fúzia s inými prvkami interiéru do jedného harmonického obrazu.

Krásne hotové záclony do obývačky v klasickom štýle vždy naznačujú vlny, zmenila sa iba tkanina a variácie spojovacích materiálov Krásne hotové záclony do obývačky v klasickom štýle vždy naznačujú vlny, zmenila sa iba tkanina a variácie spojovacích materiálov

Možnosti montáže na klasické závesy:

 • Slučka. Pánty môžu byť textilné, kovové, plastové, drevené. Nachádzajú sa na základni závesu, tesne pripevnenej k rímse.
 • Kuliskovoye. V spodnej časti závesu je takzvaná sťahovacia šnúrka, v ktorej je plátno napísané priamo na špendlík bagety.
 • Čipka. Záves je pripevnený k rímse ozdobnými šnúrkami.
 • Lambrequin. Úzky pásik látky (ten istý, z ktorého sú ušité záclony) zakrýva miesto prichytenia o rímsu.
 • Luversnoe. Na okraji základne závesu je nainštalovaný upevňovací krúžok – priechodka. V tomto prípade nie je tkanina zranená, priechodka zatvára slot.

Možnosti textilného zapínania závisia od konfigurácie otvoru okna Možnosti textilného zapínania závisia od konfigurácie otvoru okna

Pokiaľ ide o ďalšie vlastnosti závesov do obývačky v klasickom štýle, je dôležitá aj hustota tkaniny. Klasika predpokladá ľahkú tkaninu s nízkou hmotnosťou, priesvitnú a zámerne hrubú, ťažkú. Dizajn záclon pre obývaciu izbu v klasickej verzii často zahŕňa háčiky.

Závesy pre klasickú obývaciu izbu: návrhy interiéru pre každý vkus (video)

Návrh závesu do obývačky: obľúbené riešenia

Dnes môžete zvážiť niekoľko najobľúbenejších možností. Či už v drevenom dome alebo v byte, sada závesov vyzerá krásne. Keď je rovnaký štýl viditeľný z viacerých miestností. Pre mnohých je takéto riešenie neprijateľné: v obývacej izbe mám rímske záclony, v kuchyni – japonskú a cez balkónové dvere sú záclony s orientálnymi vzormi.

Každá súprava je dobrá, pretože neexistuje taký zlý vkus, ktorý mnohí ponáhľajú nazvať eklekticizmom Každá súprava je dobrá, pretože neexistuje taký zlý vkus, ktorý mnohí ponáhľajú nazvať eklekticizmom

Rímske (románske) závesy

Jedná sa o plochú tkaninu z látky, ktorá sa zhromažďuje zdola nahor a vytvára rovnomerné horizontálne záhyby. Štruktúra pozostáva z vlastného plátna s horizontálnymi tyčami a závažiami vo vnútri, ako aj z pripevňovacej rímsy. Rímske odtiene sú častejšie vybavené lanovým mechanizmom. Rímske rolety budú harmonicky vyzerať v interiéri art deco, etno, high-tech a country. Rímske záclony v etno štýle s tkaninou, textúrou a vzorom sa samozrejme budú líšiť od svojich „kolegov“ v štýle high-tech. Rímske odtiene sú často doplnené tylom. Nie je to najlepší dekor pre okno s balkónovými dverami.

Rímske záclony s tylom - najharmonickejšia kombinácia pre obývaciu izbu v jemných farbách Rímske záclony s tylom – najharmonickejšia kombinácia pre obývaciu izbu v jemných farbách

3d závesy

Krásne, originálne, špičkové. Majú iný názov – fotozávesy, pretože na ich povrch je nanesený fotografický obraz. 3D obraz je na tkaninu nanesený UV tlačou, ktorá poskytuje trvalý obraz, ktorý sa nebojí jasného slnka. 3D záclony sú podobné bežným závesom, ale kresba, vzor na nich, textúra pôsobia jasnejšie, jasnejšie a zaujímavejšie. Návrh závesov do obývačky s takouto tlačou fotografií je taký rozmanitý, že tlač sa dokonca aplikuje aj na záclony s výraznou textúrou a existujúcim vzorom. V poslednej dobe sú v móde 3d fotozávesy s reprodukciami klasických pláten.

Trojvrstvová sada - klasické riešenie v modernom štýle Trojvrstvová sada – klasické riešenie v modernom štýle

Secesné závesy

Moderné záclony sa vyznačujú asymetriou, vrstvením, farebným usporiadaním, ozdobnými vzormi. Je dobré kúpiť si sadu moderných závesov: niektoré do obývačky, iné do spálne. Sada neznamená, že to budú rovnaké záclony. Vzory môžu byť odlišné, ale tkanina je podobná, farby sú podobné a dekoratívne prvky sú takmer rovnaké. Secesný štýl víta sadu troch záclon – priehľadných záclon a páru záclon, ktorých tkanina je hustejšia.

Ako si vybrať záclony do obývačky (video)

Nápady na závesy v obývacej izbe

Na výrobu záclon môžete odoslať svoje vzory. Alebo nájdite na internete hotové vzory, ktoré môžete použiť na ušitie nádherných záclon. Majitelia často nemôžu nájsť záclony pre okno s balkónovými dverami. Nechcete príliš ťažké záclony, ale ľahký záves môže pôsobiť riedko. Preto sa musíte pozrieť na vzory práve pre túto možnosť. Mimochodom, balkón môže byť zdobený v rovnakom štýle..

Pri výbere závesov pre okno s balkónovými dverami zvážte aj nasledujúce:

 • Otváranie balkónových dverí by nemal byť problém, sťahovací záves by nemal v ničom prekážať;
 • Asymetria je bežnou možnosťou pre balkónové dvere;
 • Ak je za dverami samostatná miestnosť s vlastnou reguláciou svetla, na hustote závesov vôbec nezáleží.

Univerzálnosť arkýře vám umožňuje stelesniť tie najneočakávanejšie dizajnové riešenia Univerzálnosť arkýře vám umožňuje stelesniť tie najneočakávanejšie dizajnové riešenia

Objavujú sa rôzne nápady, prezrite si vhodné vzory, snažte sa šiť záclony sami alebo si ich objednajte od majstrov. Individualita je dnes vítaná.

Rád by som tiež poznamenal nápady na závesy v drevenom dome. Existuje veľa možností, stojí za to uviesť iba tie najpopulárnejšie. V drevenom dome môžu byť dekoráciou interiéru kvetinové závesy na očkách, závesy s tvrdým lambrequinom, závesy v kávových a čokoládových farbách. V drevenom dome sa stále viac uprednostňujú závesy v štýle Provence..

Závesy v štýle Provence do obývačky

Závesy v štýle Provence vytvárajú v dome zvláštny komfort. V drevenom dome aj v malom byte môžete použiť nápady, ktoré predstavila Provence.

Samotná Provence je rozdelená do niekoľkých štýlov, ale jej hlavnou črtou je túžba po dokonalej jednoduchosti, prirodzenosti, nekomplikovanom dekore a pohodlí. Samotná Provence je rozdelená do niekoľkých štýlov, ale jej hlavnou črtou je túžba po dokonalej jednoduchosti, prirodzenosti, nekomplikovanom dekore a pohodlí.

Závesy v štýle Provence sú:

 • Použitie prírodných tkanín akejkoľvek hustoty;
 • Použitie kvetinových výtlačkov;
 • Atrakcia čipkových tkanín;
 • Kombinácia záclon s inými textilnými prvkami;
 • Nedostatok okázalosti, jednoduchosti s miernym dekoratívnym efektom.

Obývacia izba v štýle Provence: príklady textilného dizajnu (video)

Podľa niektorých myšlienok bude pre vás jednoduchšie vybrať si ideálne záclony, ktoré nielen ozdobia obývaciu izbu, ale tiež urobia celý váš domov pohodlnejším a teplejším. Dobrý vkus, relevantnosť, osobnosť – a výber bude úspešný!

Návrh závesov do obývačky (foto)