Módna recenzia: žalúzie v kuchyni foto 2018, moderné modely

Rozmanitosť variantov žalúzií na trhu modernej módy vám umožňuje vybrať si najlepšiu možnosť Rozmanitosť žalúzií na trhu modernej módy vám umožňuje vybrať si najlepšiu možnosť Tradičné záclony a záclony určite zostanú klasikou žánru. Ale rolety sa zmestia takmer do akéhokoľvek štýlu interiéru, pretože ich súčasná rozmanitosť je pôsobivá – akákoľvek fotogaléria to potvrdí. Sú špeciálnym predmetom dekorácie kuchyne, pretože sa berie do úvahy nielen farba, materiál, dizajn, ale aj povedzme technické vlastnosti..

Ako si vybrať správne žalúzie v roku 2018

Ak máte v úmysle osláviť Nový rok vonkajšími zmenami vo svojom byte a ešte ste si neušetrili na drahé opravy, môžete začať v malom. Žalúzie už dávno nie sú atribútom kancelárskeho štýlu a každý rok sa zlepšuje ich dizajn..

Rolety v nadchádzajúcej sezóne môžu byť vyrobené z prírodného dreva Rolety v nadchádzajúcej sezóne môžu byť vyrobené z prírodného dreva

V prvom rade založte svoj výber na takej položke, ako je „materiál“. Malo by nejako splynúť s interiérom vašej kuchyne. Napríklad kov. Je to tvrdý, strohý materiál, ktorý dopĺňa hi-tech alebo minimalizmus. Bude to vhodné v secesnom alebo provensálskom štýle? Určite menej presvedčivé.

Moderné záclony pre sezónu 2018 môžu byť vyrobené z rôznych materiálov:

 • Drevo;
 • Bambus;
 • Kov;
 • Textilné;
 • Koža.

Súhlasíte, existuje možnosť výberu. A to všetko je prezentované v rôznych farbách so zaujímavými výtlačkami. Mnoho spoločností sa špecializuje na rolety na mieru. A ľudia neobmedzujú svoju fantáziu, remeselníci niekedy musia urobiť žalúzie v kuchyni z fotografie tapety, aby poskytli týmto dvom interiérovým detailom maximálnu kompatibilitu..

Pri zdobení okna by ste sa mali okamžite rozhodnúť pre typ záclon-žalúzií Pri zdobení okna by ste sa mali okamžite rozhodnúť pre typ záclon-žalúzií

Pri výbere dekoru pre okná v kuchyni sa riaďte jednoduchými, ale účinnými radami:

 • Horizontálne alebo vertikálne – rozhodnite sa ihneď, v prípade nízkych miestností nebudú horizontálne závesy tou najlepšou voľbou;
 • Rozhodnite sa pre materiál – starý dobrý plast v roku 2018 má malý význam, buďte originálnejší (pokiaľ samozrejme nie ste vyložene konzervatívci);
 • Vyberte farbu – kontrast na seba vezme všetku farebnú ranu, ale z jasných záclon sa môžete veľmi rýchlo unaviť;

Kompromisnou možnosťou môžu byť modely s viacerými textúrami (na fotografii nemôžete okamžite určiť, z čoho sú vyrobené), kombinujú niekoľko materiálov naraz.

Nie každý textil bude v roku 2018 relevantný Nie každý textil bude v roku 2018 relevantný

Teraz stojí za to rozptýliť niekoľko mýtov, aby ste s nimi v roku 2018 nešli..

Je možné, aby mala kuchyňa záclony vyrobené z dreva

Drevené žalúzie v móde sú samozrejme modelom vyrobeným z prírodných materiálov, ktorých láska sa teraz oživuje s väčšou silou. Existuje však presvedčený názor, že pre drevo ako materiál na zdobenie okien v kuchyni nie je miesto. Tento názor je chybný, navyše drevené závesy možno v roku 2018 použiť na ozdobenie interiéru moderným, originálnym a štýlovým spôsobom.

Drevené žalúzie sú:

 • Pocit domáceho tepla, krbu, vytvárania útulnosti, o ktorú je kuchyňa často zbavená;
 • Dobrá voľba pre veľkú miestnosť, kde nie je taká závislosť na vysokej teplote, a mastné kvapky nebudú veľkou prekážkou;
 • Bambusové žalúzie sú jednou z najjemnejších variácií dreva;
 • Druh záclon, ktoré sú ideálne pre klasický interiér, interiér Provence a dizajn v ruskom štýle.

Žalúzie z netmavého dreva sa vo svetlých farbách stanú v kuchyni nenápadným akcentom. Žalúzie z netmavého dreva sa vo svetlých farbách stanú v kuchyni nenápadným akcentom.

Pamätajte si, že drevo nemá rád vlhkosť, bojí sa tuku a náklady na takéto modely nebudú malé.

Aká farba záclon bude relevantná v roku 2018

Fotografické časopisy sú plné najoriginálnejších možností pre žalúzie, ale dizajnéri tvrdia, že budúci rok bude v interiéri pokračovať v trende zdržanlivosti. Nastal čas pokoja, keď je štýl uprednostňovaný pred módnymi akcentmi. Napriek tomu sa návrhári rozhodli podeliť sa o niektoré pravidlá..

Predvoľby farieb:

 • Voľba pre malé kuchyne zostala nezmenená – iba svetlé farby. Nemyslite si, že jasná farba, exotický alebo nejaký trendový odtieň kompenzuje skromné ​​zábery miestnosti. Nemôže byť nič lepšie ako priestor, takže ho uložte pomocou správne zvoleného svetelného tónu v interiéri a vo výzdobe okna tiež..
 • Ak je kuchyňa otočená na sever, sú vhodné teplé farby záclon. Od šťavnatej oranžovej po jemnú broskyňovú alebo tehlovú farbu, ktorú dnes návrhári tak milujú.
 • Okná orientované na juh „milujú“ farby ako akvamarín, vres, mäta.
 • Kombinácia farieb môže neopísateľne osviežiť interiér. Napríklad klasická verzia je zelené jablko a citrón. Ak vašej kuchyni chýba práve taká sviežosť, ale nie ste pripravení urobiť z týchto farieb hlavné v interiéri kuchyne, urobte z nich jasný prízvuk. Tento prízvuk splní svoju úlohu farebného „vodcu“, pričom vás nenechá unaviť.
 • Biele záclony pomaly odchádzajú do dôchodku, pretože práve oni opakujú kancelársky štýl, z ktorého vznikli. Ale v tmavom kuchynskom interiéri budú, samozrejme, relevantné..
 • Tmavo karmínová alebo tmavá roleta z granátového jablka do bielych kuchýň zúri. To je prípad, keď sú móda a štýl prepojené a túto farebnú schému je možné vnímať ako veľmi štýlovú možnosť, nadčasovú, ako aj ako pokus o doplnenie módnych trendov..

Výber materiálu pre žalúzie môže byť diktovaný jeho charakteristikami. Výber materiálu pre žalúzie môže byť diktovaný jeho charakteristikami. V bielej kuchyni môžu žalúzie vyniknúť z celkového interiéru. V bielej kuchyni môžu žalúzie vyniknúť z celkového interiéru.

Kvetinový ornament by mal byť rovnako obmedzený vo svojej farebnej schéme. Preťaženie farieb nie je vítané; jemnosť a sofistikovanosť sú teraz cenené v módnych dekoratívnych predmetoch v interiéri..

Ale čo látkové rolety v kuchyni

Tento typ záclony nestráca svoju popularitu – a na fotografii môžete vidieť všetky potešenia z tejto dekorácie okna. Aj keď nie, nie všetky. Na dotyk sú rovnako krásne, ako aj na pohľad dobré. A tento pocit tepla, jemnosti, ľahkosti, mobility ľudí uchváti – rozhodujú sa v prospech látkových závesov..

Tieto modely majú mnoho výhod:

 • Látkové závesy modernej rady sú vysoko odolné voči vyblednutiu, taktiež sa neboja mastnoty a vlhkosti. A to všetko vďaka špeciálnym impregnáciám, ktoré sú vyvinuté ako účinný prostriedok proti negatívnym faktorom v kuchyni..
 • Pružnosť textilných závesov ich robí odolnejšími voči rovnakému prievanu alebo drsnému nárazovému vetru.
 • Vďaka tomuto materiálu sú látkové rolety skutočne dizajnérske – môžete sa hrať s tvarom, farbou, potlačou a textúrou.
 • Vo vlnových záclonách majú lamely vlnitý okraj, ktorý dodáva závesom sviežosť a netrivialitu..

Ale o trvanlivosti takýchto závesov sa dá samozrejme pochybovať. Ustúpia svojim hliníkovým náprotivkom a dokonca aj plastu, na ktorý sme zvyknutí. Ale ak sa stále pozeráte presne v smere látky, má zmysel dôverovať svojim preferenciám..

V moderných lamelových štruktúrach je v skutočnosti dôležitý riadiaci mechanizmus, a nie rýchlosť oderu materiálu. Záclony vyrobené z dostatočne odolného materiálu môžu byť o rok „mimo hry“, pretože mechanizmus je beznádejne zlomený. Pozrite sa preto na kvalitu prevedenia, vonkajšiu parádnosť a na to, ako sa výrobca správa k maličkostiam..

Žalúzie do kuchyne: možnosti (video)

Kuchynské závesy, žalúziové alebo tradičnejšie, by mali doplniť vašu hlavnú myšlienku v obraze tejto miestnosti. Ak na seba priveľmi dbajú, nie je to úplne správne. Dizajnéri prinajmenšom ubezpečujú, že v budúcom roku bude zo všetkého najviac ocenená relevantnosť a jemnosť interiérových riešení..

Žalúzie v kuchyni moderné (foto 2018)