Ružový topiary: 9 čerstvých nápadov na jemný dekor

Ružový topiary môže ozdobiť váš domáci alebo kancelársky stôl, môže slúžiť ako romantický darček pre milovanú osobu Ružový topiary môže ozdobiť váš dom alebo kancelársky stôl, môže slúžiť ako romantický darček pre milovanú osobu. Najdôležitejšou otázkou v tejto záležitosti je, ako vybrať ruže pre topiary. Pokiaľ ide o umelé farby, máte veľa možností. Existujú len desiatky typov papiera, a ak sa použije každý z nich … stojí za to prebrať tie najzaujímavejšie možnosti..

Topiary z umelej ruže

Jeden z najpopulárnejších „ružových“ topiárov súčasnosti je strom spomienok vyrobený z notových záznamov. Navyše nemusia byť biele..

Papier, ktorý z času na čas zožltne, dodá stromu zvláštnu vintage chuť Papier, ktorý z času na čas zožltne, dodá stromu zvláštnu vintage chuť

Existuje niekoľko spôsobov, ako vyrobiť ruže z notových záznamov. Okvetné lístky sú najčastejšie rezané, niekoľko radov rôznych veľkostí. Prvý okvetný lístok je stočený do rolky, ostatné sú omotané okolo rolky. Okvetné lístky musíte upevniť niťami na základni..

Alternatívou k notám sú niekedy stránky kníh s latinskými písmenami. Alternatívou k notám sú niekedy stránky kníh s latinskými písmenami.

Či je púčik zatvorený alebo otvorený – vaše rozhodnutie. Hneď ako vyrobíte požadovaný počet ruží, môžete nimi prilepiť základnú guľu..

Strom šťastia vyrobený z umelých ruží, runy a ochidea (majstrovská lekcia videa)

Topiary z papierových ruží

Na výrobu ruží je dobrý aj obyčajný papier. Bude sa však musieť transformovať! Farba alebo textúra?

Nasledujúce tipy vám pomôžu:

 • Akvarelové prechody. Vezmite list akvarelového papiera a vymaľujte farbami rovnakého rozsahu s plynulými prechodmi. Potom z nej môžete nakrájať okvetné lístky..
 • Štetec a pravítko. Starým spôsobom je namočiť starú zubnú kefku do farby a nastriekať pravítkom..
 • Prírodné farbivo. Manganistan draselný alebo repa sú tiež dobrou možnosťou na natieranie papiera..
 • Penová špongia. Potom bude mať papier určitú vizuálnu textúru..

Na papierový topiary môžete použiť aj obyčajný obojstranný farebný papier. Na papierový topiary môžete použiť aj obyčajný obojstranný farebný papier.

Soľ môžete tiež prilepiť na papier a dobre ho rozdrviť. Nuž, potom všetko prebieha podľa známeho scenára – ruže sa vyrábajú buď metódou „okvetné lístky okolo rolky“, alebo vystrihnuté hadom. Z takýchto kvetov môžete urobiť topiary z ruží a saténových stuh..

Topiary studeného porcelánu (video)

Ruže pre topiary zo saténových stužiek

Saténové stuhy sú lacným a krásnym dekorom, ktorý sa používa aj v topiary.

Ako vyrobiť ružu zo saténových stužiek:

 • Vezmite špíz a vložte koniec pásky do zárezu na špíz;
 • Pásku trochu zabaľte na špíz;
 • Ohnite pásku v smere od seba, rohom, naviňte ju na špíz a prstom ju držte zospodu;
 • Postupne vytvorte ružu s okvetnými lístkami;
 • Okraj pásky je možné oblepiť základňou alebo prilepiť.

Postupná výroba ruže zo saténovej stuhy Postupná výroba ruže zo saténovej stuhy

Ak chcete vytvoriť širokú korunu topiary, ruže by mali byť vysoké..

Ruže z vlnitého papiera pre topiary

Vlnitý papier alebo krepový papier je úžasný spôsob, ako vyrobiť kvety, ktoré sú prekvapivo živé. Vrátane ruží.

Ruže z vlnitého papiera sa vyrábajú takto: z krepového papiera odstrihnete mnoho okvetných lístkov rôznych veľkostí. Vo vnútri ruže bude buď niečo okrúhle – napríklad cukrík alebo plastelínová guľa alebo kotúč vlnitého papiera. A potom musíte túto rolku postupne orámovať lístkami..

Krepový papier sa dobre naťahuje, vďaka čomu majú okvetné lístky veľmi krásny tvar Krepový papier sa dobre naťahuje, vďaka čomu majú okvetné lístky veľmi krásny tvar

Okvetné lístky sú na základni upevnené niťou. Každý okvetný lístok je možné skrútiť ihlou na pletenie, bude to ešte prirodzenejšie.

Topiary z vlnitého papiera „Ruže“: pokyny krok za krokom

Ak sú ruže z krepového papiera už pripravené, môžete začať s výrobou topiary

Technológia výroby ruží z vlnitého papiera v rôznych MK sa môže líšiť Technológia výroby ruží z vlnitého papiera v rôznych MK sa môže líšiť

Takýto strom je vyrobený nasledovne:

 • V základnej guličke z peny je vytvorený otvor, do ktorého je vložená hlaveň (vetva, hliníkový kábel atď.);
 • Hlaveň je upevnená v guli horúcim lepidlom;
 • Teraz môžete prilepiť loptu samotnú a vytvoriť korunu – najskôr ju namaľujte farbou ruže;
 • Potom veľmi opatrne prilepte ruže k základni tepelnou pištoľou, vyhýbajte sa medzerám;
 • Ozdobte kmeň a “zasadte” ho do hrnca naplneného sadrou;
 • Zostáva len ozdobiť samotný hrniec.

Ten istý krepový papier je možné použiť aj ako dekoráciu hrnca, stačí obyčajný kvetináč zabaliť do vlnitého papiera a previazať stužkou na vrchu. Ten istý krepový papier je možné použiť aj ako dekoráciu hrnca, stačí obyčajný kvetináč zabaliť do vlnitého papiera a previazať stužkou navrchu

Topiary suchých ruží

Sušené ruže sa tiež často používajú pri návrhu koruny topiary. Len teraz výlučne ruže v korune nevyzerajú vždy perfektne..

Ak sú kvety dobre zachované, budú stačiť, ale ak sa vám zdá, že by mali byť niečím zriedené, potom to môžu byť ruže z javorových listov Ak sú kvety dobre zachované, budú stačiť, ale ak sa vám zdá, že by mali byť niečím zriedené, potom to môžu byť ruže z javorových listov

Sú formované podľa rovnakého princípu ako ostatné umelé ruže: ohnuté listy rámujú zvitok listov, podobne ako lupene ruží, na základni sú zviazané niťami. Získate topiary vyrobený zo suchých darov prírody, ako jesenná výzdoba vyzerá skvele.

Kvetinový topiary zo živých ruží (video master class)

Ako vyrobiť ruže z topiary obrúskov

Existuje mnoho spôsobov, ako zmeniť obrúsok na ružu, jeden z najúčinnejších vám umožňuje získať úhľadné púčiky.

Ako vyrobiť ružu z obrúska:

 • Vezmite farebný obrúsok, položte naň ceruzku;
 • Zabaľte obrúsok na ceruzku bez toho, aby ste do konca dotiahli 4 cm;
 • Stlačte obrúsok prstom, aby ste na ceruzku, bližšie k stredu, dostali taký akordeón, po ktorom je možné ceruzku vytiahnuť;
 • Obrúsok by mal vyzerať ako sukňa;
 • Otočte dve takto vyrobené sukne špirálou okolo seba.

Základňa kvetu je upevnená niťou. Keď existuje 10-15 takýchto kvetov, môžete urobiť topiary Základňa kvetu je upevnená niťou. Keď existuje 10-15 takýchto kvetov, môžete urobiť topiary

Topiary z „ruží“ z obrúskov: pokyny krok za krokom

Môžete si vziať topiary loptu z obchodu s polystyrénovou. Alebo si ho môžete postaviť z novín. Noviny pokrčte do gule, trochu nasýtite lepidlom PVA a previažte niťami. Získate tak tesnú loptu. Môžete ho namaľovať tak, aby zodpovedal tónu ruží, alebo ho môžete nechať v pôvodnej podobe, hlavnou vecou je okrúhly tvar.

Potom postupujte takto:

 • Ihneď urobte otvor pre sud, aby ste ho omylom nezlepili kvetmi.
 • Potom môžete nakresliť korunu.. Obrúsky sú krehké, preto je potrebné prilepiť iba základňu. Na bodové, ale bezpečné lepenie pomocou tepelnej pištole je jednoduchšie. Prilepte kvety bez medzier.
 • Ďalej rozoznám kufor. Najľahšie je ovinúť saténovou stuhou akúkoľvek dutú trubičku alebo napríklad hrubú ceruzku. Keďže robíte drevo, stuha môže byť hnedá alebo zlatá..
 • Dekor hrnca. Z obyčajného kvetináča musíte urobiť štýlový kvetináč. Môžete použiť techniku ​​decoupage a keď ste našli potrebné fragmenty s rovnakými ružami, prilepte nimi hrniec. Niekoľko vrstiev laku a stromy si našli svoj vlastný kvetináč.
 • Potom hrniec naplníte sadrou.. Vložte kmeň s korunou do čerstvej sadry a držte ho, kým sa strom nezapojí do, povedzme, pôdy..
 • Hornú vrstvu sadry je potrebné ozdobiť. Môžete to urobiť tak, že tam elegantne umiestnite saténové stuhy. A hrniec môžete navrch naplniť umelými kamienkami, ktoré v kombinácii s jemnými ružami pôsobia veľmi romanticky.

Ak chcete, niektoré okvetné lístky ruží môžu byť ozdobené kamienkami, ktoré budú na kvete napodobňovať kvapôčky ruže..

Topiary z obrúskov (video)

Topiary s ružami je nádherný strom, ktorý bude vynikajúcim darčekom. Možno ho použiť na fotenie, na ozdobenie ním nočných stolíkov a parapetov, ale aj na romantickú večeru. Experimentujte, vymyslite si vlastné verzie ruží, možno to bude čipka alebo noviny, ktovie?

Užite si svoju kreativitu!

Topiary ruže (foto)