Novoročná topiary rybia kosť: dovolenku si zdobíme sami

Novoročný topiary Novoročný topiary “Herringbone” je jednou z najkrajších dekoratívnych ozdôb. Je ľahké to urobiť – a výsledok každého ohromí. Takmer každý chce urobiť niečo pre dovolenku vlastnými rukami. A ak ste doteraz necvičili výrobu topiary, je čas začať. Vianočný stromček sa tradične vyrába vo forme vianočného stromčeka. Ale z čoho bude samotný strom vyrobený, to povie majstrovská trieda (MK).

Kávový topiary: vianočný stromček: príprava materiálov

Tento darček sa určite bude páčiť fanúšikom tak voňavého nápoja, akým je káva. Ale len kávový topiary je príliš bežný, nech je to káva … vianočný stromček!

Rybia kosť vyrobená z kávy je veľmi módny moderný novoročný dekor, ktorý nebude nadbytočný ani v kuchyni, ani v kancelárii. Rybia kosť vyrobená z kávy je veľmi módny moderný novoročný dekor, ktorý nebude nadbytočný ani v kuchyni, ani v kancelárii.

Aby ste to urobili sami, budete potrebovať:

 • Obilná káva (približne 200 gramov);
 • Kartónový kužeľ a lepenkový kruh;
 • Tyčinka (ceruzka alebo špajľa);
 • Lepiaci moment;
 • Obojstranná lepiaca páska;
 • Sadra;
 • Plastový pohár na stojan;
 • Špagát z juty;
 • Vrecovina;
 • Stuhy a korálky.

Prvá vec, ktorú urobíte vlastnými rukami podľa tohto MK, pripravte sud. Vezmite si buď ceruzku alebo špajľu, omotajte ju špagátom. Potom na tento kmeň položte hotový kartónový kužeľ. Táto majstrovská trieda ponúka aj také riešenie – môžete splietať vrkôčiky zo špagátu, do stredu uviazať niť k pigtailu, zhora ho navliecť do kužeľa a pripevniť na špajdle.

Vytvorením zmesi fotografií skontrolovaných v sieti a letov podľa vlastnej predstavivosti si môžete vytvoriť svoje vlastné originálne majstrovské dielo Vytvorením zmesi fotografií skontrolovaných v sieti a letov podľa vlastnej predstavivosti si môžete vytvoriť svoje vlastné originálne majstrovské dielo

Potom kužeľ zvnútra naplňte obrúskami, aby nebol dutý. Táto majstrovská trieda navrhuje brať obrúsky ako jednoduchú možnosť, ale môže to byť čokoľvek – vata, tkanina atď…

Kartónový kruh v spodnej časti prilepte páskou. Základňa pre kávovník je pripravená. Uistite sa, že je dostatočne silný, pretože ďalším krokom je tvorba koruny..

Topiary rybia kosť z kávy: majstrovská trieda v dekorácii

Ďalej MK zahŕňa lepenie kávových zŕn. Aby ste to krásne urobili vlastnými rukami, vyberte celé, veľké a rovnako veľké zrná kávy..

Zrná prilepte po jednom, tesne k sebe.

Majstrovská trieda pokračuje nasledovne:

 • Prvá vrstva kávových zŕn schne asi pol hodiny a až po uplynutí tejto doby môžete prilepiť druhú.
 • Koruna je pripravená, teraz ju alebo skôr strom treba niekde zasadiť do nejakého črepníka. Môžete to urobiť aj sami. Vezmite jednoduchý plastový pohár, nalejte do neho sadru z Paríža a vložte doň vianočný stromček. Uistite sa, že pevne sedí v hrnci..
 • Teraz, po MK, je potrebné hrniec ozdobiť, mal by byť tiež chytrý. Môžete to urobiť takto: zabaľte pohár vrecovinou, vlastnými rukami splietajte ďalší vrkoč zo špagátu a zabaľte ním hrniec.
 • Tiež si môžete jednoducho vyrobiť mašličku zo špagátu, v strede ktorej môžete ozdobiť kávovou zrnkou. Také mašle môžu byť aj na koncoch pigtailov, ktoré ste vyniesli cez šišku, ako zdobenie vianočného stromčeka..

Súčasne s dekoráciou sa vyrába aj dekor koruny kávy. Aby ste to urobili, musíte sa vopred rozhodnúť, ktoré prvky použijete. Súčasne s dekoráciou sa vyrába aj dekor koruny kávy. Aby ste to urobili, musíte sa vopred rozhodnúť, ktoré prvky použijete.

Hlavná časť je pripravená a teraz môžete túto univerzálnu majstrovskú triedu vylepšiť. Napríklad pomocou vrchnej vrstvy v kvetináči na uzavretie sadry z Paríža načrtnite jedľové šišky. Alebo rovnaké kávové zrná natrite zlatou akrylovou farbou. Takýto stromček v podobe kávovníka určite prekvapí vašich priateľov a blízkych..

Topiary rybia kosť vyrobená z kávy (video master class)

Topiary rybia kosť vyrobená z nití: originálny dekor urob si sám

Vianočný stromček vyrobený z nití je tiež svojim spôsobom klasikou žánru. Existuje mnoho MK, ktoré opisujú proces vytvárania takého stromu. Toto nemusí byť najtradičnejší topiary, pretože neexistuje žiadny obvykle vysoký kmeň, hrniec môže jednoducho slúžiť ako stojan atď..

Sane s najžiadanejším novoročným hosťom - skvelý nápad na stojan pre topiary vianočného stromčeka Sane s najžiadanejším novoročným hosťom – skvelý nápad na stojan pre topiary vianočného stromčeka

Master class – strom vyrobený z nití:

 • Ideálne, ak máte penový kužeľ. Bude to najlepšia základňa a nebudete si robiť starosti, ak je topiary trvanlivý. Ale ak taký prázdny nie je, môžete si niečo podobné vyrobiť vlastnými rukami..
 • Vytvorte jednoduchý kužeľ z lepenky alebo iného hustého materiálu. Vhodný je aj papier-mâché polotovar, aj keď si s nimi budete musieť pohrať.
 • Takmer žiadny z MK nemôže namaľovať penový kužeľ, druhý kužeľ, ten istý kartónový, je potrebné natrieť tak, aby zodpovedal farbe nití (aby bolo všetko v rovnakej forme).
 • Kužeľ je potrebné omotať niťami. Ktoré vlákno si vziať, rozhodnite sa sami – je lepšie byť heterogénne, napríklad bielo -zelené, nadýchané.
 • Konce závitov zafixujte lepidlom. Aby v procese práce „neutiekli“, môžu byť pripevnené k základni čapmi. Vinutie ide v smere „zdola nahor“.
 • Keď je celý kužeľ zabalený, znova zaistite závity čapmi. Aby bol smrek nadýchaný a spod nití nič nepresvitalo, naviňte nite ďalšou vrstvou.

Niekoľko nápadov na ozdobu topiary vianočného stromčeka vyrobeného z nití Niekoľko nápadov na ozdobu topiary vianočného stromčeka vyrobeného z nití

Teraz môže byť topiár zo smreka ozdobený. Dekoratívne bobule, korálky, kamienky, gombíky – v procese práce bude zrejmé, čo sa bude hodiť.

Topiary rybia kosť vyrobená z nití (video master class)

DIY topiary z rybej kosti: konečný dizajn

Teraz je načase, aby tento vianočný stromček vyzeral ako tradičný topiary. To znamená, že musí mať sud a hrniec..

Ako sud použite vínový korok. Existujú MK, ktoré ponúkajú korok len na vymaľovanie, môžete ho omotať niťami alebo špagátom. Stručne povedané, urobte takú transformáciu korku vlastnými rukami tak, aby vyzeral ako kmeň..

Ďalej majstrovská trieda navrhuje prilepiť valcovú zátku ku kužeľu. Tepelná pištoľ príde vhod. Nuž, zostáva už len vybrať hrniec. Môžete to urobiť: zabaľte bežný plastový pohár do sisalu. Sisal má príjemnú textúru, môžete si tiež vybrať akúkoľvek farbu. A potom závisí majstrovská trieda od vás: stuhy, čipky, špagáty, mini vianočné gule, pozlátko … Vlastnými rukami môžete hrniec ozdobiť tak, ako to vyhovuje vášmu smreku, ktorý by mal harmonicky splynúť s vašim interiérom..

Korálky, saténové stuhy, cop, spony - na ozdobu novoročného topiary nie sú žiadne rámy a prekážky Korálky, saténové stuhy, vrkoč, spony – na ozdobu novoročného topiary nie sú žiadne rámy a prekážky

Tu je niekoľko ďalších nápadov z rôznych MCU:

 • Takýto smrek si tiež vyžaduje darčeky na svojom úpätí! Malý prípad s vynikajúcou výzdobou – to je najlepšia majstrovská trieda pri prezentácii darčekov na Nový rok.
 • Niektoré MK ponúkajú kombináciu rovnakých nití a cukríkov, alebo nití a mincí ako vrchnej vrstvy hrnca, aby vás finančný úspech neobišiel v novom roku;

Populárny je tiež MK so smrekom, ktorého vrchol je mierne skrútený; na vytvorenie takého ohybu pomôže hliníkový kábel.

 Ozdoba na vianočný stromček (video majstrovská trieda)

Takýto strom sa stane nielen ozdobou domu. V materskej škole môžete vytvoriť niečo podobné ako remeslo, dieťa bude určite šťastné! A dokončenie jednoduchej úlohy bude trvať iba jeden večer..

Veľa štastia!

Topiary rybia kosť na Nový rok – dizajn