Jednoduchý vatový tampón: jemný suvenír

Topiary vyrobený z bavlnených podložiek - lacná možnosť pre dekoráciu vlastnými rukami Topiary z bavlnených podložiek – možnosť rozpočtu pre DIY dekor Môžete si vyrobiť veľa remesiel z bavlnených podložiek vlastnými rukami, topiary – vrátane. Viac ako jedna majstrovská trieda učí, ako premeniť jemné biele kruhy na jemné púčiky kvetov a kde tieto puky neskôr prispôsobiť.

DIY vatový tampón topiary: kde začať

Bavlnené podložky sú lacné, ich nákup nie je problém, ale existuje veľa nápadov, na čo sa ešte dajú zmeniť. Vlastnými rukami môžete disky drviť, ohýbať a skrúcať, aby ste pochopili, na čo sa môžu zmeniť. Vo väčšine prípadov nie je potrebná majstrovská trieda – disky sa spontánne skrútia do kvetu.

Na jednu ružu potrebujeme niekoľko vatových tampónov, korálku a niť s ihlou. Na jednu ružu potrebujeme niekoľko vatových tampónov, korálku a niť s ihlou.

Takýto roll-bud môže byť doplnený korálkou alebo kamienkami alebo jadrom, ktoré je vyrezané z vlnitého papiera..

Disky zložíme, upevníme niťou a do stredu pripevníme korálku. Čím viac diskov sa použije, tým bude ruža veľkolepejšia. Disky zložíme, upevníme niťou a do stredu pripevníme korálku. Čím viac diskov sa použije, tým bude ruža veľkolepejšia.

Pokúste sa navinúť viac týchto kvetov a zistite, ako vytvoriť jadro. Môžete sledovať nejaký druh majstrovskej triedy a vziať si odtiaľ nápad. Cukrovinka, gombík, polnice alebo flitre sa môžu skryť do kvetu vyrobeného z vatových tampónov..

Alternatívny spôsob výroby ruže, nie z niekoľkých, ale z jednej vaty Alternatívny spôsob výroby ruže, nie z niekoľkých, ale z jednej vaty

Snáď len malá perleťová korálka všitá do púčika bude tou najlepšou ozdobou. A môžete použiť nielen korálku, ale aj vlásenku s korálkom. V tomto prípade vložíte čapy do penovej gule.

Ruža z vatových tampónov (video)

Topiary z bavlnenej podložky: pokyny krok za krokom

Povedzme, že púčiky sú pripravené. Mimochodom, existuje k nim dobrá alternatíva – vyrobiť ruže vlastnými rukami z niekoľkých diskov. To znamená, že ak je púčik s korálkou jeden disk, potom je taká ruža tvorená niekoľkými kruhmi naraz..

Ak sú bavlnené podložky alebo hotové kvety mierne posypané sprejovou farbou, kompozícia sa tým výrazne oživí. A v kombinácii s perličkovými korálkami sa dekor naučí úplnejšie Ak sú bavlnené podložky alebo hotové kvety mierne posypané sprejovou farbou, kompozícia sa tým výrazne oživí. A v kombinácii s perličkovými korálkami sa dekor naučí úplnejšie

Ďalej majstrovská trieda dodržiava nasledujúci scenár:

  • Začnite vyrábať korunu. Budete potrebovať základnú loptu, konvenčne to bude penová guľa, ktorú si môžete kúpiť v obchode s remeslami. Táto guľa môže zostať biela a budú na ňu pripevnené kvety z vatových tampónov..
  • V obrobku vyčlente dieru, do ktorej bude navlečený kmeň stromu. Ak je pre vás jednoduchšie pracovať takto, potom môžete sud zasadiť na hotovú korunu, alebo môžete sud okamžite fixovať v guli horúcim lepidlom.
  • Prilepte kvety z vatových kruhov veľmi opatrne, materiál je chúlostivý a ľahko sa znečistí. Je lepšie lepiť zhora nadol, vyhýbať sa dutinám.
  • Ďalej, keď je koruna pripravená, ozdobte kmeň. Bežne sa používa bielený špagát, biela saténová stuha alebo čipkovaná stuha.
  • Teraz treba strom „zasadiť“ do črepníka, aby bol skutočný topiary. Vezmite si buď hotový kvetináč alebo akúkoľvek nádobu, ktorú môžete ozdobiť. Nalejte do nej sadrový roztok a strom tam rovnomerne vysaďte. Počkajte na sušenie.

Hornú vrstvu sadry je možné ozdobiť rovnakými kotúčmi, pričom z nich vytvoria vlny alebo malé vatové tampóny..

Rýchly spôsob výroby topiary z vatových tampónov (foto MK krok za krokom)

Na stromček potrebujeme okrem bavlnených podložiek plastelínu, lepidlo, podložku pod guľu, hrnce, palicu do kufra a dekor. Na stromček potrebujeme okrem bavlnených podložiek plastelínu, lepidlo, podložku pod guľu, hrnce, palicu do kufra a dekor. Hrnce naplníme plastelínou, kmeň prilepíme k základni Hrnce naplníme plastelínou, kmeň prilepíme k základni Upevňujeme obrobok v hrnci s plastelínou bez ďalšieho úsilia Upevňujeme obrobok v hrnci s plastelínou bez ďalšieho úsilia Nakvapkajte kvapku lepidla na stred disku, prilepte ho k základnej guli a zatlačte nadol. Podklad teda úplne prilepíme Nakvapkajte kvapku lepidla na stred disku, prilepte ho k základnej guli a zatlačte nadol. Podklad teda úplne prilepíme Získame korunu vo forme volánov. Čakanie na zaschnutie lepidla Získame korunu vo forme volánov. Čakanie na zaschnutie lepidla Plastelína držiaca kmeň topiary musí byť skrytá s dekorom. Na tento účel môžete použiť korálky alebo korálky, flitre alebo stuhy, sisal alebo priadzu, penové gule atď. Plastelína držiaca kmeň topiary musí byť skrytá s dekorom. Na tento účel môžete použiť korálky alebo korálky, flitre alebo stuhy, sisal alebo priadzu, penové gule atď.. Ozdobíme korunku. Na to môžete použiť stuhy, korálky, iskry a akékoľvek iné materiály, korunu môžete ozdobiť domácou brošňou alebo mašľami Ozdobíme korunku. Na to môžete použiť stuhy, korálky, iskry a akékoľvek iné materiály, korunu môžete ozdobiť domácou brošňou alebo mašľami V závislosti od spôsobu dizajnu a dekorácie koruny a kmeňa sa hotový topiary môže líšiť V závislosti od spôsobu dizajnu a dekorácie koruny a kmeňa sa hotový topiary môže líšiť

Príprava hrnca na topiary

Ďalej môžete ako základ vziať akúkoľvek majstrovskú triedu. Začiatočníci môžu urobiť pomerne jednoduchý dekor – napríklad uviazať nádobu s pytlovinou a potom ju znova uviazať tenkou čipkovou stuhou a navrch veľmi tenkou saténovou stuhou. Dokončením sú perleťové perličky alebo gombíky.

Pre korunu v tvare srdca môže byť základňa vyrezaná z lepenky, makroflexu alebo peny Pre korunu v tvare srdca môže byť základňa vyrezaná z lepenky, makroflexu alebo peny

Existuje ďalší spôsob zdobenia, komplikovanejší. Na to potrebujete hladký hrniec. Hodí sa viac ako jedna recenzovaná majstrovská trieda v technike decoupage. Svetlými obrúskami, so zaujímavou, jemnou potlačou, prilepíte hrniec a doplníte ho ďalšími vystrihnutými obrázkami. Prácu dokončí niekoľko vrstiev laku..

Alebo môžete kvetináč jednoducho zabaliť do jemného vlnitého papiera a na vrchu zaistiť v kruhu snehobielou saténovou stuhou.

DIY vatový tampón topiary (video majstrovská trieda)

Ako inak použiť vatové tampóny

Jednoduché, ale roztomilé sedmokrásky je možné vyrobiť z bavlnenej podložky. Majstrovská trieda pozostáva len z niekoľkých krokov – roztiahnete jeden disk, urobíte rezy v kruhu a vytvoríte okvetné lístky. A vo vnútri takého harmančeka prilepte žlté plstené jadro. Aj dieťa môže s takýmito sedmokráskami urobiť topiary vlastnými rukami..

Bavlnené podložky je možné použiť na skladanie jarných kytíc a iných kvetinových úprav Bavlnené podložky je možné použiť na skladanie jarných kytíc a iných kvetinových úprav

Ale čo iného sú vatové podložky schopné:

  • Roll päť kruhov na jednom mieste, robiť roh, a spojiť s korálkami, aby sa kvet z piatich veľkých okvetných lístkov;
  • Bude krásne maľovať okraje kvetov, akoby zdôrazňovali okraje okvetných lístkov, s touto úlohou sa budú vyrovnávať obyčajné akvarelové farby;
  • Bavlnené podložky môžete jednoducho narezať na niekoľko kúskov, tieto hrudky, podobné snehu alebo baránkovým kučerám, sa dajú použiť aj v remeslách a topiary nie sú výnimkou.

Vianočný stromček môžete ozdobiť anjelmi vyrobenými z vatových tampónov a korunu topiary ozdobiť sedmokráskami Vianočný stromček môžete ozdobiť anjelmi vyrobenými z vatových tampónov a korunu topiary ozdobiť sedmokráskami

Disky je možné samozrejme maľovať prírodnými spôsobmi – čajové lístky, brilantná zeleň, manganistan draselný atď. Sú však samy o sebe krásne, jemné biele kruhy, teplé a jemné..

Remeslá z bavlnených podložiek: vianočný stromček (majstrovská lekcia videa)

Ako vidíte, doslova všetko sa dnes dá zmeniť z každodenného života na kreativitu. A dokonca aj jednoduché bavlnené podložky sa môžu zmeniť na tie najjemnejšie kvety, ktorých sa chcete len dotknúť. Skúste ozdobiť svoj strom šťastia takou jemnou korunkou..

Veľa štastia!

Topiary z bavlnených podložiek (foto)