Zdobenie chodby kameňom a tapetami: fotografie a nápady

Kamenné tapety sú vynikajúcim analógom drahého prírodného materiálu Kamenná tapeta je vynikajúcim analógom drahého prírodného materiálu Každý človek aspoň raz v živote plánoval vykonať opravy: samozrejme to nevyhnutne vyžaduje čas a veľa peňazí. A napriek tomu, ak existuje skutočná túžba po zmene, potom také výdavky nie sú také dôležité: najdôležitejšou vecou je budúci výsledok, krásny dom a nadšené recenzie od hostí o vašej kreativite..

Ak ste jedným z týchto ľudí, potom je tapeta „pod kameňom“ pre vás určite vhodná: namiesto banálneho vzoru alebo kresby môžete prilepiť tapetu, ktorá vás môže prekvapiť svojou prirodzenosťou a prirodzenosťou..

Navyše, ak sú skutočne vysokokvalitné, potom sa najskôr hosťom môže zdať, že miestnosť je skutočne dokončená skutočnými kameňmi alebo tehlami: preto je to vynikajúce riešenie pre každý domov. A v ktorej miestnosti bude táto tapeta vyzerať najlepšie? Samozrejme, na mieste, kde sa prvýkrát stretnete so svojimi hosťami – na chodbe.

Výhody kamenných tapiet: chodba

V súčasnej dobe je jedným z najobľúbenejších dekoratívnych materiálov kameň: je odolný, vhodný takmer do každého interiéru a pomocou kameňa môžete zdôrazniť svoj vysoký stav a stav. Bohužiaľ, nie každý si môže dovoliť kúpiť skutočný kameň dokonca aj na ozdobenie aspoň jednej miestnosti. Existujú tiež situácie, keď jednoducho kvôli vlastnostiam miestnosti nemôže byť ozdobený takým materiálom. Čo robiť v takejto situácii? Takýmto ľuďom príde na pomoc tapeta podobná kameňu..

Imitácia tehlovej steny vyzerá štýlovo a úhľadne zároveň Imitácia tehlovej steny vyzerá štýlovo a úhľadne zároveň

Nemajú žiadne štrukturálne rozdiely od bežných tapiet: jediná vec, ktorá ich odlišuje od „šedej hmoty“, je vzor, ​​ktorý napodobňuje murivo. V drahých tapetách, aby to vyzeralo realisticky, sa rôzne laky a iné materiály nanášajú v niekoľkých vrstvách: tieto tapety sú samozrejme drahšie, ale vyzerajú oveľa štýlovejšie a prirodzenejšie ako tapety s konvenčným vzorom.

Aj keď je prírodný kameň v interiéri znakom vysokého bohatstva, jeho imitácia, tapeta, má v porovnaní s pôvodnou povrchovou úpravou množstvo výhod..

Výhody povrchových úprav kameňa:

  • Kameň je dosť studený materiál: pre mnoho ľudí to môže byť nevýhoda; okrem toho si musíte na tento materiál zvyknúť: pre mnoho ľudí je tapeta známejšia ako ozdoba stien.
  • Ak sa niekomu dokonca páčil prírodný kameň v niečom interiéri, potom neexistuje žiadna záruka, že materiál, ktorý si kúpil, splní jeho očakávania. Keď je dekorácia už hotová, je dosť ťažké vrátiť všetko späť: budete sa teda musieť vyrovnať s novým interiérom a ušetriť peniaze na ďalšiu renováciu. S tapetami je situácia odlišná: je oveľa jednoduchšie ich rozobrať a nahradiť novými..
  • Prírodný materiál bol vždy „hodnotný“ – v doslovnom zmysle slova. Dokončenie s týmto materiálom je dosť drahé. Aby sme boli objektívni, tapeta je oveľa lacnejšia: zároveň, ak je vyrobená z naozaj vysokej kvality, je na prvý pohľad dosť ťažké rozlíšiť tapetu od prírodného materiálu..
  • Okrem toho, aby ste vyzdobili miestnosť kameňom, musíte vynaložiť veľa úsilia: s tapetami je v tomto ohľade jednoduchšie – lepené a zabudnuté.

Kamenná tapeta (video)

Kamenné tapety na chodbe: vynikajúca voľba pre milovníkov prírodných materiálov

Existujú situácie, keď už máte v hlave predstavu o kameni konkrétneho tvaru: nájsť prírodný kameň, ktorý splní vaše očakávania, je samozrejme dosť ťažké. S tapetami z kameňa môžete zachytiť takmer akýkoľvek tvar alebo farbu, ktorá ani nemusí existovať. To je tiež významná výhoda imitácie..

Tento jednoduchý dokončovací materiál môže byť základom pre váš návrh chodby. Tento jednoduchý dokončovací materiál môže byť základom pre váš návrh chodby.

Najkvalitnejšou tapetou je sklolaminát, ktorý je veľmi odolný, umývateľný a používa prírodné materiály. Medzi nedostatky možno spomenúť skutočnosť, že sú ťažké a môžu sa časom uvoľniť; a tiež skutočnosť, že musia byť namaľované: maľovanie zároveň vyžaduje veľa farby a materiálu.

Ďalšia možnosť dizajnu: tapeta s tehlami na chodbu

Tehlové tapety boli v našej krajine populárne už v minulom storočí: bohužiaľ, v tom čase boli tapety nekvalitné, nebolo z čoho vyberať. Dnes sú tieto problémy vyriešené: teraz nájdete veľa tapiet rôznych tónov a kvality. Tapeta s tehlami sa dobre hodí pre chodbu: robia interiér akejkoľvek chodby elegantnejším a zaujímavejším.

Zaujímavé budú kombinácie kamenných tapiet s tapetami v pastelových farbách. Zaujímavé budú kombinácie kamenných tapiet s tapetami v pastelových farbách.

Okrem chodby je tento druh tapiet vhodný do akejkoľvek inej miestnosti..

Teraz existuje obrovský počet tematických zbierok, ktoré sú venované tehlovým tapetám: každý si môže vybrať niečo vhodné pre seba.

Zdobenie chodby dekoratívnym kameňom a tapetami

Ak máte prostriedky a túžbu mať vo svojom byte kúsok prírody, potom je pre vás dekoratívna ozdoba z kameňa vhodná. Existujú dva druhy umelých kameňov: sadra a umelý betón. So sadrovým kameňom sa pracuje oveľa jednoduchšie, ľahko z neho vystrihnete potrebný tvar. S kameňom z umelého betónu to bude oveľa ťažšie, ale je to takmer dvakrát lacnejšie: a pre niektorých ľudí je cena hlavným faktorom pri výbere správneho materiálu.

V závislosti od preferencie dekoratívneho kameňa si môžete vybrať sadru alebo umelý betón. V závislosti od preferencie dekoratívneho kameňa si môžete vybrať sadru alebo umelý betón.

Táto povrchová úprava má tiež svoje nevýhody: prakticky rovnaké nevýhody ako v prírodnom kameni:

  • Zdobenie dekoratívnym kameňom nemožno nazvať lacným: je to tiež veľmi drahé..
  • Umelý kameň je veľmi studený: mnohým ľuďom sa veľmi nepáči.
  • Niektoré umelé kamene nemajú radi vysoké teploty: je dôležité vybrať si kameň na základe jeho budúceho účelu, miestnosti a ďalších faktorov.

DIY kamenné tapety na chodbe (video)

Ak ste milovníkom prírody, máte dve možnosti, ako si vyzdobiť chodbu: môžete ju ozdobiť drahým dekoratívnym kameňom alebo jej alternatívou – vysoko kvalitnou tapetou. Ak máte dostatok finančných prostriedkov, nemali by ste okamžite kúpiť najdrahší materiál, ignorujúc bežné tapety: koniec koncov, majú aj svoje výhody, ktoré boli vyjadrené skôr. Najprv by ste mali analyzovať všetky dostupné informácie, trh, sortiment a až potom niečo kúpiť. Váš výber bude vždy správny: najdôležitejšie je, aby ste si kúpený produkt obľúbili predovšetkým vy.

Užite si nakupovanie!

Kamenná tapeta na chodbe (foto)