Vyrobte si svojpomocne plastovú zásteru do kuchyne-kuchyňu sami premeníme

Plastové panely môžu chrániť kuchynské steny aj klasické dlaždice. Plastové panely môžu chrániť steny kuchyne nie horšie ako klasické dlaždice Predtým slúžili na ochranu stien kuchyne pred znečistením domácnosti iba dlaždice, dnes si môžete vlastnými rukami vytvoriť zásteru, ktorá je v súlade s interiérom miestnosti . Prvou úlohou je rozhodnúť o výbere materiálu.

Typy zástera v kuchyni

Medzi najbežnejšie možnosti materiálu pre kuchynskú zásteru patria:

 • Plast. Inštalácia tejto konštrukcie je jednoduchá, údržba tiež nespôsobí problémy a náklady sú veľmi demokratické..
 • MDF. Dobrá voľba, lacný materiál odolný voči plesniam a plesniam.
 • Sklo. Drahšia možnosť, novinka v interiéri kuchyne. Budete musieť často umývať a krehkosť skla nechráni pred silnými nárazmi. Praktickejšou možnosťou je tvrdené sklo, ale jeho cena je oveľa vyššia..
 • Dlaždica. Lacné, bez známok, jednoduché. Pre konzervatívcov je skvelou možnosťou renovácia.

Kuchynská zástera môže byť vyrobená z rôznych materiálov. Kuchynská zástera môže byť vyrobená z rôznych materiálov.

Prvá možnosť sa však vyberá častejšie, plast navyše znamená použitie panelov z PVC, listového plastu a karbonátového skla (tiež druh plastu). Materiál je vhodný do akéhokoľvek štýlu miestnosti, vyžaduje sa minimálna údržba a pokiaľ ide o jeho estetické vlastnosti, plast nie je horší ako drahšie štruktúry..

Zástera vyrobená z plastu

Plastová zástera je pozoruhodná tým, že má pomerne vysokú teplotnú odolnosť, pevne priľne k kuchynskej stene, nehromadí nečistoty a prach a je silná v imitácii takmer akejkoľvek textúry.

Ďalej stojí za zváženie proces inštalácie zástery z plastového plechu.

Plastové panely sú skvelou možnosťou na aktualizáciu zástery v kuchyni Plastové panely sú skvelou možnosťou na aktualizáciu zástery v kuchyni

Na inštaláciu plastových panelov (listov) vlastnými rukami potrebujete:

 • Určte veľkosť zástery. Výška stola je základom pre výpočet vzdialenosti od podlahy k základni. Zástera by mala byť najmenej 1-2 cm pod povrchom stola.
 • Výška zástery končí tam, kde začínajú nástenné skrinky. Možno sa k nim trochu nedostane..
 • Rez plastových panelov. Najlepšie sa to robí pílou s vloženým pilníkom s jemnými zubami..
 • Plast môžete na stenu pripevniť rôznymi spôsobmi. Rýchlym spôsobom je lepenie materiálu, ale potom bude veľmi ťažké odtrhnúť jeho steny vlastnými rukami. Na samorezné skrutky môžete tiež naskrutkovať plast, ale najlepšie je nainštalovať samorezné skrutky na základňu z kovových profilov pripevnených k stene. Ukazuje sa, že zástera je odnímateľná.

Všetko je pripravené!

Pokiaľ ide o kuchyňu, odborníci stále častejšie odporúčajú karbonátové sklo. Jedná sa o najtrvanlivejší druh plastu, ktorý je priehľadný, žiaruvzdorný a krásny. Môžeme povedať, že sa nerozbije a je chránený pred tvorbou preliačin.

Držiak na plastové panely (video)

Panelová zástera z PVC

Inštalácia tohto dizajnu sa prakticky nelíši od predchádzajúcej verzie. Hlavná vec je, že steny kuchyne sú rovnomerné. V tomto prípade bude inštalácia čo najjednoduchšia..

Panely z PVC sa veľmi ľahko inštalujú Panely z PVC sa veľmi ľahko inštalujú Panelová zástera z PVC je veľmi praktická Panelová zástera z PVC je veľmi praktická

Ak nie je ideálna rovnomernosť stien, musíte povrch natrieť základným náterom, vyplniť všetky praskliny, zakryť omietkou a znova natrieť základným náterom. Potom musí byť zástera prilepená. Panely z PVC sú upevnené tak:

 • Montážne lepidlo sa nanáša na vnútornú stranu ochrannej vrstvy. Lepidlo sa nanáša na celý povrch plastu a na oblasť kuchyne, kde bude upevnený.
 • Vzdialenosť medzi lepiacimi pásikmi je asi 15 cm. Akonáhle je lepidlo nanesené, plast je nanesený na stenu, môžete ho opraviť pomocou rozperiek.
 • Dodatočná fixácia. Panely je možné do rohov pripevniť samoreznými skrutkami..

Je zrejmé, že nie je ťažké zvládnuť inštaláciu plastu vlastnými rukami..

Dokončenie kuchynskej zástery s PVC panelmi (video)

Užitočné rady

Plastová fólia je lacná a ekonomická možnosť obnovy kuchyne zahŕňa použitie práve takého dizajnu.. Pomôžu niektoré znalosti o vlastnostiach plastu:

 • Plast sa nebojí vysokých teplôt, samozrejme okrem priameho vystavenia ohňu.
 • Povrch panelov je rovnomerný, takže nečistoty sa neupchajú do tesných spojov.
 • Plast sa nebojí vlhkosti, takže sú vylúčené procesy rozpadu materiálu.
 • Ale plast nemožno čistiť abrazívnymi výrobkami, sú pre neho nebezpečné.
 • Plast je možné umývať vlhkou mäkkou handričkou alebo špongiou. Čistiaci prostriedok by nemal byť drsný, inak bude povrch poškriabaný a vzor sa nezachová..

Plastová zástera sa môže stať vizuálnym pokračovaním pracovného priestoru v kuchyni Plastová zástera sa môže stať vizuálnym pokračovaním pracovného priestoru v kuchyni

 • Je ľahké prepichnúť plast niečím ostrým, bodavým, rezacím. Preto by nemalo byť dovolené, aby sa napríklad deti pokúšali materiálom niečo prepichnúť..
 • Výber farieb a vzorov panelov je neuveriteľne veľký: monochromatický aj extravagantný a napodobňujúci prírodné vzory.

Ak v určitom okamihu začnú byť niektoré panely nudné, ich výmena za modernejšie bude cenovo dostupná..

Moderné nápady na dokončenie zástery v kuchyni (video)

Záver

V kuchyni má zástera vyrobená z materiálu, akým je plast, mnoho výhod. A hlavná výhoda spočíva v možnosti rozpočtu na tieto opravy. A výberom dobrej farby a vzoru môžete kuchynskej stene dodať šľachtu, modernizovať ju.

Dobrá práca!

Zástera do kuchyne z plastu (foto)