Vinylové samolepky na tapety v interiéri: prečo sú dobré

Samolepky na tapety sa nanášajú celkom jednoducho a bez námahy. Ak ich vyberiete správne, môžete zmeniť svoj interiér na nepoznanie. Samolepky na tapety sa nanášajú celkom jednoducho a bez námahy. Ak ich vyberiete správne, môžete zmeniť svoj interiér na nepoznanie. Pomocou samolepiek na tapety môžete perfektne vyzdobiť interiér, obnoviť staré tapety, zmeniť smer štýlu v dizajne a vytvoriť tému miestnosti. Dekoratívne samolepky na stenu sa stali tým správnym riešením pre rýchlu výmenu interiéru s minimálnymi finančnými nákladmi..

Čo sú to samolepky na tapety

Moderné tapety majú takú vysokú kvalitu, že samy osebe sú považované za dekoráciu stien a nevyžadujú dekoráciu, navyše nábytok, interiérové ​​predmety, obrazy a ďalšie krásy dobre zdobia miestnosť a vytvárajú zaujímavý vzhľad. Niekedy sa však stane, že steny s tapetami sú unavené a už nie sú príjemné pre oči, ako predtým, prestanú mať radi farbu alebo tieň, na niektorých miestach stien sú viditeľné medzery alebo nerovnosti, alebo sa vám tapeta skutočne páči a nechceš to zmeniť? K tomu dochádza časom, ale hlavnou vecou je nájsť správne riešenie, aby vám nezasiahlo do vrecka a vyzeralo decentne, práve tieto nálepky na tapety budú schopné tieto problémy vyriešiť..

Samolepky na plochu sú špeciálne tematické obrázky a obrázky na pozadí vyrobené z plátna s jemnou textúrou s lepivým povrchom a ochranným filmom na vrchu. Veľkosť nálepiek sa líši podľa typov Samolepky na plochu sú špeciálne tematické obrázky a obrázky na pozadí vyrobené z plátna s jemnou textúrou s lepivým povrchom a ochranným filmom na vrchu. Veľkosť nálepiek sa líši podľa typov

Existujú rôzne druhy samolepiek:

 1. Samolepky na objekty. Samolepky predmetov zobrazujú určité objekty a objekty, a to ako vo farbe, tak vo forme siluet: motýle, chrobáky, kvety, zvieratá a mnoho ďalších. Vhodné na vytvorenie štýlu, témy, dekoratívneho pozemku v ktorejkoľvek z miestností domácností a bytov.
 2. Dekoratívne nálepky príbehu Sú to plátno znázorňujúce určitý dej z viacerých predmetov, majú tiež určitú farbu alebo vzhľad siluet. Predmetné obtisky môžu na rozdiel od predmetových nálepiek dopĺňať veľkú plochu steny.
 3. Tematické nálepky sú založené na farebnej alebo plotovej forme uvoľnenia a majú podrobnosti o konkrétnej téme: iba kvety alebo iba mačiatka atď..
 4. Abstrakcia – sú to ozdobné nálepky s mnohými detailmi, v ktorých kombinácii sa získa kompletný motív určitej farby alebo tvaru. Abstrakcia môže zredukovať štýl celej miestnosti a umiestniť jej motív na rôzne steny. Abstrakcia je tiež ideálna na zdobenie rohov miestnosti..
 5. Dekoratívne nálepky fráz – sú to určité písmena, slová a známe výrazy určitej farby alebo siluety, ktoré v úplnom porovnaní vyjadrujú význam napísaného. Frázové nálepky sa používajú nielen doma, ale aj na verejných miestach: kaviarne, reštaurácie, matriky.
 6. Zvieracie nálepky najbežnejšie dnes, pretože majú vizuálny efekt: vizuálne sa zvyšujú, menia farbu v inom svetle, menia odtieň. Takéto samolepky sú vhodné úplne pre všetky miestnosti, ale je dôležité len vybrať správnu farbu a tón pre konkrétnu miestnosť..

Recenzia nálepky na tapetu (video)

Ako pracovať so samolepkami na stenu a tapetami

Pred vytvorením dekoru pomocou samolepiek na tapety sa musíte rozhodnúť v miestnosti, kde budú nálepky umiestnené, a zvoliť príslušnú tému. Na steny spálne je potrebné zvoliť predmetové samolepky vo svetlých farbách a do škôlky sa odporúča zvoliť samolepky na predmety vo svetlých farbách alebo samolepky na siluetu. Môžete použiť ozdobné samolepky s postavičkami z rozprávok a karikatúr, ktoré miluje vaše dieťa, ako aj náučné samolepky na siluety s číslami, písmenami a spektrom.

Dekor so svetlými samolepkami na stenu sa odporúča z hľadiska dobrého odpočinku, relaxácie a prospechu pre psychický stav človeka Dekor so svetlými samolepkami na stenu sa odporúča z hľadiska dobrého odpočinku, relaxácie a prospechu pre psychický stav človeka

Tmavé farby nálepiek a abstrakcie sústreďujú pozornosť osoby a relaxujú, s takým dekorom v rekreačnej oblasti nebude človek pracovať, čo sa nedá povedať o dekore v obývacej izbe a na chodbe. Tu môžete použiť samolepky na tapety rôznych tém a tónov, perfektné sú živočíšne samolepky a nálepky-frázy.

Na steny kúpeľne tiež používajú abstrakčné alebo plotové nálepky na zladenie nábytku, čím vzniká ucelený pozemok. Pri stenách v iných miestnostiach pre domácnosť najčastejšie používajú abstrakcie alebo nálepky na objekty, ktoré je možné prispôsobiť farbe nábytku, k prvkom nábytku v súlade s farebnou schémou..

Na steny kuchyne používajú samolepky na abstrakciu alebo sprisahanie, ktoré môžu vytvoriť krásny dekor podľa nábytku a iných interiérových prvkov, nálepky a frázy vyzerajú v kuchyni skvele Na steny kuchyne používajú samolepky na abstrakciu alebo sprisahanie, ktoré môžu vytvoriť krásny dekor podľa nábytku a iných interiérových prvkov, nálepky a frázy vyzerajú v kuchyni skvele

Akonáhle je téma samolepiek zvolená podľa štýlu miestnosti, farby a želaní majiteľa domu, je potrebné pristúpiť priamo k lepeniu samolepiek na stenu. V prvom rade je potrebné pripraviť steny na samolepky, na to je potrebné povrch steny predčistiť čistou vodou alebo v prípade potreby vodou s čistiacim roztokom a nechať stenu úplne vyschnúť. Potom nalepte ozdobné nálepky na tapetu lepiacou stranou na určené miesto a označte ceruzkou. Aby ste na steny rovnomerne nalepili ozdobné samolepky, môžete použiť pravítko, centimeter alebo úroveň budovy.

Keď je miesto na lepenie pripravené, je potrebné opatrne odlepiť spodnú vrstvu ochranného filmu na nálepke, najlepšie od okraja, a pokračovať v lepení na steny, pričom ochranný film postupne odstraňujeme.

Ak je dekoratívna nálepka úplne oddelená od filmu, môže sa zlepiť a zhoršiť. V takom prípade nebude možné ho vytrhnúť kvôli jeho vysokej húževnatosti. Ak je dekoratívna nálepka úplne oddelená od filmu, môže sa zlepiť a zhoršiť. V takom prípade nebude možné ho vytrhnúť kvôli jeho vysokej húževnatosti.

V procese lepenia nálepky na steny musí byť povrch prilepený k stene vyhladený zhora nadol a od stredu do strán. Na tento účel môžete použiť bežnú suchú handričku alebo stierku. Keď sú obtisky úplne prilepené k stenám, musíte povrch znova vyžehliť a vytlačiť prebytočný vzduch medzi stenu a obtlačok. Odstráňte ochrannú fóliu z prednej časti výkresu. Dekorácia na stenu je pripravená, môžete sa tešiť z krásnych prvkov a scenérie.

O steny so samolepkami na tapety sa stará a ošetruje sa obvyklým spôsobom. nálepky majú ochrannú vodotesnú vrstvu a dostatočne tvrdý povrch, ktorý je ťažké poškodiť akýmikoľvek predmetmi. Nálepky na steny vydržia viac ako päť rokov.

Malo by sa však tiež povedať, že alkoholové roztoky by sa nemali dostať na samolepky tapiet a v žiadnom prípade by sa nemali dostávať rozpúšťadlá a acetón, v tomto prípade sa farba rozdelí a zhorší obraz, kvalitu farby a vzor, ​​nálepky sa môžu zvinúť priamo na stenu.

Vinylové samolepky na tapety: ako lepiť (video)

Dekoratívne samolepky na tapety: výhody a nevýhody

Jedinou nevýhodou používania samolepiek na tapety je ich nestabilita voči alkoholu a chemickým roztokom..

Dekoračné samolepky na tapety sú veľmi dobrým nápadom na výzdobu a obnovu, majú množstvo výhod:

 • Po prvé, samolepky na stenu sú univerzálne vo svojej farbe a téme, každý si môže vybrať požadovanú tému a farbu pre dizajn svojho domova..
 • Dekoratívne samolepky na stenu majú vodeodolný povrch, keď kvapky vody nelepia a nezaostávajú za stenou, navyše sú odolné voči vlhkosti. Použitie samolepiek na steny je preto možné na miestach s vysokou vlhkosťou: v kúpeľni, v bazéne, v kuchyni, na chodbách..
 • Dekoratívne samolepky dokonale skryjú nerovnosti stien, nedokonalosti tapety, miesta poškodenia celistvosti tapety.
 • Samolepky na tapety sú vyvinuté odborníkmi v oblasti dekorov a dizajnu, takže všetky prvky nálepiek majú perfektný tvar, krásne výtlačky a odtiene, štýlové témy a neprekonateľný nápad..
 • Samolepky na stenu sú veľmi húževnaté, preto ich je možné odstrániť iba spolu s tapetami..

Pomocou samolepiek na stenu môžete veľmi rýchlo získať štýlový, trendový a aktualizovaný interiér. Pomocou samolepiek na stenu môžete veľmi rýchlo získať štýlový, trendový a aktualizovaný interiér.

Ceny samolepiek na stenu sú k dispozícii pre všetkých bez ohľadu na príjem a môžete ich kúpiť v každom železiarstve alebo v dekoratívnom obchode..

Kombinácia samolepiek na tapety

Aby ste vytvorili veľkolepý dekor pre miestnosť alebo samostatnú stenu, môžete skombinovať niekoľko typov samolepiek na tapety. V obývacej izbe a na chodbe sú dobre kombinované samolepiace frázy so siluetami, čo dáva efekt vizuálneho rozšírenia priestoru, preto je dôležité ho používať v malých miestnostiach.

Môžete skombinovať samolepky na siluety a nálepky na príbehy a vytvoriť tak dokonalú dekoráciu do detskej izby. Siluety môžu byť písmená a čísla a dej, hrdinovia a postavy rozprávok a karikatúr.

Pre kúpeľňové steny je vhodná kombinácia abstrakcie a zvieracích samolepiek, pod lúčmi svetla a vysokou vlhkosťou sa nálepky budú trblietať a vytvárať magický efekt.

V spálni budú mať dobrú kombináciu samolepky s predmetom s príbehom. Vďaka tejto kombinácii môžete doplniť výzdobu o zaujímavé nápady a doplniť tak dej V spálni budú mať dobrú kombináciu samolepky s predmetom s príbehom. Vďaka tejto kombinácii môžete doplniť výzdobu o zaujímavé nápady a doplniť tak dej

Pre sálu je perfektná kombinácia živočíšnych samolepiek s objektovými. Pomocou tejto kombinácie môžete vytvoriť tematický dekor miestnosti v súlade s farbami nábytku a povrchov..

Samolepky tapiet (video)

Aj ten najrozmarnejší majiteľ domu môže nájsť vhodnú voľbu pre interiér a svoj vkus v širokej škále samolepiek. A práca s nimi nie je náročná. Výber je na tebe!

Samolepky na tapety v interiéri (foto)