Útulné tapety v obývacej izbe: interiérové ​​fotografie v rôznych štýloch

Kombinácia rôznych tapiet v obývačke môže príjemne prekvapiť hostí a návštevníkov vášho domova. Kombinácia rôznych tapiet v obývacej izbe môže príjemne prekvapiť hostí a návštevníkov vášho domova Obývacia izba, bez preháňania, je hlavnou miestnosťou v dome. Jej dizajn by v ideálnom prípade mal byť dokonalý. V priestrannej novostavbe aj v Chruščovovej budove si môžete pomocou malých i veľkých interiérových trikov vytvoriť krásnu obývaciu izbu. Stačí si prejsť popredné interiérové ​​štýly a tapety, ktoré do týchto štýlov dokonale zapadajú..

Tapeta do obývačky: škandinávsky dizajn

Keďže škandinávsky štýl interiéru má veľa fanúšikov, má zmysel začať s ním..

Napriek tomu, že tapeta v škandinávskom štýle vyzerá skôr minimalisticky, je vyrobená pomocou najmodernejších a najkvalitnejších technológií. Napriek tomu, že tapeta v škandinávskom štýle vyzerá skôr minimalisticky, je vyrobená pomocou najmodernejších a najkvalitnejších technológií.

Škandinávsky interiér je:

 • Pokojná biela s jasnými akcentmi. Ostatné pokojné farby sú vítané, ale biela farba má dokonalé vedenie..
 • Vonkajšia jednoduchosť návrhov. Nábytok s ofinou je z inej opery. V tomto štýle je jednoduchosť dokonalá.
 • Prírodné materiály. Nie plastové okná, ale okná s masívnymi drevenými rámami atď..
 • Veľa svetla. Nábytok, tapety, svetlo, celá paleta farieb a možností, vizuálne rozšírenie priestoru sa používa bez problémov.

A všetky tieto body, tak či onak, sa pretínajú s tapetou. Pre škandinávsky štýl si môžete vziať maľovateľnú tapetu. A začnite mliekom, potom v budúcnosti experimentujte s farbami a odtieňmi.

Dizajn tapety môže byť navonok jednoduchý, ale na tvári musí byť kvalita a kompatibilita s inými prvkami interiéru. Krásne vzory neznamenajú farebné a ozdobené, ale lakonické, módne, s rôznymi nápadmi na dizajn.

Ako si vybrať tapetu v obývacej izbe (video)

Spoločníci tapiet v interiéri obývačky v klasickom štýle

Sprievodná tapeta je tapeta dvoch typov, menej často troch typov, ale jednej textúry. Ich úlohou je vzájomne sa dopĺňať, je prospešné prezentovať navzájom svoje nuansy.

Farba tapety musí rozhodne zodpovedať klasickému nábytku. Na rozdiel od mnohých moderných trendov, v tradičnom štýle nie je experimentovanie tak výrazne podporované. Farba tapety musí rozhodne zodpovedať klasickému nábytku. Na rozdiel od mnohých moderných trendov, v tradičnom štýle nie je experimentovanie tak výrazne podporované.

Pri výbere niekoľkých tapiet musíte vziať do úvahy nasledujúce body:

 1. Vždy kupujte materiál tam, kde je zásuvka vybavená demonštračnými stojanmi – týmto spôsobom budete lepšie informovaní o tom, ako vyzerajú na stenách miestnosti;
 2. Odtiene tejto tapety musia byť nevyhnutne uhádnuté v nábytku, textíliách, doplnkoch a ďalších detailoch interiéru miestnosti;
 3. Ak si vyberiete tapetu s inou textúrou, potom farba alebo vzor, ​​vzor, ​​niečo by malo byť v týchto dvoch typoch spoločné;
 4. Jedna z tapiet by mala byť monochromatická (pokiaľ ide o tapety v kontrastných farbách), príliš pestré steny v obývacej izbe sú len zriedka úspešné;
 5. Zvážte veľkosť miestnosti – v malej miestnosti sa nebudete môcť „prechádzať“ s jasnými a šťavnatými tapetami, takže kontrastná kombinácia môže hrať krutý vtip..

Ak sa nechcete odchýliť od kánonov klasického štýlu, mali by ste sa vyhnúť príliš jasným, kyslým farbám. Ak sa nechcete odchýliť od kánonov klasického štýlu, mali by ste sa vyhnúť príliš jasným, kyslým farbám.

Odborníci radia: v rekreačnej oblasti je vhodnejšia svetlá tapeta bez vzoru alebo s dosť vyblednutým vzorom. Takmer každá obyčajná tapeta s fotografickými tapetami je dobre kombinovaná – tento dizajn nevychádza z módy a vždy vyzerá sviežo.

Neprepletajte dve úplne opačné textúry – napríklad sieťotlač a papierové obaly sa nedajú spriateliť.

Voľba tapety pre obývaciu izbu v štýle Provence

Štýl Provence je pohodlie, dobrý vkus, teplo krbu a láska k tradíciám. Tapety a záclony pre tento štýl sú vyberané so špeciálnym znepokojením, pretože textílie a pozadie (to znamená vzhľad stien) sú mimoriadne dôležité..

Chcete vo svojej miestnosti viac svetla? Hodí sa vám tapeta v štýle Provence Chcete vo svojej miestnosti viac svetla? Hodí sa vám tapeta v štýle Provence

Výber tapety v provensálskom štýle zahŕňa:

 • Priorita svetlých a teplých farieb;
 • Tendencia k prírodným odtieňom – ​​olivová, žltá, modrá, zelená, béžová;
 • Zaujatosť vo svetlých vintage alebo zámerne starých tapetách;
 • Kvetinové akcenty – talianske zbierky tapiet môžu pomôcť pri hľadaní takejto možnosti a domáci výrobcovia vzali do úvahy provensálsku módu.

Ale tapetové tapety značky Marburg sú trochu iným dizajnom a pre priaznivcov secesného štýlu stojí za to pozrieť sa práve na takúto možnosť..

Zásadne nový dizajn – loft – dnes na vrchole popularity.

Podkrovná tapeta: aké sú funkcie

Imitácia tapiet má najväčšiu šancu vyzdobiť obývaciu izbu v štýle podkrovia. Loft je industriálny štýl, ktorý sa stavia proti dobe zašlej, pôvabnej, brutálnej, „múdrej“, trochu asketickej, ale bez túžby po umení. V takejto miestnosti sa tapeta v zásade nepoužíva, v ideálnom prípade je to murivo. Ale nie každý si môže dovoliť také, povedzme, odhalenie, pretože lepenie je celkom možné.

Tapeta napodobňujúca murivo je v štýle podkrovia veľmi populárna. Tapeta napodobňujúca murivo je v štýle podkrovia veľmi populárna.

Tento typ tapiet, podobne ako imitácia, má viac výhod – môžete si kúpiť napríklad ťažké reliéfne tapety, ktoré napodobňujú rovnaké murivo. A vymaľujte ho požadovanou farbou s možnosťou následného prelakovania. Nejde o tekutú tapetu (nemýlite sa), ale o materiál na maľovanie.

Tapeta v štýle podkrovia sa tiež vyznačuje nasledujúcimi možnosťami imitácie:

 1. Betón;
 2. Sadra;
 3. Staré dosky;
 4. Alebo len tapeta s obrázkom niektorých technických postupov.

Nie každá obývačka je na také výkony pripravená, takže si môžete vybrať možnosť mäkkého podkrovia. V tomto prípade nebude vaša obývačka pripomínať obloženú povalu alebo sklad, ale bude mať najlepšie tóny tejto brutality. Jedna tehlová stena a absencia monogramov, zložitých vzorov a jemných vzorov výtlačkov v prostredí sú už tejto myšlienke blízke..

Podkrovie je zároveň vynikajúcim „priateľom“ s modernou technológiou a stena v podobe starého muriva alebo opotrebovanej omietky je celkom kompatibilná s veľkou plazmovou televíziou. Takéto neočakávané kombinácie sa stávajú dokonca stereotypnými, preto by ste sa tohto, na prvý pohľad, kontrastu nemali báť..

Dizajn obývačky v podkroví (video)

Obývacia izba je prezentáciou vášho bytu, miestom, kde by mali byť všetci dobrí. Preto je všetko, čo je v ňom, dôležité, a neponáhľajte sa s výberom tapety, pozrite sa na niekoľko možností, zamyslite sa nad tým, ktorá vás bude nudiť rýchlejšie. A pamätajte, že dnes nie sú značky, ktoré si vážia, nie určité akcenty a vzory, farby a vzory, ale schopnosť vytvárať individualitu a zachovávať štylistickú jednotu miestnosti..

Mať dobrý výber!

Príklady tapiet v obývacej izbe (foto)