Rohové sklenené police na stenu – moderné a štýlové

Rohové sklenené police si môžete vyrobiť vlastnými rukami. Môžete si vyrobiť rohové sklenené police vlastnými rukami Optimalizujte priestor v dome a maximálne ho využite, pri zachovaní a zvýšení estetického vzhľadu vám regály pomôžu. Nielenže je na ne vhodné ukladať veci, ale môžu sa stať aj skutočnou ozdobou interiéru, jeho zvýraznením a dominantou. Zvlášť zaujímavé z tohto pohľadu sú rohové sklenené police, ktoré majú veľa výhod a najširšie možnosti..

Prečo je sklo dobré?

Sklenené police sa dodávajú v rôznych hrúbkach, čo určuje ich pevnosť Sklenené police sa dodávajú v rôznych hrúbkach, čo určuje ich pevnosť

Mnoho ľudí odmieta používať sklenené konštrukcie v interiéri v obave, že ide o veľmi krehký materiál. Napriek tomu nikoho neprekvapuje, že výklady obchodov sú sklenené a vydržia aj veľmi veľkú záťaž tovaru. V skutočnosti sa moderné sklo nedá vôbec porovnať so sklom z minulého storočia, keď boli všetky jeho typy okenným sklom, ktoré nebolo ťažké rozbiť..

Dnes je nábytok, vitríny a ďalšie príslušenstvo vyrobené zo špeciálneho skla so zvýšenou pevnosťou. Tvrdené a tvrdené sklo je tiež odolné voči nárazom. Preto je moderný sklenený nábytok robustný, nárazuvzdorný, odolný a estetický. Takýto nábytok vrátane políc vyzerá štýlovo a moderne. Pomocou sklenených štruktúr môžete vytvárať interiéry v ultramodernom a futuristickom štýle. Takéto police sú vhodné aj v high-tech interiéroch, minimalizme. Zakrivené police vyzerajú skvele v každom interiéri.

Výhody skla

Dnes vyrábané sklenené police majú dlhú životnosť Dnes vyrábané sklenené police majú dlhú životnosť Sklenená polica si zachová atraktívny vzhľad aj po dlhej dobe Sklenená polica si zachová atraktívny vzhľad aj po dlhej dobe

Aké sú teda výhody materiálu:

 • nebojí sa vlhkosti a vody;
 • odolný voči chemikáliám a akýmkoľvek domácim čistiacim prostriedkom;
 • hygienické – neabsorbuje nečistoty a prach a ľahko sa čistí;
 • neabsorbuje pachy;
 • trvanlivý – v priebehu rokov nemení svoju prezentáciu a nedeformuje sa;
 • odolný voči ultrafialovému svetlu a nemení svoj vzhľad pri dlhodobom vystavení slnku;
 • esteticky.

Sklenené police môžu trvať pomerne veľa stresu, ak sú vyrobené z hrubého skla alebo vrstveného skla. Môžu tiež hrať úlohu televíznej police a iných ťažkých domácich spotrebičov..

Hlavnou výhodou sklenených políc je, že môžu byť použité na vytvorenie elegantných vzorov, ktoré pôsobia bez tiaže, sú ľahké a visia vo vzduchu..

Sklo v interiéri

Sklenené police ozdobia dizajn vašej kuchyne a doplnia interiér Sklenené police ozdobia dizajn vašej kuchyne a doplnia interiér Vďaka priehľadnosti sklenených políc v kuchyni nič nebráni dennému slnku osvetliť miestnosť a naplniť ju svetlom. Vďaka priehľadnosti sklenených políc v kuchyni nič nebráni dennému slnku osvetliť miestnosť a naplniť ju svetlom.

Sklenené police v interiéri vám umožňujú vytvárať veľmi originálne a neobvyklé riešenia. Ak sa zameriate na používanie takýchto políc, potom môžete dosiahnuť pocit prehľadného priestoru. Takéto police sú vhodné najmä do malých miestností. Dávajú im objem, ľahkosť.

Má zmysel vyrábať sklenené police, ak chcete vytvoriť ilúziu, že všetky veci v dome plávajú s nulovou gravitáciou. V tomto prípade by mali byť police pripevnené k stene nepostrehnuteľne – potom sú prakticky neviditeľné.

Sklo dodáva životnému prostrediu lesk a lesk. A ak sú regály vybavené osvetlením, potom môžete dom úplne premeniť a dodať atmosfére nádych futurizmu a osláv..

Typy políc

Stropné sklenené police vám umožňujú ich inštaláciu bez ohľadu na umiestnenie stien, čo výrazne uľahčí výber ich umiestnenia Stropné sklenené police vám ich umožňujú nainštalovať bez ohľadu na umiestnenie stien, čo výrazne uľahčí výber ich umiestnenia Nástenné sklenené police je možné použiť nielen na umiestnenie rôznych predmetov pre domácnosť, ale aj na kvety Nástenné sklenené police je možné použiť nielen na umiestnenie rôznych predmetov pre domácnosť, ale aj na kvety Pomocou rohových sklenených políc zaberiete časť kuchyne, ktorá je často len prázdna. Pomocou rohových sklenených políc zaberiete časť kuchyne, ktorá je často len prázdna.

Sklenené police môžu byť rôznych typov:

 • nástenný;
 • pozastavené;
 • roh.

Nástenné police sú veľmi estetické a môžu byť vyrobené v rôznych prevedeniach. Zavesené sú zavesené na strope pomocou káblov a iných zariadení. Ich nevýhodou je potreba upevnenia na strop. Dnes existujú typy upevňovacích prvkov, ktoré vám umožňujú zavesiť poličku úplne neviditeľne. Toto neporušuje celkové riešenie interiéru a nepokazí ho..

Rohové police vám umožňujú maximálne využiť celý priestor miestnosti, vrátane priestoru, ktorý spravidla zostáva nevyužitý. S pomocou rohových políc môžete urobiť všetky rohy miestnosti nielen miestom na ukladanie vecí, ale aj skutočnou ozdobou interiéru, jeho zvýraznením. Rohové police pre domácich majstrov si môžete vyrobiť takmer v každej miestnosti..

Kde sú vhodné rohové sklenené police?

Rohové sklenené police pekne doplnia dizajn kuchyne Rohové sklenené police pekne doplnia dizajn kuchyne Môžete na ne tiež umiestniť hodiny alebo inú požadovanú položku. Tak vytvoríte útulný kútik. Môžete na ne tiež umiestniť hodiny alebo inú požadovanú položku. Tak vytvoríte útulný kútik.

V kúpeľni tradične dobre vyzerajú rohové police. Práve tu príde sklo vhod – absolútne sa nebojí vody a nezhoršuje sa horúcimi postrekmi; ľahko sa čistí. Zo skla je možné vyrobiť rohovú skrinku a police na akékoľvek drobnosti alebo na odkladanie uterákov.

V obývačke a kuchyni sa rohové police stávajú originálnym riešením.. Môžu vykonávať rôzne funkcie:

 • slúžiť ako ozdoba;
 • používané na umiestnenie zariadenia;
 • slúži na odkladanie vecí.

Presne rovnakú úlohu môžu hrať sklenené rohové police v spálňach a iných miestnostiach..

Dôležité: Jediné miesto, kde sa sklenené police neodporúčajú, je pre deti. V detskej izbe sú veci, ktoré pre ich bezpečnosť predstavujú aj najmenšie nebezpečenstvo, nevhodné. Sklo sa naopak teoreticky môže rozbiť, najmä pri silnom náraze..

Aplikácia políc

Sklenené police majú široké využitie, ktoré potešia každú gazdinku Sklenené police majú široké využitie, ktoré potešia každú gazdinku

Rohové police v kuchyni je možné použiť na skladovanie riadu, korenia, interiérových predmetov, ktoré zdobia miestnosť. Zvlášť krásne vyzerajú podsvietené sklenené police.

V obývacej izbe je možné rohovú poličku použiť na umiestnenie kníh alebo interiérových predmetov. Poličku si môžete vyrobiť vlastnými rukami tak, aby sa zdalo, že položky, ktoré sú na nej umiestnené, visia vo vzduchu. Toto riešenie je zaujímavé najmä pre umiestnenie kníh..

V spálni vám rohová polica pomôže využiť roh miestnosti, kde je zvyčajne vždy mŕtvy priestor. Môžete naň položiť kozmetiku, knihy, časopisy.

Dôležité: môžete si vyrobiť poličku na umiestnenie kvetov. To v byte vytvorí skutočný zelený kútik a zároveň ušetrí miesto. Toto riešenie je ideálne pre domy, kde je parapet úzky a chcete mať izbové kvety.

Viacvrstvové sklenené police sú praktickejšie a funkčnejšie, pretože pojmú viac vecí.

Podsvietenie

Osvetlenie sklenených políc je možné využiť ako nočné svetlo. Toto osloví najmä ľudí, ktorí radi navštevujú kuchyňu v noci. Osvetlenie sklenených políc je možné využiť ako nočné svetlo. Toto osloví najmä ľudí, ktorí radi navštevujú kuchyňu v noci. Zvýraznenie sklenených políc dodá interiéru vašej kuchyne jasné farby Zvýraznenie sklenených políc dodá interiéru vašej kuchyne jasné farby

Podsvietenie vám umožní urobiť z poličky umelecké dielo a hlavnú dominantu interiéru. V tomto prípade podsvietenie plní niekoľko funkcií naraz:

 • Rozsvieti poličku;
 • Je to prvok dodatočného osvetlenia miestnosti, ktorý sa stáva súčasťou riešenia interiérového osvetlenia.

Najzaujímavejším riešením je LED podsvietenie, ktoré dokáže meniť farby. LED osvetlenie zabudované v policiach.

Urob si sám

Predtým, ako začnete vyrábať sklenené police, nakreslite šablónu - to vám výrazne uľahčí prácu. Predtým, ako začnete vyrábať sklenené police, nakreslite šablónu – to vám výrazne uľahčí prácu.

Na výrobu sklenenej police vlastnými rukami budete potrebovať:

 • skrutkovač alebo vŕtačka;
 • sklo;
 • samorezné skrutky;
 • držiaky na police;
 • ceruzka.

Najprv musíte nakresliť šablóny políc. Aby ste to urobili, je potrebné nielen určiť veľkosť políc, ale aj vlastnými rukami starostlivo odstrániť rozmery rohu, v ktorom má výrobok byť vyrobený. Potom bude polica vyrobená presne na mieru a ideálne bude priliehať k stene. Vzor pripomína tvar päťuholníka. Rozdiel medzi policami môže byť iba v dĺžke strán..

Vyrežte sklenené police podľa šablóny. Doma je to dosť ťažké. Ak nemáte schopnosti rezať sklo, je lepšie objednať si túto prácu v sklárňach. V tomto prípade budú okraje políc dokončené profesionálne a esteticky. Rohy políc musia byť zaoblené. Je lepšie zvoliť hrúbku skla najmenej 5 mm..

Ďalej sa začína upevnenie vyrobených sklenených políc na konkrétnu stenu. V tejto oblasti opäť nie je potrebné znovu objavovať koleso – je lepšie jednoducho kúpiť upevňovacie prvky na sklenené police v obchode s dokončovacími a stavebnými materiálmi a potom ich pripevniť na stenu vlastnými rukami..

Spodná polica je pripevnená ako prvá. Na stenu označte miesto pre poličku tak, že k nej pripevníte samotnú poličku a držiak. Ceruzkou označte umiestnenie otvoru pre upevňovacie prvky v držiaku. Ďalej sú do steny vyvŕtané otvory a vložené hmoždinky.

Do držiaka je nainštalovaná sklenená polica pre domácich majstrov a upnutá skrutkou. Polica je vyrovnaná a pripevnená k stene.

Ako nainštalovať sklenenú poličku na stenu (video)

Druhá polica je tiež ľahko vyrobená vlastnými rukami. Vzdialenosť medzi policami sa meria na základe výšky tých položiek, ktoré sa majú zobrazovať na spodnej polici..

Môžete tak dostatočne rýchlo pripevniť potrebný počet políc vlastnými rukami..

Konečne

Sklenené police si môžete vyrobiť sami. Ich upevnenie na stenu nie je ťažké ani pre začiatočníkov v tomto obchode. Samotné sklenené časti sa však najlepšie robia v dielni – potom budú vyzerať veľmi esteticky..

Príklady sklenených políc v kuchyni (foto)