Moderné tekuté tapety: ako vytvoriť moderný interiér

Vďaka dlhej životnosti a odolnosti voči extrémnym teplotám sú tekuté tapety veľmi obľúbené. Vďaka dlhej životnosti a odolnosti voči teplotným extrémom bola tekutá tapeta veľmi obľúbená. Aby sa zdôraznil celkový interiér a vyzdobila miestnosť, dnes je dôležité správne vyzdobiť steny. Rolovacia tapeta je obľúbená a žiadaná, s ich pomocou je možné zbaviť sa rôznych nedokonalostí povrchu. V súčasnosti sa však na dekoráciu stien používa zmes tekutých tapiet, ktoré sú široko používané a majú dobré recenzie..

Tekuté tapety: čo to je?

Dnes je takáto dekorácia steny veľmi populárna. Čo je to však tekutá tapeta a kedy ju použiť?

Tekuté tapety sú teda špeciálnym dokončovacím materiálom, v ktorom bolo možné kombinovať to najlepšie z dekoratívnej omietky a tapety.

 

Tekuté tapety boli vyvinuté japonskými odborníkmi na základe prírodných hodvábnych kokónov, bavlnených vlákien Tekuté tapety boli vyvinuté japonskými odborníkmi na základe prírodných hodvábnych kokónov, bavlnených vlákien

Ich zloženie je zmesou špeciálnych drobných materiálov impregnovaných lepidlom. Tí, ktorí sa rozhodnú použiť takúto kompozíciu na ozdobu stien, nepotrebujú žiadne špeciálne školenie o technike jej aplikácie. A nákup tohto dokončovacieho materiálu nebude problém, pretože takéto tapety sa dnes predávajú so suchou zmesou alebo hotové..

Ako vyzerajú tekuté tapety v interiéri

Použitím takejto kvapalnej zmesi na aplikáciu na povrch steny je možné poznamenať, že tapeta bude vizuálne pripomínať obyčajný kotúč.

Povrch stien musí byť očistený od nečistôt, zle zachované staré nátery musia byť odstránené Povrch stien musí byť očistený od nečistôt, zle zachované staré nátery musia byť odstránené Tekuté tapety sa nanášajú ručne špachtľou alebo pomocou špeciálnej násypky Tekuté tapety sa nanášajú ručne špachtľou alebo pomocou špeciálnej násypky

Hlavnými rozdielmi sú malá úľava v dôsledku vlákien, ktoré tvoria, a absencia obvyklého švu..

Pomáha to vytvárať povlak, ktorý úplne maskuje rôzne drobné nedostatky. Pomocou takéhoto povlaku si môžete v miestnosti vytvoriť svoj vlastný jedinečný dizajn. Všetko závisí od osobných preferencií prenajímateľa. Niektorí ľudia miešajú rôzne farby, alebo kladú dôraz na určitý detail interiéru. Preto je veľmi jednoduché nezávisle si vybrať zloženie dekoratívnych povrchových úprav, ktoré plne uspokojí preferencie dizajnu každého..

Tekuté tapety: zloženie a výhody

Čo však obsahuje táto tapeta? Ako bolo uvedené vyššie, sú to najmenšie zmesi celulózy v kombinácii s lepivou látkou. Mimochodom, je dôležité, aby sa zloženie týchto dekoratívnych náterov výrazne líšilo..

Ak porovnáme túto dokončovaciu zmes s bežnou rolkovou tapetou, potom má zloženie tohto dekoratívneho povlaku v suchej forme formu špeciálnej voľne tečúcej látky..

Táto zmes je zabalená v nádobách rôznych veľkostí, ktoré je potrebné pred použitím uviesť do mokrého stavu. To si vyžaduje určité množstvo vody..

Po zaschnutí tekutých tapiet je možné ich natrieť akrylovým lakom, aby sa zvýšila odolnosť náteru voči vlhkosti Po zaschnutí tekutých tapiet je možné ich natrieť akrylovým lakom, aby sa zvýšila odolnosť náteru voči vlhkosti

Vlastnosti kompozície:

 • Hromadná kompozícia drahších typov obsahuje hodvábne vlákna, niekedy častice bavlny alebo ľanu.
 • Niekedy sa na zvýšenie dekoratívnej kvality stien do ich zloženia pridávajú prvky z perlete a vlny..

Cena takejto tapety závisí predovšetkým od zloženia základne a od toho, ako je rozdrvená. Použitím takýchto zmesí získajú steny miestnosti jedinečný dizajn a na ich aplikáciu nie sú potrebné žiadne špeciálne schopnosti..

Hlavné vlastnosti tekutých tapiet

Po výbere tapety na dekoráciu stien je potrebné poznamenať, že táto možnosť je ideálna pre tých, ktorí chcú sami vykonávať opravy..

Ceny a kvalita závisia nielen od typu tapety, ale aj od výrobcu. Ceny a kvalita závisia nielen od typu tapety, ale aj od výrobcu. Pri práci s tekutými tapetami by teplota v miestnosti nemala byť nižšia ako 15 ° С Pri práci s tekutými tapetami by teplota v miestnosti nemala byť nižšia ako 15 ° С

Ich hlavnou vlastnosťou je schopnosť aplikovať takéto tapety na akýkoľvek povrch, dokonca aj na nepripravené. Koniec koncov, keď zmes úplne vyschne, na stene sa vytvorí rovnomerný povlak..

Takáto tapeta sa používa na dekoráciu stien pozostávajúcu z akéhokoľvek materiálu. Ak ich plánujete aplikovať na problémové oblasti, predpokladom bude použitie špeciálneho základného náteru. Je to nevyhnutné, aby sa po vysušení látky obsiahnuté v stene nezobrazovali ako škvrny..

Pri rôznych poškodeniach takéhoto povlaku môže byť tapeta rýchlo obnovená do normálneho vzhľadu. Je len potrebné odstrániť poškodenú časť a nahradiť ju novou vrstvou..

Pokyny na aplikáciu tekutých tapiet (video)

Tekuté tapety: typy

Existujú tri druhy týchto tapiet, ich hlavným rozdielom je ich zloženie.

Hlavné komponenty tapety:

 1. Hodváb. Hlavnou zložkou je tu hodvábne vlákno. Popis tohto druhu sa vyznačuje vynikajúcou kvalitou a trvanlivosťou. V porovnaní s inými typmi sa tieto tapety priaznivo vyznačujú odolnosťou proti slnečnému žiareniu, ktorá im umožňuje zachovať pôvodný odtieň. Práve tento druh má vynikajúce recenzie od spotrebiteľov..
 2. Celulóza. Táto odroda sa vyznačuje nízkou odolnosťou proti opotrebovaniu a navyše má tendenciu rýchlo strácať farbu. Výsledkom je, že cena za ne je niekoľkokrát lacnejšia ako predchádzajúci typ..
 3. Kombinované. Táto tapeta kombinuje hodvábne a celulózové obklady stien. Pokusom vytvoriť dobrú kvalitu mixu s takýmto kompromisom sa nepodarilo dosiahnuť skvelý výsledok. Tento typ je však rozhodne obľúbenejší ako predchádzajúci a má svojich vlastných spotrebiteľov..

Tekuté tapety sa vyznačujú pomerne jednoduchou starostlivosťou: čas od času stačí povrch vysať Tekuté tapety sa vyznačujú pomerne jednoduchou starostlivosťou: čas od času stačí povrch vysať

Tapety sa líšia aj v použití. Po zakúpení niektorých ich môžete ihneď začať používať, stačí ich zriediť vodou v súlade s pokynmi. Vzhľadom na to, že sa dáva prednosť tomuto druhu dekoratívneho náteru, nie sú potrebné žiadne špeciálne schopnosti na jeho nanášanie na povrch..

Druhý typ tekutej zmesi sa vždy predáva v jednej farbe – bielej. Preto, aby ste získali ďalšie farby, je potrebné mať zručnosti v práci so špeciálnymi farbivami. Na vytváraní požadovaného odtieňa sa podieľajú iba profesionálni majstri..

Aké sú výhody a nevýhody tekutých tapiet?

Pred použitím takéhoto povlaku na aplikáciu na povrchy sa musíte zoznámiť s ich výhodami a venovať pozornosť nevýhodám..

Tekuté tapety majú nasledujúce výhody a nevýhody:

 1. Medzi výhody patrí ich rýchle schnutie, možnosť nanesenia zmesi na nerovné steny a úspešné odstránenie drobných povrchových chýb (drsnosť, švy).
 2. Vďaka svojmu ekologickému zloženiu je možné tapety použiť na pokrytie stien vo všetkých miestnostiach vrátane detských izieb, čo umožnilo takýmto náterom získať pozitívne recenzie..
 3. Tapeta sa vyznačuje elasticitou a môže zostať na stenách po dlhú dobu, čo je oveľa výnosnejšie ako používanie rolky.
 4. Ich dobrá priepustnosť vzduchu je považovaná za dôležité plus. To znamená, že vďaka takému priedušnému povlaku sa môžete v miestnosti spoľahnúť na zdravú mikroklímu..

Všetky druhy tekutých tapiet sú nehoriace, bezprašné, bez zápachu a šetrné k životnému prostrediu Všetky druhy tekutých tapiet sú nehoriace, bezprašné, bez zápachu a šetrné k životnému prostrediu Staňte sa dizajnérom vlastného bytu, ukážte všetkým svoj jedinečný štýl a nebojte sa experimentovať Staňte sa dizajnérom vlastného bytu, ukážte všetkým svoj jedinečný štýl a nebojte sa experimentovať

Pri výbere tekutej zmesi na zdobenie stien by sa mali samozrejme vziať do úvahy všetky výhody takéhoto povlaku. Existujú však určité nevýhody, ktoré si tiež vyžadujú pozornosť:

 • Medzi nevýhody patrí kontraindikácia používania takýchto tapiet v miestnostiach s vysokou vlhkosťou..
 • Niekedy je stena počas prevádzky poškodená. Takéto nedostatky je však možné napraviť použitím novej zmesi..

Mimochodom, dôležitá otázka, ktorá môže trápiť mnoho ľudí, je rozhodujúca, či uprednostniť takú povrchovú úpravu – existujú nejaké kontraindikácie pre používanie takejto tapety?

Je tekutá tapeta zdraviu škodlivá

Vďaka svojej špeciálnej štruktúre (mikroporéznej) a malej drsnosti majú také tapety vlastnosti, ktoré na ostatných nemajú žiadny negatívny vplyv..

Bohatosť odtieňov a možnosť vytvárania kresieb vám umožní popustiť uzdu kreativite Bohatosť odtieňov a možnosť vytvárania kresieb vám umožní popustiť uzdu kreativite

Vlastnosti:

 1. S ich pomocou je zabezpečená normálna tepelná izolácia v miestnosti..
 2. Vysoké antistatické vlastnosti zabraňujú hromadeniu prachu a odolávajú absorpcii pachov.
 3. Majú určité množstvo zvukovej izolácie.
 4. A čo je najdôležitejšie, vzhľadom na skutočnosť, že pozostávajú z prírodných zložiek, tapeta nie je toxická, takže ich použitie sa odporúča pre každého. Dokonca aj pre tých, ktorí trpia alergickými reakciami.

Tekuté tapety: recenzie spotrebiteľov

Medzi spotrebiteľmi, ktorí sa rozhodli použiť taký dekoratívny povlak, existujú pozitívne recenzie a úplne opačné..

Negatívne komentáre väčšinou zanechávajú tí ľudia, ktorí pri aplikácii zmesi urobili niečo zlé. Ich recenzie sú plné negatívnych vyhlásení z dôvodu nedodržania správnej techniky dokončovania..

Niekedy sú dôvodom takejto zlej skúsenosti nepohodlné nástroje pre túto prácu alebo nepripravené obloženie stien..

Koniec koncov, ako je uvedené vyššie, pred aplikáciou zmesi na problémové oblasti je možné ich ošetriť špeciálnymi roztokmi. Preto tie negatívne recenzie.

Tekuté tapety sa dajú ľahko vyrobiť a nanášať na strop alebo stenu Tekuté tapety sa dajú ľahko vyrobiť a nanášať na strop alebo stenu Antistatické vlastnosti tekutých tapiet odpudzujú prach Antistatické vlastnosti tekutých tapiet odpudzujú prach

Väčšina ľudí, ktorí sa rozhodnú vyzdobiť svoj domov tekutými tapetami, však nepodporuje taký negatívny názor a ich recenzie majú pozitívnu vlastnosť. Je to spôsobené dobrou prípravou pred začatím celého procesu..

Neverte mylne, že perfektný náter môžu urobiť iba profesionáli. Hlavnou vecou je mať väčšiu dôveru a najskôr sa zoznámiť s technikou aplikácie tejto zmesi, potom je každému zaručený dobrý výsledok. Nenechajte sa preto rozrušiť čítaním negatívnych recenzií..

Samotná technika aplikácie je trochu podobná „natieraniu masla na chlieb“. Ak dodržíte všetky pokyny, tento proces môže byť zábavný a môže byť aj skvelým spôsobom, ako si zlepšiť náladu..

Čo je to tekutá tapeta a ako s ňou pracovať (video)

 

Tapety si dnes získali dôveru mnohých spotrebiteľov. Navyše ich možno použiť úplne v akejkoľvek miestnosti. Vďaka takejto dekoratívnej povrchovej úprave je možné miestnosť dokonale vyzdobiť a skryť možné chyby. Celý proces aplikácie nevyžaduje určité zručnosti a schopnosti a výsledok prekročí všetky očakávania majiteľa domu.. 

Interiérový dizajn s tekutými tapetami (foto)