Moderné lišty v interiéri na oddelenie tapety

Pomocou výliskov môžete vytvoriť jedinečné panely Pomocou výliskov môžete vytvoriť jedinečné panely Výlisky v interiéri sa používajú na zdobenie stien. Vďaka nim môžete vytvárať rôzne tvary a navrhovať ich v rôznych štýloch. Takéto detaily interiéru je možné kombinovať s farbou, tapetami, dekoratívnou omietkou, detailmi MDF. Lišty je možné použiť pri zónovaní miestnosti alebo vizuálne rozdeliť dlhé časti na menšie..

Moderný štýl: dekorácia na stenu s tapetami a lištami

Zdobenie stien tapetami a lištami je jednou z obľúbených techník zdobenia stien medzi mnohými návrhármi. Formovanie je stropný dekor, pomocou ktorého môžete v štandardnom interiéri dodať úľavu a objem.

Lišty sa používajú z rôznych materiálov, ale častejšie sa používa polyuretán, polystyrén alebo plast. Prevalencia týchto materiálov naznačuje jednoduchú inštaláciu, nízke náklady a dobré vlastnosti – pevnosť, trvanlivosť a ľahkosť..

Pomocou výliskov môžete zdôrazniť všetku originalitu nástenných malieb, obrazov alebo iných umeleckých diel Pomocou výliskov môžete zdôrazniť všetku originalitu nástenných malieb, obrazov alebo iných umeleckých diel

Možnosti aplikácie výliskov:

 1. Výlisky bielych tónov na tmavej stene. Lišty sa používajú nielen na dekoráciu stien, ale aj na okenné a dverné otvory, stropy a nábytok. Biele lišty sa používajú na ozdobenie miestnosti stenami tmavej farby, aby bol interiér útulnejší a vzdušnejší. Existuje aj technika, keď sú stropná línia, sokel a lišta pozorované v rovnakom tóne. Preto môžete zdôrazniť všetku originalitu nástenných malieb, obrazov alebo iných umeleckých diel..
 2. Ľahké nástenné lišty v pastelových farbách. Táto kombinácia sa vhodne používa v obývacej izbe. Môžete tak zvýrazniť obrazy alebo rodinné fotografie. Rekreačnú oblasť môžete zvýrazniť monochromatickým tvarovaním, nasmerovaním svetla na stropnú lampu alebo luxusnou podlahovou lampou..
 3. Farebné lišty. Takéto stenové lišty si v tejto sezóne získali osobitnú pozornosť. Sú namaľované farbou o jeden alebo dva vyššie tóny alebo naopak pod farbou steny, hlavnou farbou stien alebo sýtymi tónmi..

Pri správnom výbere a správnom použití môžu výlisky vytvárať skutočné architektonické kompozície. Pri správnom výbere a správnom použití môžu výlisky vytvárať skutočné architektonické kompozície.

Na vytvorenie jedinečných architektonických prvkov na stenách stačí zapojiť fantáziu a všetko si presne naplánovať, potom vás výsledok nenechá čakať.

Tapeta s tvarovaním v interiéri: rôzne možnosti

Tapeta s tvarovaním v interiéri sa za posledné desaťročia stala veľmi populárnou a zdobí domácnosti mnohých ľudí. Takéto dekoratívne prvky nielen zdobia vaše steny, ale môžu tiež vykonávať praktické funkcie v miestnosti..

Formovacie aplikácie a dizajn:

 • Dvere a okná. Prilepením lišty pozdĺž okraja okenného otvoru a natretím farbou rovnakého odtieňa ako rám budete môcť okno vizuálne zväčšiť. Lišty nalepené okolo dverí budú vyzerať rovnako..
 • Steny. Vhodné bude zdobenie tvarovaním na križovatke rôznych materiálov. Napríklad stenu 60-70 cm od podlahy je možné pokryť tapetou a nad ňou namaľovať farbou. Potom tvarovanie v tomto prípade, ktoré bude namaľované tak, aby zodpovedalo tapetám, vytvorí dodatočný dekoratívny efekt a nenechá tapetu vypadnúť pozdĺž čiary ich lepenia. Dizajn je možné doplniť rozdelením steny lištami v spodnej časti na štvorce a prilepením ozdobnej bagety.
 • Strop. Ak chcete zvýšiť výšku miestnosti, mali by ste usporiadať dvojitý pás výliskov ako stropný výlisok s medzerou niekoľko centimetrov.

Pomocou výliskov môžete vytvoriť neobvyklý dizajn miestnosti, ktorý nenechá nikoho ľahostajným. Pomocou výliskov môžete vytvoriť neobvyklý dizajn miestnosti, ktorý nenechá nikoho ľahostajným.

Tiež na steny vyskladajú rôzne rytmické štruktúry lištami alebo ozdobia fotografie, obrazy, panely a ďalšie dekoratívne kompozície..

Formovacia maľba (video)

Ako oddeliť kombináciu dvoch typov tapiet na stenu

Ako oddeliť tapetu týchto dvoch typov na stene? Budete si myslieť. Nie je toľko možností, ale jednou z najobľúbenejších je dizajn takýchto kombinácií s lištami, ktoré dodajú vášmu interiéru neobvyklý a moderný vzhľad..

Pri zdobení miestnosti môžete na začiatku natrieť steny farbou alebo lepiacou tapetou a potom, po dokončení počiatočného spracovania, vložky lepidla, ktoré sú vyrezané z tapety a majú veľkú hrúbku. A pre väčšiu krásu sa navrhuje, aby boli tieto vložky ozdobené lištami. Tento spôsob dekorácie je vhodný pre miestnosti, ktoré sú zariadené v barokovom alebo klasickom štýle..

Lišty sa používajú nielen na oddeľovanie tapiet, ale aj na dekoratívny efekt. V závislosti od veľkosti vrstiev tapety môže byť lišta nalepená na vrch alebo Lišty sa používajú nielen na oddeľovanie tapiet, ale aj na dekoratívny efekt. V závislosti od veľkosti vrstiev tapety môže byť lišta nalepená na vrch alebo “vyrezaná” do steny

Kombináciou niekoľkých typov tapiet a ich rozdelením na úpravu môžete zónovať akýkoľvek priestor. Vďaka tomuto prístupu môže každý člen rodiny získať svoj vlastný kútik. Hlavnou vecou je správne usporiadať nábytok.

Odrody stenových výliskov a ich aplikácia

Odrody stenových líšt môžu byť vyrobené z rôznych stavebných materiálov a mali by tiež zodpovedať celkovému dizajnu fasádnych stien. Ďalej zvážte, aké typy výliskov sú.

Formovacie materiály:

 1. Sadra. Štukatérske výrobky zo sadry majú dekoratívne vlastnosti. Sádrové lišty sú inštalované na steny, stropy, ako aj do medzery medzi týmito povrchmi. Sú upevnené alabastrom, ktorý má vynikajúci výkon.
 2. Polyuretán. Rovnako ako sadrové lišty sú pripevnené k stenám a stropom špeciálnym akrylovým lepidlom. Po inštalácii je taký výlisok potrebný pri dodatočnom lakovaní..
 3. Drevo. Vo väčšine možností sú to rohy, koľajnice, rôzne platne, ktoré je možné nainštalovať na akékoľvek miesto. Inštalácia sa vykonáva súčasne s lepidlom a klincami.
 4. Kov. Najpopulárnejšími predstaviteľmi takýchto výrobkov sú krokové rohy, hliníkové prahy a rohy dlaždíc. Inštalujú sa dvoma spôsobmi – buď sa inštalujú za obkladový materiál a držia sa lepidlom, alebo sa upevňujú samoreznými skrutkami.
 5. Plast. Medzi plastovými výrobkami sa nachádzajú predovšetkým kryty stien a rohy. Výnimkou môžu byť plastové soklové lišty..
 6. Samolepiace výlisky. Tento typ môže byť vyrobený z rôznych materiálov, ale väčšina z nich je guma a plast. Predstaviteľom takýchto výrobkov je obrubníková páska, ktorá je vyrobená z gumy a používa sa na spojenie vane so stenami. Rovnako bežným typom samolepiacich výliskov je tvarovanie do drážky. Nainštalujte ho do drážky a slúžte ako dekoratívny prvok.

Pri výbere soklovej lišty dávajte pozor na materiál, z ktorého je vyrobená a na jej šírku. Pri výbere soklovej lišty dávajte pozor na materiál, z ktorého je vyrobená a na jej šírku.

Pri plochých stenách sa rozhodnite pre drevené lišty, ale pripravte sa na vysoké ceny.

Je potrebné poznamenať, že lacné lišty vyrobené z lacných drevín sú perfektné pre šindľové miestnosti.

Najlepšou voľbou by bola polyuretánová soklová lišta. Má nízke náklady a jednoduchú inštaláciu. Čím vyšší je strop, tým by mala byť lišta širšia.

S hlbokými embosovanými bagetami sa bude od prachu ťažšie manipulovať S hlbokými embosovanými bagetami sa bude od prachu ťažšie manipulovať

Teraz ste sa veľa dozvedeli o výliskoch a o tom, z akých materiálov sú vyrobené. Pri správnom zaobchádzaní môžu byť v dome vytvorené skutočné architektonické kompozície. Nikdy nie je neskoro začať prejavovať fantáziu a pri práci s lištami je to dôležitý jav..

Možnosti inštalácie lišt

Dnes existuje niekoľko možností inštalácie lišt. Je dôležité začať s výpočtom množstva všetkého materiálu. Rozmery miestnosti, merané v metroch, musia byť delené dvoma a získate dĺžku jedného prvku štandardnej veľkosti..

Technológiu inštalácie soklových líšt existujú dva spôsoby:

 • Inštalácia na tapetu. Spojovacie prvky sa vyrábajú na pripravenej zarovnanej a tapetovanej stene.
 • Holá montáž na stenu. Pred začatím postupu je potrebné steny omietnuť a natrieť. Výsledkom bude, že strop s bagetou bude vyzerať ako jeden celok a rímsa bude spoľahlivejšie držať..

Stropné lišty slúžia na obohatenie štýlu interiéru obytného priestoru Stropné lišty slúžia na obohatenie štýlu interiéru obytného priestoru

Remeselníci odporúčajú začať lepiť sokel z rohov miestnosti, pretože je to najťažší proces inštalácie. Najprv by ste mali pripevniť všetky rohy a potom medzi ne prilepiť rovné pásy činiek..

Ako prilepiť lištu na tapetu (video)

Ak budete počúvať naše odporúčania pre prácu s dekoratívnymi prvkami – lištami, potom sa vám postup inštalácie bude zdať celkom jednoduchý. Vďaka tomu získa vaša izba vďaka dekoratívnym filetom nevídanú krásu a milosť..

Lišty na oddeľovanie tapiet v interiéri (foto)