Kresby na tapetách: nové možnosti v interiéri

Vzor na tapete hrá dôležitú úlohu: môže skryť mnoho nedostatkov a zhoršiť stav miestnosti. Vzor na tapete hrá dôležitú úlohu: môže skryť mnoho nedostatkov a zhoršiť stav miestnosti. Dnes si môžete vybrať tapetu pre každý vkus a farbu. Ale niekedy farba tapety nie je taká dôležitá, ako to, čo je na nej zobrazené. Tapeta so vzormi má navyše oveľa viac možností. Vďaka takýmto kresbám môžete svoju izbu vizuálne zväčšiť a zosvetliť, alebo naopak, menšiu a tmavšiu, všetko závisí od vašich túžob a fantázie..

Tapeta so vzorom na steny: vytvorenie módneho dizajnu

Tapeta so vzorom teraz opäť zaujíma vedúce postavenie v interiérovej móde. Vďaka ich správnej kombinácii s dekoratívnymi prvkami a nábytkom v interiéri sa vaša izba uzdraví novými farbami a určite upúta pozornosť všetkých hostí..

Vzory tapiet je možné rozdeliť na dva hlavné typy.

Tapeta zobrazujúca prísne geometrické tvary je charakteristická pre mnoho moderných štýlov: moderný, high-tech a minimalizmus Tapeta zobrazujúca prísne geometrické tvary je charakteristická pre mnoho moderných štýlov: moderný, high-tech a minimalizmus

Prvý typ vzorov tapiet:

 1. Tapeta s abstraktným vzorom. Také tapety pripomínajú náhodnosť, konkrétne nedbalo umiestnené škvrny, škvrny, škvrny, ťahy štetcom. Ale môžu byť lepené bez úpravy vzoru. Abstraktné tapety môžu byť reliéfne a ploché. Vhodný vzhľad pre tieto obrázky je minimalizmus a moderný štýl..
 2. Tapeta s geometriou. Vzor sa opakuje ako rôzne alebo identické geometrické tvary. Pre tieto tapety sú vybrané záclony a nábytok v pokojnom rozmedzí. Kresba sa zvyčajne cvičí v moderných štýloch..
 3. Tapeta s pruhmi. Séria prúžkov rôznych veľkostí. Vzor je z niekoľkých základných a dobre sa hodí k iným druhom farieb, napríklad k geometrickým. Vhodné pre minimalistické a tradičné štýly.

Nie každý si môže dovoliť ozdobiť stenu kameňom: pre takýchto ľudí existujú tapety s imitáciou muriva Nie každý si môže dovoliť ozdobiť stenu kameňom: pre takýchto ľudí existujú tapety s imitáciou muriva

Druhý typ vzorov tapiet:

 • Tapeta s kvetinovými vzormi. Jemné damaškové jemné vzory, ktoré sa vykonávajú hlavne vo svetlých odtieňoch, ale vyžadujú, aby boli v interiéri prítomné svetlé detaily interiéru. Takéto povlaky je možné lepiť v akomkoľvek štýle miestnosti..
 • Tapeta s klasickým vzorom. Opakovanie určitých znakov, ktoré môžu zdôrazniť perleťové textúry. Takáto dekorácia steny sa znova spojí do celkového vzoru, ale vyžaduje úpravu. Podobný štýl tapiet sa používa v tradičnom štýle, striktne sa kombinuje s lakonickým nábytkom..
 • Tapeta s orientálnym vzorom. Obrázky orientálnych hieroglyfov, afrických zvierat, témy arabských kobercov. K dispozícii sú tiež kotúčové materiály s nápismi alebo citátmi v akomkoľvek jazyku. Táto farba sama o sebe bude hlavným pozadím v interiéri, preto si vyžaduje jemné detaily dekorácie..
 • Tapeta s imitáciou vzoru. Imitácia textúr nielen z prírodných materiálov: kameň, drevo, kov, tkanina, ale aj kožené čalúnenie alebo staré drevo. Tieto tapety prinesú do vášho bytu originalitu a originalitu..

Vzorované tapety sú vhodné na dokončenie akejkoľvek miestnosti. Stojí však za zmienku, že by mali byť vybrané na základe funkčného účelu miestnosti. Geometrické vzory s horizontálnym motívom si nájdu svoje miesto v obývačke, ale kvetinová téma sa bude lepšie hodiť do spálne..

Návrh tapety na stenu (video)

Geometrická tapeta: vytvorte vzory s jednoduchými tvarmi

Tapeta s geometrickým vzorom ľahko nastaví v miestnosti určitý rytmus a dynamiku. Vedia ovplyvniť jeho hranice a porozumenie všeobecnej situácii, ako aj opraviť chyby stien.

Mali by ste venovať pozornosť nielen farbe tapety, ale aj vzoru: niektoré geometrické tvary môžu miestnosť ešte zmenšiť. Mali by ste venovať pozornosť nielen farbe tapety, ale aj vzoru: niektoré geometrické tvary môžu miestnosť ešte zmenšiť.

Vlastnosti tapety s geometrickými vzormi:

 1. Hladké čiary. Tapeta s týmto vzorom sa častejšie používa na zmenu veľkosti miestnosti. Horizontálne čiary prispievajú k vizuálnej expanzii stien a zvislé čiary vytvárajú výsledok ďalšieho otvoreného priestoru.
 2. Veľké geometrické ozdoby. Takéto figúrky vytvárajú na stene akcent. A tiež vizuálne zmenšiť priestor.
 3. Tapeta s malými geometrickými vzormi. Vďaka nim bude miestnosť priestrannejšia a širšia..
 4. Obdĺžniky a štvorce. Takéto čísla vyjadrujú jednoduchosť a zdržanlivosť. Vďaka nim sa môžete sústrediť alebo naopak relaxovať. Tento motív figúrok vytvára výsledok pokojného interiéru, ktorý nepokazí svetlé doplnky..

Použitie geometrických motívov v interiéri vám umožní správne zariadiť akúkoľvek oblasť miestnosti. Takáto tapeta sa spravidla používa v priestranných miestnostiach, kde sa vykonáva niekoľko funkcií naraz..

Jednoduché a originálne návrhy tapiet pre domácich majstrov

Kreslenie obrázkov na tapetu vlastnými rukami je jedinečnou príležitosťou na premenu interiéru a zároveň na jeho individualizáciu. Jemné skice v pastelových farbách naplnia miestnosť útulnosťou a jasná kresba vyjadrí váš vycibrený vkus.

Ak chcete zmeniť interiér bez lepenia nových tapiet, potom sú pre vás vhodné špeciálne nálepky na stenu. Ak chcete zmeniť interiér bez lepenia nových tapiet, potom sú pre vás vhodné špeciálne nálepky na stenu.

Tipy na prácu vlastnými rukami:

 • Je lepšie namaľovať tie nátery, ktoré sú určené na farbenie, a to netkané, vinylové a sklenené vlákna.
 • Po úplnom zaschnutí hlavnej vrstvy sa odporúča nanášať vzory vlastnými rukami na už namaľované tapety.
 • Na uľahčenie práce používajte špeciálne nástroje (špongia, šablóna, valček z prírodných materiálov).
 • Používajte farby na vodnej báze. Sú dobré, pretože keď doň pridáte akýkoľvek pigment, môžete získať akýkoľvek odtieň.

Na kreslenie zložitých vzorov vlastnými rukami je lepšie použiť šablónu. Vystopovaním na stenu získate jasný obrys, ktorý zostane natretý farbou. Ak chcete striktne symetrické vzory, mali by ste vykonať značkovanie pomocou pásky a olovnice.

Ďalšia vec, ktorú môžete urobiť vlastnými rukami, je práca s projektorom. Kresba sa premieta na stenu, potom načrtneme jej obrysy a odvážne maľujeme.

Tiež nie je ťažké vytvárať vzory na samolepiacom filme vlastnými rukami. Stačí ich vytlačiť na ploter a odstrániť ochrannú vrstvu z filmu, prilepiť ich na stenu a vyhladiť všetky záhyby rukami..

Všetky technológie na kreslenie vzoru na tapetu nie sú v zásade komplikované, hlavnou vecou je vybrať správny obrázok a venovať tomu dostatok času. A potom sa stane vašim tajomstvom, vďaka ktorému vynikne vaša škôlka, spálňa alebo kuchyňa svojou originalitou..

Tapeta s veľkým vzorom v modernom interiéri

Tapetu s veľkým vzorom je potrebné používať správne, potom bude váš interiér obzvlášť štýlový a zaujímavý. Takéto povlaky budú vždy v móde a vysokokvalitné tapety vám budú slúžiť dlho..

Tapeta s veľkým vzorom je vhodná iba pre veľké miestnosti. Tapeta s veľkým vzorom je vhodná iba pre veľké miestnosti.

Win-win možnosti s veľkým vzorom tapety v interiéri:

 1. Akcentová stena. Na jednu zo stien je možné aplikovať aktívny ornament, ktorý upúta pozornosť každého. Vyberte si požadovanú tapetu – grafickú, kvetinovú alebo abstraktnú. Nábytok spárovaný s touto stenou by mal byť v neutrálnych tónoch. Akcentovaná stena bude priaznivo vyzerať s viacúrovňovým stropom. Veľký ornament na tapety vytvorí kontrast a zvýrazní architektúru miestnosti..
 2. Kúpeľňa. Ak sú rozmery kúpeľne dostatočne veľké, môžete na vrchné časti steny prilepiť zaujímavú tapetu a spodnú časť orezať dlažbou. Tapeta s kvetinovou potlačou v jemných tónoch vyzerá skvele v kombinácii s detailmi bronzového dekoru v klasickom štýle.
 3. Kuchyňa. Víťaznou možnosťou by bolo použiť tapetu s dynamickým vzorom na hornú časť steny. Akonáhle bude spodná časť obložená pracovnou plochou. Vďaka tejto myšlienke bude priestor ľahší a menej preplnený..
 4. Rám. Vytvorte si vlastné umelecké dielo tak, že vystrihnete vzory z tapiet a prilepíte ich do formovacieho rámu. Efektnejšie budú vyzerať rámy s bielo-strieborným alebo zlatým pokovovaním. Táto technika vizuálne pomôže zväčšiť plochu miestnosti a vytvoriť pocit vzdušnosti..
 5. Strop. Vložením tapety s geometrickými alebo kvetinovými vzormi môžete zdôrazniť kompozičné centrum a zvýrazniť architektúru miestnosti..

Veľké obrázky na tapete vám pomôžu zdôrazniť jednu alebo druhú stranu v interiéri. Ale podľa rady odborníkov je stále lepšie používať takú tlač vo veľkých miestnostiach, kde je dostatok priestoru na dekoráciu..

Tapeta s nápismi: originálny dizajn na steny

Tapeta s nápismi na stene je jedným z trendov našej doby. Konštrukcia takýchto náterov je veľmi veľká, takže si môžete vybrať akúkoľvek možnosť v závislosti od štýlu vášho interiéru..

V špeciálnych salónoch si môžete objednať svoj jedinečný nápis na tapete V špeciálnych salónoch si môžete objednať svoj jedinečný nápis na tapete

Nápisy v rôznych štýloch:

 • Podkrovie. Veľké nápisy s trojrozmernými obrázkami, skladajúce sa zo slov mestských tém, odkazujú iba na brutálne interiéry.
 • Minimalizmus. Jednoduché písma vo forme písmen a štítkov. Farba je zvyčajne dvojfarebná – čiernobiela alebo sivá a biela.
 • Barokový. Zložité monogramizované písma (napríklad paisleyové motívy) rozjasnia historický štýl.

Kreslenie obrázkov na stenu pomocou šablóny (video)

Použitím tapety so vzorom alebo rôznych nápisov môžete svoj byt premeniť, dodať mu požadovaný štýl alebo urobiť neobvyklé interiérové ​​prostredie. V závislosti od svojich schopností a túžby môžete vytvoriť čokoľvek, hlavnou vecou je veriť vo výsledok svojho stvorenia.

Príklady obrázkov na tapete (foto)