Klasické tapety: čo je dnes trendy

Klasické tapety boli vždy žiadané, a to je odôvodnené: vyzerajú skutočne elegantne a budú sa hodiť do akéhokoľvek interiéru Klasické tapety boli vždy žiadané, a to je odôvodnené: vyzerajú skutočne elegantne a sú vhodné do akéhokoľvek interiéru. Ako viete, móda sa rýchlo mení a klasika je vždy žiadaná. A k tomuto porekadlu patrí aj klasická tapeta. Poradca v obchode veľmi často hovorí pretrvávajúcemu zákazníkovi: „Vyberte si klasiku, nič nepokazíte.“ A to je pravda, pretože farby, textúra, vzor, ​​motívy klasických tapiet pôsobia kedykoľvek presvedčivo..

Tapeta „klasická“: kvetinová potlač

Kvetinová potlač sa už dlho stáva klasikou a už dlho nie je atribútom iba romantických a roztomilých izieb, ako aj miestnosti v štýle krajiny alebo Provence. Kvetinová téma sa hrá so škandinávskymi interiérmi, eklekticizmom, fúziou, ošúchaným štýlom atď..

Ale nie každá kvetinová potlač je klasika. Grafické, počítačové, zjednodušene povedané, kvety do klasického štýlu nepatria. Takáto tapeta na stenu je už viac ako len tapeta. Akákoľvek neštandardná, akákoľvek moderná štylizácia kvetinovej potlače je už prízvuk. A klasická tapeta je takmer vždy pozadím, elegantnou neutrálnosťou, ktorá priaznivejšie predstavuje interiér..

Najbežnejšou klasickou témou tapety je kvetinová potlač. Najbežnejšou klasickou témou tapety je kvetinová potlač.

Klasická kvetinová tapeta sa vyznačuje:

 1. Tradičná vizualizácia kvetov (zjednodušene povedané, okamžite pochopíte, že ide o kvetinu, obrázok vás neprekvapí);
 2. Docela časté kreslenie a veľké, alebo naopak – malé a vzácne, ale bez jasnej lineárnosti;
 3. Veľa kudrliniek, kriviek, jemnosť;
 4. Šablónové obrázky kvetov.

Medzi klasickými kvetinovými tapetami existujú tapety, ktoré sú vhodné iba do obývačky (napríklad v spálni budú pôsobiť pompézne), alebo len do spálne (do obývačky príliš jednoduché a romantické).

Tapeta v klasickom štýle v interiéri: variácie

Do klasického štýlu však samozrejme nepatria len kvetinové tapety. Je zaujímavé, že samotný klasický štýl sa formoval pomerne dlho a nemožno ho nazvať ortodoxným.

Klasikou v interiéri sú:

 • Kombinácia starožitných a moderných kusov nábytku;
 • Štylizované doplnky, často so zlacením;
 • Textil vyšívaný v tradičných, dalo by sa povedať, starodávnych témach, vzoroch;
 • Všeobecná farebná kombinácia prvkov bez domýšľavosti, príliš očividných akcentov.

Empírový štýl je najvýraznejším predstaviteľom klasického štýlu: miestnosť v tomto štýle je podobná interiéru hradu alebo veľmi bohatého obydlia. Empírový štýl je najvýraznejším predstaviteľom klasického štýlu: miestnosť v tomto štýle je podobná interiéru hradu alebo veľmi bohatého obydlia.

Klasicizmus, ktorý je v mysliach mnohých jasne spojený s aristokraciou, sofistikovanosťou, štýlovou zdržanlivosťou, sa v tapetách prejavuje rovnakými znakmi.

Ak sú akcenty skôr jasné, šťavnaté, potom iba v detailoch. Vezmite si napríklad tapetu pop art. Sami sú svetlí, nasýtení, ak nie farbou, tak dejom, svojou originalitou. Pre klasikov to neplatí.

V moderných interiéroch sa čoraz častejšie hrá empírový štýl, ktorý je dosť bohatý, ak hovoríme o jeho histórii, štýle. Empírový štýl je jas, vážnosť, ríša luxusu, ale luxus, nevystavovaný kvôli verejnej chvále. Veľmi tenká hranica medzi chvastaním sa, túžbou urobiť váš domov „bohatým a veľkolepým za každú cenu“ a skutočnou presvedčivosťou štýlu.

Ale práve táto úloha je dnes pre mnohých atraktívna. Klasické tapety v empírovom štýle sú drahé tapety s autorskými ozdobami a vzormi. Monochromatická tapeta pre klasický interiér v empírovom štýle je neprijateľná.

Klasická tapeta v interiéri vidieckeho domu (video)

Tapeta na steny: klasika v modernom dome

Aj ten najideálnejší klasický interiér pre mnohých bude pôsobiť nudne, ak nenesie známky dnešnej doby. A ak je jediným takýmto znakom plazmový televízor, nemá to nič spoločné so štýlom a vkusom..

Pri stenách s miernymi nerovnosťami sa odporúča reliéfna tapeta. Pri stenách s miernymi nerovnosťami sa odporúča reliéfna tapeta.

Rovnaká klasická tapeta môže situáciu vyriešiť zaujímavým spôsobom:

 1. Prízvuk jedna stena. Najjasnejšia, možno veľmi drahá alebo dizajnérska tapeta v klasickom štýle ozdobí centrálnu stenu miestnosti a tapeta rovnakého plánu, ale nie taká jasná a s najväčšou pravdepodobnosťou nie tak drahá, spustí túto stenu..
 2. Oddelené oblasti v miestnosti môžu byť ozdobené tapetami s textúrovanou textúrou. Tieto zóny je možné zarámovať, je možné vyrobiť ďalšie ozdobné lemovanie. Môžu to byť oblasti na čele postele, televízne priestory v obývacej izbe alebo stenové oblasti s fotorámčekmi na chodbe..
 3. Používajte imitačné materiály. V klasickom štýle sa dosť často používa horizontálna kombinácia..
 4. Na voľné steny urobte vložky zo zvyškov tapiet z hodvábnej obrazovky alebo textilných tapiet. Funguje to na princípe rovnakých oddelených zón, používajú sa iba určité typy tapiet..
 5. Použite širokoformátovú tapetu v klasickom štýle. A tam sú niektoré, veľmi zaujímavé. Existujú fotopapier, ktorý používa zápletky klasickej maľby, svetové majstrovské diela. Veľmi svieže a štýlové.

Tapety pre klasický štýl sa tiež vyznačujú: použitím priamych línií, kvetinových a rastlinných vzorov, geometrických motívov, starých ozdôb a rôznych monogramov.

Klasická tapeta v interiéri spálne

Spálňa je miestom, kde je klasika vždy aktuálna. Minimálne preto, že klasická tapeta nenaruší atmosféru pokoja, pohody, lakonizmu, ktorá je v tejto miestnosti taká dôležitá..

Tapeta v klasickom štýle bude ideálna pre spálňu: spravidla sú všetky klasické tapety neutrálne alebo svetlé farby. Tapeta v klasickom štýle bude ideálna pre spálňu: spravidla sú všetky klasické tapety neutrálne alebo svetlé farby.

To neznamená, že by v spálni mali byť použité iba ľahké monochromatické tapety, skôr nudné, neutrálne. Najprv sa pozrite na tapety s prírodnou tematikou (kvety a iné rastliny), vždy prinášajú do interiéru ľahkosť a pokoj. Ale zároveň v nich nie je monotónnosť a vlastnosť rýchleho nudy. Módna farba, napríklad tehlová a svetlá, na nej sú priehľadné, pomerne veľké kvety – čerstvé aj klasické.

Za druhé, tradičná pruhovaná tlač je vždy štýlová a prísna. Ale tmavý prúžok v spálni bude pôsobiť pochmúrne, preto zvoľte tapetu, kde sú vybrané prúžky rôznych veľkostí v dnešných módnych farbách, napríklad lila.

Svetlé steny sú všestrannou kulisou akéhokoľvek nábytku. A ak je vaša spálňa malá, zvoľte svetlú tapetu s pekným stredne veľkým vzorom. A potom bude vaša spálňa ľahká a útulná.

Lepenie tapety v klasickom štýle (video)

Pri výbere klasického obkladu stien sa vyhnite zložitosti vnímania tapiet, čo znamená pestrosť, tmavé farby, obrázky a vzory nepochopiteľné naraz atď. Klasika je vždy ľahko vnímateľná, vždy spustí všetky kúzla prostredia a pomôže „spriateliť sa“ s prvkami interiéru..

Mať dobrý výber!

Príklady klasických tapiet (foto)