Kamenné tapety: častica pôvodnej prírody v každom dome

Vzhľad kamenných tapiet je obzvlášť estetický. Vzhľad kamenných tapiet je obzvlášť estetický. Pred nejakým časom vytvorili papierové tapety skutočnú revolúciu vo svete dizajnu: ľudia začali zdobiť steny svojho domova rôznymi vzormi a vzormi, ktoré sa zmenili na skutočné umenie. Nedá sa poprieť, že za posledných sto rokov boli papierové tapety skutočne najobľúbenejším materiálom na dekoráciu interiéru. V určitom okamihu si mnoho návrhárov uvedomilo, že papierové tapety už nie sú také zaujímavé a neobvyklé: papierové tapety nájdete takmer v každom byte. Pretože pre kreatívneho človeka je najdôležitejšia jedinečnosť a exkluzivita jeho práce, mnoho dizajnérov začalo hľadať nové riešenie pre zdobenie tapiet experimentovaním s rôznymi materiálmi. A jedného nádherného dňa boli svetu predstavené kamenné tapety. Táto kamenná stena bude vyzerať skvele v každom interiéri..

Kamenná tapeta v interiéri: odvážne riešenie pre kreatívnych ľudí

Kamenná tapeta je veľmi tenká vrstva umelého kameňa vyrobená vo forme dlaždíc. Hrúbka takýchto tapiet nepresahuje 15 milimetrov: dajú sa ľahko nainštalovať vlastnými rukami, sú odolnejšie ako ich papierová alternatíva. Ak vezmeme do úvahy rozdiely od bežného dokončovania umelým kameňom, potom výhody tapiet spočívajú v tom, že sú oveľa lacnejšie: na rozdiel od povrchovej úpravy kameňa si môžu kúpiť kamennú tapetu aj ľudia s priemerným príjmom..

Kamenná tapeta sa nezapáli ani pri priamom kontakte s ohňom Kamenná tapeta sa nezapáli ani pri priamom kontakte s ohňom

Kamennú tapetu je možné nainštalovať na akýkoľvek povrch, pretože je veľmi ľahká.

Kamenná tapeta nemá žiadne vonkajšie rohové prvky, čo umožňuje inštaláciu kamennej tapety ako bežnej dlaždice. Kamenné tapety sú spravidla vyrobené zo sadry: tento materiál je známy svojou pevnosťou a odolnosťou. V dôsledku toho sa neboja mokrého čistenia ani silných úderov. Ako viete, dekoratívny umelý kameň je na dotyk dosť chladný: na rozdiel od bežných povrchových úprav je kamenná tapeta teplá a príjemná na dotyk..

Dizajn kamennej tapety (video)

Čo je flexibilná kamenná tapeta

Flexibilný kameň je tiež zaujímavým riešením pre dekoráciu stien. Tento materiál je založený na vrstve pieskovca: flexibilný kameň je možné použiť na ozdobenie nielen stien: tento materiál je možné použiť na ozdobenie fasád, oblúkov, bazénov – čohokoľvek. Flexibilný kameň dostal svoje meno, pretože je dostatočne flexibilný na používanie a nemôžete sa obmedziť iba na jednu vzorovanú tapetu. Flexibilnú kamennú tapetu je navyše možné valcovať: rovnako ako jej papierový náprotivok..

Flexibilný kameň je prírodný dokončovací materiál Flexibilný kameň je prírodný dokončovací materiál

Flexibilná kamenná tapeta je odolná, čo ušetrí na budúcich opravách. Výrobcovia zaručujú, že flexibilné kamenné tapety vydržia 20-25 rokov.

Navyše, aj keď potrebujete tapetu nalepiť na veľkú plochu, zvládnete to aj bez švíkov. Napriek prítomnosti slova „kameň“ v názve sa takýto materiál dá veľmi ľahko rezať bežnými stavebnými nožnicami..

Schopnosť kombinovať tapety a kameň v interiéri

Ak skombinujete vrstvu tapety s pridaním kameňa, môžete získať neobvyklú kompozíciu. Dekoratívne kamene sú ekologickým materiálom, ktorý nevyžaduje špeciálnu starostlivosť: okrem toho je odolný voči rôznym hubám a plesniam.

K tapetám sa dobre hodí dekoratívny kameň K tapetám sa dobre hodí dekoratívny kameň

Je možné na tapetu prilepiť dekoratívny kameň

Mnoho ľudí sa zaujíma o otázku, či je možné na tapetu lepiť umelý kameň. Odpoveď: to sa dá urobiť, ak sú splnené určité podmienky; tento typ povrchovej úpravy má mnoho výhod.

Tu sú niektoré z nich, napríklad:

  1. Zdobenie v podobe kombinácie tapiet a umelého kameňa bude v každom interiéri vyzerať neobvykle: nastaví celkovú náladu miestnosti a pozitívne ovplyvní jej obyvateľov..
  2. Dekoračný kameň je možné prilepiť aj na sadrokartónové dosky. Ak vezmeme do úvahy drahšiu možnosť – prírodný kameň, treba poznamenať, že tento materiál nemožno použiť spolu so sadrokartónovými doskami, pretože je príliš ťažký. Jeho imitácia je oveľa ľahšia a sadrokartón odoláva hmotnosti tohto materiálu..
  3. Napriek tomu, že umelý kameň je drahší ako kamenné tapety, malé množstvo tohto materiálu si môže dovoliť takmer všetko. Aby sa neutratilo veľa peňazí na pokrytie celého povrchu steny kameňom, je potrebné ich skombinovať s tapetami..

Dekoratívny kameň, dokonca aj vo svetlých farbách, znižuje osvetlenie Dekoratívny kameň, dokonca aj vo svetlých farbách, znižuje osvetlenie

Ak sa rozhodnete na tapetu nalepiť dekoratívny kameň, potom musíte vziať do úvahy skutočnosť, že tento materiál nemusíte lepiť priamo na tapetu. Na mieste, kde plánujete lepiť kameň, by ste mali jednoducho odstrániť tapetu a zvyšky lepidla. Ak sa zistia nezrovnalosti, miesto inštalácie kameňa je možné omietnuť. Potom, čo sa ubezpečíte, že je stena dostatočne rovná a čistá, môžete začať obkladať stenu kameňom. Na spevnenie kameňa a zatraktívnenie v interiéri sa odporúča pokryť ho špeciálnym lakom..

Aké sú výhody tapiet napodobňujúcich kameň

Kamenné tapety sú rozpočtovým riešením pre ľudí, ktorí chcú dosiahnuť efekt kamenných múrov, ale nemajú dostatok finančných prostriedkov na to, aby si mohli dovoliť pravý alebo umelý kameň. Teraz je k dispozícii obrovský výber najrozmanitejších tapiet: od lacných papierových tapiet, ktoré napodobňujú murivo, až po drahé možnosti, ktoré je ťažké odlíšiť od originálu. Drahé tapety podobné kameňu sa spravidla vyrábajú v niekoľkých vrstvách, čo vytvára efekt skutočného materiálu. Aj keď sa na takéto tapety pozriete z blízkej vzdialenosti, je veľmi ťažké rozlíšiť vysokokvalitné kamenné tapety od skutočného muriva. Jediným viditeľným rozdielom je hmatový vnem. Vynikajúcim riešením by bolo prilepiť tapetu z kvetinového kameňa – vyzerajú ako skutočné umelecké dielo.

Alternatívne povrchové úpravy sú stále obľúbenejšie, a to tapety na dekoratívny kameň Alternatívne povrchové úpravy sú stále obľúbenejšie, a to tapety na dekoratívny kameň

V každom prípade ste to vy, kto rozhodne, ktorá povrchová úprava bude vo vašom interiéri vyzerať najlepšie..

Kamenná tapeta (video)

Stojí za to začať z mnohých faktorov: charakteristika priestorov, rozpočet, priania. Ak chcete dosiahnuť dobrý výsledok, musíte sa tvrdo snažiť a ušetriť peniaze: výsledok potom na seba nenechá dlho čakať..

Dizajn kamennej tapety (foto)