Drevené tapety: teplý a útulný interiér

Tapeta Woodgrain je vynikajúcou alternatívou k dekorácii stien prírodnými materiálmi. Drevené tapety sú vynikajúcou alternatívou k prírodnej dekorácii stienDrevené tapety majú teplú textúru, vďaka ktorej sú steny domu krásne a príjemné na dotyk. Nástenná dekorácia z prírodných materiálov umožňuje relaxáciu a pocit blízkosti prírody. Dekorácia steny korkovou a dyhovou tapetou sa vykonáva rovnakým spôsobom ako pri bežných tapetách – plátna sú upevnené lepidlom. Tapeta vyrobená z prírodných materiálov je dosť drahá, ale steny môžete ozdobiť štylizovanými tapetami podobnými drevu za menej významný rozpočet..

Drevené tapety v interiéri: vysoko kvalitná imitácia

Strom je kombinovaný s akýmkoľvek štýlom v interiéri, obzvlášť dobre vyzerá dizajn v ekologickom štýle, rustikálnom alebo vidieckom.

Drevené tapety na steny obsahujú niekoľko typov vrchných náterov:

 1. Panely z prírodného dreva, ktoré sú zostavené pomocou tajného systému drážok a hrebeňov;
 2. Valcovaná dyha;
 3. Korková tapeta.

Drevo má príjemnú štruktúru, preto sú tapety v štýle dreva dostupné v mnohých kolekciách dizajnérov..

Najkvalitnejší typ tapety imitujúcej drevo - vliesová tapeta Najkvalitnejší typ tapety imitujúcej drevo – vliesová tapeta

Podľa materiálu nájdete tapety podobné drevu:

 • Papier;
 • Netkané;
 • Vinyl.

Farba a reliéf plátna môže napodobňovať kôru stromov alebo štruktúru dreva.

Pre skutočných vlastencov boli vyvinuté tapety s obrázkom brezy Pre skutočných vlastencov boli vyvinuté tapety s obrázkom brezy

Okrem toho existujú tapety s obrázkami stromov a lesov akejkoľvek klimatickej zóny.:

 1. Brezové alebo dubové háje;
 2. Džungľa, dažďový prales;
 3. Savannah, prérie;
 4. Smrekové a borovicové lesy.

Tapety so siluetami stromov vnášajú do interiéru pocit harmónie a prirodzená zelená farba listov dodáva očiam odpočinok. 3D tapeta so vzorom stromov oživí miestnosť, opticky zväčší priestor. Krajinu často dopĺňa obraz nádrží, bublajúcich potokov, vodopádov. V pozadí nájdete zasnežené štíty hôr, kupovité oblaky, pláne ustupujúce do diaľky. Je veľmi príjemné pozerať sa na takéto tapety, prírodná krajina sa časom nenudí. Krajinnú a fotografickú tapetu zvyčajne zdobí 1 stena a ďalšie 3 sú vyplnené svetlou tapetou na pozadí.

Napriek tomu, že tapety na drevo boli pôvodne použité v dedinských domoch, sú perfektné aj do moderných interiérov. Napriek tomu, že tapety na drevo boli pôvodne použité v dedinských domoch, sú perfektné aj do moderných interiérov.

Takéto riešenie interiéru to umožňuje:

 • Nasmerujte pozornosť hostí na krajinu a odvráťte pozornosť od nedostatkov renovácie;
 • Vizuálne zväčšite plochu miestnosti vďaka svetlým stenám;
 • Zvýraznite zvolený štýl v interiéri akcentovanou tapetou na stenu.

Tapeta s textúrou dreva alebo obrázkom zelených stromov pomôže stvárniť kreatívny nápad pri renovácii. Aký je zásadný rozdiel medzi tapetami v štýle dreva a obložením z prírodného dreva?

Rozdiel:

 1. Drevené tapety vyrovnávajú stenu, pretože hrúbka dosiek je asi 2 cm;
 2. Štylizované tapety napodobňujúce prírodné drevo by mali byť nalepené na rovnú stenu.

Obe možnosti sú vhodné pre byt, ale pre vidiecky dom alebo letnú chatu je pohodlnejšie vybrať si prírodný strom. Steny vo vidieckom dome sú často chladné aj v letnej sezóne, drevené opláštenie dodá útulnosť a vytvorí domácu atmosféru..

Ako si vybrať tapetu (video)

Tapeta vo vidieckom dome: dekorácia na stenu

Prírodná drevená tapeta je vyrobená z odolného dreva pokrytého špeciálnymi zmesami na ochranu pred zmenami teploty a vlhkosti.

Vo vidieckom dome budú také tapety vyzerať najorganickejšie. Vo vidieckom dome budú také tapety vyzerať najorganickejšie.

Aké sú charakteristické črty prírodného obkladu stien vo vidieckom dome:

 1. Drevené panely. Hrúbka panelov spravidla nepresahuje 2 cm, čo stačí na vytvorenie silného povlaku. Na jednej strane každej dosky je však drážka a na druhej strane hrebeň. Panely sú k sebe najčastejšie spájané bez pomoci lepidla, metódou mechanickej priľnavosti. Niektoré druhy drevených tapiet vyžadujú samorezné skrutky, svorky a ďalšie upevňovacie prvky. Listnaté druhy stromov používané na dekoráciu stien: buk, dub, breza, orech, jelša, osika, lipa. Ihličnaté druhy: borovica, smrek, smrekovec. Exkluzívne interiéry vidieckych domov sú vyzdobené druhmi vzácneho dreva, akým je napríklad červené santalové drevo. Drevená tapeta je vytvorená z jedného alebo niekoľkých druhov dreva. Mozaika pozostáva z panelov podobných alebo rôznych farieb a veľkostí. Existuje viac ako sto možností na zdobenie steny drevenými tapetami. Populárna reliéfna tapeta, ktorá sa skladá zo štvorcov dreva, ktoré sa líšia úrovňou.
 2. Dýhovaná tapeta. Obkladanie stien s takouto tapetou je veľmi jednoduché. Dýhu na stenu môžete prilepiť vlastnými rukami rovnakým spôsobom ako tapetu z papierových roliek. Najprv musíte vyrovnať stenu, pretože hrúbka dyhy je iba 3 mm. Dyha je prírodné drevo, ktoré treba chrániť pred priamym slnečným žiarením a náhlymi zmenami teploty a vlhkosti. Nízka hmotnosť tapety umožňuje lepenie dokonca aj na strop. V drevenom dome vyzerajú dyhové tapety zdobené drevenou alebo bambusovou lištou skvele. Výlisky sú dosky, ktoré ohraničujú stenu horizontálne alebo vertikálne. K dispozícii sú vykladané, vyrezávané alebo maľované dyhové tapety. Takto zdobené steny vyzerajú ako umelecké diela.
 3. Korková tapeta. Korkový povlak sa nanáša na papierový alebo netkaný podklad, takže tapeta je pevná a odolná. Dajú sa čistiť a prať, časom nestratia svoju krásnu farbu, nevyblednú na slnku, nenasýtia sa pachmi. Korková tapeta absorbuje zvuky, takže miestnosť je tichá a pokojná. Korok nerastie, nerozpadá sa, nedrobí sa a nie je nasýtený vlhkosťou. Korkový materiál nehromadí statickú elektrinu a tapeta nie je priťahovaná prachom. Korkové tapety sú k dispozícii v kotúčoch alebo doskách. Okrem toho existujú tapety s už nanesenou vrstvou lepidla. Korok je možné prilepiť nielen na steny, ale aj na dvere, nábytok, strop.

V rustikálnych domoch sa najviac cení prirodzenosť: preto je vhodnejšie použiť prírodné materiály V rustikálnych domoch sa najviac cení prirodzenosť: preto je vhodnejšie použiť prírodné materiály

V dedinskom dome môžete v porovnaní s bytom realizovať projekty väčšieho rozsahu.

Ak chcete experimentovať s neobvyklými obkladmi stien, určite by ste mali vyskúšať prírodné drevo..

Kombinácia dreva a tapety v interiéri: možnosti kombinácie

Akékoľvek drevené tapety je možné kombinovať s bežnými.

Tapety neutrálnych farieb sú perfektné pre drevené tapety: nebudú odvádzať pozornosť od tapiet s drevenou potlačou Tapety neutrálnych farieb sú perfektné pre drevené tapety: nebudú odvádzať pozornosť od tapiet s drevenou potlačou

Kombinácia tapiet na 1 stene pomáha vizuálne zmeniť rozmery miestnosti:

 • Horizontálne rozdelenie na svetlý vrch a tmavé dno dodáva miestnosti objem;
 • Vertikálne oddelenie, svetlé okraje a tmavý stred zvyšujú rovinu steny;
 • Vertikálne rozdelenie, tmavé okraje a svetlý stred zužujú rovinu steny.

Ak sa na rôzne steny používajú rôzne druhy tapiet, je výnosnejšie vytvoriť akcentovanú stenu, ktorá sa líši od ostatných troch farieb.

Pomocou kombinovanej tapety môžete ozdobiť výklenky, okenné svahy a rozdeliť miestnosť na zóny.

Aký štýl v interiéri je v harmónii s drevenými tapetami na steny

Prírodné drevo je impregnované a potiahnuté, aby bolo chránené pred vplyvmi prostredia. Nie je praktické kupovať panely z neupraveného dreva, budú musieť byť impregnované a lakované samy, inak dlho nevydržia. Impregnácia a lak dodajú drevu sýtejšiu a živšiu farbu. Laky sú k dispozícii v lesklom alebo matnom prevedení, čo umožňuje použiť drevené tapety v širokej škále interiérov. Panely môžu mať prísne geometrické tvary, obdĺžnik, štvorec a môžu mať zaoblené obrysy.

Drevené tapety dodajú interiéru ešte väčšiu útulnosť v štýle Provence Drevené tapety dodajú interiéru ešte väčšiu útulnosť v štýle Provence

S akými štýlmi sa drevené tapety bežne používajú?:

 1. Provence, krajina;
 2. Ekoštýl;
 3. Minimalizmus;
 4. Avantgardné a moderné.

Takéto tapety sa široko používajú v exotických štýloch dokončovania: egyptský, východný, africký. V krajinách Afriky a Ázie sa drevo tradične používa na obkladanie stien, takže tapeta harmonicky zapadá do štylistického súboru interiéru..

Je žiaduce, aby bol materiál, z ktorého je vyrobený nábytok, kombinovaný s materiálom na dekoráciu stien.

Aký interiér je kombinovaný s tapetami napodobňujúcou drevo

Použitie krajinnej tapety so stromami nie je štýlovo obmedzené, pretože nájdete rôzne vzory a textúry. Tapeta môže byť lesklá, matná, 3D, s obrázkami jednotlivých stromov alebo celého lesa.

3D tapety si v dnešnej dobe získavajú na obľube: je dosť ťažké ich odlíšiť od originálu; napríklad dokonale zapadajú do interiéru vo vidieckom štýle 3D tapety si v dnešnej dobe získavajú na obľube: je dosť ťažké ich odlíšiť od originálu; napríklad dokonale zapadajú do interiéru vo vidieckom štýle

V ktorých interiéroch sú tapety so stromami:

 1. Rustikálny štýl, krajina, provence, ekologický štýl. Tapeta s prírodou dokonale zapadá do akéhokoľvek prírodného štýlu, obzvlášť dobre vyzerajú lesy stredného pruhu a makro fotografie zeleného lístia.
 2. Exotické štýly. Krajinotapety so savanou, baobabmi alebo ebenovou textúrou sú vhodné do afrických interiérov. Japonský bambus, sakura a jesenné lesy úspešne doplnia orientálny interiér. Tapety štylizované ako žlté, biele a zlaté drevo budú kombinované s egyptskými a stredoázijskými štýlmi..

Je potrebné vybrať dizajn stien s prihliadnutím na všeobecnú farbu miestnosti. Svetlo zelené a slnečné tapety dodajú každému priestoru vzduch a sviežosť.

Samolepky na tapety, stromy a prírodu

Pomocou samolepiek môžete rýchlo pridať malú odrodu bez toho, aby ste museli vymeniť všetky tapety.

Jednou z najdôležitejších výhod samolepiek na tapety je jednoduché lepenie a používanie. Jednou z najdôležitejších výhod samolepiek na tapety je jednoduché lepenie a používanie.

Nálepky sú:

 • Malé, veľké a veľmi veľké;
 • Ploché a reliéfne;
 • Lesklé a matné;
 • So všetkými stromami, zvieratami, vtákmi, bylinkami a kvetmi.

Drevené tapety v interiéri miestnosti (video)

Farebné a magické obtisky môžete použiť na papierové, vinylové alebo vliesové tapety. Obzvlášť zaujímavé vyzerá lepenie samolepiek na tapety na šírku..

V rámci širokej škály ponúk si určite nájdete svoju vlastnú možnosť.

Príklady drevených tapiet (foto)