Ako lepiť dva druhy tapiet: fotografia v kuchyni, nápady na dizajn

Pri výbere tapety do kuchyne by ste mali vziať do úvahy vkus všetkých členov rodiny. Pri výbere tapety do kuchyne by ste mali vziať do úvahy vkus všetkých členov rodiny.Kuchyňa je miesto, kde sa stretáva celá rodina pri jedle alebo večernom čaji. Väčšinu času v kuchyni však trávi hostiteľka, varí, prestiera stôl a umýva riad. A každá žena chce na mieste, kde vládne, pohodlie a pohodu, preto by ste sa pri výbere dizajnu stien mali riadiť vkusom a preferenciami milenky domu..

Výber tapety do kuchyne

Pretože v mieste, kde sa pripravuje jedlo, sú steny najviac znečistené tukom, kvapkami vody a inými druhmi nečistôt, potom by ste pri výbere tapety mali túto skutočnosť vziať do úvahy. Moderný priemysel ponúka veľký sortiment umývateľných tapiet s rôznymi vzormi alebo obyčajnými farbami. Kuchyňa je vždy rozdelená na dve zóny – je to miesto, kde sa varí, a miesto na jedenie alebo jedálenský kút. Ak lepíte tapety dvoch typov, môžete priestor zónovať a zvýrazniť každú zónu osobitne. Táto metóda pomáha pri zónovaní štúdiovej kuchyne, ako aj vtedy, ak má miestnosť dobrý štvorec.

Tapety dvoch typov pomôžu vizuálne rozdeliť kuchyňu na niekoľko zón. Tapety dvoch typov pomôžu vizuálne rozdeliť kuchyňu na niekoľko zón.

V domoch starej budovy, takzvaných stalinkách, sú kuchyne nielen veľké, ale aj s vysokými stropmi, takže môžete použiť horizontálne rozdelenie miestnosti pomocou dvoch rôznych typov tapiet..

V malých bytoch postavených na konci 60. rokov, na začiatku 70. rokov minulého storočia s kuchyňou 5-6 metrov je umiestnenie jedálenského stola priradené pásom dvoch alebo troch panelov alebo sa na túto stenu zameriavajú pomocou nie široké fotografické tapety.

Nezabudnite tiež na farbu a textúru oblečenia na steny. Tmavé farby vizuálne zmenšujú oblasť, zatiaľ čo svetlé farby sa zvyšujú. Ale pre varnú zónu by ste nemali brať veľmi svetlé znečistené farby, je lepšie na tomto mieste vyzdvihnúť tapetu s malým vzorom, aby kvapky alebo niektoré škvrny neboli veľmi nápadné.

V jedálni môžete lepiť tapety svetlejších farieb ako na zvyšok povrchu steny, pretože tento priestor je menej znečistený..

Dobrým riešením by bolo zvýrazniť jedálenský kút pomocou tapety iného vzoru. Dobrým riešením by bolo zvýrazniť jedálenský kút pomocou tapety iného vzoru.

Výhody zdobenia kuchyne dvoma druhmi tapiet

Okrem vizuálneho zónovania kuchyne existuje niekoľko pozitívnych aspektov, ktoré poskytujú kombináciu dvoch typov tapiet.

Hlavné výhody:

 1. Kuchyne v bytoch v starom štýle sú buď veľmi malé, alebo sú predĺžené v panelových domoch z 90. rokov. Steny nie sú vždy rovnomerné a správny výber pomôže skryť chyby v nedokonalých stenách alebo vizuálne zmeniť veľkosť miestnosti..
 2. Zvýraznenie jednej zo stien tapetami iného typu vám umožní zamerať sa na túto oblasť a odvrátiť pozornosť od zvyšku miestnosti..
 3. Po prechode z chodby do kuchyne krásna kombinácia tapiet vizuálne spojí dve miestnosti, ale zároveň každá z nich zostane so svojou individuálnou funkčnosťou..
 4. Vneste chuť do interiéru kuchyne a urobte miestnosť nie nudnou a monotónnou.

Správny dizajn dokonca aj malej kuchyne zvýši priestor a steny nebudú príliš tlačiť, čím sa vytvorí efekt uzavretého minimalizovaného priestoru..

Použitie tapiet dvoch typov vám umožní skryť chyby v rozložení. Použitie tapiet dvoch typov vám umožní skryť chyby v rozložení.

Správna kombinácia tapiet v dvoch farbách do kuchynského priestoru

Pri výbere dizajnu stien v kuchyni by ste mali venovať pozornosť niektorým bodom o kompatibilite rôznych panelov.

Čo je potrebné na to, aby bola kuchyňa jedinečná:

 1. Tapeta musí mať rovnakú textúru. Rôzne typy nemožno kombinovať, pretože papierové tapety sú tenké a vliesové alebo vinylové tapety sú oveľa hrubšie a prechod z jedného na druhý bude veľmi nápadný a vplyv integrity miestnosti môže zmiznúť..
 2. Tapety dvoch typov musia byť v rovnakom cenovom rozpätí.
 3. Štýl a vzor obkladov stien musia byť kombinované s kuchynskou súpravou a spotrebičmi. Drahé tapety a opotrebované náhlavné súpravy so starou technológiou sa nebudú dať kombinovať, ale dodajú miestnosti nepríjemný vzhľad..
 4. Zvýraznenie jednej steny jasnou farbou by malo byť kompenzované jemnými tónmi na ostatných stenách.
 5. Kvetinový ornament sa hodí k tapetám opakujúcim vzor dreveného povrchu, geometrickým tvarom s abstrakciou.

Bez ohľadu na tapetu pre kuchynské steny, musia byť nalepené správne a opatrne, aby nebolo narušené holistické vnímanie miestnosti..

Spoločníci tapety: 6 trikov s návrhom

Sprievodná tapeta môže urobiť priestor kuchyne útulným a atraktívnym, správny výber vzorov a farieb, ako aj spôsoby tapetovania vytvoria nezabudnuteľný efekt. Aké možnosti v súčasnosti radí veľa návrhárov interiérov?

Zvislé pruhy

Existuje niekoľko možností návrhu zvislých panelov. Ide o striedanie jedného alebo dvoch pruhov jedného typu s jedným alebo dvoma pruhmi iného typu tapety. Súčasne by sprievodná tapeta mala mať rovnakú štruktúru a kombináciu farieb, napríklad papierová tapeta svetlej bažinatej farby vyzerá dobre so svetlo béžovou tapetou s rovnakou farebnou schémou ako obyčajná. Existuje aj možnosť zvýraznenia časti steny jedným typom náteru, s lemovaním s rovnobežným lemovaním s tapetou inej farby.

Striedanie pruhov rôznych farieb dáva neobvyklý vizuálny efekt Striedanie pruhov rôznych farieb dáva neobvyklý vizuálny efekt

Delené steny vodorovne

Plátna v spodnej časti steny sú tmavšie a vrch je ozdobený svetlými tapetami v rovnakej farebnej schéme. V tomto prípade musí byť spoj pokrytý ozdobným okrajom alebo polyuretánovým výliskom. Dobrou kombináciou sú tapety v spodnej časti s pruhmi alebo šek s plnými farbami v hornej časti. Používa sa klasická kombinácia – tmavé plné farby v spodnej časti a svetlé so vzácnym vzorom v hornej časti.

Horizontálne rozdelenie môže byť na rôznych úrovniach:

 • Na parapete;
 • 1: 2, kde horná časť je dvakrát väčšia ako spodná časť;
 • Spodná časť je oveľa menšia ako horná časť – dáva efekt vysokých soklových líšt;
 • Horná časť je oveľa menšia ako spodná, čo vám umožňuje vizuálne zvýšiť výšku a veľkosť miestnosti, ak má horná tapeta rovnakú farbu ako strop.

Povinnými partnermi v tejto verzii sú ozdobné stuhy, lišty, originálne kučeravé vložky na kombináciu týchto dvoch typov.

Svetlý vrch, tmavý spodok - klasická kombinácia Svetlý vrch, tmavý spodok – klasická kombinácia

Akcentová stena

S predĺženou kuchyňou sa vytvorí efekt kočíka, ale ak ozdobíte stenu oproti vchodu tapetou s netradičným vzorom alebo fototapetou, potom sa stena vizuálne priblíži. Prízvuk na stene vedľa kuchynského stola vyzerá dobre. Svetlé tapety v tejto časti vytvoria radostnú náladu v okamihu jedenia..

Akcent v oblasti stola je obľúbeným riešením Akcent v oblasti stola je obľúbeným riešením

Vložky

Ak vám veľkosť kuchyne neumožňuje vybrať jedálenský kút, môžete nad stôl umiestniť vložky panelov inej farby alebo tapety so vzorom a ozdobiť ich lištami po obvode. Zobrazí sa efekt viacerých snímok.

  Ak nie je možné úplne zvýrazniť jedálenský kút, môžete použiť vložky Ak nie je možné úplne zvýrazniť jedálenský kút, môžete použiť vložky

Patchworková prikrývka

V tomto prípade musia byť sprievodné tapety dvoch alebo viacerých typov úplne skombinované. Lepenie takejto možnosti je namáhavá a náročná úloha, pretože je potrebné zvoliť správny typ a štruktúru oblečenia na stenu, starostlivo poskladať a nalepiť na kuchynskú stenu malé plátna, aby kĺby nezachytili oko.

Voľba štýlu Voľba štýlu "patchworková deka", mali by ste starostlivo vybrať tapetu kvôli kompatibilite farieb

Spoločníci v rôznych farbách

Prilepte spoločníkov dvoch typov s rovnakým vzorom na iné pozadie. Môžete si vybrať nielen dve farby pozadia, ale aj tri, štyri, hlavná vec je, že farba plynule prechádza z jednej do druhej. 

Ako správne zariadiť prechod tapiet z kuchyne na chodbu

V byte s veľkým námestím, širokými chodbami a obrovskými štúdiovými kuchyňami môžete ľahko nainštalovať ďalšie dvere. Existujú však aj staré budovy Chruščov, ako aj domy z obdobia Brežneva, keď sa z úzkej tmavej chodby vynára vchod do malej kuchyne. Takáto malá chodba musí byť vyzdobená, rovnako ako steny kuchyne, ktoré s ňou susedia. Prilepte hladké pokračovanie kuchynských panelov, čím zväčšíte plochu kuchynskej miestnosti. V tomto prípade bude potrebné odstrániť dvere z chodby, pretože to bude obmedzovať priestor.

Pri absencii interiérových dverí možno hranicu medzi kuchyňou a chodbou rozlíšiť pomocou tapety. Pri absencii interiérových dverí možno hranicu medzi kuchyňou a chodbou rozlíšiť pomocou tapety.

Ak nie je žiadna túžba predĺžiť jedálenský priestor na úkor chodby, potom môže byť bývalé umiestnenie dverí ozdobené oblúkom nepravidelného tvaru so svetlými, takmer bielymi tapetami. Ale oblúky teraz nie sú v móde.

Vo veľkých bytoch je prechod z chodby alebo chodby do kuchyne ozdobený tapetami podobnými farbami ako steny v najmenšej miestnosti alebo vyrobené na rozdiel od hlavnej farby..

V každom byte vám správne zónovanie a návrh hladkých prechodov umožní vytvoriť celistvosť miestnosti a naznačiť dobrý vkus majiteľov..

Ako prilepiť dva typy tapiet (video)

Ako prilepiť dva typy tapiet (foto)