Výber tylu do spálne: 4 aktuálne možnosti

Hlavnou funkciou tylu v spálni je vytvoriť ľahkú, rozprávkovú atmosféru pre pokojný spánok a príjemné prebúdzanie. Hlavnou funkciou tylu v spálni je vytvoriť ľahkú, rozprávkovú atmosféru pre pokojný spánok a príjemné prebúdzanie. Tyl ako doplnok k dekorácii okien je voľbou mnohých ľudí. Krásny tyl sa navyše v roku 2018 stal horúcim trendom. Na trhu so záclonami je tyl poskytovaný v rôznych dizajnových riešeniach, ktoré často narúšajú našu predstavu o klasických tyloch vyrobených z jemnej ľahkej tenkej tkaniny..

Farba, dĺžka, materiál, hustota a vzory – tyl sa vo všetkých týchto parametroch navzájom líšia. Ak chcete nájsť dokonalý tyl do vašej spálne, čítajte nižšie!

Ktorý tylový dizajn v spálni je lepší

Tyl je vysoko funkčnou súčasťou interiéru, ktorej je potrebné venovať dostatočnú pozornosť, aby bola izba príjemná na bývanie. Dizajnéri ponúkajú veľa možností na vykonanie tejto časti zloženia okennej dekorácie, existujú však vlastnosti, ktoré odlišujú tyl do spálne od záclon pre akékoľvek iné priestory..

Tyl by mal obsahovať priamy slnečný tok a chrániť pred pohľadom z ulice Tyl by mal obsahovať priamy slnečný tok a chrániť pred pohľadom z ulice

Aké požiadavky by mal tyl v spálni spĺňať:

 1. Tyl by mal pôsobiť útulne a bezpečne. Iba za týchto okolností budete môcť v spálni relaxovať..
 2. Tyl môže rámovať nielen okenný otvor v spálni, ale aj v posteli! Baldachýn z priesvitného materiálu vytvorí v spálni zvláštnu atmosféru.
 3. Tyl by mal byť pohodlný. Na malom priestore by ste nemali vytvárať dlhé a objemné kompozície..

Tyl v spálni: ako si vybrať perfektnú možnosť

Spálňa je miesto, kde nie je priestor na otravné nevhodné detaily. Preto je dôležité premyslieť si každý detail..

Ak je miestnosť zle osvetlená z ulice, potom by mal byť tyl úplne transparentný a mal by byť tiež ľahko odstrániteľný z okna. Ak je miestnosť zle osvetlená z ulice, potom by mal byť tyl úplne transparentný a mal by byť tiež ľahko odstrániteľný z okna.

Aké faktory určujú výber tylu:

 • Osvetlenie miestnosti zo strany ulice;
 • Farba a textúra záclon;
 • Štýl, v ktorom je miestnosť vyrobená;
 • Celkový počet akcentových prvkov v interiéri.

Samozrejme, pri výbere tylu sa spoliehajte na svoj vkus. Koniec koncov, ste to vy, kto bude vyzerať a používať okná a miestnosť ako celok.

Ak sú okná spálne otočené na slnečnú stranu, mali by ste zvoliť hustejšiu tkaninu, cez ktorú svetlo jemne prenikne do miestnosti..

Prečo potrebujete hustý tyl v malej spálni

Hustý tyl dokonale zapadá do interiéru miestnosti, ktorá je dobre osvetlená slnečným žiarením. Hustá, ľahká tkanina je navyše schopná vykonávať ďalšie dôležité funkcie..

Hustý tyl má veľký estetický potenciál. Dá sa zladiť s farbou záclon, mať neobvyklý vzor alebo dokonca výšivku. Hustý tyl má veľký estetický potenciál. Dá sa zladiť s farbou záclon, mať neobvyklý vzor alebo dokonca výšivku.

Prečo je hustý tyl vhodný do spálne:

 1. Inhibuje tok slnečného svetla, ktoré je v očiach nepríjemné a na lesklých povrchoch vytvára oslnenie..
 2. Hustý tyl skryje spálňu pred zvedavými očami večer, keď je zapnuté vnútorné osvetlenie. Tenký tyl miestnosť len čiastočne zamaskuje.

Hustý tyl je originálne riešenie. Kombinácia hustého tylu a záclon môže vytvoriť jedinečný súbor, ktorý zdôrazňuje vnútornú výzdobu spálne..

Ak vám slnečné svetlo veľmi vadí, potom zvoľte hustý tyl v tmavých odtieňoch..

Klasický biely tyl: spálňa potrebuje svetlo a ľahkosť

Biely tyl je klasikou do spálne. Tento prvok dekorácie okien je vhodný aj v iných smeroch: minimalizmus, Provence, moderný, podkrovný a mnoho ďalších..

Svetelné závesy z tenkých vzdušných materiálov sa dobre hodia k farebným tkaninám z tej istej látky Svetelné závesy z tenkých vzdušných materiálov sa dobre hodia k farebným tkaninám z tej istej látky

Čo sú biele tyly a ako si vybrať biely tyl, berúc do úvahy vašu spálňu:

 • Dokonalý biely tyl vyrobený z ľahkého materiálu. Táto možnosť sa používa len zriedka kvôli jej neuveriteľnému znečisteniu. Ak vám je však blízky ideál úplne bielych beztiažových záclon, potom vám to bude vyhovovať..
 • Krémové odtiene. Táto možnosť je o niečo praktickejšia. Mnoho súčasných trendov si navyše vyberá pre seba presne krémové pastelové odtiene textílií, záclon a tylu..
 • Japonské alebo rímske záclony v bielom tyle. Veľmi praktická možnosť, ktorá vám umožní úplne otvoriť okenný otvor
 • Tyl na očkách vyzerá moderne a je tiež veľmi praktický. Svetlé odtiene tylu vytvoria v miestnosti romantickú svetelnú atmosféru.
 • Vzorované závesy. Toto riešenie predpokladá špeciálny štýl spálne. Rustikálny štýl provence, eko, vintage alebo klasický štýl.

Len predstavivosť vám umožní predstaviť všetky možnosti popravy bieleho tylu. Toto je rokmi overená klasika. Naplňte svoju spálňu svetlom a útulnosťou s bielym tylom v kombinácii so závesmi.

Vyberáme tyl pre širokú spálňu: krátky priesvitný záves

Krátky tyl si získal miesto v kuchyni vďaka vysokej funkčnosti. Kuchyňa je pracovný priestor, kde nie je miesto pre objemné tyly a záclony. Niekedy je spálňa aj pracovným priestorom, kde sa nachádza počítačový stôl, police s knihami a papiermi a ďalšie atribúty pracovného života študenta alebo pracujúceho. Z tohto dôvodu môže byť do spálne potrebný krátky tyl..

V úlohe krátkeho tylu sú rímske alebo japonské záclony dokonalé. Jemný materiál, ktorý tesne pokrýva okno, je veľmi pohodlnou, praktickou a estetickou možnosťou na riešenie problému s tylom..

Krátky tyl kombinovaný s krátkymi závesmi pravdepodobne nepôjde v spálni s monumentálnym štýlom. Pomôže to však vytvoriť hravú a roztomilú náladu. Krátky tyl kombinovaný s krátkymi závesmi pravdepodobne nepôjde v spálni s monumentálnym štýlom. Pomôže to však vytvoriť hravú a roztomilú náladu.

Kedy je v spálni potrebný krátky tyl:

 1. Nábytok umiestnený hneď vedľa okna. Ak v miestnosti nie je veľa miesta, potom niekedy musíte umiestniť nábytok blízko okna. Susedstvo s dlhým závesom k podlahe nebude zdobiť a dodávať funkčnosť takejto miestnosti..
 2. Východný štýl. V japončine, čínštine a mnohých ďalších orientálnych smeroch sa predpokladá minimalizmus, a to aj pri výbere záclon. Tyl tesne prilieha k oknu ako roleta a je regulovaný špeciálnym systémom šnúr.
 3. Minimalizmus v dizajne spálne môže zahŕňať krátky tyl kombinovaný s dlhými závesmi. Takýto obraz bude ľahký, útulný a veľmi úhľadný..
 4. Funkčný okenný parapet. Okenný parapet je niekedy úložiskom izbových rastlín, zbierok hračiek a akýchkoľvek ďalších predmetov. V tomto prípade krátky tyl poskytne ľahký prístup na povrch parapetu..

Krásny tyl v spálni pre luxusný interiér

Ak sa rozhodnete zamerať na otváranie okien, urobili ste veľmi relevantnú a módnu voľbu. Krásne záclony a tyl sú medzi dizajnérmi veľmi obľúbené..

Výšivky na plátnach z ľahkého tylu pôsobia veľmi domácky, teplo a útulne Výšivky na svetlých tylových plátnach pôsobia veľmi domácky, teplo a útulne

Ako vytvoriť krásny prízvuk na najjemnejšom plátne v miestnosti:

 • 2 alebo dokonca 3 farby pre tylové plátna. Táto možnosť je vhodná pre široké panoramatické okná. Kombinácie svetlých pastelových odtieňov dodávajú báječnú náladu, zábavu a ľahkosť.
 • Tylový boucle. Boucle vyzerá na oknách veľmi romanticky. Hra textúr upúta vaše oko, dodá inšpiráciu a pokoj.
 • Reliéfne vzory, perforácie a volumetrické vzory. Všetky tieto prvky dodávajú náladu prípad od prípadu. Ale tylový prízvuk je aj tak zaručený.
 • Novým trendom roku 2018 sa stal tmavý tyl. Dokonale zdôrazňuje štýl minimalizmu, podkrovia, art deco, hi-tech.
 • Tyl jasných farieb. Svetlé tyly v jasných farbách neberú všetku pozornosť, ak existujú hrubé záclony decentnejšieho odtieňa.

Na povrch tylu môžete vytvoriť ľubovoľný vzor. Moderné technológie umožňujú realizovať akúkoľvek fantáziu v oblasti interiéru.

Tyl v modernej spálni: nový rok 2018

Každý rok pre nás pripravuje nové trendy vo svete interiérového dizajnu. Svoj podiel na módnych trendoch dostal aj Tulle. Upozorňujeme, že takmer všetky tieto trendy sú zahrnuté v dizajne spálne..

Módne trendy by mali zodpovedať vášmu vkusu a byť pohodlné vo vašej spálni Módne trendy by mali zodpovedať vášmu vkusu a byť pohodlné vo vašej spálni

Čo nové nám priniesol rok 2018:

 1. Záclony, ktoré padajú priamo na podlahu. Jedná sa o veľmi ľahké riešenie pre priestrannú spálňu. Nepreháňajte to s prídavkami! Na módny efekt bude stačiť 10 cm extra látky.
 2. Rímska roleta ako tyl a dvojitá roleta.
 3. Lakonický tyl a záclony: hladké rovné tkaniny, mierne naberané v mäkkých záhyboch.
 4. Prírodné tkaniny. Ekologický štýl je na vrchole popularity a jeho prvky prenikli do iných smerov..
 5. Kiseya namiesto tylu.

Šijeme tyl do spálne (video)

Výber tylu do spální bude uľahčený, ak si vyzdvihnete katalóg z dobrého salónu alebo internetového obchodu. Dizajnéri a skúsení profesionáli vám radi poradia, aký najlepší tyl zavesiť do vašej spálne. Pohodlne sú v regáloch sady záclon a tylu, kde je hotový tyl, ktorý nie je potrebné spracovávať a lemovať. Treba poznamenať, že takéto súpravy sú relatívne lacné, takže výber tylu bude príjemný a ľahký..

Tylový dizajn spálne (interiérová fotografia)