Výber a inštalácia vstavanej skrine v spálni

Vstavaná skriňa v spálni pomôže nielen ušetriť využiteľný priestor, ale aj vyzdobiť interiér miestnosti Vstavané skrine v spálni pomôžu nielen ušetriť využiteľný priestor, ale aj vyzdobiť interiér miestnosti Vstavané skrine sú v poslednej dobe veľmi rozšírené, pretože sú jedinečným kusom nábytku, ktorý pomáha ušetriť veľa miesta v miestnosť. Vstavané skrine môžu byť uhlové alebo rovné. V niektorých prípadoch sú v šatníkoch vstavané manželské alebo jednolôžkové postele. Vstavanú skriňu pre spálňu môžete vyrobiť vlastnými rukami zo sadrokartónu.

Vstavaná rohová skriňa v spálni: klady a zápory

Rohové šatníky typu „kupé“ sa často inštalujú do spálne, pretože má oveľa viac výhod ako komoda alebo klasické šatníky. Tiež náklady na taký kus nábytku sú oveľa nižšie..

Hlavnými výhodami vstavanej skrine sú ergonómia a vynikajúca funkčnosť. Hlavnými výhodami vstavanej skrine sú ergonómia a vynikajúca funkčnosť.

Výhody vstavaných skríň:

 1. Ergonomické Vstavaná skriňa vám pomôže ušetriť miesto a v prípade potreby dosiahnuť rozdelenie miestnosti na funkčné zóny.
 2. Pekný vzhľad. Existujú rôzne možnosti pre textúry a farby vstavaných skríň, takže si môžete ľahko vybrať správnu možnosť.
 3. Spoľahlivosť. Vstavané skrine sa nedajú uvoľniť ani spadnúť z dverí.
 4. Jednoduchá starostlivosť.
 5. Multifunkčnosť. Vstavané skrine môžu uchovávať oblečenie, knihy a dokonca aj malé domáce spotrebiče.

Jedinou nevýhodou vstavanej skrine je nemožnosť ich premiestnenia na iné miesto. Ak chcete tento kus nábytku premiestniť, nezaobídete sa bez drobných kozmetických opráv..

Vstavané skrine v spálni: typy a funkcie

Vstavané skrine sú reprezentované širokým sortimentom, čo sťažuje výber správneho modelu. Vstavané konštrukcie sa líšia konfiguráciou a konštrukciou fasády.

Existuje mnoho konfigurácií vstavaných skríň, vrátane rohových. Existuje mnoho konfigurácií vstavaných skríň, vrátane rohových.

Existujú 3 typy vstavaných skríň:

 • Dizajn v tvare L.. V takýchto skriniach sa dva diely skrine navzájom dotýkajú pod určitým uhlom..
 • Trojuholníkové šatníky. V tomto prevedení nie sú na fasáde žiadne ohyby..
 • Trapézové štruktúry. Tieto skrinky sú najpriestrannejšie, ale zaberajú veľa miesta..

Pre úzke spálne je najlepšie použiť trojuholníkové šatníky, pretože sú najergonomickejšie a zaberajú málo miesta..

Vstavané skrine a postele na spanie

Mnoho ľudí dáva prednosť inštalácii šatníkových skríň v spálni, vo vnútri ktorej sa nachádza posteľ. Tento dizajn umožňuje nielen ušetriť veľa peňazí, ale aj dosiahnuť zvýšenie pracovného priestoru v miestnosti..

Kombinácia vstavanej skrine a postele výrazne ušetrí miesto v malej spálni Kombinácia vstavanej skrine a postele výrazne ušetrí miesto v malej spálni

Existujú 3 typy kabrioletových skriniek:

 1. Výsuvný dizajn. Tento model je vybavený špeciálnou jednotkou, pomocou ktorej sa posteľ sklopí do harmoniky.
 2. Poschodové štruktúry. Takýto model sa často používa na zdobenie škôlok. Dvojúrovňové konštrukcie sú spravidla vybavené špeciálnym mechanizmom, pomocou ktorého sa môžu zmeniť na pohovku..
 3. Zostupná štruktúra. Táto možnosť je vhodná, ak nechcete kupovať drahé kusy nábytku. Rozbaľovacie konvertibilné skrinky je tiež vhodné inštalovať do malých spální..

Pri výbere vstavaných skríň kabrioletov dávajte pozor na materiál, z ktorého je vyrobený spúšťací alebo výsuvný mechanizmus. Najtrvanlivejšie sú diely vyrobené z hliníka alebo nehrdzavejúcej ocele..

Ako vytvoriť vstavanú skriňu v spálni vlastnými rukami

Nie je ťažké vyrobiť rohovú skriňu typu „priehradky“. Najprv si musíte vybrať materiál, z ktorého budú vyrobené dvere a ďalšie komponenty. Odporúča sa použiť drevovláknitú dosku alebo MDF. Použitie sadrokartónu je nemožné, pretože je veľmi krehké a má vysokú špecifickú hmotnosť.

Vstavanú skriňu je možné ľahko zostaviť vlastnými rukami, hlavnou podmienkou je starostlivé vypracovanie projektu na začiatku. Vstavanú skriňu je možné ľahko zostaviť vlastnými rukami, hlavnou podmienkou je starostlivé vypracovanie projektu na začiatku.

Montáž domácej skrinky sa vykonáva v niekoľkých fázach:

 • Nakreslite plán. V takom prípade rozhodnite o výške a šírke konštrukcie. Musíte tiež vziať do úvahy počet políčok, ktoré plánujete vyrobiť..
 • Vyrobte dvere a priečky skriniek. Upozorňujeme, že šírka dverí musí byť menšia ako 650 milimetrov, inak môže dôjsť k ich zošikmeniu..
 • Označte stenu pod skrinkou.
 • Nainštalujte bočné profily a priečky. Upevnite ich pomocou samorezných skrutiek..
 • Nainštalujte jednokolejnú alebo inú koľajnicu.
 • Upevnite dvere a vodiaci valček.

Ak sa rozhodnete nainštalovať niekoľko dverí, majte na pamäti, že prekrytie medzi nimi by malo byť viac ako 50 milimetrov. V opačnom prípade sa dvere neotvoria dobre..

Spálňa so vstavanou skriňou

Vstavaná skriňa vyzerá dobre v interiéri. Pri výbere tohto kusu nábytku však musíte vziať do úvahy množstvo nuancií. V prvom rade musíte venovať pozornosť materiálu, z ktorého je rám vyrobený. Najtrvanlivejšie sú konštrukcie s kovovým rámom..

Pri výbere šatníka je lepšie uprednostniť model s kovovým rámom Pri výbere šatníka je lepšie uprednostniť model s kovovým rámom

Pri výbere šatníka by ste mali venovať pozornosť:

 1. Materiál použitý ako výplň.
 2. Rozmery konštrukcie.
 3. Rohy miestnosti. Ak máte zakrivené steny, najlepšie sa budú hodiť posuvné šatníky s trojuholníkovou fasádou..
 4. Dostupnosť políc a vnútorného vybavenia.
 5. Parametre miestnosti. Ak máte malú spálňu, transformátorové skrine budú pre vás tou najlepšou voľbou..

Nezabudnite venovať pozornosť dizajnu miestnosti. Ak je spálňa navrhnutá v klasickom alebo minimalistickom štýle, potom sú najvhodnejšie výrobky navrhnuté vo svetlých farbách.

Vnútorný dizajn a výplň vstavaných skríň v spálni

Vnútorná konštrukcia vstavanej skrine sa skladá z kovania, vešiakov, výsuvných držiakov a košov, úchytov na žehličku alebo iné domáce spotrebiče, malých skriniek. Hĺbka štandardných vstavaných skríň je 50-60 centimetrov.

Konštrukcia mnohých moderných šatníkov vám umožňuje umiestniť do vnútra nielen šatníkové skrine, ale aj rôzne vstavané spotrebiče Konštrukcia mnohých moderných šatníkov vám umožňuje umiestniť do vnútra nielen šatníkové skrine, ale aj rôzne vstavané spotrebiče

Ak sa rozhodnete vytvoriť vnútornú štruktúru sami, zvážte nasledujúce nuansy:

 • Počet sekcií a dverí sa musí zhodovať.
 • Dĺžka tyče na oblečenie by mala byť 90-100 centimetrov.
 • Otvor pre vrchné oblečenie by mal byť široký 150-160 centimetrov.
 • Výška hornej police musí byť najmenej 50 centimetrov.
 • Úchytky nainštalované na zásuvkách musia byť zapustené dovnútra.

Ak sa rozhodnete nainštalovať osvetlenie do skrinky, zaistite špeciálny výsuvný štít s automatickým nastavením. Ako osvetľovacie zariadenia používajte LED žiarovky, pretože sa počas prevádzky prakticky nezahrievajú.

Vstavaná skriňa v spálni: dizajn a farby

Vstavaná skriňa by mala byť v súlade s ostatnými interiérovými predmetmi. Farba tohto kusu nábytku by mala ladiť so stenami alebo závesmi. Posuvné šatníky v chytľavých farbách sa hodia k kusom nábytku, ak je miestnosť navrhnutá v štýle fúzie alebo vidieka.

Pre malú spálňu je lepšie zvoliť šatník svetlých farieb Pre malú spálňu je lepšie zvoliť šatník svetlých farieb

Pri výbere vstavanej skrine musíte vziať do úvahy nasledujúce nuansy:

 1. Na výzdobu veľkých spální je možné racionálne použiť nábytok v tmavých farbách..
 2. V malých spálňach budú dobre vyzerať posuvné šatníky v béžových alebo kávových tónoch.
 3. Posuvné šatníky v bielej farbe harmonicky zapadnú do interiéru miestnosti, navrhnutej v štýle minimalizmu.

Pri výbere farebnej schémy majte na pamäti, že šatník by nemal byť v súlade so stropom. Táto kombinácia bude vyzerať bez chuti a vizuálne zníži výšku miestnosti..

Vstavaná skriňa v spálni (video)

Vstavaná skriňa je vynikajúcim riešením pre výzdobu spálne, pretože tento kus nábytku je považovaný za najergonomickejší a najtrvanlivejší. Pri výbere vstavanej skrine musíte vziať do úvahy jej farbu, materiál, z ktorého sú rám a výklenky vyrobené, dizajn miestnosti, konfiguráciu fasády. Ak sa rozhodnete vyrobiť vstavanú skriňu vlastnými rukami, nezabudnite, že na montáž dverí a priečok by sa mali používať iba dosky z drevovláknitých dosiek alebo MDF..

Návrh vstavaných skríň v spálni (foto)