Použitie obrúskov na decoupage: 7 spôsobov lepenia

Ubrousky na decoupage umožnia dokonca aj začínajúcej ihličke ozdobiť ozdobný predmet originálnym spôsobom Ubrousky na decoupage umožnia originálnym spôsobom ozdobiť položku dekorácie aj začínajúcej ihličke. Dnes sú decoupage obrúsky jedným z najbežnejších materiálov, ktoré sa používajú na ozdobenie povrchu výrobku. Tento materiál sa líši v relatívne lacných nákladoch, krásnom vzhľade a predpokladá jednoduchú aplikáciu na povrch. Ubrousky na decoupage je možné zakúpiť v špecializovaných predajniach na vyšívanie, scrapbooking a tiež si ich môžete objednať online. Široký výber obrázkov vám umožňuje vybrať si ten, ktorý najlepšie zodpovedá predstavám a predstavám ihličkárky. Ubrousky často inšpirujú decoupage.

Decoupage obrúsok – čo to je

Dnes sa decoupage obrúsky používajú ako materiál na zdobenie povrchu výrobkov. V zásade ide o trojvrstvové obrúsky, ale na ozdobený povrch je prilepená iba horná vrstva. Používanie obrúskov uľahčuje prácu ako používanie obyčajného papiera. Táto technika zdobenia je obzvlášť vhodná pre začiatočníkov. Obrúsky je možné použiť na ozdobenie povrchov malých aj veľkých predmetov. Obrúsky sa často používajú na ozdobu škatúľ, rakiev, držiakov na vizitky, držiakov na obrúsky, poznámkových blokov a dokonca aj kusov nábytku..

Zaujímavým využitím obrúskov na ozdobu je decoupage na kameni. Užitočnú majstrovskú triedu o tejto technike nájdete na internete..

Je veľmi výhodné urobiť decoupage pomocou obrúskov. Preto môže každý urobiť výzdobu vlastnými rukami, aj keď nikdy predtým nerobil vyšívanie. O výkresoch na decoupage sa musíte rozhodnúť vopred. Môžu byť zdobené rôzne povrchy. Decoupage sa dnes vyrába nielen z dreva, preglejky, skla. Ako základ sa niekedy používajú najneočakávanejšie materiály. Napríklad dnes je populárnym trendom decoupage diskov na nechty..

Ak sa rozhodnete použiť obrúsky na decoupage, vyberte iba vysokokvalitné materiály so zaujímavými kresbami a vzormi Ak sa rozhodnete použiť obrúsky na decoupage, vyberte iba vysokokvalitné materiály so zaujímavými kresbami a vzormi

Decoupage krok za krokom:

 • Príprava povrchu. Ak je to strom, je brúsený a pokrytý tmelom a základným náterom. Ak je drevotrieska – stačí umyť. Sklo – potreté alkoholom.
 • Príprava obrúskov. Horná vrstva je oddelená od dvoch dolných. Vystrihnite potrebné obrázky.
 • Na dekorovaný povrch sa nanáša lepidlo.
 • Nalepenie na obrúsky.
 • Nechajte výrobok zaschnúť.
 • Lakované.

Každý deň sú k dispozícii nové obrúsky so širokou škálou jasných obrázkov, ktoré inšpirujú kreativitu. Tenký papier vám umožní vykonať prácu úhľadne, takže obrázok vyzerá nakreslený priamo na povrchu produktu. Decoupage sa musí robiť opatrne, bez nervov, potom bude výsledok vysoko umelecký.

Decoupage s obrúskami: ukážkové obrázky

Pretože decoupage pomocou obrúskov je jedným z najbežnejších spôsobov zdobenia povrchu, budeme o tom hovoriť. Zdobenie je celkom jednoduché, ak budete postupovať podľa podrobných pokynov profesionálov, je tiež dôležité byť opatrní a presní. Pri lepení obrúskov je dôležité, aby ste to s lepidlom nepreháňali – inak bude práca pôsobiť nedbalo.

Na predtým vyčistený povrch výrobku je dôležité aplikovať dostatočné množstvo PVA, inak sa obrúsok jednoducho neprilepí na povrch a všetka práca pôjde do kanalizácie.

Na ozdobu povrchu nepoužívajte bežné obrúsky. Dnes výrobcovia ponúkajú široký sortiment obrúskov, jednotlivo aj v baleniach, z ktorých tečú oči. Krásne obrázky vám umožnia vytvoriť skutočné majstrovské diela.

V špecializovaných predajniach je k dispozícii mnoho rôznych utierok. V špecializovaných predajniach je k dispozícii mnoho rôznych utierok.

Možné obrázky na obrúskoch:

 • Kvety (ruža, pivonky, vlčie maky, hortenzie, sakury);
 • Ľudia;
 • Milenci;
 • Nevesta a ženích;
 • Gzhel;
 • Khokhloma;
 • Rôzne ozdoby;
 • Zvieratá (vtáky, mačky, psy, roztomilé ošípané);
 • Krajina;
 • Detské motívy.

Samostatná decoupage bude vynikajúcim darčekom pre každú oslavu: narodeniny, výročie, svadba, narodenie dieťaťa. Výber obrázku závisí od udalosti, na ktorú je kreatívny darček načasovaný. Široká škála výrobkov z obrúskov vám umožňuje vytvárať veľké aj malé diela.

Ako urobiť decoupage z obrúskov

Zdobenie obrúskami je jednoduché a jednoduché. Začiatočníci by si mali vyberať malé výrobky. Pretože aj tá najjednoduchšia práca potrebuje prax – práve tá má vplyv na kvalitu vykonanej práce. Technológia nanášania obrúskov na povrch výrobku je jednoduchá.

Dnes remeselníčky takmer vždy používajú trojvrstvové papierové obrúsky – prebytočné vrstvy za nimi ľahko zaostávajú, takže zostáva tenká vrchná vrstva, s ktorou práca pokračuje..

Ryžový papier je dnes veľmi populárny. Nie je nižší v jemnosti ako obrúsky, zatiaľ čo dobre sedí na povrchu, ktorý má byť ozdobený. Na takýto papier môžete vytlačiť kresbu na tlačiarni. Tento druh práce si však vyžaduje špeciálnu prípravu. Obrúsky nevyžadujú žiadnu prípravu, s výnimkou oddelenia dvoch ďalších vrstiev. Keď je polotovar na decoupage pripravený, môžete ho začať lepiť.

Predtým, ako začnete zdobiť predmet, mali by ste vopred pripraviť všetky potrebné materiály a nástroje na prácu. Predtým, ako začnete zdobiť predmet, mali by ste vopred pripraviť všetky potrebné materiály a nástroje na prácu.

Aké materiály sú potrebné:

 • Výrobok na dekoráciu;
 • Obrúsky;
 • Lepidlo;
 • Lak;
 • Tmel;
 • Základný náter;
 • Kefy;
 • Špongia.

Počet nástrojov na zdobenie sa môže líšiť v závislosti od materiálu položky: drevo, drevotrieska, sklo alebo keramika. Na lepenie je najlepšie použiť špeciálne lepidlo na decoupage, ale vhodný je aj PVA. Tvar položky, ktorá má byť ozdobená, tiež ovplyvňuje zložitosť práce na decoupage: okrúhle; štvorcové, obdĺžnikové, v tvare diamantu.

Decoupage pre začiatočníkov z obrúskov

Začínajúci remeselníci môžu bezpečne začať zdobiť výrobok a prenášať naň svoj pozemok. Na správne prilepenie obrúskov sa musíte zoznámiť s nuansami dekoratívnej práce. Rozmery výrobku ovplyvňujú zložitosť dekoratívneho procesu. Začiatočníci môžu lepšie začať svoje experimenty zdobením malých predmetov..

Je zaujímavé vybrať si obrúsky, na ktorých sú zobrazené vzácne obrazy – vďaka tomu je výrobok jedinečný.

V obchodoch sa predáva špeciálna sada decoupage pre deti. Obsahujú malé medzery a materiály, ktoré umožňujú deťom robiť decoupage samy od začiatku do konca. Deti môžu vykonávať zložitejšie druhy práce s pomocou dospelých.

Aby ste rýchlo a správne prilepili obrúsok na výrobok, musíte si pozorne prečítať pokyny pre začiatočníkov. Aby ste rýchlo a správne prilepili obrúsok na výrobok, musíte si pozorne prečítať pokyny pre začiatočníkov.

Najjednoduchšie akcie:

 • Pripravte povrch;
 • Oddeľte hornú vrstvu obrúska;
 • Vystrihnúť obrázok;
 • Prilepte obrúsok;
 • Zakryte výrobok lakom.

Dodatočné lakovanie môže byť špeciálnym postupom, aby bol povrch výrobku odolnejší. Sú chvíle, keď sa obrázok, ktorý sa vám páči, nachádza na pohľadnici z hrubšej lepenky. Potom je potrebná špeciálna technika vrstvenia, ktorá vám umožní oddeliť hornú vrstvu od karty bez poškodenia. Je vhodné praktizovať túto techniku ​​na tapetách. Medzi začiatočníkmi je zdieľanie znalostí dôležitým aspektom získavania skúseností. Návšteva fór a špecializovaných stránok rýchlo urobí zo začiatočníka skúseného majstra decoupage.

Technika decoupage obrúska

Z obrúskov môžete vyrábať remeslá pomocou špeciálnej techniky nazývanej decoupage. Technika decoupage obrúska zahŕňa vykonávanie krok za krokom akcií, ktoré vám umožnia zmeniť obyčajný predmet na skutočné umelecké dielo. Túto techniku ​​môže použiť ktokoľvek..

Inšpiráciou pre prácu je často obrázok na obrúskoch. Práve to udáva tón celej práci..

Veľmi zaujímavou technikou je obraz na rakvách rôznych krajín a miest. Takýto gizmos je možné vytvoriť na pamiatku navštívenej krajiny alebo ako vizualizáciu mesta snov. Veľmi často sa takéto motívy používajú na zdobenie svadobných suvenírov..

Krásna krabička s obrázkom Paríža bude nádherným darčekom pre každú príležitosť Krásna krabička s obrázkom Paríža bude nádherným darčekom pre každú príležitosť

Možné obrázky:

 • Nemecko;
 • Paríž;
 • Praha;
 • Rím;
 • Barcelona
 • New York;
 • Moskva.

S pomocou jednoduchej techniky môžete dať svojej rodine a priateľom celý svet – svet kreativity. Technika decoupage s obrúskami vám umožňuje preniesť na produkt akýkoľvek obrázok. V tomto prípade sú hlavnými činnosťami: oddelenie hornej vrstvy obrúsky, vyrezanie obrázku a jeho prilepenie na povrch zdobeného výrobku.

Decoupage obrúskov: majstrovská trieda v kúpeľni

Ak je kúpeľňa dokončená keramickými dlaždicami, môže byť pôvodne ozdobená obrázkami pomocou techniky decoupage. Obrázky z obrúskov sa ľahko lepia na povrch dlaždíc. Mnoho ľudí sa obáva, že obraz je v kúpeľni rozmazaný vystavením vlhkosti a vode..

Lakovanie výrobku umožňuje, aby si dizajn zachoval svoj pôvodný vzhľad.

Nové obrázky na obrúskoch ich vždy potešia, ale sledujte módu vo svete decoupage. Do kúpeľne je vhodná široká škála obrazov. Je dôležité, aby sa majiteľom páčili. Pomocou špeciálnych materiálov a farieb je možné vzor na podlahových a obkladových dlaždiciach vytvoriť konvexný.

Technika decoupage vám umožní vyzdobiť interiér kúpeľne mimoriadnym a krásnym spôsobom Technika decoupage vám umožní vyzdobiť interiér kúpeľne mimoriadnym a krásnym spôsobom

Možné obrázky:

 • Sovy;
 • Gapchinskaya (krásne diela autora);
 • Motýle;
 • Námorná téma.

Veľtrh remesiel vám umožňuje podeliť sa o svoje nápady a pozrieť sa na práce, ktoré vykonali iní remeselníci. Majstrovskú triedu v kúpeľni decoupage nájdete na internete. Ak chcete dokončiť výzdobu sami, musíte podrobne študovať vlastnosti a nuansy práce vo vlhkej miestnosti..

Držiaky na servítky decoupage: jednoduché techniky

Kuchyňa je miesto, kde bude decoupage vyzerať štýlovo a veľmi krásne. Prítomnosť rôznych tácok, dosiek a držiakov na obrúsky vám umožňuje vybrať si rôzne položky, ktoré je možné ozdobiť obrúskami. Každý domov je pokladnicou výrobkov, ktoré sa dajú zmeniť na skutočné majstrovské diela..

Stojany na časopisy, boxy na chlieb, stojany na obrúsky sú perfektné na dekoráciu – získajú štýlový originálny vzhľad.

Je ľahké nahradiť staré veci novými, ale dá sa to urobiť bez straty peňazí a obľúbených, aj keď starších, interiérových predmetov. Držiaky na servítky Decoupage vám umožnia zmeniť obyčajné tácky na dekoratívne prvky kuchyne. Na zdobenie držiakov na obrúsky sú vhodné obrúsky od akéhokoľvek výrobcu. Hlavná vec je, že vrstvy obrúskov sa dajú navzájom ľahko oddeliť. Fotografia držiaka na obrúsky vám umožní vizuálne si predstaviť, ako bude výrobok vyzerať po decoupage.

Interiér kuchyne môžete diverzifikovať pomocou krásneho držiaka na servítky na decoupage Interiér kuchyne môžete diverzifikovať pomocou krásneho držiaka na servítky na decoupage

Jednoduché techniky na decoupage:

 • Vyčistite povrch výrobku.
 • Oblečte obrúsky.
 • Orezať obrázok.
 • Prilepte na povrch.
 • Nechajte uschnúť.
 • Lak.

Držiaky na obrúsky budú vyzerať krásne a štýlovo, ak budú kombinované s obrusom na stole alebo v harmónii so závesmi alebo farbou riadu v kuchyni. Je dôležité, aby sa nestratili medzi ostatnými položkami. Pomocou techniky decoupage môžete zariadiť jedálenský stôl, potom sa kuchyňa stane majstrovským dielom, ktoré svojou krásou susedí s hosťami domu.

Aby ste nepreplatili nákup materiálu, môžete sa pozrieť na decoupage obrúsky na bezplatných stránkach s inzerátmi. Na olkh a iných platformách sa obrúsky často predávajú za nízku cenu alebo sa rozdávajú zadarmo. Decoupage vám umožňuje stelesniť zaujímavé nápady a vdýchnuť nový život starým interiérovým predmetom. Zaujímavé predmety a materiály na decoupage je možné zakúpiť v Leonardo – dar z nebies pre tých, ktorí milujú ručné práce. Ak sú materiály nielen krásne, ale aj vysoko kvalitné, potom bude vykonaná práca vyzerať draho, ako skutočné umelecké dielo..

Decoupage pre začiatočníkov z obrúskov (video)

Technika decoupage je v dnešnej dobe stále obľúbenejšia. Decoupage sa väčšinou vykonáva pomocou papiera alebo handričky. Technika decoupage s obrúskami pozostáva z dvoch hlavných etáp: príprava povrchu a lepenie obrázkov vyrezaných z obrúskov na neho. Predtým, ako začnete vyrezávať potrebné výkresy, musíte oddeliť hornú tenkú vrstvu od ostatných dvoch. Zdobenie sa musí vykonávať veľmi opatrne a presne – iba tak bude výrobok vyzerať štýlovo, draho, krásne a originálne..

Príklady obrúskov na decoupage (foto)