Jedinečné kvety z foamiranu: majstrovské diela si vyrábame sami

Kvety z foamiranu môžu vyrábať nielen profesionáli, ale aj začiatočníci Kvety z foamiranu môžu vyrábať nielen profesionáli, ale aj začiatočníci. Existuje obrovské množstvo oblastí použitia talentov pri vyšívaní, trh nestojí na mieste a výrobcovia ponúkajú nové materiály pre rôzne druhy kreativity. Foamiran je taký materiál. Nedávno sa objavil na trhu, ale už sa etabloval ako pozoruhodný materiál. Používajú ho tak majstri s rozsiahlymi pracovnými skúsenosťami, ako aj začiatočníci. Odporúča sa tiež zakúpiť ho pre kreativitu detí. Práca z nej sa ukazuje byť celkom zaujímavá a veľmi ľahko sa aplikuje..

Urobte si sami nádherné kvety z foamiranu: čo je na to potrebné

Keď prvýkrát uvidíte kytice kvetov z foamiranu, budú pôsobiť veľmi nádherne a dokonca prirodzene. Vďaka tomu si kreativita z foamiranu získava na obľube. Bude veľmi zaujímavé vytvoriť si obľúbené kvety z jednoduchého materiálu, pričom vás ohromia svojou krásou a vzhľadom nebudú v žiadnom prípade nižšie ako skutočné kvety..

Použitie foamiranu na vytvorenie kvetinovej úpravy je obzvlášť obľúbené, pretože kvety sú čo najrealistickejšie. Krásne kvety môžete použiť aj v dámskych šperkoch a doplnkoch, na rôzne dekorácie rôznych vecí a interiérov..

Kvety Foamiran možno použiť na ozdobenie akéhokoľvek predmetu, napríklad sponky do vlasov Kvety Foamiran možno použiť na ozdobenie akéhokoľvek predmetu, napríklad sponky do vlasov

V jadre je foamiran umelý semiš s plastovou štruktúrou. Listy sa vyrábajú vo forme listov, majú rôzne veľkosti, farby a hrúbky. Štruktúra listov môže byť rôzna, hrúbka je asi 1-2 mm. Jednoduché a prehľadné lekcie práce s materiálom nájdete nižšie.

Mnoho žien milovaná ruža alebo fuksia vás napríklad poteší svojou vznešenosťou a krásou a môžete si vytvoriť kyticu akejkoľvek veľkosti a farby..

S takým materiálom obzvlášť dobre fungujú fantasy kompozície. Môžu stáť donekonečna v hrncoch a vo váze. Vzhľadom na obrovskú rozmanitosť materiálov, v rôznych textúrach, farbách a veľkostiach sa realizmus farieb blíži k sto percentám. Dokonca aj v jednej kytici sa každá kvetina ukáže byť individuálna. Svetlá letná kytica na záclony pozostávajúca z rôznych kvetov bude vyzerať skvele v chladných zimných večeroch.

To môže byť:

 • Každý pozná izbové ruže;
 • Nechtík;
 • Šípka;
 • Cymbidium;
 • Physalis;
 • Vistéria;
 • Mečíky;
 • Glamelia.

Obzvlášť dobré sú kvety s veľkým objemom okvetných lístkov, ako sú obrovské pivonky..

Ako vyrobiť kvety z foamiranu: sprievodca potrebnými materiálmi

Ak máte na sklade nástroje, ako sú nožnice, môžete si vytvoriť vlastnú kyticu kvetov z foamiranu. Výrobcovia sa však starali o spotrebiteľa a vynašli veľa zariadení na uľahčenie práce a možnosti vytvárania rozmanitých produktov..

Všetky potrebné materiály na vytváranie kvetov z foamiranu sa predávajú v remeselníckom obchode Všetky potrebné materiály na vytváranie kvetov z foamiranu sa predávajú v remeselníckom obchode

Bude veľmi užitočné:

 • Obrázkové kompostéry;
 • Pleseň;
 • Špeciálne stroje.

Pomocou akrylových farieb môžete vytvoriť obrovské farebné akcenty..

Je veľmi zaujímavé, že aby dali zvláštny tvar, niekedy sa uchýlia k použitiu žehličky, ale v tomto prípade môžete použiť prsty. Telesná teplota je dostatočná na to, aby mal foamiran požadovanú formu.

Nie je možné príliš natiahnuť materiál, pretože je náchylný na roztrhnutie. Tavné lepidlo je vhodné na spájanie dielov. Odporúča sa začať kreativitu s malými kvetmi, ich vykonávanie je jednoduchšie. Pivoňka je samozrejme účinnejšia na menej objemné kvety, ako sú ruža, snežienka, sedmokráska, mimóza, pelargónia, alstroemeria, ale môžete si ich zacvičiť a dostať do rúk. Veľká kytica sedmokrásky v kvetináči dobre zapadne do interiéru. Pripravte si šablóny vopred.

Rôzne malé kvety z foamiranu: používame tkaninu

Úroveň obtiažnosti pri práci s materiálom a vytváraní malých kvetov je veľmi jednoduchá. Aranžmány z malých kvetov môžu tvoriť siluetu na ozdobu, ako napríklad čelenka alebo hrebeň. Malé kvetenstvo ozdobí vlásenku. A malé kvety (obrázky) sa zmestia na vlásenku.

Vďaka malým kvetom foamiranu môžete urobiť krásnu obrúčku do vlasov Vďaka malým kvetom foamiranu si môžete vyrobiť krásnu obrúčku do vlasov

V takejto situácii pomôže kučeravý dierovač. K zaujímavejším tvarom je možné kúpiť niekoľko rôznych typov..

Práca s malými detailmi je samozrejme namáhavá a vyžaduje si veľa koncentrácie, ale výsledok je rovnako krásny ako veľká práca..

Proces tvorby:

 1. Začneme určením, ktoré kvety sa vytvoria..
 2. Ďalej vezmeme list požadovanej farby..
 3. Na prácu s dierovačom je potrebné z listov foamiranu vystrihnúť štvorce veľkosti pre dierovač. Zvláštnosťou tejto práce je, že sa foamiran nevyhnutne zasekne v diere dierkovača a aby sa tomu zabránilo, je potrebné ho použiť spolu s listami konceptu papiera.
 4. Keď sú základy pripravené, musia byť natreté farbou, aby vytvorili realistickejší vzhľad okvetných lístkov..
 5. Aby listy vzrástli a získali požadovaný tvar, položte ich na niekoľko sekúnd pod žehličku..
 6. Prilepte tyčinkové polotovary na kvet pomocou lepidla.
 7. Ak je potrebná registrácia, použije sa drôt.
 8. Zo zelených listov vystrihnite listy, dobre ich zohrejte a zafixujte formu. Konce drôtov musia byť skryté.

Podľa MK Ally Shvolak môžete vyrábať také malé kvety ako cineraria, kamélia, gypsophila, anthurium, cosmeya, glamelia, ibištek, lekno, kvety sakury..

Najväčšie ručne vyrábané kvety z foamiranu: popis

Na vytvorenie veľkého kvetu „mäty“ sa použije viac materiálu.

Odporúča sa zásobiť listy rôznych farieb (zelená, červená atď.), Pretože v procese práce môže zaplaviť inšpirácia a túžba vytvoriť neobvyklú kompozíciu.

Predtým, ako začnete vyrábať veľké kvety z foamiranu, mali by ste si preštudovať odporúčania špecialistov a pozrieť si školiace video Predtým, ako začnete vyrábať veľké kvety z foamiranu, mali by ste si preštudovať odporúčania špecialistov a pozrieť si školiace video

Materiály sú požadovaným štandardom. V hobby obchodoch nájdete mnoho zaujímavých dekoratívnych prvkov pre foamiran. Množstvo materiálu závisí iba od samotného puku. Púčik môžete samozrejme urobiť objemnejším, ale potom sa stratí hlavný účinok živej rastliny..

Okvetné lístky veľkého kvetu majú spravidla rôzne veľkosti a začínajú rásť smerom k okraju. Šablóny okvetných lístkov je možné nájsť, vytlačiť a použiť. Základy môžete tiež nakresliť sami. Na materiál môžete urobiť obrysy pomocou ihly alebo špáradla, budete tiež potrebovať vzor.

Potom, čo boli vystrihnuté, je potrebné ich tvarovať. Tepelné spracovanie dodá nežnosť a realizmus. Dobre poslúži napríklad používanie žehličky. Ak je žehlička v režime nízkych teplôt, okvetné lístky sa trochu skrútia a dosiahne sa požadovaný účinok..

Na maľovanie na okvetné lístky používajte aj ľahké, tenké a ostré predmety, ako napríklad ihly. Malé žilky je možné podľa druhu kvetu vytlačiť. V tejto fáze použite farby a rôzne dekoratívne materiály. Vďaka zmene odtieňov farieb a pridaniu rôznych prvkov sa technika stáva komplikovanejšou, ale výsledok prekročí všetky očakávania..

Biele okvetné lístky lotosového kvetu je veľmi jednoduché nakresliť aj samostatne..

Populárne kvety:

 • Magnólia;
 • Cyklámen;
 • Svrab;
 • Vianočná hviezda;
 • Plumeria;
 • Hypericum;
 • Gamelia;
 • Prvosienka;
 • Lisianthus;
 • Brunej;
 • Eucharis;
 • Klerodendrum;
 • Begonia;
 • Šarlátový kvet;
 • Lúčna kučeravá farba;
 • Gardenia;
 • Phalaenopsis.

Olga Sirotyuk (Davydova) a Svetlana Popova ich radi robia, ktorí sa radi podelia o výsledky svojej práce na internete.

Samovýroba kvetov z foamiranu: druhy remesiel

Thomas, veľmi ľahký materiál, s ktorým sa dá pracovať. A preto z neho môžete vytvárať kvety akejkoľvek veľkosti a typu a akékoľvek interiérové ​​kompozície so sladkosťami..

Ak sa chystáte vyrábať kvety z foamiranu, mali by ste si vopred pripraviť šablónu na výrobu okvetných lístkov. Ak sa chystáte vyrábať kvety z foamiranu, mali by ste si vopred pripraviť šablónu na výrobu okvetných lístkov.

Vlastnosti vytvárania niektorých farieb, pretože hlavné etapy a princípy práce s materiálom sú pre všetkých približne rovnaké:

 1. Mak je veľmi jasný. Čierne skrinky vo vnútri červených okvetných lístkov sú vyrobené z bežných čiernych nití. Na získanie zvlneného tvaru sú predlisky okvetných lístkov skrútené medzi prstami a stlačené prstami. Na mak stačia 2 rady okvetných lístkov.
 2. Pre harmanček stačí urobiť žlté jadro vo forme strapca a obaliť ho niekoľkými vrstvami bielych okvetných lístkov.
 3. Zvláštnosťou kvetu gloriosa sú veľké a dlhé tyčinky a okvetné lístky. Rovnako ako krásne tenké stonky s veľkými zelenými listami.

Okrem toho môžu byť požadované určité prvky.

Menovite:

 • Lopta;
 • Bujné detaily (pre začiatočníkov);
 • Froté prvky.

Protea je veľký kvet, takže základňou je penová guľa, na ktorej sú pripevnené lemované okvetné lístky. Základom pre kaktus bude tiež penová guľa. Sukulenty sa vyrábajú rovnakým spôsobom. Kaktusové ihly môžu byť po ruke akékoľvek tenké materiály, napríklad štetiny štetca. Floxy sú veľmi zaujímavé kvety.

Tým, že urobíte základňu bielou, môžete naplno prejaviť svoju predstavivosť a pomocou farieb oživiť kvetinu, dodať jej napríklad modré odtiene.

Veľmi exotický kvet – aquilegia, existuje veľké množstvo fialových farieb, originálne sivé púčiky. Okvetné lístky tvarom pripomínajú ľaliu, dajú sa veľmi ľahko vyrobiť. Okvetné lístky ohnuté smerom dole sú okrajovo prichytené k vnútornej tyčinke a navyše musia byť pripevnené okvetné lístky rôznych odtieňov. Musíte opatrne lepiť.

Frézia na zaujímavú tému, to sú malé kvietky, ktorých zapínanie je realizovateľné pomocou korálikov na konári. Je potrebné urobiť celé kvetenstvo, takže kytica sa získava z jednej vetvy. Vyzerá dobre vianočný motív zavesený na retiazke.

Zaujímavé kvety z foamiranu: vytvorenie projektu

Kytica poľných kvetov postupne vytvorí v interiéri jarnú atmosféru..

Pomocou divých kvetov z foamiranu môžete výrazne zlepšiť vzhľad brošne Pomocou divých kvetov z foamiranu môžete výrazne zlepšiť vzhľad brošne

Tieto kvety sú vhodné pre romantickú atmosféru a prostredie..

Dobré na čelenky, brošne, náramky.

Kvetenstvo malých (mini) bielych kvetov vyzerá veľmi zaujímavo:

 1. Ďatelina je veľmi krásna a lakonická kvetina. V kytici s ďalšími kvetmi bude vyzerať veľmi organicky.
 2. Levanduľa je veľmi svetlé kvety, napriek tomu, že kvety sú modré malé, ale z peny sa získa vynikajúca jasná kytica. Stonka sa robí ľahko. Pridajte tam ďalšie žiarivo žlté plavky a červené maslá..

Nadezhda Konovalova uvádza majstrovské kurzy, jej umelé kompozície sú blízke živým kvetom.

Čo sa dá vyrobiť z foamiranu okrem kvetov: kreatívne vyšívanie

Okrem kvetov z foamiranu môžete vyrobiť veľké množstvo doplnkov. Môžete napríklad vyrábať hračky, rôzne bábiky. V závislosti od dostupnosti ďalších improvizovaných prostriedkov môžete prísť s rôznymi formami a vytvoriť ich. Napríklad najjednoduchšou verziou bábiky sú penové loptičky v tvare tela a hlavy, potiahnuté penovými plachtami.

Súčasne môžete ušiť šaty pre bábiku z akejkoľvek látky. Okrem samotných figúrok bábik môžete vytvárať aj sprievodné komponenty, napríklad nábytok pre bábiky alebo auto..

Nie je neobvyklé nájsť majstrovskú triedu (program) o tvorbe veľkonočných košov a doplnkov.

Je ľahké vyrobiť originálny darček v podobe bábiky z foamiranu Je ľahké vyrobiť originálny darček v podobe bábiky z foamiranu

Použitie podrobnej hlavnej triedy:

 1. Môžete si urobiť remeslo sami, napríklad hviezdu. Viacfarebné a hnedé prvky vyzerajú veľmi výnosne. Môžu byť tiež ozdobené iskrami (vyberte a vytvorte lesklý prízvuk druh remesla).
 2. Vytváranie obrazov s použitím umelého semišu získava na aktuálnosti. Kompozícia v havajskom štýle je objemná. Samozrejme, nie všetky prvky môžu byť vyrobené z plastového materiálu. Časť obrázku je spravidla nakreslená a časť je vytvorená pomocou peny. Napríklad jednoduchý obraz kvetinovej vázy môže byť zobrazený v objeme a realizme. Na takom obrázku je nakreslená váza a sprievodné prvky, ale kvety sú vyrobené z hustého foamiranu.
 3. Ohnivá figúrka kohúta bude v novom roku vynikajúcim suvenírom. Vzory dielov sú vyrobené vopred.

Takýto ručne vyrobený suvenír vás poteší svojou individualitou a jedinečnosťou..

Tipy: ktorý foamiran je lepší na výrobu kvetov vlastnými rukami

Pena, materiál je nový, ale výrobcovia už vyvinuli celé rady. A pre každú prácu je vhodný určitý druh materiálu. Každý typ je dobrý svojim vlastným spôsobom, kvalita ho ešte nezhoršuje ani nezlepšuje v práci, ale iba znamená, že je určený na nejaký druh činnosti. Napríklad spoločnosť Foam Eva predáva iránsky plastový semiš špeciálne na výrobu kvetov. Tento materiál sa líši tým, že je veľmi plastický a pórovitý. Listy nie sú príliš hrubé, ale ani tenké, asi 1 mm. Štandardné parametre hárkov sú 60 x 60 cm, ale niekedy nájdete aj väčšie listy.

Hrúbka celého listu môže byť zároveň odlišná a okraje nie sú čisté. Ale taký materiál je veľmi plastický, pevný, dá sa naťahovať a zachováva si svoj tvar aj po dlhom dokončení práce s ním. Najdôležitejšou vecou pre realizmus je paleta odtieňov, farby nie sú prezentované iba rôznymi spôsobmi, ale aj odtiene sú čo najživšie a najreálnejšie. To je veľmi dôležité pre vytváranie kvetov. Čínski výrobcovia vyrábajú rozmanitejšie tvary plechov. Môžu byť oveľa hrubšie, a preto nie sú veľmi vhodné pre kvety..

Kvety z foamiranu (video)

Ploché, neobvyklé, exotické kúzelné remeslá potešia každého. Byť kreatívny a riadiť sa pokynmi je kľúčom k úspechu. Môžete sa zúčastniť kurzov scrapbookingu, kde môžete získať šablónu a nápady na výzdobu bytu, ako aj sadu zručností a technológií.

Detail: kvety z foamiranu (príklady fotografií)