Zástera pre domácich majstrov do kuchyne-učíme sa triky vyšívania

Ručne vyrobené kuchynské doplnky naplnia miestnosť útulnosťou a teplom Ručne vyrobené kuchynské doplnky naplnia miestnosť útulnosťou a teplom V ideálnom prípade by mala mať kuchyňa tri zástery – pre hostiteľku, mužskú verziu a detskú zásteru. To umožní celej rodine „variť“. Samostatne vyrobená zástera má psychologické pozadie. Mnoho psychológov radí ženám, aby sa naučili piecť chlieb, krásne položiť aj každodenný stôl a ušiť zásteru. Ukazuje sa, že muž tieto informácie podvedome číta a ženský obraz v jeho očiach iba víťazí. A tiež zástera je krásny a praktický darček, a ak je vyrobený ručne, jeho hodnota sa len zvyšuje..

Výber látky pre zásteru

Tento kuchynský doplnok a kus oblečenia sa často perie, takže materiál musí byť odolný. Teflónové textílie sú určite najlepšou možnosťou, ale ich cena je dosť vysoká. A sú cenné v tom, že neabsorbujú vodu, neprepúšťajú škvrny – ideálne zariadenie.

Tkanina zástery musí byť praktická. Tkanina zástery musí byť praktická.

Ale chintz, satén, bielizeň dokonale zvládne svoju prácu, aj keď z času na čas bude potrebné takúto zásteru poslať do práčky..

Niektorí remeselníci radi používajú riflové vrecká a postroje na orezanie zástery. Pri návrhu zástery je možné použiť aj detaily z oblečenia, ktoré sa už nenosí..

Pokiaľ ide o farbu, pestrá tkanina je určite lepšia ako obyčajná. Na takejto tkanine nie sú škvrny tak nápadné..

Zástery do kuchyne

Keď ste sa rozhodli pre tkaninu, musíte si vybrať ten štýl, ktorý vás nebude obťažovať za mesiac alebo dva.

Štýl pre zásteru je možné zvoliť extrémne jednoduchý alebo komplikovaný Štýl pre zásteru je možné zvoliť extrémne jednoduchý alebo komplikovaný Zložitosť zvoleného štýlu bude závisieť od vašich schopností strihania a šitia. Zložitosť zvoleného štýlu bude závisieť od vašich schopností strihania a šitia. Ušiť zásteru štýlu, ktorý sa vám páči, nie je ťažké, ak poznáte jej krajčírstvo do detailov Ušiť zásteru štýlu, ktorý sa vám páči, nie je ťažké, ak poznáte jej krajčírstvo do detailov

Najpopulárnejšie štýly sú celkom vhodné, aby ste si mohli ušiť zásteru sami.:

 • Jednoduchá zástera s dôrazom na oblasť živôtika (vyzerá ako sundress, popruhy idú dole, pod oblasť živôtika), veľmi ženské a svetlé;
 • Jednoduché klasické jednodielne letné šaty, obe časti – hrudník a lem – nie sú vystrihnuté oddelene, ale strihané podľa rovnakého vzoru (v tomto prípade je hlavná časť vyrobená z jednej látky a kravaty a popruhy z druhej);
 • Populárne zástery vo forme ruskej šatky, v tvare diamantu, s miernym okrajom;
 • Sukňová zástera nemá hornú časť a šitie jeho lemu spočíva v spojení troch „poschodí“ úzkych pruhov v záhybe;
 • Zástera v štýle „Merelin“ s veľmi nízkou oblasťou strihu a bujný lem (jasná tkanina s veľkým hráškom by bola najlepšou voľbou);
 • Ľanová klasická zástera s čipkovým lemovaním a vrecko na hrudi;
 • Hrubá džínsová zástera so bočným saténovým vreckom, obdĺžnikové, prísne, dlhé.

Dokonca aj začiatočník môže vytvoriť malé majstrovské dielo vlastnými rukami, ak sám pracuje na dizajne zástery. Aby ste to urobili, musíte trochu poraziť štandardný štýl: niekde pridajte vrkoč, čipku, urobte svetlé vrecká kdekoľvek v zástere, zmeňte obvyklý obdĺžnikový tvar lemu a nahraďte ho trojuholníkovým, klenutým, asymetrickým.

Ako ušiť zásteru

Ušiť zásteru do kuchyne môže každý začiatočník – bude to dobrá lekcia rezania a šitia a prvá skúsenosť. Ak majster nemusí potrebovať vzor, ​​potom by šitie zástery nováčikovou ihlou malo zahŕňať všetky klasické etapy výroby veci..

Ak chcete vytvoriť vzor pre budúcu zásteru, potrebujete vedieť presné rozmery vybraného modelu Ak chcete vytvoriť vzor pre budúcu zásteru, potrebujete vedieť presné rozmery vybraného modelu

Pomôcť začiatočníkovi – jednoduchý návod na tému „šijeme našu prvú zásteru“:

 • Vzor. Na jeho zostavenie musíte vykonať merania, nakresliť náčrt budúcej zástery, vyplniť výkres s prihliadnutím na rozmery podľa náčrtu.
 • Výkres sa prenesie na tkaninu, všetky švy sa berú do úvahy. Musíte nakresliť kresbu z nesprávnej strany tkaniny.
 • Ďalším krokom je rezanie. Veľmi vhodná je tu zásada „sedemkrát meraj, jeden strihaj“.
 • Všetky detaily sú zmietané. Skúsený remeselník sa zaobíde bez tejto fázy, ale pre začiatočníka je stále lepšie zamiesť všetko vlastnými rukami a až potom šiť na písacom stroji.
 • Zástera je pripravená!

Ide samozrejme o zjednodušené odporúčania, ale skôr o algoritmus akcií. Aby prvá palacinka nevyšla hrudkovitá, je lepšie zamerať sa na vzory zo špeciálnych časopisov o šití a šití alebo si ich stiahnuť na internete. Šitie prvej zástery predpokladá jednoduchý štýl, lepšie – jednodielnu zásteru, kde nie je potrebné šiť hrudnú časť s lemom.

Zásterka košele – originálne nápady (video)

DIY zástery do kuchyne

Ak úloha znie takto: „Šijeme zásteru pre dieťa“, do prípadu môže byť zapojený samotný budúci majiteľ zástery. Dieťa bude mať záujem o výber látky, štýl budúcej zástery a výzdobu, ktorú je možné vyrobiť ručne.

Je ušitý rovnako ako zásterka pre dospelého, len v prevedení a detailoch môžete vo väčšej miere experimentovať.

Dekoratívny dizajn detskej zástery je celkom vzrušujúcou aktivitou. Dekoratívny dizajn detskej zástery je celkom vzrušujúcou aktivitou.

Najprv musíte urobiť od dieťaťa merania a potom podľa nich vytvoriť vzor na papieri. Vystrihnite ho a pripevnite k tkanine, nakreslite malý obrys. Detská zástera je často ozdobená saténovou stuhou, takže nie je potrebné opúšťať švy. Do vystrihnutého polotovaru musíte pridať detaily: nech sú to dve svetlé vrecká – vo forme jablka a vo forme hrušky. Šablónu súčiastky je možné ľahko nájsť na internete..

Saténová stuha je preložená na polovicu, vyhladená žehličkou, bude ohraničovať zásteru. Okrajový šev je najlepším riešením na dokončenie hrán. A postroj v hornej časti zástery, cez ktorý je navlečená hlava, môže byť tiež saténová stuha preložená na polovicu.

Tkanina pre vrecká, ktorá bude zdobiť zásteru, sa môže líšiť vo farbe a štruktúre.

Môžete tiež urobiť výšivku krížovým stehom na špeciálnom okraji vlastnými rukami a potom ozdobiť hornú časť zástery týmto fragmentom..

Zohľadňujú sa aj nápady detí: pletené kvety, motýle z gombíkov, vtipné aplikácie zvierat – na zástere bude veľmi užitočné.

Šijeme zásteru pre dievča (video)

Ušijeme krátku zásteru zo starých riflí

Môže to byť detská zástera, doplnok pre mladú fashionistku, ktorá sa zaoberá varením, a darček pre najlepšieho priateľa. A čo je najdôležitejšie, je ušitý za hodinu! Algoritmus je jednoduchý:

 • Prednú časť starej džínsovej sukne alebo nohavíc je potrebné skrátiť, vrecká, nity, zipsy – všetko zostáva;
 • Lemovanie je vyrobené z lesklej, pestrej textílie – musíte sa pokúsiť šiť látku tak, aby sa vytvoril záhyb;
 • Šnúrky sú vyrobené z rovnakého materiálu. – odhadovaná šírka lemovania – 5-10 cm.

To je všetko! Roztomilá džínsová mini zástera bola ušitá vlastnými rukami za krátku dobu.

Ako rýchlo ušiť zásteru (video)

Záver

Zástera je okrem iného spôsob, ako si precvičiť vyšívanie a inšpirovaný prvými úspechmi si vziať niečo väčšie. Veľmi cool vyzerá zástera, ušitá vlastnými rukami z rovnakého materiálu ako kuchynské závesy. Sada zásterov pre celú rodinu sa dokonca môže stať rodinnou tradíciou. Úspech a inšpirácia!

Príklady štýlov a modelov pre zásteru (foto)