Záclonová tyč a strečový strop: možnosti fotografií a kombinácií

Pod napínaným stropom sa zvyčajne používa špeciálny typ rímsy, niekedy sa im hovorí aj ploché pneumatiky. Špeciálny typ rímsy sa zvyčajne používa pod napínacím stropom, niekedy sa im hovorí aj ploché pneumatiky Táto povrchová úprava má však aj niektoré nevýhody. Je známe, že takáto dekorácia stropu môže vizuálne znížiť výšku v miestnosti. To je obzvlášť zrejmé po inštalácii rímsy. Na zväčšenie miestnosti sa odporúča použiť záclonovú tyč, ktorej upevňovacím bodom bude strop.

Vymenovanie a kombinácia záclonovej tyče pre závesy s napínacím stropom

Rímsa je považovaná za špeciálne vešiaky určené na pripevnenie záclon. V modernom svete sú stropné svietidlá veľmi obľúbené, ktoré sa neobmedzujú iba na závesné závesy a záclony. Často sa používajú na vytvorenie prvku stropného svetla..

Sú chvíle, keď sú okná príliš vysoké, takže strop bude jediným východiskom pre pripevnenie rímsy..

V každom prípade po inštalácii strečového stropu bude v tomto procese konečná fáza interiéru: inštalácia rímsy bude V každom prípade po inštalácii strečového stropu bude v tomto procese konečná fáza interiéru: inštalácia rímsy bude

Okrem svojej funkčnej hodnoty môže zariadenie ozdobiť každú izbu, mali by ste vziať do úvahy iba vlastnosti interiéru miestnosti.

Táto rímsa je profil vyrobený z inovatívnych materiálov, ktoré sú ľahké a praktické. Jeho upevnenie nevyžaduje veľa úsilia, pretože môžete použiť bežné polymérové ​​lepidlo. Preto výberom stropnej rímsy na zdobenie miestnosti môžete stenu úplne vyzdobiť závesnými závesmi. Správna výzdoba miestnosti vytvorí v dome jedinečnú atmosféru pohodlia a pohodlia. A ak existujú nejaké chyby, skryje ich.

Strop rímsy a napätie stropy (video)

Aké sú najlepšie rímsy pre napínací strop

Rímsa je považovaná za nevyhnutný atribút v dome, kde je strečový strop. Okrem toho sú tieto štruktúry zvyčajne rozdelené na viditeľné alebo neviditeľné. Hlavným rozdielom medzi nimi sú zvláštnosti ich pripútanosti..

Viditeľná rímsa

Ak chcete nainštalovať toto zariadenie, musíte medzi tkaninu a samotný strop pripevniť špeciálny drevený blok.

Počas inštalačných prác je potrebné vykonať špeciálne značky na určenie miesta, kde bude konštrukcia pripevnená. Mechanizmus bude viditeľný, preto pred inštaláciou je dôležité vziať do úvahy zvláštnosti celkového interiéru..

Zvláštnosťou viditeľnej rímsy je, že je pripevnená k nosnej tyči skrytej pod napnutým stropom Zvláštnosťou viditeľnej rímsy je, že je pripevnená k nosnej tyči skrytej pod napnutým stropom

Viditeľná rímsa má množstvo pozitívnych vlastností:

 1. Inštalácia produktu je jednoduchá.
 2. Materiál na jeho výrobu je rôzny, čo uľahčí výber požadovanej možnosti..
 3. Záclony a záclony môžu byť akéhokoľvek druhu.

Neviditeľná rímsa

Rímsa dostala tento názov kvôli svojej neviditeľnosti, pretože mechanizmus nebude viditeľný. Pri pohľade na závesy budete mať dojem, že zostupujú priamo zo stropu.

Aby ste dosiahli tento efekt, budete musieť za plátnom vytvoriť špeciálny výklenok, ktorý je potrebný na inštaláciu neviditeľného zariadenia. Tkanina sa navyše nedostane k stene, pretože je pripevnená k vopred pripevnenej tyči, ktorá sa nachádza na povrchu základne.

K základni stropu je pripevnená neviditeľná rímsa, potom je na lúč upevnený napínací strop K základni stropu je pripevnená neviditeľná rímsa, potom je na lúč upevnený napínací strop

Táto možnosť je potrebná v prípadoch, keď bola inštalácia rímsy vykonaná pred začatím prác na inštalácii napínacieho stropu a keď nebola potrebná jej demontáž..

Výhodou takéhoto zariadenia je schopnosť používať akékoľvek materiály. Navyše, kvôli svojej nenápadnosti, nie je potrebné ho zdobiť špeciálnou bagetou..

Pred výberom ktorejkoľvek z týchto možností by ste mali zvážiť všetky vlastnosti miestnosti. Nezabudnite, že napínací strop je navrhnutý tak, aby zdobil miestnosť, a preto je správne nainštalovaná záclonová tyč považovaná za ďalší prvok, ktorý vám umožní vytvoriť jedinečný obraz..

Typy záclon pre závesy pod napínaným stropom

Záclonové lišty sú určené na upevnenie závesov. Takáto výzdoba miestnosti je považovaná nielen za jeden z hlavných prvkov interiéru, ale má tendenciu vizuálne zvýšiť výšku miestnosti..

Mali by ste si uvedomiť, že pre závesy neexistujú žiadne špeciálne záclony. V skutočnosti je štruktúra tenkým výklenkom, ktorého upevňovacím bodom je strečový strop.

Pri výbere záclon na závesy pod napínaným stropom je dôležité dbať na ich estetickú a praktickú funkciu. Pri výbere záclon na závesy pod napínaným stropom je dôležité dbať na ich estetickú a praktickú funkciu.

Záclonové pneumatiky na závesy sú:

 1. Plast. Považujú sa za najbežnejší tovar súčasnosti. Hlavnými výhodami oproti iným typom sú dostupná cena a dobrá pevnosť materiálu. Takéto prevedenie závesov umožňuje ľahký pohyb..
 2. Drevený. Sú to masívne a drahé výrobky, ktoré sa vyznačujú svojou prezentovateľnosťou a eleganciou. Často sa používajú v kancelárskych budovách alebo domoch s vysokými stropmi..
 3. Hliník. Takéto záclony na záclony je možné opísať ako trvanlivé, ako aj ľahké konštrukcie. Je obvyklé doplniť túto možnosť rôznymi dekoratívnymi prekrytiami..
 4. Oceľové závesy na záclony sú považované za výrobky s vysokou pevnosťou. Na ich dekoráciu sa používajú drevené alebo plastové obloženia. Pre majiteľov, ktorí uprednostňujú používanie ťažkých záclon v interiéri miestností, je táto možnosť vhodná..

Inštaláciu závesov na závesy pod napínaný strop je najlepšie zveriť odborníkom, aby sa predišlo zbytočným problémom. Inštaláciu závesov na závesy pod napínaný strop je najlepšie zveriť odborníkom, aby sa predišlo zbytočným problémom.

Pri výbere záclon pre závesy medzi stropnými alebo stenovými by ste sa mali riadiť individuálnymi preferenciami a zvláštnosťami ich upevnenia. Musíte však tiež vedieť, že stropné závesy sú najvhodnejšie pre ľahké tyly a závesy. A na pripevnenie ťažkých záclon je vhodné použitie špeciálnych možností stien..

Ako pripevniť stropnú rímsu k strečovému stropu

Ak chcete rímsu pripevniť k stropu, musíte mať predstavu o tom, ako ich nainštalovať..

Na otvorenú verziu potrebujete:

 • Vyberte si miesto, kde plánujete pripevniť mechanizmus. Aby ste to urobili, budete musieť na strop použiť špeciálne značenie..
 • Ďalším krokom je pripevnenie profilu na stenu..

Ak pochybujete o svojej schopnosti nezávisle nainštalovať stropnú rímsu k strečovému stropu, obráťte sa na odborníkov Ak pochybujete o svojej schopnosti nezávisle nainštalovať stropnú rímsu k strečovému stropu, obráťte sa na odborníkov

 • Podľa vopred uvedených označení by ste mali začať pripevňovať drevený trám. Na inštaláciu sa používajú hmoždinky (vkladajú sa do pripravených otvorov) a samorezné skrutky. Pri výbere šírky dreva by ste mali venovať pozornosť schopnosti jeho úplného priliehania k napínaciemu povrchu.
 • Potom musíte vytiahnuť plátno a opraviť ho v profile.
 • Zostáva iba cez plátno na pripevnenie odkvapov k vopred nainštalovanému drevenému trámu.

Je dôležité vykonávať prácu opatrne, aby ste nepoškodili materiál. A v upevňovacích bodoch môžete použiť polymérové ​​krúžky, ktoré pomôžu posilniť mechanizmus.

Na skrytú inštaláciu štruktúry potrebujete:

 1. Po zakúpení odkvapu je dôležité vykonať inštalačné práce. Za týmto účelom je zariadenie namontované na základný strop, pričom sa zohľadňuje požadovaná vzdialenosť od steny. Táto vzdialenosť určuje veľkosť budúceho tajného výklenku. Na prácu budete potrebovať hmoždinky a samorezné skrutky.
 2. Ponechajte malú vzdialenosť od vonkajšej strany okna (niekoľko mm od samotného odkvapu), mali by ste upevniť drevený trám.
 3. K vloženému nosníku je pripevnený strečový strop, alebo skôr jeho profil. Okrem toho majstri odporúčajú upevnenie zo strany rímsy. Napriek tomu, že sa tento postup považuje za komplikovanejší, dá sa použiť na úplné skrytie štruktúry, čo vám umožní urobiť rímsu neviditeľnou..

Inštalácia stropnej rímsy na napínací strop (video)

Zostáva vytiahnuť plátno a opraviť ho na profile.

Pri výbere stropnej rímsy je teda potrebné vziať do úvahy materiál, z ktorého je vyrobená, a vlastnosti upevnenia konštrukcie. Vďaka takýmto mechanizmom pre záclony môžete skutočne vyzdobiť miestnosť ťažkými závesmi alebo svetelnými závesmi, pričom vytvoríte jedinečnú atmosféru pohodlia a pohodlia.

Záclonová tyč a strečový strop (foto)