Kuchynské tyče: štýlové a ergonomické príslušenstvo

Strešné lišty pomôžu umiestniť kuchynské potreby na jedno miesto, čím ušetria voľný priestor Strešné lišty pomôžu umiestniť kuchynské potreby na jedno miesto, čím ušetria voľný priestor Nie každý vie, čo je zábradlie. Z angličtiny je slovo preložené ako „priečnik“, čo úplne odhaľuje jeho podstatu. Je to dlhá a tenká trubica so všetkými druhmi háčikov, držiakov a políc na riad a jedlo. Strešné lišty sú nevyhnutné pre tých, ktorí chcú ušetriť kuchynský priestor tým, že pohodlne umiestnia všetko, čo potrebujete, na jedno miesto..

Výhody systému kuchynského zábradlia

Železničný systém sa pôvodne používal v reštauračných kuchyniach, pretože jeho výhody sú obzvlášť dôležité pri profesionálnom varení. Neskôr sa zázračný vynález stal súčasťou kuchýň bežných žien v domácnosti, ktoré oceňovali aj jej kvality. Do dnešného dňa prešiel niekoľkými pozitívnymi zmenami..

Zoznam jeho výhod bol doplnený a vyzerá takto:

 • Možnosť inštalácie kdekoľvek v kuchyni, bez ohľadu na jej rozmery, ako aj usporiadanie nábytku;
 • Množstvo príslušenstva;
 • Jednoduchá inštalácia a ovládanie;
 • Odolnosť, pretože oceľový systém odolný voči vode odolá každému namáhaniu.
 • Široká škála všetkých druhov farieb a tvarov;
 • Mobilita;
 • Lacné náklady;
 • Ak je to žiaduce, použitie niekoľkých typov strešných líšt naraz (horizontálnych, vertikálnych a šikmých).

Okrem praktických výhod majú tieto tvarovky aj estetické vlastnosti. Je schopná transformovať kuchyňu, vytvoriť v nej dokonalý poriadok, ako aj doplniť dizajn a dodať punc elegancie. Zvlášť ak bolo kúpené v obchode Leroy Merlin, kde chutia výborne.

Výhody strešných koľajníc sú zrejmé Výhody strešných líšt sú zrejmé

Výber koľajníc na háčikoch do kuchyne

„Priečny nosník“ je vyrobený z ocele a potom je potiahnutý špecifickými materiálmi. Podľa toho sa delí na typy: klasická mosadz, starožitný bronz, luxusné striebro / zlato, exotická koža. Niekedy sa používa sklo odolné voči nárazu so vstavaným osvetlením, ktoré je veľmi vynikajúce, kreatívne a pohodlné.

Hlavné kritériá:

 1. Pre kuchyňu s ostrovom je lepšie kúpiť koľajnicu, ktorá je pripevnená k stropu.
 2. Pokiaľ ide o textúru, zábradlie môže byť matné alebo lesklé, obzvlášť obľúbený je matný chróm.
 3. Je možná akákoľvek farba. V moderných štýloch sa však stále častejšie používajú čierne doplnky. Preto je paleta farieb zvolená svetlo, aby “prerušila” šero.
 4. Zábradlie sa perfektne hodí takmer do akéhokoľvek štýlu: klasický, futuristický, retro, country, vintage, provence.

Veľa však závisí od dizajnu, v ktorom je kuchyňa vyrobená. Napríklad pre svetlú high-tech kuchyňu by bolo najlepším riešením lesklé príslušenstvo z nehrdzavejúcej ocele..

Police a ďalšie príslušenstvo pre kuchynské lišty

Príslušenstvo k priečnikom sa dodáva v mimoriadne širokej škále. Zábradlie je vytvorené tak, že ho okrem tých, ktoré sú súčasťou súpravy, môžete vždy doplniť o svoje vlastné nápady a rôzne doplnky..

Systém je založený na nasledujúcom príslušenstve:

 • Háčiky;
 • Špeciálne držadlá;
 • Ploché štruktúry s bunkami na korenie, soľ, cukor;
 • Držiaky rôznych typov;
 • Malé závesné police;
 • Sieťky a sieťované okuliare;
 • Zúbkovaný držiak na papierové utierky;
 • Šikmá polica kuchárskej knihy.

Toto príslušenstvo nie je úplný zoznam, pretože ich existuje pomerne málo. Navyše môžete vždy niečo vytvoriť a pridať sami..

Koľajnice je možné doplniť rôznym príslušenstvom, ako sú police a držiaky Koľajnice je možné doplniť rôznym príslušenstvom, ako sú police a držiaky

Správne upevňujeme zábradlie v kuchyni: majstrovská trieda pri inštalácii

Pri inštalácii strešného zábradlia nie je nič ťažké. Nebude to trvať dlhšie ako pol hodiny. Nákupom príslušenstva v obchode “Leroy Merlin” alebo podobnom obdržíte v súprave podrobné pokyny.

Železnica je zvyčajne namontovaná na strop, zásteru v blízkosti pracovnej dosky alebo na zvislú kuchynskú stenu. Jeho výška by mala byť zhruba štyridsaťpäť centimetrov od pracovnej dosky alebo približne šesť centimetrov od hornej skrinky.

Inštalácia rohového systému sa líši od inštalácie iných systémov. Je pripevnený k špeciálnym konektorom alebo upevňovacím profilom, v ktorom je pre to určené miesto.

Upevnenie horizontálnych a vertikálnych tvaroviek sa vykonáva v piatich fázach:

 1. V povrchu, kde bude umiestnený „priečnik“, sú vyvŕtané otvory. Priemer otvoru musí byť rovnaký ako priemer hmoždinky.
 2. Na povrchu je nainštalovaná plastová hmoždinka.
 3. Cez objímku je zaskrutkovaná samorezná skrutka.
 4. Lišta je pripevnená. Jeho dĺžka musí zodpovedať veľkosti miesta, kde sa bude nachádzať.
 5. Rúra je prerezaná, jej dutiny sú uzavreté priechodkami.

Pri nákupe príslušenstva v známych obchodoch, napríklad „Leroy Merlin“, vám budú ponúknutí asistenti na inštaláciu.

Inštalácia strešných líšt nebude trvať dlho Inštalácia strešných líšt nebude trvať dlho

Cenová politika

Existuje mnoho obchodov, ktoré ponúkajú kuchynské vybavenie. Malo by byť zrejmé, že je to skôr rozmar ako prostriedok zásadných vecí. To je dôvod, prečo dizajn nemôže napriek všetkej jednoduchosti stáť ani cent..

Je potrebné zvoliť zábradlie v dôveryhodných obchodoch, aby ste nenarazili na nekvalitný výrobok. V rozľahlosti Ruska je to „Leroy Merlin“.

Cena jednej tyče sa pohybuje od 70 (čínski výrobcovia) do 1000 rubľov (talianski a českí výrobcovia). Háčiky stoja 10 – 50 rubľov za kus, police od 100 rubľov za kus, odkvapkávač na riad – asi 300 rubľov atď. Je to lacné v porovnaní s inými kuchynskými potrebami. Praktický systém môžete vytvoriť do 3 000 rubľov.

Priemerná cena železničného systému je asi 3 000 rubľov Priemerná cena železničného systému je asi 3 000 rubľov

Akonáhle si koľajnica získala obľubu, začalo sa zdať, že bez nej moderná kuchyňa nie je dostatočne funkčná a krásna. Bez ohľadu na to, ako veľmi k tomu chcete nazbierať veľa doplnkov, je vhodné túto miestnosť nepreťažovať množstvom podrobností. Je tiež dôležité vedieť, že v minimalistickom a orientálnom štýle budú tieto doplnky pôsobiť nevhodne, pretože vylučujú prítomnosť drobností.

Strešné lišty do kuchyne (video)

Príklady strešných koľajníc do kuchyne (foto)