עיצוב מטבח צר: בחירת פריסה והחלטה על הגימור

מטבח צר אינו משפט, אלא מקום בו תוכלו לנצח פתרונות עיצוב שונים מטבח צר אינו משפט, אלא מקום בו תוכלו לנצח פתרונות עיצוב שונים מטבח צר נפוץ למדי בבתינו. לפריסה זו יש גם יתרונות – בחלל קטן וצר, הכל בהישג יד, והמארחת לא צריכה להשקיע זמן בתנועה במטבח. דבר נוסף הוא שקשה לפתח עיצוב מטבח כזה כך שלא ייראה עמוס ויחד עם זאת יישאר נוח ומרווח. כיצד לרהט את המטבח כך שיהיה נוח לכולם?

יסודות עיצוב

אם למטבח יש רוחב של אחד וחצי או קצת יותר ממטר, אז הוא צר בהחלט. יתר על כן, הוא אינו בהכרח קטן – ישנם חדרים בשטח של 15 מטרים ויחד עם זאת צרים, בצורת קלמר. כדי לנצח פרויקט מטבח כזה, עליך לשקול היטב את הבחירה והסידור של רהיטים, מכשירים; בחר את חומרי הגמר הנכונים.

במטבח צר מומלץ לתלות ארונות קיר גבוהים ככל האפשר. במטבח צר מומלץ לתלות ארונות קיר גבוהים ככל האפשר.

הייחודיות של פריסת מטבחים צרים טמונה בצורתן. ככלל, הם נראים כמו קלמר מוארך עם חלון בצד הצר ביותר. תכונה זו של תאורה טבעית חד צדדית הופכת את המטבח אפילו צר וקטני יותר לעיניים ממה שהוא..

לכן, יש להרחיב רווחים צרים מבחינה ויזואלית. העקרונות העיקריים המשמשים לכך הם התמצאות כלפי צבעים בהירים בעיטור ורהיטים, דחיית צבעים בהירים מדי, שילובים מנוגדים ומשחק עם תאורה..

צבע בפנים

איזה עיצוב מטבח נבחר, בחללים צרים יש צורך לבחור את הצבע הנכון. נצטרך לנטוש את השימוש בשחור, סגול כהה, כחול עמוק, ירוק כהה, אדום בוהק, לא משנה כמה תרצה להשתמש בהם. הצבעים הבהירים והחזקים האלה דוחסים חזותית את החלל. המטבח ייראה צפוף ועמוס.

הפנים צריך להיות מעוצב בצבעים בהירים. הצבע האידיאלי למטבח צר הוא לבן וכל גווניו וריאציותיו. הצבעים הבאים לחדר יהיו גם טובים למדי:

 • ורוד בהיר;
 • ירוק בהיר;
 • כָּחוֹל;
 • צהוב וגווניו;
 • לילך חיוור.

צבעים בהירים משמשים בכל מקום – לקירות, תקרות, רהיטים. סינר בהיר יחד עם וילונות אור בהירים על רקע קירות בהירים הופכים את הפנים לאוורירי ועליז יותר, והחלל נפח יותר.

חשוב: כדי למנוע מהפנים להיראות משעמם, אסור לקשט הכל בצבע אחד, במיוחד בלבן. שילובי צבעים יתקבלו בברכה: לבן וצהוב, לבן ותכלת, לבן וסגול רך.

עבור מטבח צר צר, ריהוט קומפקטי וארגונומי הוא אופטימלי. עבור מטבח צר צר, ריהוט קומפקטי וארגונומי הוא אופטימלי. אם רוחב המטבח אינו מאפשר התקנת שולחן אוכל, תוכל להשתמש באפשרות חלופית. אם רוחב המטבח אינו מאפשר התקנת שולחן אוכל, תוכל להשתמש באפשרות חלופית. למטבח צר, האפשרות הטובה ביותר היא הסידור הזוויתי של יחידות המטבח למטבח צר, האפשרות הטובה ביותר היא הסידור הזוויתי של יחידות המטבח

שילובים מנוגדים בעיצוב הקירות יצטרכו לזנוח. אדום בשילוב עם שחור, שחור בשילוב עם סגול, לבן ושחור יהרוס את פנים המטבח הצר והופך אותו לפינה קודרת. באופן דומה, אין להשתמש בשילובי צבעים מנוגדים ברהיטים או בשילוב של קירות ורהיטים. הסט האדום על רקע קירות בהירים, אבוי, יהפוך את עיצוב המטבח למעיק שלא לצורך וייצור תחושת עומס.

לחדר צר יש רעיונות מעניינים יותר:

 • קירות ורודים בהירים וחזיתות לבנות;
 • פתרונות קיר תכלת וסוויטה וסינר לבנים;
 • קירות סגולים בהירים ופתרונות חזית ורודים;
 • קירות ירוקים בהירים וריהוט צהוב לימון.

עיצוב החדר נראה מעניין אם השכבה העליונה של המטבח מעוצבת בצבעים בהירים יותר, והתחתונה – באפלים כהים או צבעוניים. זה חל לא רק על קירות, אלא גם על חזיתות ארונות..

בחירת ריהוט

העיצוב של מטבח צר צר תלוי במידה רבה בבחירת הרהיטים. ריהוט בגדלים סטנדרטיים אופייניים לרוב אינו מתאים לה. סט סטנדרטי או שפשוט לא יתאים למטבח צר, או שימלא אותו לגמרי וישאיר רק רצועה צרה למעבר, שיהרוג כל פנים.

מעצבים ממליצים להשתמש בשילובי מנורות קטנות בתקרה של מטבח צר מעצבים ממליצים להשתמש בשילובי מנורות קטנות בתקרה של מטבח צר הנחת הרצפה הנכונה באזור מטבח צר ממלאת תפקיד חשוב בתפיסה החזותית של המטבח. הנחת הרצפה הנכונה באזור מטבח צר ממלאת תפקיד חשוב בתפיסה החזותית של המטבח.

לכן, עבור מטבחים צרים, עדיף לייצר רהיטים על פי מדידות ופרויקטים בודדים.. במקרה זה ניתן לפתור מספר בעיות בבת אחת:

 • שימוש לכל סנטימטר של האזור לכל היותר;
 • צור עיצוב ייחודי של החדר והביא את הרעיונות שלך לחיים;
 • חסוך כסף, במיוחד אם אתה מייצר רהיטים בעצמך.

ריהוט למטבח קטן צריך קודם כל להיות קומפקטי ופונקציונלי עד למקסימום. במטבחים צרים, קלמרים צרים וגבוהים, מדפים, ארונות קיר, שולחנות מתקפלים מצאו את היישום שלהם..

פריסת חלל

חדר צר מכתיב סידור מיוחד של רהיטים בו. בדרך כלל, רהיטים מסודרים לאורך קיר ארוך בשורה אחת. לחדר יש, כמובן, את הצד הארוך השני, אבל אם תשימו לאורכו רהיטים, המטבח ייראה כמו עגלה מושבת ומעבר צר. פנים כאלה לא יכול להיקרא נעים..

אתה יכול לשחק עם תצורת החדר ולנסות למקם רהיטים ומכשירי חשמל בצורה מקורית יותר. לשם כך, עדיף להשתמש באופן פעיל בחלל סביב החלון. בשטחו תוכלו לסדר אזור עבודה – עיצוב החדר נראה די מעניין, שם כיור ממוקם מתחת לחלון, ומדפים וארונות לאורך החלון. זה מאפשר לך לשנות את הגיאומטריה של המטבח, וזה ייראה, לא כמו מלבן מוארך, אלא כמו ריבוע. שהוא יותר פרופורציונלי ואסתטי לעיניים.

אם יש לך מטבח צר וארוך, פריסה זו תהיה האופטימלית ביותר עבורו. אם יש לך מטבח צר וארוך, פריסה זו תהיה האופטימלית ביותר עבורו.

דרך טובה להפיק את המרב מהחלל היא בעזרת משטח אדן. לאורך הקיר הארוך, ניתן להפעיל את שולחן העבודה של אזור העבודה, הכולל לאחר מכן בצורה חלקה את אדן החלון. משטח כזה מאפשר לפתור את הבעיה של שולחן מטבח, שככלל אין לו מקום במטבחים צרים. במקרה זה, אדן החלון יוכל לשחק את התפקיד של שולחן..

לגבי מקום השולחן

אבוי, במטבח הצר פשוט אין מקום לפינת אוכל מן המניין. האם זה אומר שתצטרך לנטוש לגמרי את השולחן? באופן עקרוני תוכלו לעשות זאת ולהעביר את פינת האוכל לסלון אם המטבח קטן מדי. אם בכל זאת הפריסה צרה ולא קטנה, אז אתה יכול לנסות לארגן מקום לאכילה גם כאן. אתה רק צריך לחשוב על הצורה והגודל של השולחן.

שולחן בגודל רגיל לא יעבוד כאן. אבל אתה יכול להכין שולחן קטן. הצד הקטן ביותר הוא המקום הטוב ביותר לארגן אותו. בדרך כלל נעשה שימוש בחלל החלון. אורך הצד מספיק בדיוק כדי לארגן שולחן קטן ל 2-3 אנשים. כדי לחסוך מקום, אתה יכול להפוך שולחן כזה גם מתקפל או מתקפל. במקרה זה, יש להעביר את הסוללה מאזור החלון למיקום אחר..

הפריסה הזוויתית של רהיטים במטבח צר הופכת את החדר לריבוע הפריסה הזוויתית של רהיטים במטבח צר הופכת את החדר לריבוע

נראה טוב במטבח צר ובדלפק בר, שיכול לשמש שולחן ואחסון. הפנים ייהנה רק מנוכחות דלפק בר. במטבחים צרים, עדיף להשתמש בדלפק בר נשלף..

פנים המטבח הצר – תיקונים ורעיונות (וידאו)

בואו נסכם

ניתן לפתח את עיצובו של מטבח צר באופן שכל בני המשפחה ירגישו בנוח לעבוד עליו ולהירגע עליו. אנו מאחלים לך בהצלחה בשיפוץ!

דוגמאות לעיצוב מטבח צר (צילום)