מטבחי MDF מודרניים – דור חדש של רהיטים

מטבחי MDF הם ריהוט מודרני העשוי משבר עץ עדין מטבחי MDF הם ריהוט מודרני העשוי משבר עץ דק סיבית מתפוררת ולא בטוחה מפנה מקום יותר ויותר לחומר ידידותי לסביבה ויפה העשוי משבר עץ דק. חומר כזה רלוונטי במיוחד לחדרים עם לחות גבוהה – מטבחים, אמבטיות וארונות מים. כיום השוק מציע מבחר רחב של רהיטים העשויים מחומרים כאלה..

מהם סוגי mdf למטבח

במאה ה -21, המאה של הפלסטיק והמורכבים, עץ טהור משמש לעתים נדירות לרהיטים, כיוון שעץ מלא הוא די יקר, מועד לעיוות באווירה לחה, מתייבש ונסדק. הרבה יותר נוחים הם חומרים מרוכבים מסוג חומרי גלם מעץ, המחוברים לחומרים פולימריים – דיקט, סיבית או MDF, אשר שימשו במשך עשרות שנים ואוספים ביקורות טובות של צרכנים..

לרוע המזל, סיבית מיוצרת על בסיס שרפים של פנול-פורמלדהיד, וריהוט חדש משחרר פורמלין מסרטן וכללי רעיל במשך זמן רב. תחליף טוב הוא MDF – חומר העשוי משבר עדין (בעצם מסורת), מהודק לא עם שרף פנול -פורמלדהיד, אלא עם ליגנין מעץ. באופן כללי, עץ מורכב מתאית, היוצרת את קירות התא של הצמח, וליגנין, הממלט את המבנה. כאשר מחממים עץ, ליגנין זפת חלקית ונוזל. הוא משמש ללחיצת לוחות.

חומר משבר עדין, מלוכד עם ליגנין מעץ - תחליף טוב לסיבית לייצור רהיטי מטבח חומר משבר עדין, מלוכד עם ליגנין מעץ – תחליף טוב לסיבית לייצור רהיטי מטבח

יתר על כן, לחומר המתקבל יש יתרונות ללא ספק:

 • לא יקר, כיוון שהוא מיוצר, בעצם, מפסולת לעיבוד עץ;
 • לא רעיל, חסר ריח;
 • הברק הבוהק של המשטח מעניק לריהוט מראה יפה ו”חדש “;
 • מגיב באופן חלש לשינויים בלחות, כשהוא לבוש בפלסטיק.

באופן כללי, חומר MDF מיוצר בשלוש דרגות:

 • לוחות לוחצים מוצקים – צלחות חלקות בצפיפות בינונית, בידוד חום וקול, עמידות מאוד בלחות;
 • לוחות למינציה עמידים יותר בפני לחות, עמידים בפני זיהום כימי והרס מכני, עמידים הרבה יותר מלוחות בלחץ מוצק;
 • לוחות בעלי עמידות ללחות בצפיפות גבוהה העמידים אפילו בחשיפה ממושכת לעיבוי חם.

ריהוט למטבח עשוי לוחות MDF עמידים לרטיבות ולמינציה..

לייצור רהיטי מטבח משתמשים בלוחות MDF עמידים ללחות. לייצור רהיטי מטבח משתמשים בלוחות MDF עמידים ללחות.

מטבחי MDF: יתרונות וחסרונות

ל- MDF כחומר שממנו עשויות חזיתות ריהוט המטבח או החדר יש יתרונות רבים ללא ספק והוא נמצא בשימוש נרחב.

היתרונות של החומר הם כדלקמן:

 • עלות נמוכה, מכיוון שהצלחות נלחצות מפסולת תעשייתית;
 • המראה האלגנטי, הניתן על ידי סרט הגוון, החומר מחקה את המבנה של מיני עץ יקרי ערך;
 • קל לניקוי – פשוט לנגב במטלית לחה;
 • חוזק מכני ועמידות גבוהים.

החסרונות של MDF הם חוסר היציבות שלו לעומסי לחות. חשיפה לעיבוי חם או אדים רוויים בטמפרטורות גבוהות מביאה לנפיחות, דפורמציה והתלקחות הסרט במפרקים ובקצוות..

כחלופה ל- MDF, ישנם לוחות סיבית בעלי פנים מפלסטיק. חומר כזה עמיד הרבה יותר בפני לחות..

בחירת מטבחים מ- mdf: גימור מבריק או מט

משטחים מבריקים מבריקים של שולחנות וחזיתות ארונות ומדפים למטבח משקפים את הרצפה ואת פריטי הפנים, מגדילים ויזואלית את שטח המטבח ויוצרים מצב רוח טוב. לכן, לרוב העיטור החיצוני של חזיתות הלוחות והארונות מבריק. משטח כזה עמיד מספיק בפני נזקים מכניים קלים וקל לניקוי..

האפשרות המשתלמת ביותר היא מבריק עם פירורים מבריקים דקים. על משטח כזה כמעט ואי אפשר להבחין בהתזות ופסים קטנים..

סרט PVC נלחץ על לוחות MDF, המעניק ברק למשטח. לוחות כאלה מובחנים במבחר גדול של מרקמים וצבעים, עמידות בפני שחיקה וקלות תחזוקה. עם זאת, יש לזכור כי סרט PVC באיכות נמוכה אינו עומד בחשיפה ממושכת לאוויר לח, מתחיל להתקלף, והשכבות העמוקות של MDF מתעקמות. אין לחשוף משטח כזה לאור השמש..

חזיתות מבריקות פינתיות צבועות באמייל ניטרו מתקדמות אפילו יותר מבחינה טכנולוגית. כאן הלקוח חופשי לבחור צבע, דפוס או קישוט. אתה יכול אפילו להזמין ציור עם מעברי שיפוע של צבעים וגוונים. היתרון של משטח כזה הוא עמידותו הרבה לאוויר לח ולחם, והחיסרון הוא העלות הגבוהה, השבריריות וחוסר היציבות לזיהום שומני..

המשטח המבריק והמבריק של חזיתות MDF וארונות המטבח עמיד מאוד לאוויר לח ולח המשטח המבריק והמבריק של חזיתות MDF וארונות מטבח עמיד מאוד לאוויר לח ולח

איך נראית החזית של מטבח מ- mdf?

ריהוט מטבח חתך מסוג מבריק מבוצע בשינויים ובגדלים שונים. ככלל, חזית המטבח מורכבת מקטע עיכול, כיור ומשטח שולחן משותף, שעליו נחתכים דגים שלמים, נתחי בשר גדולים, ירקות ועשבי תיבול..

כמובן שאי אפשר לשים מחבתות וסירים חמים על שולחן החיתוך במטבח, עליך להשתמש בכוסות עץ.

יחידות פינה עליונות מכילות ניקוז כלים, כמו גם ארונות אחסון לחרסינה וכלי זכוכית ותבלינים. כל הארונות הליניאריים והפינתיים מיושרים בגודלם ויוצרים חזית שטוחה ללא בליטות והפסקות. עם זאת, ישנם פתרונות עיצוביים בהם החזיתות מגויסות מארונות בעלי אותו עובי, אך גבהים שונים..

החלק התחתון מכיל מגירות עם סכו”ם, כמו גם ארונות מרווחים לאחסון כלי מתכת. אחד החלקים מכיל פח אשפה. כמו כן, הארון מתחת לכיור מסתיר את יציאת הביוב ומשמש מקום אחסון לחומרי ניקוי כימיים שונים ולנוזלי ניקוי, ג’לים ואבקות. אוורור פליטה מותקן מעל קטע הבישול. היתרונות של תצורה זו הם השימוש החסכוני במרחב הפנוי תוך הפרדת חומרים מריחים זה מזה. חסרונות – בשפע האביזרים, שלעיתים קרובות מתקלקלים.

ככל שצבע החזית כהה ורווי יותר, כך המפרקים בין החלקים פחות נראים. מבריק גם מפחית את נראות המפרקים..

על ריהוט מטבח עשוי MDF, עם צבע כהה ורווי של החזית, המפרקים בין החלקים פחות מורגשים על ריהוט מטבח עשוי MDF, עם צבע כהה ורווי של החזית, המפרקים בין החלקים פחות מורגשים

בחירת מטבחי פינות מ- mdf

מכיוון ששטח המטבח בדרך כלל קטן, בדרך כלל חזית שולחן המטבח וארונות הקיר הם בעלי תצורה זוויתית או בצורת U. ארונות פיניים מאפשרים לכם לעשות שימוש מלא יותר בחלל המטבח הקטן, והרכב הריהוט עצמו נראה טבעי והרמוני..

מכיוון שלפינה יש בהכרח חיבור בין הצלחות, מומלץ להזמין את השולחן בנפרד בצורה של חתיכה אחת. במקרה זה, מים לא יחדרו בין הצלחות ולא תיווצר משטח השיש..

במודולי פינה יש דלתות הממוקמות בזווית לשני משטחי ההתאמה, במקרה זה, יש מעבר חלק מצד אחד לשני. טכנולוגיות קיימות לייצור MDF מאפשרות להפוך את הזווית אפילו לא למעופפת, אלא מעוקלת, כאשר המשטחים הניצבים משתדלים בצורה חלקה. זה נעים לעין, אך אינו כולל את האפשרות ליצור דלת במקום זה..

חזיתות פינתיות נראות טבעיות אם הן מיוצרות במכלול אחד של צורות וצבעים גיאומטריים.

לעתים קרובות מאוד, החלקים התחתונים בפינה מחוברים בזווית ישרה, והעליונים משודכים תחת שיפוע.

לפיכך, רוב מערכות המטבח המודרניות עשויות מחומר MDF מפוזר דק, שהוא זול למדי, עמיד ועמיד בפני נזקים מכניים. הברק של פני השטח של אוזניות כאלה, ככלל, נוצר על ידי סרט PVC או צבע אקרילי. הודות לכך, המטבח עשוי MDF בעל מראה אלגנטי, קל לשטוף ממנו לכלוך, וציפוי הפלסטיק הופך את החומר לעמיד עוד יותר בלחות. מטבחי פינות מספקים מכשיר של משטח עבודה מוצק עשוי חתיכת MDF אחת עם רדיד PVC לחוץ חזק. רהיטים עשויים פלסטיק עם MDF מחזיקים מעמד זמן רב משמעותית מעץ.

מטבחי פינות העשויים MDF מאפשרים לכם לנצל באופן מלא את שטח המטבח הקטן מטבחי פינות העשויים MDF מאפשרים לכם לנצל באופן מלא את שטח המטבח הקטן

MDF או סיבית מה עדיף? (וִידֵאוֹ)

מטבחי MDF מודרניים (גלריית תמונות)