פנג שואי היא גישה חכמה ליצירת הרמוניה במטבח ובבית

תמיד היה טבוע באדם לדאוג לנוחות בביתו. אחרי הכל, לא רק היופי והסגנון של הבית חשובים, אלא גם ההרמוניה והאווירה שלו. לכן, אין זה מפתיע שהוראת הפנג שואי כיום פופולרית מאוד, בעזרתו תוכלו לסדר את כל הדברים בבית בצורה מסוימת, ליצור את הסביבה האנרגטית הנוחה ביותר, שתורגש על ידי אדם כרצון נוחות.

ברוסיה, מאז ומתמיד, המטבח היה מקום מועדף על כל המשפחה. כך קרה שהעושר של ראש המשפחה ומיומנות המארחת של הבית משקפים את המראה והמצב של המטבח. אם כן, המטבח הוא לב הבית, המשקף את רווחתה ושגשוגה של המשפחה. האם יכול להיות ספק שמדובר במטבח הזקוק לעזרתו של פנג שואי?

פנג שואי הוא תורה טאואיסטית עתיקה הלומדת את חוקי חלוקת האנרגיה בחלל וממליצה על דרכים לאדם להשיג הרמוניה עם הסביבה, מה שמאפשר לו להכניס יותר מזל ואושר לחייו. זוהי מערכת שיטות בהן ניתן לשפר את הסביבה שלנו, לפתח פריסת דירה ולסדר ריהוט בצורה נכונה..

פנג שואי הוא מדע לא פשוט, והמלצות להרמוניזציה של המרחב ניתנות לרוב על ידי מאסטרים ביחס לבניין זה ולאנשים החיים בו. ובכל זאת, פותחו כללי ההמלצה וההמלצות הניתנים ליישום בכל נסיבות כדי להתאים הרמוניה עם העולם החיצון. וכולם מחלחלים, למעשה, עם השכל הישר.

ראשית עליך להכיר את המושגים והמונחים הבסיסיים..

פנג שואי - מונחים בסיסיים

המטבח האידיאלי – מרווח ומואר

מבחינה ויזואלית ניתן להגדיל את המטבח על ידי התקנת מראה גדולה מול הכניסה.

מטבחים קטנים וכהים זקוקים לקירות בהירים (או אפילו לבנים) ותאורה חזקה. שמור על פתחי חלונות ללא וילונות במהלך היום – אור טבעי הוא הנוח ביותר.

כיום, בתנאים עירוניים מודרניים, מיקום המטבח הוא כבר מובן מאליו, ולעתים קרובות הוא אינו עולה בקנה אחד עם הפנג שואי המומלץ. אך ניתן לתקן פער כזה באמצעות הטכניקות של הוראה עתיקה זו..

זה טוב כשאפשר לבצע את השיפוץ. המיקום האידיאלי של מטבח הפנג שואי הוא בדרום, שם מתרכז אלמנט האש. יפה – במזרח, המתאים לאלמנט העץ.

מקום לא מתאים למטבח הוא צפון הבית, המזוהה עם מים: מכיוון שמים נמצאים בסכסוך עם האש. במקרה זה, אנו נעזרים באלמנט של העץ, אשר מתאם את ההתנגשות של אלמנטים מנוגדים אלה: אנו בוחרים ירוק לקירות ולווילונות..

חשוב גם כיצד ממוקמת הכניסה למטבח:

  • המעבר למטבח שמול הכניסה הראשית לדירה הוא התווית, על מנת להימנע מהתקפה ישירה של שא;
  • במטבח, הממוקם בסביבה הקרובה של דלת הכניסה, לאורחים מיד לאחר הארוחה יהיה רצון לעזוב את הבית שלך בהקדם האפשרי, ומשקי הבית ירצו לאכול לעתים קרובות ויותר מדי..

הטכניקות הבאות יעזרו:

  • לקשט את דלת המטבח בווילונות חוט או וילונות מחרוזים;

חרוזי דלת פנג שואי

  • תלו או הניחו משהו בהיר באלכסון מהמטבח כדי להסיח את דעתם של הנכנסים לבית מדלת המטבח. זה יכול להיות ציור צבעוני או צמח יפה.

יש גם פריסה כזו כאשר יש חדר אמבטיה או שירותים ליד המטבח. קרבתם של חדרים אלה מאיימת על הבעלים ב”ניקוז “של עושר. נגד: תלו קריסטל או “צלצול הרוח” עם צינורות חלולים מעל הכניסה למטבח.

צלצול רוח וגביש פנג שואי

צבע הוא חלק חשוב בהרמוניה

צבעו של מטבח פנג שואי צריך להתאים לצד העולם עליו הוא ממוקם, אשר בתורו, בעל צבע ספציפי משלו..

צבעי הנקודות הקרדינליות של הפנג שואי במטבח

הכלל העיקרי הוא לא להשתמש בצבעים של האלמנטים המנוגדים:

  • במטבח הממוקם בצד הדרומי (אש), עדיף להימנע מגוונים שחורים וכחולים (מים);
  • במטבחים מזרחיים ודרום -מזרחיים, אין להשתמש בחיקוי ובצבע של מתכת לא בעיטור או ברהיטים.

יועצי הפנג שואי מתעקשים: במטבח עדיף להימנע משימוש בצבעים בהירים ורוויים מדי, במיוחד אדומים וכחולים, כמו גם גוונים אפורים ושחורים כהים. הצבעים הנוצצים של “אש” – אדום, ורוד וכתום – יכולים לעורר עצבנות ולהתאים למריבות.

הצבע האידיאלי למטבח הפנג שואי הוא לבן, כמו גם גוונים בהירים ועדינים של ירוק, צהוב, חום. שאר הצבעים יכולים לשמש כמבטאים..

יועצי הפנג שואי מתנגדים תמיד לשימוש באריחי מראה, מכיוון שהוא דומה למראה שבורה..

דוגמאות למטבח פנג שואי

דוגמאות למטבח פנג שואי

אנו מסדרים את האזורים התפקודיים בצורה נכונה

על פי כללי הפנג שואי, הכיריים, המקרר והכיור מהווים משולש, והמרחק ביניהם של 1.5-2 מטר יספק נוחות מרבית למארחת. במקרה זה, יש להפריד בין חפצי האש (כיריים, תנור, מיקרוגל) לבין חפצי המים (מקרר, כיור) על ידי אלמנטים של עץ.

מיקום משולש פנג שואי

איפה לשים את הכיריים?

אזור הבישול הממוקם בחלק הדרומי של המטבח תורם לרווחתו הכלכלית של הבעלים. שני הצדדים הדרום מערביים והצפון מזרחיים נוחים, והחלק הצפוני של החדר הוא המיקום הלא חיובי של הלוח. בנוסף, אין להניח את הכיריים ליד החלון כדי שהעושר שלכם לא “יעוף” מהחלון..

המיקום של האח מול הכניסה אינו חיובי, מכיוון שמי שמכין את האוכל לא יוכל לראות את הנכנסים. במקרה זה, אתה יכול לתלות מראה באזור הבישול שבו האורחים הנכנסים או בני הבית ישתקפו..

מיקומים אידיאליים למקרר וכיור

המקום הטוב ביותר למקרר הוא בחלק הדרום מזרחי של המטבח, הצדדים הנוחים הם צפון ומזרח. חשוב שהמקרר תמיד יהיה מלא במזון טרי.!

בצד הדרום -מזרחי, הצפוני והמזרחי, ניתן להציב כיור, מדיח כלים ומכונת כביסה. רצוי לא לשים אותם בחלקים הדרומיים, הדרום מערביים והצפון מזרחיים של המטבח..

אנו מסדרים רהיטים

כאשר אתם מתכננים את המטבח שלכם, קחו בחשבון שרהיטים לא אמורים להפריע לזרימה החופשית של הצ’י, לכן נסו לא להעמיס איתו את המטבח. זכרו – מטבח טוב צריך להיות קליל ומרווח.!

תנועת הצ’י מתאפשרת על ידי ריהוט ללא פינות, שכן אנרגיה שלילית נובעת מפינות חדות..

סט המטבח צריך להיות עם דלתות, מדפים פתוחים אינם מתקבלים בברכה. אם עדיין יש לך אותם, אז קבל צנצנות בצורת עגול עבור מוצרים בתפזורת. לפי הפנג שואי, לא רצוי להציב מדפים וארונות תלויים בפינת האוכל – לאנשים שיושבים ליד השולחן לא יהיה נוח.

בעת תכנון עיצוב מטבח, חשוב לחזות מראש מקום אחסון לכלי מטבח מאסיביים ומכשירי חשמל, כמו גם למגירות סכו”ם נוחות, מכיוון שעל פי כללי הפנג שואי, סכינים, מזלגות, מספריים חייבים להיות מוסתרים במגירות. בכל מקרה, וודא שחפצים חדים לא יישארו באופק למשך הלילה, במיוחד על השולחן..

קבוצת ארוחת צהריים

בחרו שולחן בהתאם לגודל המטבח – יש הרבה מקום פנוי בבית, מה שאומר שיהיה מקום לרווחה. לא רק הגודל חשוב, אלא גם צורת שולחן האוכל. צורות חיוביות: מרובע (כדור הארץ), מלבן (עץ), עיגול (מתכת). אך כפי שצוין קודם לכן, ככל שהפינות פחותות כך השולחנות העגולים והסגלגלים טובים יותר, ולכן המתאימים ביותר לפינת האוכל. תצורות חצי עגולות, בצורת L, משולשות אינן רצויות, בשל “חוסר היציבות” וה”נחיתות “שלהן.

החומר הטוב ביותר לשולחן הוא עץ. משטח זכוכית אינו רצוי, שכן האוכל על הכוס, המסמל עושר ושפע, כפי שאומרים גורואים של פנג שואי, “נופל לחלל”. אם כבר יש לך שולחן זכוכית, אתה יכול פשוט לכסות אותו במפה יפה בצבע בהיר. כיסאות עם גב גבוה רצוי..

סדר במטבח – סדר בכספים!

מצבו של המטבח משקף באופן סמלי את החיים והסיפוק של המשפחה.. לכן, שמרו על סדר וניקיון, השתדלו לא להעמיס את החלל בחפצים שונים.. השאירו רק דברים חיוניים על השולחן ועל השיש. ואת שאר הדברים יש לשמור בארונות ובמגירות..

כל המכשירים הביתיים חייבים להישמר במצב טוב. אולי כולם יודעים זאת, אך הרשו לנו להזכיר לכם שוב כי דבר לקוי הוא מקור לאנרגיה שלילית..

סלק את הדליפה מהברז בזמן כדי למנוע “דליפה” של בריאותך וכספך.

אין צורך להשתמש בכלים סדוקים או עם קצוות סדוקים; יש לזרוק אותם מיד, ולפנות מקום לדברים יפים חדשים..

עם כל הכבוד לתורת הפנג שואי, עם זאת, אין צורך לאסוף קמעות רבים בבית ובמטבח. ניקיון, תאורה נעימה ואינטראקציה נכונה של האלמנטים הם העיקר. צור את התנאים לתנועה הרמונית של צ’י הבריא ותיהנה משגשוג ושפע!