אנו מנקים את המיקרוגל תוך 5 דקות – 7 דרכים מפורשות

כל הדרכים היעילות והמהירות ביותר לניקוי החלק הפנימי של תנור מיקרוגל מבוססות על עיקרון אחד – יצירת אמבט אדים ומלכודת לאדי חומרי ניקוי. את אפקט המלכודת תיצור התנור עצמו, אך המשימה שלנו היא לייצר פתרון ניקוי יעיל ממוצרים שלמרבה המזל כבר כנראה נמצאים בארון המטבח שלכם..

דרך מהירה לניקוי המיקרוגל

ברוב המקרים, שיטת “אמבט” החומץ מסייעת לשטוף את המיקרוגל ממרבצים שומניים ישנים וכתמים עיקשים:

 1. מערבבים 1.5-2 כוסות מים ו -2 כפות חומץ (9%) בקערה ובמיקרוגל.
 2. הפעילו את תנור המיקרוגל בעוצמה מרבית למשך 10 דקות, ולאחר מכן השאירו אותו ל”אדים “למשך 5-10 דקות נוספות.
 3. נגב את התנור במטלית לחה כדי להסיר לכלוך וריחות חומץ.

כיצד לנקות את המיקרוגל - דרך מהירה

כן, ריח החומץ יורגש במהלך הניקוי, אך הוא ייעלם במהירות הן מהחדר והן מתא המיקרוגל. וכמובן, במהלך ה”אמבטיה “רצוי לפתוח את החלון.

אם הלכלוך לאחר ה”אמבטיה “ספוג אך עדיין נשאר, תוכלו להדליק את התנור לעוד 10 דקות או לנגב את החדר שלו בעזרת ספוג טבול באותה תמיסת חומץ ולפזר סודה.

הפקדות שמנוניות ישנות לאחר “חדר אדים” החומץ יעזרו לשטוף את שמן הזית.

עכשיו בואו נדבר על דרכים אחרות בהן תוכלו להחליף או להשלים את שיטת הניקוי לעיל..

שיטה 2. ניקוי המיקרוגל עם חומצת לימון או מיץ לימון (ללכלוך בינוני עד כבד)

שיטה זו מאפשרת לא רק לנקות במהירות את תנור המיקרוגל מבפנים משומנים ופחמן, אלא גם לסלק ריחות לא נעימים. עם זאת, אם החדר של תנור המיקרוגל שלך מכוסה באמייל, אסור להשתמש בחומצת לימון באופן קבוע כדי לשטוף אותו..

מה שאתה צריך: מים (400-500 מ”ל), מיכל למים וכף חומצת לימון אחת או 4 כפות מיץ לימון משני לימונים בינוניים ושאריות מהם.

מתכון:

 1. אנו ממלאים את הכלים במים, יוצקים לתוכו חומצת לימון או סוחטים את המיץ מהלימונים החתוכים לשניים, ואז מניחים שם את חצאי הפירות כמוצג בתמונה למטה.

ניקוי המיקרוגל עם מיץ לימון

 1. לאחר מכן, הכנסנו את המיכל לתא והפעלנו את המיקרוגל בעוצמה מרבית למשך 2-5 דקות – תלוי במידת הזיהום.
 2. כאשר המיקרוגל כבוי, עליך לחכות 5-15 דקות נוספות.
 3. אנו מוציאים את הכלים, מנגבים את פנים התנור בעזרת ספוג או סמרטוט, במקומות קשים מרטיבים את הספוג באותו פתרון.

שיטה 3. ניקוי המיקרוגל עם סודה לשתיה (ללכלוך בינוני)

אבקת סודה לשתייה

אם חומצת לימון לא נמצאת בהישג יד ואתה לא מגדל עץ לימון בבית, ובדרך כלל מעדיף להשתמש בהדרים למטרתם המיועדת, אז סודה לשתייה תעזור לך, שתתיישב על קירות החדר בצורה של עיבוי וממיסים התזה יבשה ולכלוך.

מה שאתה צריך: מים (400-500 מ”ל), מיכל מים וכף סודה לשתיה.

מתכון: המשימה שלנו היא לייצר פתרון שיתיישב על קירות החדר בצורה של עיבוי וימיס התזה יבשה ולכלוך. לשם כך ממלאים את הכלים במים, יוצקים לתוכו סודה, מכניסים לתא לחימום בעוצמה מקסימלית למשך 2-5 דקות ולאחר מכן משאירים את התנור לבד למשך 5 דקות נוספות. ואז נשאר רק לנגב את המצלמה, במקומות קשים להרטיב ספוג או סמרטוט באותה תמיסת סודה.

שיטה 4. ניקוי עם חומץ (ללכלוך עיקש)

חומץ יעזור לשטוף אפילו את המיקרוגל המוזנח ביותר ביעילות ובמהירות, אבל הריח שלו במהלך תהליך הניקוי יצטרך לסבול. ועוד דבר – אם החדר של תנור המיקרוגל שלכם מכוסה באמייל, אז אנחנו לא ממליצים להשתמש בשיטה זו לעתים קרובות מדי..

חומצה אצטית

מה שאתה צריך: מים (400-500 מ”ל), מיכל למים ו -2 כפות חומץ (9%) או כפית אחת של 70% תמצית.

מתכון: קודם כל, אנו פותחים את החלון כך שריח החומצה יכול להיעלם. לאחר מכן, שופכים מים לצלחת, יוצקים לתוכה ביס, מכניסים את הפתרון לתא ומפעילים את המיקרוגל למשך 2-5 דקות, תלוי במידת הזיהום. כעת אנו נותנים לאדי החומץ עוד קצת זמן להמיס את הלכלוך על קירות החדר ולהתחיל לשטוף את תנור המיקרוגל מבפנים בעזרת ספוג או מברשת רכה. בסיום, שטוף את הטכניקה מהמוצר עצמו..

שיטה 5. ניקוי המיקרוגל עם ספוג ו”פייה “(ללכלוך קל ובינוני)

בטח חשבתם שאנחנו מדברים על ניקוי מכני רגיל? בכלל לא, למרות שאי אפשר להסתדר בלעדיו, אך כעת אנו מציעים שיטה מעט שונה המתאימה לשטיפת מיקרוגל מלוכלך מעט..

ניקוי המיקרוגל עם ספוג ונוזל לשטיפת כלים

מה שאתה צריך: כל ספוג (למעט מתכת, כמובן), מים להשרייתו, כמו גם כל נוזל לשטיפת כלים כמו “פיה”, “דוסי” וכו ‘..

מתכון: על ספוג ספוג במים, סחטו חומרי ניקוי בגודל של מטבע 1 רובל, ולאחר מכן הקצפו אותו היטב, סחטו ונתקו את הספוג. לאחר מכן שמנו אותו בתא ומתחילים את המיקרוגל בהספק מינימלי למשך 30 שניות, מוודאים שהספוג לא יתחיל להימס. כעת אנו פותחים את הדלת ושוטפים את השומן וההתזה שהתרככו באדים עם אותו ספוג. בסרטון הבא תוכלו לראות בבירור את התהליך ואת תוצאת הניקוי בצורה המתוארת..

ראו גם את החומר: כיצד מנקים מכונת כביסה מלכלוך ומאבנית ב -5 שלבים.

שיטה 6. ניקוי המיקרוגל עם ניקוי זכוכית (ללא “אמבטיה”)

והנה עוד שיטת ניקוי טובה ובטוחה לטכנולוגיה באמצעות כימיקלים ביתיים, אם כי מבלי ליצור אפקט “אמבטיה”.

מה שאתה צריך: ספוג, מים וכל נוזל ניקוי זכוכית.

מתכון: ראשית, נתק את התנור. לאחר מכן, מערבבים את תמיסת הניקוי של חומר ניקוי זכוכית ומים ביחס של 2: 1. הפתרון אמור להספיק בכדי להספיק לניקוי התנור מבחוץ ומבפנים. לאחר מכן, להרטיב ספוג בנדיבות עם תמיסת הניקוי ולנגב את החלק הפנימי של המיקרוגל, כולל הטבעת והצלחת. כתמים מיובשים יש להשרות במנקה זכוכית למשך 5 דקות. לאחר מכן, נגב היטב את כל החדר במטלית נקייה ספוגה במים, כך שלא יהיה לכלוך, שאריות מגבים או ריחו על הקירות..

שיטה 7. כיצד מנקים את המיקרוגל בקליפות תפוז

השיטה מצוינת להסרת לכלוך קל עד בינוני. היתרונות ברורים: ריח הדרים נעים, שיתפשט בכל הדירה, והיעדר הצורך לשטוף היטב את שאריות ה”מוצר “, כפי שקורה בכימיקלים..

מה שאתה צריך: תפוז אחד, מים, קערה וספוג.

מתכון: מקלפים תפוז, שמים את הקליפה בקערה קטנה, מכסים אותו במים, מכניסים למיקרוגל ומפעילים אותו במשך 5 דקות. במהלך הזמן הזה, המים אמורים לרתיחה, ונוצר עיבוי על הקירות. לאחר מכן, עליך להמתין עוד 10-15 דקות ורק אז להתחיל לנקות את התנור. טיפות שומן יורדות די בקלות.

קליפות תפוזים

ועוד כמה עצות שימושיות

 • ההליך לניקוי פנים המצלמה הוא כדלקמן: ראשית מוציאים את הטבעת ואת צלחת הזכוכית מהתנור, לאחר מכן מנגבים את הקיר העליון ומגרדים, אחר כך את הצדדים, אחר כך את החלק התחתון, ולבסוף את הדלת כפי שמוצג בתמונה למטה. ניתן להניח את הצלחת מתחת לתנור במהלך הניקוי כדי לאסוף את כל הלכלוך שבתוכה..
 • ניקוי מיקרוגל
 • ניקוי מיקרוגל
 • ניקוי מיקרוגל
 • ניקוי מיקרוגל
 • ניקוי מיקרוגל
 • אתה צריך לנקות את המיקרוגל לפחות פעם או פעמיים בחודש. במהלך תקופה זו, כתמי השומן לא יספיקו להזדקן..
 • כדי לא להפעיל את העוזרת שלך ולשטוף אותה בתדירות נמוכה יותר, השתמש במכסה פלסטיק מיוחד המגן על תא המיקרוגל מפני התזות של מזון מחומם. מכסה המנוע יכול להחליף כלי זכוכית שקופים או ניילון נצמד.

מנדפי מיקרוגל וחלופות

 • עם חומצת לימון וחומץ, חשוב לא להגזים בעת חימום התמיסה או השרייה, במיוחד אם פנים החדר אמייל..
 • כתמי גריז ישנים שאינם מוסרים גם לאחר ה”אמבטיה “ניתנים להסרה בעזרת מטלית טבולה בשמן זית.
 • היזהר בעת סידור המיקרוגל שלך. אין להשתמש בספוגי מתכת או בספוגים המתפוררים חזק. אחרי הכל, חדירת חלקיקים זרים מאחורי הסורג יכולה לגרום למכשיר להתלקח. אנו ממליצים לך גם להימנע מלהתנסות בכימיקלים ביתיים ולהשתמש רק במוצרים מיוחדים או במוצרים המתוארים במאמר שלנו (מנקה זכוכית, נוזל כלים ומוצרי “בית”). השימוש בכימיקלים מסוכנים יכול גם לגרום להתקן להתלקח..
 • אין להשתמש בחומרי ניקוי שוחקים לניקוי המיקרוגל מכיוון שהדבר עלול לפגוע בארון.
 • וכמובן, אנו נזכרים שאם אוכל “התפוצץ” במהלך הבישול או החימום והשאיר כתמי שומן וחתיכות מזון על הקירות הפנימיים של התנור, אז עדיף להסיר אותם מיד.

שאלה תשובה

כיצד לנקות את המיקרוגל מצהוב?

אם הגוף וחלקים של תנור המיקרוגל עשויים פלסטיק, אז עם הזמן הם יכולים להצהיב בהשפעת קרינה אולטרה סגולה וקיצוניות טמפרטורה. וככל שאיכות הפלסטיק נמוכה יותר, כך הבעיה הזו תופיע מהר יותר. למרבה המזל, הסרת צהוב מהמיקרוגל אינה כה קשה. ישנן שלוש דרכים:

שיטה 1. שימוש בכלור אקונומיקה. כל מוצר המכיל נתרן הידרוכלוריד יעזור להלבין את הצהוב למספר גוונים. משרים סמרטוטים מכותנה בלבן (או אקונומיקה כלור אחרת) וסוחטים קלות ואז מכסים איתם את המיקרוגל ומשאירים למשך מספר שעות (אפשר ללילה). בשלב זה יש לעטוף את המארז בניילון נצמד או בשקית. לאחר מכן, נגב את התנור..

שיטה 2. שימוש במי חמצן 8-30%. מי חמצן מתוך ערכת עזרה ראשונה ביתית מתאים רק לצהובים קלים. אם הפלסטיק הפך לצהוב חזק, תזדקק לכלי חזק יותר – חמצן, המשמש להבהרת שיער (בריכוז של 8-30% בהרכב). התייחסו לגוף התנור בעזרת הסוכן, ולאחר מכן עטפו בניילון נצמד או בנייר כסף והשאירו למשך 12 שעות (למשל, לילה). אתה יכול לדלל את המוצר במים ביחס של 1: 1, ולאחר מכן להשרות את הסמרטוטים בתמיסה המתקבלת, ולהתפתל מעט, לכסות בעזרתם את המיקרוגל. לאחר מכן עוטפים הכל בניילון ומשאירים למשך מספר שעות (אפשר ללילה).

לבן

שיטה 3. שימוש בסודה ואבקת כביסה. ממיסים אבקת כביסה וסודה במים חמים, ולאחר מכן מורחים את הרכב על הפלסטיק המצהיב ומשאירים למשך הלילה. לאחר מכן נגב את התנור..