מהם המנדפים למטבח – טיפים וכללים לבחירה

מכסה המנוע הוא מכשיר טכני הכרחי למטבח מודרני מכסה המנוע הוא מכשיר טכני הכרחי למטבח המודרני מטבחים מודרניים ממעטים להסתדר ללא כיפה, מכיוון שהוא הפך לחלק בלתי נפרד מתהליך הבישול. דגמי מכסה המנוע נבדלים זה מזה במספר פרמטרים בבת אחת, הקובעים את בחירת הקונה.

כיפות כיפה

אילו סוגים של ברדסים היו פופולריים לפני 5-10 שנים הם כיפות כיפה. הם היו היעילים ביותר, והם שומרים על מעמדם המוביל כיום (למרות שהמתחרים דורכים על עקביהם).

מכסה המנוע מסוג כיפה נחשב לגרסה קלאסית של מערכת הפליטה. מכסה המנוע מסוג כיפה נחשב לגרסה קלאסית של מערכת הפליטה.

הם נראים כמו חלק מאח, ובעבודתם הם בהחלט זקוקים למערכת אוורור עם יציאה קיימת לצינור האוויר..

הגדלים של מנדפים כאלה שונים: מקומפקטי מאוד ועד מגושם. מסננים ומאווררים מיוחדים מוצגים במערכות כיפה מודרניות, מה שמגביר את הביצועים שלהם. העיצוב של ברדסים כאלה גם אינו עומד במקום: קל למצוא כיום דגמי זכוכית ועץ..

סקירת מכסה המנוע (סרטון)

ברדסים תלויים

אפשרות זו למטבח אינה יכולה להיקרא היעילה ביותר – הביצועים של מבנים אלה נמוכים יחסית, בשל העוצמה הנמוכה של המנדפים..

בנוסף, המאפיינים העיקריים של מנדפים מושעים הם:

 • מידה קומפקטית,
 • באמצעות מסננים,
 • קל להתקנה.

יש לומר כי יש לשנות את המסננים כל שלושה חודשים ממש כשמדובר במסנני אקריליק. יש אלטרנטיבה – רכישת דגם עם מסנן מתכת. הוא גם מתלכלך על ידי ספיגת שומנים, אך קל לניקוי (פשוט השתמשו במים חמים עם אבקת שטיפה מדוללת).

בעת בחירת מכסה המנוע למטבח, אינך יכול להתמקד רק בעיצובו. בעת בחירת מכסה המנוע למטבח, אינך יכול להתמקד רק בעיצובו. ברדסים תלויים נבחרים, ככלל, עבור מטבחים בהם מתבשלים מעט. ברדסים תלויים נבחרים, ככלל, עבור מטבחים בהם מתבשלים מעט.

מנדפים מובנים

עבור המטבח, בחירה זו היא יותר ממוצדקת. אתה יכול לנחש לפי השם כיצד מכשירים אלה שונים מעמיתיהם. הם מובנים בארון הקיר כך שמשטח העבודה יישאר פנוי. כלומר, הוא אינו גלוי לעין, אך על מנת להבחין במכסה המנוע, יהיה עליך להסתכל מתחת לתחתית ארון המטבח..

אפשרות זו מבוקשת בשל הקומפקטיות והרבגוניות שלה, ומגוון היכולות של מכסה המנוע המובנה למטבח מרשים. ישנם מכשירים למטבח גדול, ויש גם מנדפים למטבח לחללים בינוניים..

בעלי ברדס מובנים מקבלים עדיפות על ידי בעלי מטבחים קטנים בעלי ברדס מובנים מקבלים עדיפות על ידי בעלי מטבחים קטנים

מכסה זווית – מה זה

עיצוב זה יכול להיות גם כיפה וגם מובנה, אך צורתו נוחה לשימוש בפינת המטבח. כדי לחסוך מקום, זוהי האפשרות המתאימה ביותר, ולכן ציוד מסוג זה נרכש למטבח קטן..

מכסה המנוע האי

אם הכיריים ממוקמות במודול נפרד, מכסה המנוע הזה יהיה רכישה טובה. כוחו של מבנה זה תואם את גודל החדר שבו הוא יפעל. אולי, למכסה מנוע כזה יש רק חסרון אחד – המחיר. מכשירים אלה נחשבים היקרים ביותר מסוגם..

מה הם המנדפים (וידאו)

כיצד פועלים המנדפים

אילו דגמים לא יעניינו אותך, בנוסף לסוג, הם גם שונים בעקרון הפעולה.

ניתן להבחין בין שני סוגי ברדסים:

 • מכסה המנוע למחזור. אחרת, זה נקרא פחם או סינון. עקרון הפעולה שלו נראה כך: לוכד אוויר מזוהם, הוא שואב אותו למאגר עם מסננים. בדרך כלל ניתנים שני שלבי ניקוי: הראשון גס (שומר פיח, שומן, לכלוך, אדים), השני מנקה את האוויר מריחות לא נעימים. מנדפים תלויים ומובנים הם בעיקר במחזוריות. מבנים אלה קומפקטיים, החדר מאוורר כל הזמן, טמפרטורת האוויר לא משתנה. חסרון – הצורך בהחלפת מסננים.
 • מכסה מנוע זרימה. שם נוסף הוא מחזור, פליטה, מוצא. כלומר, מכסה מנוע כזה פשוט מסיר אוויר מהחדר. ישנן שתי יציאות – כלפי חוץ או למערכת האוורור של הדירה. ראוי להזהיר שאם אתה משתמש במכסה המנוע הזה בבניין דירות רגיל עם פיר אוורור משותף, ייתכן שהמכשיר לא יפעל במלוא יכולתו. יחידות מטבח כאלה דורשות צינור אוורור אישי בדירה..

מכסה מנוע מודרני יכול לשלב שני עקרונות פעולה, על מנת לעבור מתפקוד הפליטה לתפקוד המחזור, אתה רק צריך לשנות את המצב. אבל לומר שאופציה זו היא אידיאלית, אי אפשר: אוורור טבעי מופרע, משטר הטמפרטורה עקב פעולת מכסה המפלט הולך לאיבוד, ותצטרך להחליף את המסננים בחלק המחזור של המכשיר במכשיר אותה הדרך.

אי, קיר או כיפה מכסה את סוג הזרימה אי, קיר או כיפה מכסה את סוג הזרימה בבחירת מכסה המנוע כדאי להתחשב בעוצמתו ובאיכות המנוע החשמלי. בבחירת מכסה המנוע כדאי להתחשב בעוצמתו ובאיכות המנוע החשמלי. רמת הרעש במהלך פעולת מכסה המנוע היא אינדיקטור חשוב בעת בחירה רמת הרעש במהלך פעולת מכסה המנוע היא אינדיקטור חשוב בעת בחירה

רעש וביצועים של מנדפים

שני פרמטרים אלה דורשים התייחסות נפרדת..

טיפים לבחירת ברדסים עם קריטריון רעש:

 • בחירת הציוד היא אופטימלית, שהרעש שלה לא יהיה גבוה מ- 50 dB.
 • רמת הקול תלויה במיוחד בכוחו של מנוע מכסה המנוע..
 • אין ברדסים שקטים, ואם המוכר מפרסם בדיוק כאלה, סביר להניח שהוא מרמה אתכם.
 • היכולת להתאים את מצבי המכשיר משפיעה גם היא על רמת הרעש, יחידות כאלה ממש עוזרות להפחית רעש בהעדר הצורך להפעיל את הציוד במלוא העוצמה.

קריטריונים לבחירת ברדסים בהתאם לביצועיהם:

 • כדי לבחור את סוג הביצועים הנדרש למטבח, עליך להכפיל את נפח המטבח ב -12.
 • אם מכסה המנוע אינו מוצא, הוסף את הפעולה הבאה לנוסחה שלעיל – הכפל את התוצאה ב -1.3.

ואפילו זה אינו הקריטריון הסופי לבחירת טכניקה..

קיבולת מכסה המנוע נבחרת בהתחשב בשטח המטבח קיבולת מכסה המנוע נבחרת בהתחשב בשטח המטבח

פליטה לפי חומר ייצור ומצב בקרה

מכסה מנוע מודרני יכול להיות עשוי מהחומר הבלתי צפוי ביותר, אך הפופולרי ביותר הוא מתכת, עץ, פלסטיק, זכוכית. אגב, מכסה המנוע עם לוחות זכוכית יקר במיוחד כיום בשל האיכויות האסתטיות הגבוהות שלו. אבל הטיפול במכסה המנוע הזה דורש גם יסודיות יותר.

מצב הבקרה הוא נקודה חשובה נוספת בקביעת בחירת הטכניקה. מכסה מנוע מכני הוא זול יותר, אך אוטומטי יהיה יקר יותר, אך קל יותר לתפעול..

כיצד לבחור את מכסה המנוע הנכון (וידאו)

למטבח יש חשיבות רבה למכסה המנוע – היא לא מאפשרת להפוך את החדר למטבח במסעדה, שבו עדיין אפשר לבשל, ​​אבל אכילה בהחלט לא נוחה. הבחירה בטכניקה חשובה זו תלויה בגודל החלל, בפנים וביכולות הפיננסיות, ולכן האיזון הוא משמעותי – אינך צריך להוציא כסף על מכסה מנוע חדש, אם דגם פשוט ואיכותי יספיק עבור קטן מטבחון.

בחירה מוצלחת!