סוגי המזגנים העיקריים

סוגי המזגנים העיקריים סוגי המזגנים העיקריים כל אדם רוצה לחיות ולעבוד בתנאים הנוחים ביותר. האם אתה חושב על איכות האוויר המקיף אותך בבית ובעבודה? אם לא, יש לך מזל. אם אתה כל הזמן מודאג מחום, קור מוגזם, יובש או להיפך, מחוסר לחות בחדר, הגיע הזמן לדאוג להתקנת מזגן בחדר. מאמר זה יעזור לכם להבין את סוגי המזגנים העיקריים ולעשות את הבחירה הנכונה בכל המגוון שהשוק הווירטואלי מציע..

מערכת מפוצלת

מערכת הפיצול כוללת לוח בקרה. המערכת מבצעת את תפקידי הקירור, החימום, האוורור והסרת הלחות. מערכת הפיצול כוללת לוח בקרה. המערכת מבצעת את תפקידי הקירור, החימום, האוורור והסרת הלחות.

מערכת הפיצול היא סוג המזגן הפופולרי ביותר לחללים קטנים (2-3 חדרים). הם קיבלו את שמם מה”פיצול “האנגלי -” לחלק “. המצאת מערכות מפוצלות סיפקה למשתמשים נוחות נחוצה מאוד: כל האלמנטים המייצרים רעש של המערכת ממוקמים מחוץ לחדר המוגש. כך, המערכת מחולקת לשתי יחידות: מאייד (בתוך החדר) ויחידת עיבוי (בחוץ). הבלוקים מחוברים עם צינורות נחושת מבודדים דקים; צינורות מוסתרים מאחורי לוחות, תקרות תלויות וכו ‘, או שהם עטופים בקופסאות פלסטיק דקורטיביות, כלומר אינן מפריעות לפנים.

מערכות מפוצלות מנצחות את כל שיאי הפופולריות של לקוחות בכל הנוגע לחללים קטנים מערכות מפוצלות מנצחות את כל שיאי הפופולריות של לקוחות בכל הנוגע לחללים קטנים

 ואת ההצלחה שלהם קל להסביר: ראשית, הם מרוויחים מאוד במחיר; שנית, עם קיבולת של 1, 8-3, 5 קילוואט (זהו הטווח הנפוץ ביותר) זוהי האפשרות היחידה האפשרית.

מערכת הפיצול תיצור ותשמור על אקלים פנימי נוח אופטימלי מערכת הפיצול תיצור ותשמור על אקלים פנימי נוח אופטימלי

למערכות מפוצלות יש הרבה סוגים, אם כי במציאות ההבדל נעוץ רק במבנה הבלוק הפנימי, שכן הבלוק החיצוני זהה לכל המערכות. יחד עם זאת, היחידות הפנימיות דומות מאוד זו לזו, למשל, לכולן יש מספר רכיבי חובה: מחליף חום מאייד (זה לוקח חום מהאוויר במצב קירור ומחזיר אותו למצב חימום), מאוורר, מארז, מסנן אוויר ואוטומציה.

מערכת פיצול קירות מערכת פיצול קירות

גרסה קלאסית, מתאימה לחדרים רבים ובעיקר לשימוש בדירה. המזגנים הטובים ביותר לדירה מיוצג על ידי מגוון רחב של דגמים; מגוון העיצובים מקל על בחירת יחידה שתתאים היטב לעיצוב הפנים של החדר. יש גם בחירה של כוח ופונקציות נוספות

מערכת רב פיצול מערכת רב פיצול

 זוהי אותה מערכת מפוצלת, אך עם מספר יחידות פנימיות. אם יש יותר משישה מהם והם מופרדים זה מזה במרחק של עד 100 מטר, המערכת נקראת מערכת מרובת אזורים (אזור מודולרי, מערכת VRF).

השימוש במערכת רב-מפוצלת מוצדק אם אתה צריך לשרת כמה חדרים סמוכים, ואם אנחנו מדברים על כל הקומה או אפילו על כל הבניין, חשוב על מערכת VRF. היתרון ברב מערכות הוא חיסכון במקום להצבת יחידות חוץ.

מערכת פיצול ערוצים. הבלוק הפנימי של מזגן כזה נראה כמו קופסת מתכת עם פתחים לקליטה ופליטת אוויר, שאליה מחוברים תקשורת פריאון ושקע צינור הניקוז. היחידה קטנה (25-40), מכיוון שהיא מיועדת להנחה מעל תקרה שקרית (מה שלמרבה הצער כמעט אינו כולל את השימוש בה בדירה סטנדרטית). יחד עם זאת, כוחו חייב להיות אופטימלי לשאיבת אוויר דרך מערכת צינור האוויר; אם הספק גבוה מדי, המכשיר ישמיע רעש. לכן, עדיף לבחור מזגן ערוצי בעזרת מומחה. ישנם לחץ נמוך (לחדרים קטנים), לחץ בינוני (למערכות מיזוג אוויר בדירות ובמשרדים) ו”תעלות “בלחץ גבוה (לחדרים גדולים: משרדים, מרכזי קניות). התכונה המעניינת ביותר שלה היא היכולת לערבב אוויר פנימי עם אוויר צח (חיצוני) באמצעות מערכת תת מימית. יש לשים לב: 1) מזגן כזה דורש תחזוקה שוטפת, ולכן הגישה אליו חייבת להיות פתוחה; 2) במהלך פעולתו, טפסי עיבוי, להסרה שאולי יהיה צורך להתקין משאבת ניקוז (או לחפש דגם שבו היא מובנית).

מערכת פיצול קלטות. מזגני הספק של 5-14 קילוואט נמצאים גם מעל התקרה המושעה מערכת פיצול קלטות. מזגני הספק של 5-14 קילוואט נמצאים גם מעל התקרה המושעה

משתלב באופן מושלם בפנים. למה הם נוחים: הם מפיצים באופן שווה את האוויר לארבעה כיוונים, אפשר להפיץ אוויר דרך סורגי אוורור נוספים; ניתן לכוונן את זווית הנטייה ובהתאם לכך את פריקת האוויר. בדרך כלל הם מומלצים לשירות אולמות בתי מלון, חדרי ישיבות, משרדים גדולים וחדרים אחרים עם נפחים גדולים ועודפי חום גדולים (למשל, בחדרי שרת).

מערכות פיצול רצפה, רצפה ותקרה. זהו פתרון טוב אם הלקוח אינו רוצה להרכיב את המזגן על הקיר מסיבה כלשהי. הם מסודרים באותו אופן כמו מערכות פיצול קלאסיות המותקנות על הקיר, למעט שניתן להתקין את היחידה הפנימית על הרצפה או לתלות אותה מהתקרה; לוח הבקרה מובנה בתוכו או שהוא מרוחק. זרימות אוויר מכוונות על ידי תריסים מיוחדים במצב אוטומטי (זרימה כיוונית או חלוקה אחידה בכל החדר) או מצב התאמה ידנית. קיבולת המערכת היא בדרך כלל 3-5 כ”ס. הניקוז יוצא החוצה בתקשורת או ברחוב. תקשורת, כדי לא לקלקל את הפנים, מוסרים על ידי המקרר בקיר או לתוך קופסה מיוחדת.

מערכת פיצול עמודות מערכת פיצול עמודות

 הן דומות לכל המערכות המתוארות לעיל מבחינת המבנה וההיקף, אך הבלוק הפנימי נראה כמו טור. זרימת האוויר דרך התריסים מופנית אל התקרה, ומשם היא מופצת באופן שווה בכל החדר.

יש להם הרבה כוח ומשמשים אותם במקומות בהם לא רצוי לגעת ברצפה, בקירות ובתקרה, אך העמודים נראים מתאימים – באולמות, בתי קולנוע, מסעדות.

מונובלוקים

יחד עם מערכות מפוצלות, ישנם מזגנים בצורה של יחידות בודדות. הסוגים העיקריים הם מזגני חלונות ומזגנים ניידים. לצד מערכות מפוצלות, ישנם מזגנים בצורה של יחידות בודדות. הסוגים העיקריים הם מזגני חלונות ומזגנים ניידים.

מזגני חלון הם גוש מונו, שבתוכו מתרחשים כל תהליכי עיבוד האוויר: המאייד, המעבה והמאווררים נמצאים בו. יודע לקרר, לייבש ולעשות טיהור אוויר גס; יחידות בודדות יכולות גם לחמם ולערבב אוויר מהרחוב או להוציא אותו מהחדר. פשטות העיצוב וההתקנה מהווה ערובה למחיר הנמוך של היחידה, מה שמסביר את נוכחות מעגל הצרכנים שלה, למרות כל חסרונותיה. בהשוואה למערכת מפוצלת, מזגן חלונות מפסיד בהיבטים רבים. הוא מייצר רעש גבוה מכיוון שאלמנטים של “הרמקול” ממוקמים בתוך היחידה המשותפת. הוא אינו מספק בחירה מיוחדת של מיקום ההתקנה, מלבד זאת, במהלך ההתקנה, יהיה עליך לשבור את מסגרת החלון (לכן התקנה על חלונות פלסטיק אינה נכללת), ולא ניתן יהיה לרשת את החלון – אחרת המזגן לא ישרת את החדר, אלא את המרווח בין זכוכית החלון לבין הווילון. המזגן ייצור גם זיעה חזקה של אוויר צונן במרחק של מטר או שניים מעצמו, לכן כדאי להיזהר להימנע מצרות של הצטננות. אי אפשר לווסת את הטמפרטורה במזגן כזה, המקסימום הוא לבחור את העוצמה של הדגם. בשל כל החסרונות הללו, למזגני חלונות יש ביקוש מצומצם ביותר (בדרך כלל מסוכנויות ממשלתיות ומביתני קניות ברחוב).

מזגנים ניידים

מזגן נייד בפנים מזגן נייד בפנים

זהו סוג אחר של מזגני מונובלוק: האלמנטים הפונקציונליים שלהם מוקפים גם הם בבית אחד..

מזגנים כאלה מיועדים לקירור וטיהור אוויר גס. ישנם גם דגמים עם אלמנט מובנה לחימום החדר. סידור המזגנים הניידים הוא פשוט למדי. הם מסירים חום דרך צינור אוויר גמיש מיוחד (בצורה של צינור פלסטיק גלי בקוטר של 15-20 ס”מ ואורך 1.5-2 מטר), או לחדר סמוך או לרחוב. במקביל, הם מעבירים את זרימת האוויר דרך המטהר ולאחר מכן דרך מחליף החום הקר, ומשחררים את האוויר המצונן לחדר המטופל..

מזגנים כאלה משמשים לשרות בנחות בודדות, בדרך כלל היכן שאי אפשר להתקין מזגן מסוג אחר או שהדרישות לאיכות קירור האוויר קטנות – בחנויות קטנות במרכזי קניות, דוכנים או חדרי המרת מט”ח קטנים. הם מאוד נוחים לאלה שרגילים או נאלצים לעתים קרובות לשנות את מקום מגוריהם, לגור בדירה שכורה או בהסעה בין הבית לקוטג ‘. היתרון העיקרי של מזגן כזה הוא הניידות שלו: ליחידה יש ​​גלגלים כדי להקל על התנועה בחדר. פלוס ברור נוסף הוא העדר מוחלט של הצורך בעבודות התקנה. עם זאת, למזגנים ניידים יש הרבה חסרונות משמעותיים, מה שמגביל מאוד את הביקוש אליהם. ראשית, “היתרון” העיקרי שלהם – ניידות – בפועל מסתבר שהוא מאוד מאוד מאוד יחסי. ואכן, בנוסף לעובדה שבחירת מיקום המזגן מוגבלת באורך צינור הצינור, למכשיר יש משקל רציני למדי – בין 20 ל -40 ק”ג. לגברת או לקשיש יהיה מאוד קשה להזיז “תינוק” כזה.

שנית, צינור האוויר של מזגן כזה צריך לעבור דרך חלון פתוח (או דלת מרפסת) דרכו ייכנסו אבק רחוב וגזי פליטה לחדר. שלישית, “טלפונים ניידים” עושים הרבה רעש, הם יחסית יקרים ולא יעילים (באותו מחיר כמו “טלפון נייד” איכותי, אתה יכול לקנות מערכת מפוצלת לא יקרה). לבסוף, תצטרך לוודא כל הזמן שהמיכל שבו מנקז העיבוי אינו עולה על גדותיו..