קישוטי חג המולד Papier-mâché: קישוטי חג מולד DIY

מוצרי Papier-mâché ידועים בעמידותם וביופיים: למשל, אפשר להכין צעצוע עץ חג המולד. מוצרים העשויים נייר-נייר ידועים בעמידותם וביופיים: למשל, אפשר להכין צעצוע מעץ חג המולד כדי לגוון את ההכנה לשנה החדשה ולחג המולד, להפתיע את יקיריכם, ובמקביל ליצור אווירה קסומה בבית, תוכלו ליצור מוצרי נייר-נייר לשנה החדשה..

עבודות יד מעופפות נייר לשנה החדשה

העבודות החריגות הראשונות של טכניקה זו הופיעו בסין העתיקה, והיא שימשה בייצור כובעי מגן. עד מהרה החלו הצרפתים להשתמש בו בארצם לייצור תפאורה ואפילו רהיטים, שם נולד השם “Papier-mache”. בתרגום מצרפתית, טכניקת יצירת החפצים מתורגמת כ”נייר מקומט “.

אם אינך רוצה ליצור צעצוע מאפס, תוכל להדביק על עיטור עץ חג המולד מוכן אם אינך רוצה ליצור צעצוע מאפס, תוכל להדביק על עיטור עץ חג המולד מוכן

עבודות יד בעבודת יד נראות מקוריות מאוד, במיוחד ישנות. בנוסף, הם די פשוטים, ואפילו ילדים יכולים להתמודד עם הייצור שלהם. טכניקת נייר הנייר היא כדלקמן: צורה מסוימת נלקחת כבסיס, שעליה יש להניח נייר קרוע בשכבות. הנייר מונח בצורה כזו שכל פיסה נמצאת על גבי היצירה הקודמת. כל שכבה של הדמות חייבת להיות מצופה בזהירות בדבק, ולהחליק בעדינות את הנייר כך שלא יהיו קפלים. כדי ליצור מלאכה, כמו גם לחזק את כוחה, יש ליצור לפחות 5 שכבות. בסוף תהליך העבודה, המוצר חייב להיות מיובש היטב.

דמויות תלויות לשנה החדשה, למשל, קישוטי עץ חג המולד, מסיכת ראש השנה או קרנבל ומוצרים אחרים בעבודת יד ידהימו ילדים ומבוגרים כאחד..

צעצועים לשנה החדשה ומלאכת נייר הם מקוריים במיוחד, ועץ חג המולד עם עיטורים כאלה משמח את ייחודו. מתחת ליופי הירוק, אתה יכול לשים סנטה קלאוס מרוצף, בית לשנה החדשה, סמל לשנה החדשה וצלמיות אחרות בנושא חורף..

סדנת Papier-mâché (סרטון)

קישוטי חג המולד מ Papier-mâché: קישוט מהנה

מה יכול להיות מעניין יותר מאשר קבלת מתנות? כמובן, לבשל אותם! וזה אפילו יותר נעים כאשר מזכרות וקישוטי עץ חג המולד נעשים בעבודת יד..

כדי ליצור צעצועי עץ חג המולד מקוריים או עתיקים, תצטרך:

 • מסה של כמה גלילי נייר טואלט;
 • משטח לזרימת העבודה;
 • צבע עם מברשות;
 • טפסים;
 • נייר זכוכית.

אתה יכול להכין צעצוע מכל צורה מפייר מאש: אתה יכול לעצב את הדמות הרצויה במו ידיך; או לרכוש תבניות תכשיטים בחנויות מיוחדות אתה יכול להכין צעצוע מכל צורה מפייר מאש: אתה יכול לעצב את הדמות הרצויה במו ידיך; או לרכוש תבניות תכשיטים בחנויות מיוחדות

החומר העיקרי למלאכה הוא עיסת נייר העשויה מנייר טואלט, דבק וגליצרין. אם יש לך את זה, אתה יכול להתחיל ליצור מלאכת יד..

לוקחים את התבנית הדרושה, שבתפקידה הכל יכול לפעול, ומלאה במסה. אתה לא יכול להשתמש בתבנית. במקרה זה, יש לסחוט את המסה בכפות הידיים ככל האפשר בגלל כוחה. בתהליך ייצור הצעצועים, עליך לתת צורה ספציפית למוצר המיועד..

אופציה מצוינת תהיה ליצור בעלי חיים, קונוסים, כדורי חג המולד. לאחר סיום הדוגמנות, יש לייבש את המוצרים במשך יומיים -שלושה..

ניתן להוסיף מרק לתערובת המוכנה: הדבר יהפוך את הצעצוע לעמיד יותר ניתן להוסיף מרק לתערובת המוכנה: הדבר יהפוך את הצעצוע לעמיד יותר

כדי לתת לדמויות המתקבלות משטח חלק, כדאי לשפשף אותן מעט עם נייר זכוכית. לא רק שאתה אוהב לגעת במוצרים חלקים, אלא גם עבודה עם צבעים בעתיד מתאפשרת מספר פעמים.

השלב האחרון הוא צביעת האלמנטים בצבעי אקריליק. אתה יכול להזמין ילדים לצבוע מוצרים – אין גבול לשמחה! ניתן לקשט את הכדורים המתקבלים או צורות סטנדרטיות אחרות בעזרת סרטים, חרוזים ופרטים קטנים אחרים. קישוטי חג המולד העשויים נייר נגמרו, ומצב הרוח כבר ראש השנה!

מסיכת ראש השנה לערב חגיגי

מסכת נייר עשויה בצורה מעט שונה..

ראשית, נלקח דגם של המסכה העתידית, מכוסה בג’לי נפט ומודבק בפיסות נייר במהלך הבא:

 • טכניקת נייר סטנדרטית;
 • השכבה הראשונה מכוסה בדבק;
 • הדבקה בנייר עבה יותר מרוח בדבק עבה;
 • טכניקת Papier-mâché מנייר רגיל;
 • הדבקת עם פיסות בד כותנה;
 • חזרה על טכניקת נייר-נייר מנייר רגיל;
 • שוב להדביק בנייר עבה יותר;
 • הדבקה בנייר עבה לבן או בד לבן

כל השכבות חייבות להיעשות בזהירות, להחליק בזהירות את הקפלים ולשחרר את בועות האוויר שנוצרו כך שהמסכה אחידה. לאחר מכן המוצר מיובש היטב במשך יותר משלושה ימים..

מסכה ישנה יכולה לשמש בסיס למוצר עתידי. מסכה ישנה יכולה לשמש בסיס למוצר עתידי.

לאחר שהמסכה התייבשה, הם מתחילים לקשט אותה. אתה יכול לכסות את חומר העבודה בכל בד, אך עדיף לתת יתרונות למתיחות, על מנת להימנע מקמטים. החריצים לעיניים חייבים להיעשות תוך הקפדה קלה כדי לכופף את הקצוות פנימה. את החלק הפנימי של המסכה יש להדביק גם בעזרת בד כותנה. השלב האחרון של יצירת המלאכה הוא המעניין ביותר.

המסכה המוגמרת מעוטרת על בסיס פנטזיה. אתה יכול להשתמש בכל דבר: חרוזים, נוצות, פאייטים, צמה, ועוד. מסכה בעבודת יד מוערכת מאוד בכל חג..

נייר כותנה ופשטותו

איך אפשר להסתדר בלי סנטה קלאוס בשנה החדשה? ואם הדמות נעשית בעבודת יד, אז תחושת החג עולה על מספר פעמים.

כדי ליצור גיבור מצמר גפן ומנייר נייר, אתה צריך חוט או בקבוק פלסטיק, שישמש את מסגרת המוצר, צמר גפן, חוטים ודבק PVA. אתה יכול לערבב קמח או רסק עמילן במו ידיך, אך בעזרת דבק העבודה פשוטה יותר.

צעצועים עשויים צמר גפן אינם יכולים להישבר או להישבר - זהו אחד היתרונות של חומר זה צעצועים עשויים צמר גפן אינם יכולים להישבר או להישבר – זהו אחד היתרונות של חומר זה

מלכתחילה, חוט נלקח ומתפתל בצורה של צללית אנושית, שעליה יוצב צמר גפן יבש בשכבות. לאחר החלת מספר שכבות, יש לתקן את הצמר גפן על המסגרת בעזרת חוטים. כעת מתחיל שלב העבודה העיקרי. יש להדביק שכבות כותנה על מסגרת המלאכה. לשם כך, עליך לחלק את צמר הגפן דק, להשרות אותו היטב בעזרת דבק ולהחיל אותו על הדמות. כדי להפוך את המשטח חלק, אתה יכול להדביק את הדמות על נייר דק. לאחר היווצרות צלליתו של סנטה קלאוס, עליך להתחיל לפסל את פניו ופרטים קטנים אחרים. סיום ראש השנה לאורח השנה הושלם!

זמן ייבוש הדמות מחושב על פי גודלו, אך לא פחות מ -3 ימים. השלב האחרון הוא צביעת השנה החדשה של המוצר באקריליק או בצבעים אחרים..

כיתת אמן או ייעוץ טכני

איך לגרום למלאכת נייר להיראות יפה?

במהלך יצירת צעצוע עץ חג המולד, הילד מפתח מוטוריקה עדינה ויצירתיות. במהלך יצירת צעצוע עץ חג המולד, הילד מפתח מוטוריקה עדינה ויצירתיות.

כדי לעשות זאת, עליך לדעת טריקים קטנים.:

 • אין לייבש דמויות על סוללה או תנורי חימום אחרים כדי למנוע סדקים;
 • אתה יכול להעניק למוצר אחידות וחלקות מושלמים באמצעות נייר זכוכית או שכבות דבק נוספות;
 • כדי לשמר את עמידות המלאכה, בסוף העבודה, נדרש לכה אותה;
 • בד כותנה, ספוג היטב בתמיסת דבק, יעזור לתת כוח למוצר..

איך להכין צעצוע נייר במו ידיך (סרטון)

לא כולם יכולים לתרגל את טכניקת נייר המאפה. כדי לעבוד במו ידיך, עליך להיות בעל תכונות כגון סבלנות והתמדה. ובעבור אומנות שאינן יכולות לדמיין את עצמן ללא העבודה האהובה עליהן, וכישרונות זרימת העבודה לייצור מוצרים מקוריים שופכו זה מכבר, מלאכת יד יכולה להביא רווחים טובים.

דוגמאות לצעצועי ראש השנה מפייפר מאצ’ה (תמונה)