כיצד לגדל בונסאי בבית מזרעים: הוראות שלב אחר שלב

לשתול זרעים אתה יכול פשוט לאסוף מעצים סמוכים או לקנות אותם בחנות המקוונת. לשתול זרעים אתה יכול פשוט לאסוף מעצים סמוכים או לקנות אותם בחנות המקוונת.

בונסאי מקורה הוא פריט של טיפול מתמיד, מושא להתבוננות, מרכיב חשוב של פנג שואי וירושה שעוברת בתורשה. גידול עץ מזרעי צמחים יכול להביא לך סיפוק יצירתי מלא וביקורות מהללות. למרות העובדה שייקח די הרבה זמן (לפחות שלוש שנים) עד שתתחיל לטפל ולעצב את העץ באופן מלא, זו הדרך היחידה לגדל בונסאי מההתחלה בבית.!

איך לגדל בונסאי בבית מזרעים

אם אתה אוסף זרעים מעצים הגדלים באזור שלך (כגון אורן או מייפל), עדיף לא לשתול אותם בסתיו, אלא אם אתה רוצה לשתול אותם באביב, או אם אתה רוצה לגדל עץ ש אינו אופייני לאקלים שלך, אז זרעי צמחים יצטרכו ריבוד.

אין דבר כזה אין דבר כזה “זרעי בונסאי מיוחדים” – צמחי בונסאי נוצרים מעצים רגילים

ריבוד הוא טיפול מקדים של זרעי צמח כדי לדמות תנאי חורף, מעין התקשות. גידול וטיפול בפרח מתחיל יכול להיות קשה, ולכן ראוי להנביט קודם כל את זרעי העצים המקומיים בסתיו, בדיוק כפי שקורה בתנאים טבעיים..

היכן ניתן להשיג זרעי בונסאי, נביטה וטיפול

אתה יכול לקצור זרעים מעצים מחטניים או נשירים באזור שלך (אשוחית, אורן, מייפל, אלון וכו ‘) בסתיו. זרעים, כמו פירות כגון ערמונים או בלוטים, קל למצוא ביער..

זרעי מחט ניתן למצוא באצטרובלים.

לאחר איסוף חרוטי אורן, אשוח או ארז, עליך לאחסן אותם במקום חמים כך שהזרעים יבלטו בין הקשקשים המשוחררים..

זרעים מסוגים שונים של עצים ניתן לרכוש גם בחנויות מיוחדות או פורטלים מקוונים, שם תוכלו לראות תמונות של כל המוצרים הזמינים. זרעים מסוגים שונים של עצים ניתן לרכוש גם בחנויות מיוחדות או פורטלים מקוונים, שם תוכלו לראות תמונות של כל המוצרים הזמינים.

את זרעי צמח הסאקורה או עצים אקזוטיים אחרים ניתן להשיג מסין וקיבלו בעיקר ביקורות לקוחות חיוביות. ניתן להשתמש בזרעים אקזוטיים להכנת תערובת בונסאי, שקל לטפל בה..

יכולת הנביטה של ​​זרע תלויה במספר גורמים:

  • מאיכות וחיוניות הזרעים;
  • מטמפרטורת הסביבה;
  • מאופן האיסוף והאחסון;
  • מכמה זמן עבר מאז ההבשלה.

רצוי להשתמש בזרעים טריים שהבשילו בשנה זו או בשנה שעברה; הזרעים של כמה עצים נשארים קיימא לזמן קצר מאוד.

אורן נותן זרעים קיימא למשך שנים רבות אורן נותן זרעים קיימא למשך שנים רבות

זרעי צמחים מתוכנתים ביולוגית לנבוט בבית הגידול שלהם כאשר התנאים הטבעיים נוחים ביותר. עבור רוב המינים, המשמעות היא שזרעים בשלים בסוף הקיץ והסתיו יהיו רדומים במהלך החורף ואז נובטים כשהאדמה מתחממת..

כשהוא נובט באביב, לרשותו של שתיל צעיר כל האביב, הקיץ והסתיו לגדול ולהתחזק לקראת החורף הראשון שלו..

לכן, זרעים רבים מבשילים כל הקיץ, ונופלים על הקרקע אינם גדלים, אך הם מתרדמים מתחת לשלג, כמובן, אם הם לא נאכלים על ידי ציפורים או בעלי חיים. עצי מחט סובלים במיוחד מבעלי חיים – אורן, ארז, אשוחים שונים.

ניתן לרבד זרעים על ידי הדמיה של השפעת הקפאה והפשרה חוזרות ונשנות במקרר במהלך החורף, ולאחר מכן התחממות הדרגתית של האדמה והגדלת שעות האור.

יש לשטוף את זרעי הצמחים במים למשך 5-6 שעות ולאחר מכן להניח אותם בשקית ניילון לחה ולהשאיר בטמפרטורת החדר למשך 3-4 ימים. זרעים שמתנפחים במים קיימים, וכל זרע צף הוא קליפה ריקה בעיקרה, הם לא ינבטו ויש להסירם, לא משנה כמה..

זרעים קטנים מאוד יכולים להידבק למים עקב צניחת הסרט השטח. צריך לנער אותם במים כדי לראות אם הם באמת מתנפחים וטובעים. זרעים קטנים מאוד יכולים להידבק למים עקב צניחת הסרט השטח. צריך לנער אותם במים כדי לראות אם הם באמת מתנפחים וטובעים.

שקית ניילון עם זרעים מונחת בתחתית המקרר, שם הטמפרטורה היא כ -4 מעלות צלזיוס. לאחר מכן השקית מועברת בהדרגה למדפים העליונים במקרר במשך שבועיים עד שהיא פוגעת במדף העליון שבו הטמפרטורה בדיוק מעל ההקפאה. במהלך השבועיים השניים, יש להעביר את השקית לאט לאט לתחתית המקרר. לאחר מכן ניתן להסיר את הזרעים מהמקרר ולזרוע אותם באדמה..

בונסאי: הכרת האמנות (סרטון)

כמה בונסאי צומחים מזרעים

גידול בונסאי ביתי יפה מזרע הוא תהליך עבודה ארוך מאוד וקשה, אך הטיפול בבונסאי כזה הוא העונג הגבוה ביותר. זה יכול לקחת שנים, או אפילו יותר כל חייך, אבל זה שווה את זה. פריחת אורן, אלון או דובדבן מיניאטורי יפות להפליא.

טירונים בדרך כלל קונים שתלי בונסאי מוכנים בחנויות או במשאבים מקוונים, אך תוכלו למצוא זרעי צמחים ממש ביער באזורכם.

די קשה לחפור עץ; אתה יכול לפגוע בשורשיו. זה חייב להיעשות בשבועות הראשונים של האביב, לפני תחילת זרימת המיץ. די קשה לחפור עץ; אתה יכול לפגוע בשורשיו. זה חייב להיעשות בשבועות הראשונים של האביב, לפני תחילת זרימת המיץ.

עצי מחט – אשוחית, אורן, אשוח – בדרך כלל כמעט אינם סובלים השתלה, שכן יש להם מערכת חד -שורשית עם שערות שורש עדינות מאוד. זרעים מעצים באזור שלך (לא טרופיים או משווניים) נטועים בצורה הטובה ביותר בסתיו, כך שהם יתחילו לנבוט באביב. עליך להתחיל לטפל בהם ברגע שהם מופיעים מהאדמה..

ביפן נהוג לגדל בונסאי משפחתי, לטפל בהם ולהעביר אותם מדור לדור. עץ חי מאות שנים, אולי אפילו אלף או יותר, ומה המשמעות של חיי אדם לפני חייו הנצחיים של עץ? עצי מחט חיים הכי הרבה זמן – sequoias חיים עד 4000 שנים.

כיצד לטפל בבונסאי: ייעוץ מומחה (וידאו)

טיפול ביתי בבונסאי קרמונה

תה כרמונה או פוג’יאן הוא אחד מסוגי הבונסאי הטרופיים האהובים. זרעים ושתילים של הצמח זמינים בקלות במתקנים מקוונים, במשתלות בונסאי, ונמכרים באתרים מקוונים רבים. בדרך אחרת היא נקראת כרמונה קטנה עלים. בתנאים טבעיים, הוא גדל בצורה של עץ קטן או שיח בגובה של לא יותר מ -4 מטרים. כרמונה מופצת מהודו וממלזיה לפיליפינים. ניתן לראות תמונות של כרמונה על משאבים רבים המוקדשים לפרחים ובונסאי.

לכרמונה קליפה אפורה אטרקטיבית עם ענפים כהים ויבלתיים. העלים הקטנים שלו מתאימים אפילו לבונסאי הקטן ביותר. לכרמונה קליפה אפורה אטרקטיבית עם ענפים כהים ויבלתיים. העלים הקטנים שלו מתאימים אפילו לבונסאי הקטן ביותר.

העץ עטוף כל הזמן בפרחים לבנים קטנים של חמישה עלי כותרת. כאשר הם מאובקים, הפרחים מייצרים עטיפות אדומות מיניאטוריות. למרות שקרמונה אינה יפה כמו פריחת הדובדבן, אנשים רבים מוצאים בה קסם ויופי..

לכרמונה אין תקופה רדומה, היא צומחת כל השנה. העץ גדל כלפי מעלה, כך שאתה צריך טיפול מתמיד – תצטרך לסובב את הענפים בחוט כדי להשיג צורות מתולתלות. צריך לצבוט את העץ כל הזמן, אך כמעט בלתי אפשרי לכופף את הענפים הדמויים.

צלקות גדולות על הקליפה כמעט ואינן מרפאות, כלומר, עליך לחשוב כיצד להסתיר אותן בקליפה. הטיפול בקליפה כולל חריטה מעת לעת בתמיסה חלשה של אשלגן פרמנגנט.

החיסרון העיקרי של כרמונה הוא המשיכה שלו לחרקים, במיוחד העגבנית, שיכולה להרוג את העץ. בנוסף, בונסאי מושפעים מכנימות וחרקים בקנה מידה. למרבה הצער, כרמונה רגישה לחומרי הדברה מערכיים רבים, במיוחד דיאזינון. לפני ריסוס קרמונה בכל דבר, נסה עלה נפרד, ואם הוא לא משחיר תוך 7 ימים, תוכל לעבד את כל הצמח.

לכל סוגי הכרמונה עלים בעלי משטח לא אחיד, בדומה לנייר זכוכית עם כתמים אפורים קטנים. זה נורמלי ולא תוצאה של התפשטות חרקים..

לדשן את העץ מדי שבוע, לאורך כל תקופת הגידול. אין לדשן עצים שנרכשו, מושתלים או חולים.

הצמח סובל מטמפרטורות חדר אופייניות, אך אין לקרר אותו מתחת ל -12 מעלות צלזיוס. כרמונה אוהבת לחות מעל 20-25% הצמח סובל מטמפרטורות חדר אופייניות, אך אין לקרר אותו מתחת ל -12 מעלות צלזיוס. כרמונה אוהבת לחות מעל 20-25%

עדיף לשמור את הקרמונה בצד הדרומי או המערבי של הבית. אם החלון פונה צפונה או מזרחה, עליך להאיר את הצמח במנורת פלורסנט ממרחק של 10-15 ס”מ במשך 10-12 שעות בכל יום..

קל מאוד לגדל צמח מזרעים טריים. כל שעליך לעשות הוא להסיר את הקליפה העסיסית מהפרי, לשתול זרעים טריים באדמת בונסאי, ולהשקות קלות על מנת שהאדמה תהיה לחה. הזרעים ינבטו תוך 4 שבועות. תן להם לגדול במשך שנה, ואז התחל לעצב את תא המטען והכתר בחוט. גם גזרי גזע קלים מאוד לשורש..

אורן בונסאי מזרעים (כיתת אמן וידאו)

חבר הכנסת הזה מתאר כיצד לשתול ולהנביט זרעי אורן לבונסאי בשלבים המוקדמים. כמו כן יוצגו תנאי הטיפול והתחזוקה הנכונים של השתיל..

חלק 1: מאיפה להתחיל (וידאו)

חלק 2: הצילומים הראשונים (סרטון)

טיפול ביתי בבונסאי פודוקארפוס

פודוקארפוס גדול עלים (אורן בודהיסטי או טקסוס) הוא עץ ירוק עד שגדל לאט למדי, הגדל לעתים קרובות כבונסאי..

הפודוקארפוס יגדל היטב בחוץ, אך יכול לעמוד גם בתוך הבית. מניחים אותו במקום מואר היטב, מוגן מפני שמש הצהריים. הפודוקארפוס יגדל היטב בחוץ, אך יכול לעמוד גם בתוך הבית. מניחים אותו במקום מואר היטב, מוגן מפני שמש הצהריים.

זה די קל לטפל:

  • להשקות באופן קבוע, אורן בודהיסטי אינו אוהב בצורת.
  • תחפושת עליונה – כל שבועיים במהלך עונת הגידול, בחורף – בכמויות קטנות ופחות.
  • אתה יכול לקצץ בכל עת של השנה. גיזום סדיר יעזור ליצור כתר שופע ויפה..
  • השתלה כל 2-3 שנים, הימנע מדי חיתוך שורשים. פודוקארפוס מעדיף אדמה מעט חומצית.
  • ריבוי על ידי ייחורים, בקיץ.

בונסאי בבית: טוג’ה דקורטיבית (וידאו)

תרבות הבונסאי הגיעה מיפן וסין והיא מבוססת בכל רחבי העולם. הבונסאי האהוב ביותר הם אורן, טקסון, אלון, כמו גם סאקורה וקרמונה. ישנן קווים מנחים רבים לגידול בונסאי בבית. כדי לגדל בונסאי מזרעים, אתה רק צריך לאסוף אותם ביער או בפארק, או לקנות אותם מחנויות נייחות או מקוונות. עצי דובדבן יפניים פופולריים מאוד – סאקורה, פודוקארפוס, כרמונה, כמו גם עצי מחט בגלל היומרות והיופי יוצא הדופן שלהם. הטיפול בבונסאי מצטמצם להשקיה, האכלה, שתילה מחדש, הגנה מפני מזיקים ויצירת כתר על ידי גיזום ופיתול בחוט.

בונסאי בבית (תמונה)