תאורה במטבח כאלמנט עיצובי

תפקיד התאורה הנכונה בעיצוב הכולל של המטבח חשוב מאוד. תפקיד התאורה הנכונה בעיצוב הכללי של המטבח חשוב מאוד יצירת עיצוב יוצא דופן למטבח היא רק חלק משיפוץ מוצלח, כי יש צורך לחשוב לחלוטין על כל הפרטים שיכולים לשנות באופן קיצוני את תפיסת הפנים. מסיבה כלשהי, רוב האנשים מתעלמים מחלק כה אינטגרלי בעיצוב כמו תאורה. העניין הוא שעד לאחרונה לא היו כמעט חלופות לנברשת. עכשיו אתה יכול לתת דרור לדמיון ולהפוך הכל ליצירתי יותר.!

הפיכת אור לתפקודי

תכנון תאורה הכרחי כבר בשלב של פיתוח עיצוב מטבחים. העניין הוא שהמנורות דורשות חיווט ותכנון בתחילת התהליך יאפשרו את ביצועו בהקרבות מינימליות, תוך קבלת האפקט המרבי..

הגוון הצהוב של הזוהר יוסיף נעימות למטבח הגוון הצהוב של הזוהר יוסיף נעימות למטבח

עליך להחליט על:

 • אזורי מטבח ומיקומם. נקודה זו חשובה מאוד, שכן אזורים שונים של המטבח, ככלל, דורשים כמויות שונות של אור, כמו גם עיצוב. כך, למשל, ישירות לפינת האוכל עדיף להשתמש באור העמום החם ביותר, ובסינר – המנורות החזקות ביותר.
 • עם סוג מנורה. כיום, קיים מגוון עצום של מקורות אור. איך לא להתבלבל בהם – שקול להלן.
 • וגם יש צורך לקבוע, האם תוכנית התאורה שלך תואמת את עיצוב המטבח שלך?. אותו מעצב או דעת חבריכם יעזרו בעניין זה, כי עיצוב הוא עניין של טעם!

לעתים קרובות, אנשים רבים מזניחים את הנקודה האחרונה – כתוצאה מכך, למטבח שלהם, למשל, בסגנון כפרי, יש נברשת בסגנון מודרני. תערובת סגנונות כזו יוצרת חוסר איזון מסוים של התמונה, אבל אם הבעלים אוהבים את זה – למה לא?

במה לבחור כאור העיקרי

שאלה זו היא כנראה הראשונה כאשר מתכננים תאורה.. על מנת לענות עליה בצורה נכונה, עליך לקחת בחשבון גורמים כגון:

 • אזור החדר;
 • מיקום אזורים.

ציור זה נותן ייצוג חזותי מאוד של תפקיד האור הנכון. ציור זה נותן מושג ברור מאוד לגבי תפקיד האור הנכון. שטח החדר ממלא תפקיד חשוב מאוד בתאורה. אם החדר קטן, מומלץ להשתמש בנברשת במרכז בשילוב תאורת תקרה מסביב להיקף. הנברשת במרכז תהיה מקור האור העיקרי ומכיוון ששטח החדר קטן, היא תפלוט את כמות האור הנדרשת לכל נפח המטבח. תאורה היקפית נועדה להרחיב את החלל ויזואלית ולהגדיל את גובה התקרה. יש להשתמש בתאורה האחורית לבנה בלבד, מכיוון שצבע זה נותן את אפקט הנפח בצורה היעילה ביותר.

כל רעיון יעשה עבור חדר גדול! כאחד מהם, אתה יכול לשקול זאת: תאורה סביב היקף הלבן, סינר – באמצעות רצועת LED RGB (רב צבעונית).

בעת שימוש בפס LED רב צבעוני לקישוט הסינר שלך, אל תגביל את עצמך רק לאזור הכביסה. על ידי התקנת הקלטת בכל ההיקף של סינר המטבח, האפקט יהיה הרבה יותר חזק, בנוסף, תקבל אור מרבי.!

גם מיקום האזורים חשוב מאוד לתאורה נכונה של המטבח. הנברשת לא תעבוד כאן, מכיוון שהמטבח “המרוסק” לאזורים לא אמור להיות בעל מרכז ברור. תאורה נקודתית מתאימה למטבח כזה, כמו גם לתאורה סביב ההיקף. אתה יכול לשים מנורת רצפה בפינה, להבהיר את הסינר ולהעניק לפינת האוכל גוונים מיוחדים השונים מאחרים המשמשים במטבח. יש הרבה אפשרויות, הכל תלוי בדמיון שלך!

כללי בחירת תאורה

לפינת האוכל עדיפים גוונים בהירים וחמים לפינת האוכל עדיפים גוונים בהירים חמימים

בחירת מנורת מטבח אינה קלה כפי שהיא נראית במבט ראשון..

לכל סוג תאורה יש דרישות משלה. זה נובע מהמיקום שלהם, כמו גם מהמטרות.

תכונות הנברשת למטבח:

 • לנברשת יכולה להיות מנורה אחת או כמה – הכל תלוי באזור המטבח. לדוגמה, למטבח של 5 מ”ר. m אתה יכול להשתמש בסוג הראשון. לחדר בשטח של 15 מ”ר. מ ‘אור כבר לא יספיק, לכן כדאי שתחשוב על אפשרות 2.
 • הנברשת צריכה להיות ממוקמת במרכז המטבח כך שהאור יתפזר באופן שווה בכל המטבח..
 • זה חייב להיות משולב עם העיצוב הכולל, אחרת המטבח יאבד את היושרה החזותית..

עיצוב הוא עניין עדין ותשומת לב לפרטים הקטנים מסוגלת להדגיש אותו בדיוק היכן שהוא נחוץ.

תאורה של יחידת המטבח מסביב להיקף מפרידה בינה לבין אזורים אחרים תאורה של יחידת המטבח מסביב להיקף מפרידה בינה לבין אזורים אחרים

כמו כן, בנוסף לנברשת אחת, האפשרות עם מספר מקורות אור הופכת פופולרית יותר ויותר – עם מנורות תלויות.. לבחירה של תאורה כזו יש גם מספר ניואנסים:

 1. מספר מנורות. עדיף להשתמש במספר אי -זוגי, באופן אידיאלי 3 – אפשרות זו תהיה בעלת מראה ייחודי, יתר על כן, תיתן מספיק אור;
 2. מרחק מהגוף אל פני השטח. 1.5 מ ‘הוא האופטימלי ביותר.

לתאורה של האזורים הנותרים אין דרישות מיוחדות, כאן, כמו שאומרים, מעוף דמיון. צריך רק לקחת בחשבון שיותר מדי אור זה לא טוב. אחרי הכל, המטבח הוא לא רק מקום לבישול, אלא גם מקום שבו אתם רוצים לחזור הביתה מהעבודה ולהירגע.!

רוצים להפוך את המטבח שלכם לחמים ונעים יותר? השתמש בנורות עם טמפרטורות אור חמות, אתה יכול פשוט להשתמש בנורות ליבון. הם אולי לא חסכוניים כל כך, אבל יש להם גוון “חם” נעים..

כיצד להפוך את המטבח שלכם ליצירתי יותר עם תאורה

מנורות בסגנון כפרי מנורות בסגנון כפרי עיצוב מטבח יפה הוא רק חצי מהקרב, מכיוון שהרבה תלוי בתאורה, לא סטנדרטית, אלא עיצוב.

תאורה נכונה היא:

 1. ערכות צבע תואמות;
 2. הדגשת אזורי המטבח עם מקורות אור שונים;
 3. ישירות את כמות האור.

בדרך כלל, גופי תאורה בעלי עוצמה בינונית משמשים לתאורה דקורטיבית ליצירת אור עדין ולהדגשת כמה אלמנטים עיצוביים..

אור רצועה LED – האמצעי הטוב ביותר להתאמה אישית של עיצוב המטבח!

האמצעים העיקריים לתאורה דקורטיבית הם רצועת LED, מנורות רצפה ומנורות קיר. ניתן להשתמש בקלטת כמעט בכל מקום. פתרון מצוין יהיה להאיר את החללים של ארגזי זכוכית. עדיף לעשות זאת בעזרת קלטת מרובת צבעים ולאחר מכן, בעזרת הבקר, לבצע מעבר חלק בין הצבעים..

תאורה ועיצוב מטבח צריכים להשלים אחד את השני תאורה ועיצוב מטבח צריכים להשלים אחד את השני

עדיף להשתמש בגופי תאורה קטנים כאשר האור מופנה לקיר. אם הקירות בעלי מרקם הקלה, אז אפשרות התאורה הזו תהיה אידיאלית! עדיף להשתמש בפנסי קיר עם מתג מתכוונן. במצבים מסוימים, ניתן יהיה להדליק את תאורת הקיר בנפרד, לבחור את הבהירות הרצויה.

מנורות רצפה ממוקמות, ככלל, בפינות החדר ומרחיבות אותו ויזואלית. לעתים קרובות מאוד יש ספות פינתיות מקום בינה לבין הפינה. זוויות כאלה נראות חסרות תקווה מבחינת תפאורה, אך למעשה להיפך ניתן לזכות בזווית כזו בצורה יוצאת דופן למדי – לשים מנורת רצפה מאחורי ספה. זווית כזו תרכוש מיד זוהר נעים, ויגדיל ויזואלית את החלל..

עדיף להחליף כל סוג תאורה למתג נפרד. במקרה זה, ניתן יהיה להפוך את המטבח לאירועים שונים בלחיצה אחת.!

אור לבן לאזור הסינר הוא המועדף ביותר אור לבן לאזור הסינר הוא המועדף ביותר  תאורה נקודתית מאפשרת לך להדגיש אלמנטים עיצוביים רבים תאורה נקודתית מאפשרת לך להדגיש אלמנטים עיצוביים רבים

אפשר לומר דבר אחד – הבחירה במקורות האור כיום נפוצה מאוד וכל רעיון יכול להתעורר לחיים! אתה רק צריך ליצור קשר עם המעצב או לחשוב על התאורה של המטבח בעצמך.

תאורה יפה במטבח (צילום)

 

תיקון שמח!